Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Braukšana un instruktors

 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Nu jau palikušas tikai papildstundas, tā teikt lielākā daļa nolauzta, bet... es nespēju iemācīties pārliecinoši braukt. :-( Pirms katras braukšanas ir stress lielāks-mazāks, jo baidos kļūdīties, jo instruktors ir nesavaldīgs. Bļauj jau pie jebkādām kļūdām, ļoti indīgi bļauj. Tad kad viss ir labi, jebšu braucam, piemēram, pa taisnu ceļu - viņš ir laipns, asprātīgs un nekad nepateiktu, ka tāds pūķis, bet kā pilsētas centrā...tā dabūju trūkties.
Nesaprotu, vai es esmu tik liela muļķe, ka nejēdzu braukt (sāku no nulles braukšanu), bet aurojis viņš ir jau no otrās nodarbības. Dažbrīd pat asaras acīs, bet noriju kamolu un cenšos neņemt pie sirds. Tas tā normāli, instruktoram būt ar "nodeldētiem" nerviem?
Jā, un interesanti, kad vīrs palaiž mani pie stūres, izmetam kādu līkumu ar mašīnu, viņš atzīst, ka sanāk normāli, kā arī pati jūtu..mašīna neslāpst un nekļūst nevadāma.
Kā jūs iemācījāties braukt un kā mācību procesu ietekmēja instruktora attieksme? Ir bijis, ka braucat jau papildstundas, kaut kas ķeras, bet instruktors turpina būt iecietīgs, pacietīgs?
11.04.2019 13:35 |
 
Reitings 198
Reģ: 12.04.2016
Nomainīju instruktoru & nožēloju, ka neizdarīju to agrāk. Nevajag maksāt cilvēkam, kurš Tevi mēģina noniecināt...
Sākumā domāju, ka varbūt nevajag mainīt, jo sportisti, kas sasniedz labus rezultātus arī tiek skarbi kritizēti... Bet nē, nomainīju & eju uz braukšanām ar prieku, nevis kā uz nošaušanu, kā tas bija pirms tam.
Agrāk ļoti priecājos, kad zvanīja instruktors un teica, ka netiek, tagad reāli bēdājos, ja kas atceļās.
11.04.2019 13:42 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Kad es mācījos braukt, esmu mainījusi instruktoru. Abi divi bijuši iecietīgi. Lai gan braucu normāli un pārliecinoši jau no paša sākuma. Bet kad kaut kas samisējās, tad instruktors laipni paskaidroja, uzzīmēja kur kļūdijos un pārliecinājās vai tiešām sapratu savu kļūdu.
Un manuprāt nê, tas nav normāli, ka bļauj uz saviem audzēkņiem. Tā jau ir iebiedēšanas taktika un no tādas nav jēgas, jo rodas lielāks stress un līdz ar to vairāk kļūdu, jo lielāks stress.
Bet no otras puses saprotu arī instruktoru, visādi zaļknābji bijuši droši vien, kas lauž mašīnu un ne velna neko nesaprot. Instruktora darbs varētu būt viens no stresainākajiem. Ja nav dzelzs nervu, tad nav ko strādāt tādu darbu. No vienas puses saprotu, bet no otras puses nav kompetenti tomēr.
11.04.2019 13:48 |
 
Reitings 1830
Reģ: 02.06.2009
Mans instruktors bija stingrs, bet neatceros, ka kādreiz būtu bļāvis. Pirms katras reizes es arī satraucos braukt, bet man šķiet, ka tas ir normāli. Papildstundas pati vēlējos ņemt, jo gribēju pirms eksāmena izmēģināt vēl figūras vairāk utt. :)
Ja tev ar instruktoru tik slikti iet, tad nebaidies mainīt citu. :) Vajag atrast tādu, kurš iemāca braukt, ne rada vēlmi pēc tam pie stūres nekad nesēsties.
11.04.2019 13:53 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Kad 18 gados sāku likt tiesības, mans pirmais instruktors arī bija nežēlīgs. Mūždien aizmiga braucot, tad pamodās jau avārijas situācijā, sāka kliegt no sērijas "Ko tu, aita, dari!? Tu man mašīnu sasist gribi, bļ***?" Manu draudzeni viņš nolamāja 3-stāvīgiem vārdiem, jo pret kalnu viņa nedaudz paripoja atpakaļ un laikam aizskāra aiz viņas stāvošo mašīnu. Tas man toreiz pret braukšanu izraisīja tādu riebumu, ka visu pametu un atkal saņēmos likt tikai pēc 8 gadiem. Tagad jau tiesības kabatā :-)
Ir, ir normāli instruktori, ar labu nervu sistēmu un saprotoši. Lūdzu, netērē savu naudu un laiku neadekvātiem cilvēkiem. Viņi nav pelnījuši šos ienākumus ;-)
11.04.2019 14:21 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Man bija otrādi-pirmais instruktors bija pārāk tāds "chill", mierīgs, lēns, braukājām pa tukšām ielām, nekas negāja uz priekšu. Nomainīju uz citu, agresīvāku džeku, kurš pat atļāvās pīpināt, vērt vaļā logu, aurot uz visiem citiem satiksmes dalībniekiem, norādot viņu kļūdas, dažreiz uzbļāva uz mani "tu taču neesi nekāda blondīne", utt. 6-8 reizes pie tāda izbraucu un noliku tiesības ar pirmo reizi. :)
11.04.2019 14:56 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Notte kāds sakars šīm
atļāvās pīpināt, vērt vaļā logu, aurot uz visiem citiem satiksmes dalībniekiem,
ar tiesību nolikšanu?
11.04.2019 15:08 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Sakars laikam tāds, ka ļoti koncentrējos tam, ko daru, lai nedabūtu kliedzienu labajā ausī un fokusējos uz to, kas notiek uz ceļa.
11.04.2019 15:47 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Izrādās ir cilvēki, kam tāda brutāla kliegšanas un nolikšanas pieeja der, bet es piemēram performēju daaaudz sliktāk, ja uz mani kliedz. Tāpēc man tāds instruktors "ar beigtiem nerviem" noteikti nederētu un tiktu nomainīts pēc pirmā kliedziena.
11.04.2019 15:52 |
 
Reitings 226
Reģ: 12.10.2015
Sāka mani mācīt tēvs jau ap 17 gadiem. Un aiziejot nekas neslāpa un pamatus zināju. Tas gan jau arī instruktoram bija patīkami. Man pamīšus mainījās instruktori, bet galvenais bija jau vīrietis gados. Vienkārši superīgs. Ļoti mierīgi visam piegāja, tajā pašā laikā ļoti stingrs. Braucām kur tik varēja aizbraukt. Viņš vienmēr ar mani runāja par pilnīgi nesaistītām lietām un tad pa laikam : ''Tur tev vajadzēja tā, nākotnē ņem vērā..'' un turpināja tālāk to citu tēmu.Kad viņš nevarēja, tad braucu ar viņa sievu. Kopumā arī viņa patika un pieeja bija tāda pati viņai, bet bija viena lieta kas nu tracināja. Ja kaut kas nepareizi, tad momentā šī uz pedāļiem un pie stūres. Nu nenormāli riebās tas...
Protams, lika jau ar sevi pabraukāt ilgāk kā par noteikto, bet rezultāts - viss nolikts ar pirmo (arī teoriju viņš man pasniedza un eksāmens bez kļūdām nolikts). Kopumā ļoti jaukas atmiņas ar viņu braucot. Labi stāsti iz dzīves viņam bija.
11.04.2019 16:11 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Ja uz mani instruktors sāktu bļaut, izkāptu no mašīnas tajā pašā vietā, labi aizcērtot durvis. Ir pietiekami daudz labu instruktoru un maiņas process vairs nav tik sarežģīts, kā gadus 5-10 atpakaļ.
11.04.2019 16:18 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
Kā tu vispār sev atļauj būt tādā situācijā un paciet, ka uz tevi bļauj? Galu galā, tu viņam maksā naudu, tev ir jāsaņem pretī normāls pakalpojums ar normālu attieksmi par to summu. Ja uz mani kāds sāktu bļaut, pati viņu nolamātu par neprofesionālu attieksmi un nākamās nodarbības pie viņa vairs nebūtu.
Pati noliku tiesības, kad bija 19 gadi, instruktors bija normāls, visas kļūdas izskaidroja un viss bija ok.
11.04.2019 17:05 |
 
Reitings 554
Reģ: 17.12.2018
Pastāsti sīkāk, kā Tu brauc pie stūres, kad blakus ir vīrs. Jo "mašīna neslāpst un nekļūst nevadāma" neliecina par to, ka brauc labi. Varbūt tikai pašā sākumā, kad pirmo reizi piesēdies pie stūres, to varētu saukt par labi.
Es nekādā ziņā neatbalstu kliegšanu, bet varbūt nemaz tik labi nebrauc?
11.04.2019 19:17 |
 
Reitings 210
Reģ: 11.06.2017
Pati šobrīd tieši mācos braukt instruktora pavadībā. Kad meklēju instruktoru, izvēlējos tādu, kuram ir labas atsauksmes. Esmu ļoti apmierināta, jau vienā no pirmajām apmācībām ar instruktoru izrunājām visu par kliegšanu utt., viņš apsolīja, ka, lai arī ko es darītu, kliegt uz mani viņš nekad nekliegs. Šeit gan tā īsti nevar kliegt instruktord uz tevi, vari iesūdzēt. Bet, kas man visvairāk patīk, ir fakts, ka pēc katras apmācības mēs pārrunājam, kā man veicās( gan labās, gan sliktās lietas). Esmu aptuveni pusceļā, bet varu teikt, ka es tik tiešām izbaudu katru apmācību, mājās, parasti, pārrodos ar lielu smaidu uz lūpām. Ja būtu tsvā vietā, bez šaubām, maninītu instruktoru.
11.04.2019 21:11 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Maini instruktoru. Esmu dzirdējusi par tādiem nesavaldīgiem psihopātiem, sviests. Atceries, ka tu esi autoskolas kliente, tu pērc viņu pakalpojumus, un tas pats attiecas uz instruktoru. Viņam nav tāpēc tev jāklanās, taču bļaut - kādā sakarā? Vispār nesaprotu cilvēkus, kuri sadomājušies, ka ir tiesīgi pacelt balsi uz citiem cilvēkiem, kur nu vēl svešiem un klientiem.
11.04.2019 22:14 |
 
Patīk
Reitings 335
Reģ: 12.10.2018
Ja salīdzina kā bija nolikt tiesības pirms gadiem desmit vai agrāk, tad var secināt, ka ar laiku viss tiek radīts lai saņemt tiesības būtu grūtāk.
Viss process ir veidots sarežģītāks, ar mērķi noslaukt no cilvēka maksimāli lielu naudas summu. Autoskolas, Instruktori, CSDD - izspiež naudu cik var, jo kad tiesības ir rokā, tad bodīte ir ciet.
Salīdzinājumam auto ir vadīšana ir vieglāka un drošāka nekā agrāk ( ABS, ESP, utt), bet tiesību iegūšana daudz sarežģītāka. Satiksme ir sakārtotāka un drošāka nekā, piemēram 90tajos. Un MK noteikumi ļauj slaukt cilvēku pa pilno. Instruktori izmanto jebkuru situāciju lai braukšanas būtu vēl un vēl, kas gan nekait, vizināties un saņemt naudu.
12.04.2019 08:42 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Maini instruktoru. Tas ir pavisam vienkārši. Kļūdas tu pieļauj stresa ietekmē. Paskaties kādu ar labām atsauksmēm un droši dodies. Ja nu gadijumā esi no Liepājas puses,varu ietekt instruktoru,pie kā es savulaik mācijos.
Papildus mēģini ar savu vīrieti maksimāli pabraukāt pa pilsētu. Tas tiešām palīdzēs redzēt vairāk,atcerēties vairāk un iekļauties satiksmē.
12.04.2019 09:43 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Es arī mainītu instruktoru, jo es maksāju naudu... Kāda vēl kliegšana uz mani? Nu, nē!
Es braucu diez gan ilgi, jo sāku no 0, nekad nebiju braukusi.
Man bija diez gan maiņas - braucu ar citiem instruktoriem. Visu nokārtoju ar pirmo. Mācījos braukt ar sievieti... Ja būtu vēlreiz jākārto, tad izvēlētos vīrieti. :-)
12.04.2019 09:50 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Izlaidiba, atsaldetiba, cuciba, mulkiba ir kriterijs tam, lai parliecinatos, vai esat reals vaditajs. Nakamais solis ir sekosana darzenu bazes direktora, apaksbiksu bodes ipasnieka piemeram izmantot automobili sava turiguma, statusa demonstracijai:)
12.04.2019 10:37 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Liekot tiesības, arī mācījos braukt no 0, bet ar instruktoru man bija ļoooti paveicies, superīgs cilvēks, braukšanas vienmēr bija jautras, kontaktējāmies kā draugi, arī par dzīvi vēl paspējām runāties, tiešām bija prieks iet uz braukšanām, ļoti labi pavadīju laiku, situācijas uz ceļa jau, protams, gadījās visādas, bet viņš vienmēr reaģēja mierīgi, ar humoru un iedrošināja. Ar savu pieredzi, es aizbēgtu no tāda bļāvēja pēc pirmās nodarbības :D Ja es nezinātu, ka ir tik forši instruktori, tad nezinu, var jau būt, ka paciestu bļāvēju ar tādu domu, ka esmu super tizla braucēja... Bet tas nav pareizi, nevajag. Braukšana jau tā ir stress, kad tu to neproti, un nav vajadzīgs papildus stress no tā, ka kāds iebļaus ausī, ja nokļūdīsies, tas nav normāli.
12.04.2019 11:20 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!