Ko juus dariitu citaadi?

 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Ja juus vareetu saakt dziivi no saakuma,ko juus dariitu savaadaak?Biezi cilveekiem uzdod sos jautaajumus un atbilde ir -dziivotu tiesi taapat.
Es tagad biezi aizdomaajos par so .Nav taa ,ka dziive sabojaata,dziivoju labi,bet reizeem ienaak praataa doma-kaa buutu,ja buutu izveeleejusies citu profesiju,citu viiru utt.
Dienas beigaas saprotu ,ka laikam visvairaak par visu, es kaaroju briiviibu!Taa atbilde tad buutu-gribeetu buut nepreceeta ,un straadaat darbu,kas nav saistiits ar mediciinu.
11.04.2019 17:19 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Ir viena lieta, kuru ar tagadējām zināšanām nedarïtu, jo tā prasīja daudz kreņķu, lai atrisinātu. Un viena, kuru vajadzēja darīt ātrāk. Bet, nu, kā jau te teica, pēc kara visi gudri. Noteikti neesmu persona, kura dzīvo pagātnē vai apcerot “kā būtu, ja būtu”.
14.04.2019 00:46 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Dienas beigaas saprotu ,ka laikam visvairaak par visu, es kaaroju briiviibu!Taa atbilde tad buutu-gribeetu buut nepreceeta ,un straadaat darbu,kas nav saistiits ar mediciinu.

Labi tur kur mūsu nav jeb kaimiņa dārzā zāle vienmēr zaļāka. Bit neprecētai (bez partnera), bez bērniem vecumā pēc 40 ir nevis brīvība, bet vientulība. Bez saistību brīvība ir jauka tikai līdz gadiem trīsdesmit, kamēr apkārt daudz tādu pašu brīvu, izklaidēties gribošu. Un tad pienāk vecums, kad visi apkārt čupojas ar bērniem, un tad "brīvā" jeb "vientuļā" sieviete kļūst par balto vārnu sabiedrībā, jo nav vairs īsti ar ko čupoties (tie, kas vieni, parasti ar lieliem albatrosiem bēniņos).
14.04.2019 01:00 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Aizspriedumi! Ir tacu darbs, hobiji,draugi un etc
Tiesam ja kada bez vira tad pasaules gals? Jauniba varbut, tas attiecibas jaizdzivo, jaizbauda..Velak esam tik paspietiekami ka ari vienam ir labi.
14.04.2019 01:06 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
bez bērniem vecumā pēc 40 ir nevis brīvība, bet vientulība.

Aizmirsi pielikt vārdiņu "manuprāt":-) TEV šķiet, ka tā ir vientulība. Btw, ja divdesmit gados uzcep bērnu, tad īsi pēc 40 sieviete tik un tā ir vientuļa, ja vien viņai nav ideāla laulība - vecumā ap 40 ļoti daudzi šķiras vai viens otram ir noriebušies. Bērniem sava dzīve, vecākiem sava - divatā, vai vientuļiem. Ja cilvēks neprot labi dzīvot viens, tad bērni un vīrs nelīdzēs.
Un par tiem albatrosiem.."Viedā" Minka, paskaties spogulī, vai gadījumā nerēgojas baltas spalvas no ausīm;-)
14.04.2019 01:41 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Interesanti lasiit !Es nebiju domaajusi vientuliibu,es vairaak biju domaajusi,ka nav taadas ciesas saites,kaa buut lauliibaa!Man jauniibaa nekad neienaaca pat praataa sii doma,nebija laika aizdomaaties.
Vairaak un vairaak saprotu vienu-vienalga ,vai esam bijusi labi vecaaki saviem beerniem,vai slikti -beigu beigaas mees nespeeleesim to "pirmo vijoli" tik un taa!!!
Man patika Delusion teiktais.
14.04.2019 04:39 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Delusion un Rīdziniece neuztvēra manu domu, neskaidri uzrakstīju.
Es nebiju domaajusi vientuliibu,es vairaak biju domaajusi,ka nav taadas ciesas saites,kaa buut lauliibaa!

Cilvēkam vajag ciešas saites- emocionāli tuvas attiecības. Tā ir tikpat liela vajadzība kā ēst un dzert. Bērnībā un jaunībā šo funkciju pilda vecāki (vai vecvecāki, vai kāds radinieks, ja vecāku nav). Cilvēkam pieaugot, vecāki noveco un kādā brīdī nomirst. Bērni ir tie, kas cilvēkam ļauj palikt ciešās, emocionālās attiecībās (ģimenē) līdz mūža galam- bet nu jau mainītā lomā (nevis kā bērnam, bet kā vecākam).
Brīvie cilvēki ļoti skaudri apzinās savu vientulību tad, kad ir 40+ un kad vecāki, vecvecāki ir jau apglabāti. Jo īpaši- ja nav arī māsu/brāļu. Draugi nevar aizpildīt tuvinieku lomu, jo viņiem prioritāte ir viņu ģimenes.
14.04.2019 09:44 |
 
Reitings 212
Reģ: 03.02.2019
Izlasot uzreiz nāk prātā dažas pārdomas. 1. Obligāti skolā būtu cītīgāk mācījusies krievu valodu un paņēmusi klāt vācu.
2. Pēc vidusskolas būtu gājusi mācīties augstskolā, nedomājot par to, lai vecākiem daudz vieglāk. Izglītība nu jau būtu rokā un viss būtu nedaudz savādāk. 3. Noteikti nebūtu nepārdomāti braukusi uz ārzemēm 4. Pa vasarām gājusi strādāt dēļ pieredzes.
14.04.2019 10:28 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Vientulobs or misu galvas! Kadam ta ir briviba , kamer citam vientuliba. Tiesi tik vienkarsi. Un berniem lai cik svarigi ir savi vecaki ir sava dzive! Man drauska ir ari gimenes loceklis jau sen ,jo redzi esam krustmates viena otras berniem,un kopa daudzus gadu desmitus. Un ar visu to, ja butu tagad viena bez vkra man nevajag blakua kompaniju 24/7 ka tas vsrbut bija jauniba. Es milu sevi man vienai nekad nav garlaicigi. Nu nav virietis panaceja visam. Skumji ja nemak baudit dzivi esat bez veca.
14.04.2019 10:28 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
vienalga, vai esam bijusi labi vecaaki saviem beerniem,vai slikti -beigu beigaas mees nespeeleesim to "pirmo vijoli" tik un taa!!!
Interesants teikums. Kā Tu, Odetta, saproti jēdzienu “pirmā vijole” šajā pieaugušu bērnu/vecāku kontekstā? Un, vai, Tavuprāt, nav arī citi motīvi, lai censtos būt labs vecāks (stiepjams jēdžiens, protams)?
14.04.2019 10:57 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Minkai gribet atgadinat ka 40 it nav mirstamais vecums :D lidz pensijai vel 25 gsadi, esi vel samera jauns aktivs un vari baudir dzivib uz pilnu klapi!!! Pat man lidz pensijai 15 gari gan domaju bus visi 20 it, jo tajas tabulas 70 un 80 dzomusie vel nemaz nav ieklauti, un sen tiek teikts ka paaugstinas vel pensijss vecumu lidz 70 vsi 75
..un ja ircdarbs,maja lai ari dzivo viens bet tapat sis tas japadara, jaizgulas. Naz tiiiiik nenormali i daudz briva laika hobijiem neatliek!!!
14.04.2019 11:20 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Minka tev japada kapec tavi draugi tev ir svesinieki, un kapec dzive bez biriesa liekas tragedija. Un kapec sevi tik loti nemili ka laiks ar sevi nav briviba bet tragedija! Jo mes pec sevis,un savas pieredzes spriezam par dzivi
Ta loti zel tevis palika :(
14.04.2019 11:24 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tev japadoma...laboju
14.04.2019 11:24 |
 
Reitings 114
Reģ: 29.11.2018
Nu man tad ta butu ! Un berns ap 40/it pirmais.drausmigi, vai bernu neesamiba

Desmaizhu paardeveeja pirms paaris lapaam, un desmaizhu paardeveeja tagad:
Es milu sevi man vienai nekad nav garlaicigi. Nu nav virietis panaceja visam. Skumji ja nemak baudit dzivi esat bez veca.

Starpcitu, bez veca pie beerna arii netikt, iipashi, ja jaaraujaas pa diviem darbiem aiz bufetes letes :D
14.04.2019 11:30 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Starp citu mam berni SEN ir pieaugusi :-P
14.04.2019 11:33 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un ja trv ta patik man ir 4 darbi,japelna iztikai zini :D tapev ir laiks biezi sedet interneta :D
14.04.2019 11:35 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Viedaa minka-tavs uzrakstiitais ir loti pareizs , ja mees "maacamies peec graamatas"!Vis ir taa,kaa buutu jaabuut,bet reaalaa dziivee biezi tas nav taa.
Cilveeks neskumst peec taa,kas vinam nekad nav bijis,vins var pasapnot ,pafantazeet par to cik labi ir,ja ir viirs ,beerni ,skaista maaja,bet liidz galam to pat nesaprot,ja to pats nav izbaudijis.
Pasadena-es to "pirmo vijoli "biju domaajusi taadaa sakaraa,ka loti biezi tie vecie cilveeki,kuriem ir beerni,mazbeerni ,grib to uzmaniibu daudz vairaak,kaa tie radi var dot.Es aizdomaajos pati par savu mammu,aizdomaajos par saviem slimniekiem darbaa.Tie vecie cilveeki,kuriem nav radu ir taadi omoliigaaki,vini kaadu laiku paskumst par savu maaju,kuru paardevusi,bet vieglaak ieiet "sliedees",kaa tie,kuriem ir daudz radinieku-tad saakaas taa paarmesana,paardziivosana,kaapeec ielikti tajaa veco lauzu maajaa,kaapec nenaak ciemos utt.Nu ir arii atminas probleemas dazadaa liimenii,bet "pa lielam "viss notiek tiesi taa.
Mana mamma priecaajaas,ka vinu naak apciemot mana klases biedrene(nekad neesam bijusas lielas draudzenes),taa sanaaca,ka tiesi vina ir taa,kas ciemojaas loti regulaari mammas maajaas ,un tad sis vecais cilveeks saak analizeet,kaapeec taa ir,ka faktiski svess cilveeks naak biezaak,kaa saveejais(beerni,mazbeerni ).
Mani laikam iespaidoja saruna ar astrologi, esmu paardomaajusi vairaakas situaacijas dziivee ,pateicoties vinai.
Es rakstu vairaak taadas paardomas,kas saistaas ar mani ,negribu tagad uzspiest savu domu pareiziibu un kaadam teikt-neprecieties,nedzemdeejiet beerninus utt.
14.04.2019 16:01 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Es tā domājot varu saprast Odettu, arī man citreiz liekas, tā pasapnojot par paralēlo dzīvi, ka gribētos tomēr ilgāk to brīvību - bez vīra un bērniem. Pirmkārt jau ātrāk risinātu problēmas, savu kautrību, kompleksus, mazvērtības sajūtu un dzívotu nestresojot par visu apkārt, neuzliekot gimenes atbildību tik agri, jā, citā dzīvē es gribētu “nomierināties” 30+ un izbaudīt bezrūpību, ko , manā jaunībā man nelāva visādi pārdzīvojumi, bailes, kompleksi utt. Cilvēki un vēlmes ir tik dažādi, zinu vairākus 30+ cilvēkus , kuri vēl ir bez gimenēm, jo vienkārši dzīvo brīvi, bauda dzīvi un nav nedz vientuli nedz kādi apdalīti, jo nav gimenes. Protams, ja personiba nelauj būt pašpietiekamam, socializēties un nav tāda tieksme pēc neatkarības tad vīra/sievas un bērnu neesamība ir trekns mīnuss.
14.04.2019 16:09 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Bet vai Tev, Odetta un Tev, Rīdziniece, pēc vecāku nāves ir bijusi reāla pieredze "baudīt" brīvību bez partnera un bērniem? Ne jau vienu nedēļas nogali, bet reāli dažus gadus pēc 35+? Vai arī jūs tikai teoretizējat par to, cik skaista ir tāda "brīvība"? Tas ir kā ēdot maizi sapņot par torti, bet kad paliek bez maizes, tad torte drīz vien sāk nepatikt.
Rīdziniece mani žēlo par to, ka man patīk bit partnerattiecībās, bet tad man jāžēlo Rīdziniece, ka nav spējusi izveidot tādas partnerattiecības, kas piepilda nevis iztukšo. Odettas viedokli par bērniem man pagrūti uztvert- kā var apgrūtināt pieauguši bērni? Nepatīk bērnu kompānija? Nav taču nekādu piespiedu tikšanos- var veidot tik tuvas,vai atsvešinātas attiecības, cik vēlas. Kā Rīdziniece jūsmo par,savu draudzeni, tā citi cilvēki jūsmo par savām ģimenēm. Tā nav pašnepietiekamība, tas ir vies no prieka avotiem. Kā daudziem cilvēkiem ikrīta kafijas malks.
14.04.2019 16:41 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Viedaa minka-Mani beerni mani neapgruutina,muusu attieciibaas viss ir ok,bet es aizdomaajos,ka es visu laiku par viniem uztraucos,domaaju uttTas ir tiesi tas,ko mana mamma veel nesen man teica-mees laikam par beerniem uztrauksimies liidz muuza beigaam.
Es gribeetu laikam sevi miileet vairaak ,bet esmu nonaakusi pie sleedziena,ka visu laiku ir domas pie citiem.Deelam buus liela taisniiba-man ir vainas sajuuta...un taa man neliks mieru liidz muuza beigaam.
14.04.2019 17:01 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Viedaa minka-varbuut mana teema tiesi tas ir iemesls sai folozofijai par to ,ka buutu,ja dziive buutu ievirzijusies citaadi ,ka varaakus gadus dziivoju ar viiru un loti labi saprotu ,kaada buus mana naakotne...
14.04.2019 17:06 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits