Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Medicīnas studijas

 
Reitings 33
Reģ: 20.04.2019
Sveiki!
Vai kāds varētu kaut ko pastāstīt par medicīnas studijām? Vai tiešām ir tik traki, kā visi saka? Kā ar budžetu, cik reāli tajā tikt?
22.04.2019 23:17 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Cik nožēlojami skatīties uz tiem ntajiem fake profiliem, kas te pēdējo dienu laikā saradušies kā sēnes pēc lietus un uzcep viltus diskusijas. Māri un co - atzīstiet kļūdu komunikācijā, savādāk paliksiet vien kā žurkas uz grismtoša kuģa... :)
22.04.2019 23:29 |
 
Reitings 33
Reģ: 20.04.2019
Kas tieši šo diskusiju padara par “viltus”?
Jā, piereģistrējos nesen, taču sekoju līdzi šeit notiekošajam jau diezgan ilgi.
Nezinu, kas par Māri un žurkām, taču uzrunā viņus neīstajā vietā. ;-)
22.04.2019 23:33 |
 
Reitings 257
Reģ: 11.09.2018
Ja tev ķimija ir 10 un nav problēmu ar anatomiju, bioloģiju un vēl dienas laikā vari iemācities galvā turēt 30 citas lietas nav traki. Visādi citādi pirmo kursu negulēsi, neēdīsi, ja, protams, gribi labi mācīties.
23.04.2019 01:04 |
 
Reitings 33
Reģ: 20.04.2019
Ķīmijā pavisam noteikti nav 10...nav pat tuvu:-(
23.04.2019 07:42 |
 
Reitings 920
Reģ: 25.09.2017
Atkarīgs, par kādām tieši medicīnas studijām tu domā. Vienkārši runājot, ja domā kļūt par kādu konkrētu ārstu un domā par studijām RSU, tad būs grūti. Bet, ja tu domā- ārsta palīgus, māsas, ko var studēt, piemēram, Jūrmalā, tad nav tik traki, jo mācības tur ir bezmaksas, un neviens no man pazīstamajiem, kas tur ir mācījies, nav sūdzējies par dzīves trūkumu ārpus mācībām un drausmīgu, prātam neaptveramu apjomu:-D Kā arī, nav jābūt izcilām/teicamām sekmēm vidusskolā, lai iestātos.:-)
23.04.2019 08:31 |
 
Reitings 33
Reģ: 20.04.2019
Nē, nē, es tieši par medicīnas studijām RSU ;)
23.04.2019 08:41 |
 
Reitings 170
Reģ: 22.04.2019
Būs grūti. Jāpadodas labi ķīmijai un bioloģijai. Ja nepadodas, tad jābūt lielai zinātkārei un mērķtiecībai mācīties lielu apjomu un nepadoties pie grūtībām, neveiksmēm. Budžetā ir ļoti reāli tikt, ja sekmes ir normālas. Ja sekmes nav visu laiku bijušas labas, tad neieteiktu mēģināt, jo studijās būs daudz grūtāk nekā vidusskolas programmā, kā arī ne visi priekšmeti patiks. Vajag kārtīgi apsvērt šo lēmumu un saprast, vai tas tiešām ir tas, ko vēlies visu mūžu darīt, jo mediķi mācās visu mūžu. Ja vēl kaut kas interesē, droši jautā!(l)
23.04.2019 13:56 |
 
Reitings 33
Reģ: 20.04.2019
Debesmannaa, Tev vēstulīte
23.04.2019 15:00 |
 
Reitings 63
Reģ: 02.10.2017
Nedaudz pašķaidīšu te valdošo viedokli. Mani arī visi baidīja, ka būs traki, miegs nebūs pirmos gadus un vispār vandrīz neiespējamā misija.
Paspēju pirmajos kursos gan izballēties, gan apprecēties un visus kolikvijus ar pirmo noliku. Visu nakti studēju tikai vienu reizi. Un nebūt nebiju tāda vienīgā,arī nekāds izcilnieks ar ūbervieglu galvu neesmu. Mani gan glāba tas, ka pirmajos kursos ļoti cītīgi plānoju savu laiku. Respektīvi, ja anatomija bija pirmdienā, es jau otrdienā sāku mācīties nedaudz no uzdotā uz nākamo pirmdienu. Un tā katru dienu pa drusciņai- līdz pirmdienai temats jau bija iegaumēts un nekādas nakts mācības nebija vajadzīgas.
Tas ko es nebiju gaidījusi un kas tiešām bija grūti bija šausmīgā RSU valdošā pazemojošā attieksme pret studentiem. Ieteiktu apdomāt studijas LU labāk. Es noteikti otreiz izvēlētos LU. RSU pazemojumi ir praktiski ikdiena, kas emocionāli ir smagi. Ja esi tam gatava, tad droši ej un studē. Cik ir dzirdēts no baumām šobrīd tāpat anatomija un citi pirmo kursu priekšmeti ir testveida, kas visu padara krietni vienkāršāku. :-)
23.04.2019 22:28 |
 
Reitings 33
Reģ: 20.04.2019
Nesanāk nosūtīt vēstuli privāti, nezinu, kādēļ.
Varbūt vari nosaukt kādu piemēru, kā tieši izpaužas šāda attieksme?
RSU tomēr vilina vairāk budžeta dēļ....taču jāmēģina arī tikt LU.
23.04.2019 23:21 |
 
Reitings 170
Reģ: 22.04.2019
Viss ir arī atkarīgs no tā, cik labs speciālists vēlies būt nākotnē, jo konkurence ir pietiekami liela. Uzskatu, ka tas ir nepareizs uzskats, kāds ir ‘iesēdies’ daļai no topošo mediķu aprindām- ka tikai 4, ka tikai nolikts kolokvijs/eksāmens, kaut varētu nošpikot vai uzrakstīt špikeri. Ja ir šāda veida domāšana, tad iespējams medicīnas studijas nav paredzētas priekš tevis. Tomēr medicīnas studijas prasa nedaudz vairāk atbildības un piepūles. Katrā ziņā, tas ir ļoti atkarīgs arī no tevis pašas, cik laika vēlies atvēlēt ikdienā mācībām. Neesmu no ‘grūto cilvēku galvām’ , bet varu atzīt, ka mācības prasa lielu enerģiju. :-):-) Par mūžīgo karu starp RSU un LU - abas skolas ir vienlīdz labas. RSU ir daudz priekšrocību, tāpat arī LU savas. Personīgi priekš manis, RSU mācību vide vairāk stimulē mācīties. LU strauji attīstās, anatomijas kolokviju un eksāmenu sistēma daudz labāka un atmiņā paliekošāka (RSU ir testi, bet LU mutiski). Ieteiktu iesniegt dokumentus abās skolās un vēlāk arī izdomāt. Izvērtēt, kur ir budžets, kur sanāk izdevīgāk. :-):-P
24.04.2019 07:36 |
 
Reitings 63
Reģ: 02.10.2017
RSU ir testi, bet LU mutiski- vispaar vakar nedaudz parunajot ar pirmo semestru studentiem uzzinaju, ka eksameni atkal sak lenam virzities uz atverto jautajumu pusi. Zobarstiem piemeram histologija jau atkal ir atverti jautajumi un medikiem ari sola atgriezties pie tiem.
Es nebut necensos apgalvot, ka studijas ir vieglas. Atbildiba ir un ta ir liela. Man ari nav sanacis sastapties ar cilvekiem, kas gribetu nokartot uz 4- visi tomer vienmer censas dabut labakas atzimes. Spikerus vispar neredzeju nevienam visu studiju laiku (varbut loti veiksmigi slepa). Nezinu, kur bija paslepusies vini, kad studeju.
Manuprat atslega, lai visu varetu veiksmigi nomenedzet (nesedet cauram naktim nomoda, atteikties no draugiem vai socialas dzives) ir laika planosana un lietu neatstasana uz pedejo bridi.
Par attieksmi uzrakstisu privati pm.
P.S. Atvainojos par garumzimju trukumu (vira datoram ir alergija pret latviesu valodu).
25.04.2019 13:37 |
 
Reitings 63
Reģ: 02.10.2017
Par budzetu LU- nem vera, ka daudzi piesakas abas vietas, lai ari grib RSU un tiekot RSU no LU vietas atsakas- rinda krietni pavirzas uz prieksu. Tadel noteikti piesakies abas vietas. :-)
25.04.2019 14:01 |
 
Reitings 170
Reģ: 22.04.2019
Piekritīšu, ka vairumam tomēr prioritàte ir iekļūt RSU, jo tur nav rotācija. LU bieži vien paliek kā otrais variants, jo LU medicīnas fakultāte sevi tik daudz nereklamē, kā arī lielais maksas vietu skaits ir nozīmīgs faktors. :-) Katrā gadījumā nevajag nokārt galvu, ja sākumā izskatās, ka esi aiz strīpas. Bieži vien pēdējā brīdī, kad drīz vien studijas sākās, var pēkšņi paziņot, ka tomēr esi iekļuvusi budžetā vai maksas vietā. :-):-P
26.04.2019 12:36 |
 
Reitings 33
Reģ: 20.04.2019
Jā, tieši tā arī man ir prioritāte :-D
26.04.2019 13:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits