Dzīvokļi īre

 
Reitings 110
Reģ: 29.01.2009
Esmu izskatījusi visu ss.com un visus sludinājumu portālus , bet sākas jau bezcerība atrast dzīvokli. :-/. Cik ātri jūs esat atradušas dzīvokli un varbūt ir vēl kādi ieteikumi ,kur meklēt ?
08.04.2019 22:10 |
 
Reitings 41
Reģ: 04.04.2019
Man liekas, ka par pieredzi, kas vecāka par gadu, nav vērts rakstīt. Tā meitene, kurai meklēju, palika dzīvoklī, ko atrada pirms gada 250+komunālie - stāvoklis un lielums tāds pats, kāds tagad maksātu 300+komunālie. Viņai bija cits iemesls pārvākties, bet izlēma, ka labāk nepārmaksās, jo neko līdzvērtīgu atrast nevarēja. Viņai ir 1 izolēta istaba -+ virtuve, labs remonts utt. Saimnieks nav paaugstinājis cenu. Es pati sev meklēju pirms diviem gadiem, man gan prasības bija lielākas, bet tagad tādiem dzīvokļiem ir ujuj cenas, agrāk bija zemākas.
09.04.2019 07:16 |
 
Reitings 41
Reģ: 04.04.2019
Vēl bija situācija, kur potenciālā īrniece jautāja, vai varēs iznest tādu palielu galdu ar krēsliem un lielu paklāju, nomainīt aizkarus un gleznas (nelikās laba doma tik lielus objektus pašai kaut kur nogrūst). Jo pats dzīvoklis kā tāds bija labs, bet ar gaumes izjūtu saimniekam nebija tik labi, nu reāli tāds slāvu stils. Viņš atteicās, pateica, ka viņam rindā stāvot tādi, kas ņemot, kāds ir. :D
09.04.2019 07:21 |
 
Reitings 41
Reģ: 04.04.2019
Īstā un vienīgā, un kā dzīvokļa īpašnieki reaģē uz to, ka tu tapetes pārlīmē? Tak nejau uz savu galvu, vai ne? Tagad daudzi domā, ka ir uztaisījuši tādu eiroremontu, ka neļauj nekam pieskarties.
Patiesībā es arī neļautu savu dzīvokli pārtaisīt tik kardināli (iznest mēbeles utt, tas gan man šķiet tikai saprotami, jo daudziem īrniekiem ir pašiem savas) - mainīt tapetes utt lauru tikai tad, ja dzīvoklis būtu tiešām nesaremontētā stāvoklī sākotnēji. Citādi es neuzticētos svešai gaumei, pēc tam būtu iespējams kauns radīt nākamajiem īrniekiem.
---
Bet es nesaprotu izīrētāju sāpi par dzīvniekiem, OK, var negribēt lielu suni, bet kas vainas mazajam vai kaķim? Tāpat dabiskais nolietojums veidojas ar vai bez dzīvnieka. Ja es izīrētu, tad mazajiem zvēriem ļautu.
09.04.2019 07:26 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
City24 visur ir komisijas maksas jāmaksā tiem mākleriem. Ja nav žēl tad tur var diezgan labus dzīvokļus atrast. Jo ja dzīvoklis maksā 300 eiro tad jāmaksā par pirmo un pēdējo mēnesi un vēl mākleriem 50% jo cenas un sanāk ka uz rokas jābūt gandrīz vai 800 eirot. Citur ir dzirdēts ka vēl saimnieki liek samaksāt komunālos par pēdējo mēnesi kjipa lai neaizlaižas nesanaksajis pēc tam. Īsti nezinu kā tos komunālos viņi aprēķina :-D
Jā es arī nesaprotu kāpēc 80% sludinājumu neļauj kaķi. Jā ir tādi kas skrāpē mēbeles, bet tad var līgumā iekļaut punktu ka mēbeļu sabojasana gadījuma atmaksā to cenu. :-/
09.04.2019 08:24 |
 
Reitings 312
Reģ: 24.09.2015
Es gan tīri labi saprotu, kādēļ neļauj kaķus, it sevišķi, ja dzīvoklī ir tapetes.:-D Man pašai ir kaķis, un viņam ir nelāgs ieradums skrāpēt tapetes, neļauju, bet pamanījies vienu stūri apskādēt. Bet nu labi, ka tapetes es pati izlīmēju par saviem līdzekļiem, vecās tapetes bija pabriesmīgas, un saimniekam nedrīkstēs būt kaut kāds pretenzijas par to.
Bet jā, dzīvokļu īres cenas tikai aug un aug.:-/
09.04.2019 08:44 |
 
10 gadi
Reitings 150
Reģ: 15.05.2013
Tieši tāpat kā pirms 2008. gada krīzes.(t)
09.04.2019 09:00 |
 
Reitings 354
Reģ: 29.12.2013
Man izdevās samērā ātri atrast dzīvokli, bet ne bez pārdzīvojumiem. Visu ātri izķēra, burtiski stundu laikā. Un, protams, nepalīdzēja arī fakts, ka meklēju septembrī, kad vēl studenti arī meklē dzīves vietas. Gribējās lētāku un plašāku, bet toties ir smuks un tuvu darbam :-D
Meklēju pa fb grupām, ss.com un caur paziņām. Iesaistīju ar radiniekus, paziņas, kuri, ja ierauga ko labu, uzreiz uzzvanīja.
09.04.2019 09:04 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Tikai un vienīgi facebook grupas, bet jābūt baigi acīgai un veiksmīgai lai trāpītu pirmajai, protams ari gatavība uzreiz ņemt dzīvokli un arī iemaksāt kaut ko. Pēdējo gau pieredze rād, kurš pirmais brauc, tas pirmais maļ. Bet šobrīd, lai arī cenas ir kritušās dzīvokļu aktivitāte čābīga, uz vasaru arī īpaši nebūs, vasaras otrā pusē būs, bet tad būs studenkonkurence. Un tad atkal ziemas sākumā, kad studenti saprot, ka apkure nav lēts prieks un atbrīvojas atkal daudz kas :-D
09.04.2019 09:22 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Es ar tikko noķēru. Nu burtiski noķēru labu dzīvokli. Izskatās, ka nāksies pārmaksāt par veco, jo vēlāk pateicu, bet nu ar to ir jārēķinās. Īpašnieks nav vēl atradis nevienu vietā, kaut rudenī uz šo dzīvokli bija milzīga rinda. Bet tas ir rudens jā.
Man jautājums meitenēm, kas arī ir daudz īrējušas - man bija elektriskā + malkas apkure. Vakaros kurināju, no rītiem slēdzu radiatoru. Bet pēdējos 2 mēnešus neslēdzu elektrisko, bija silts un ekonomēju. Tagad pirms rādīšanas vairs nekurināju, jo visu telpu izlaizīju un negribēju vairs kurināmo pirkt, es jau rīt izvācos. Bet slēdzu iekšā elektrisko un nestrādā, šķiet kaut kas sadega viņam. Bet tas tak nav uz manu atbildību vai ne? Nu īpašniekam man nevajadzētu prasīt to segt? Tas ir viņa ziņā, manuprāt. Stulbi sanāk, ka pēdejā mirklī pasaku, bet es pat nezinu ka tas notika..
09.04.2019 09:29 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Es laikam redzēju to autores sludinājumu, kur meklē. Protams, ja prasība ir iebūvēta virtuves tehnika, tīra kāpņu telpa, klusi kārtīgi kaimiņi, svaigs remonts un par to 350 eur? Reāli remonts vajadzīgs reizi desmit gados (mainīt iznāk gandrīz visu), reizi 5 gados- kosmētiskais. Aizbrauc uz būvmateriālu veikalu, paskaties meistaru cenas. Kāds ieguvums ir īpašniekam? Nekāds. Pa nullēm.
09.04.2019 09:37 |
 
Reitings 41
Reģ: 04.04.2019
Mums ceļā gadījās mākleri, kas prasa 100% no vienas mēneša maksas. Tā arī rēķinājām, ka par vienu dzīvokli (nelielu, virtuve + 1 istaba, taču viss jauns, smuks) būtu jāmaksā 320x3=960eur ievācoties. Tā kā sākumkapitālu noteikti vajag.
Man līdz šim šķita normāli aiziet uz dzīvokli un vismaz pāris stundas padomāt, lai visu izsvērtu mierīgi, nav jau kleitu nopirkt, līgums uz gadu ar laušanas maksu, depozītu neatdod. Tāpat kā šķita normāli pirms izdomāt, vai pirkt, arī parunāt ar saimnieku par tiem pašiem komunālajiem (ar iepriekšējiem rēķiniem - skaidrs, ka katrs tērē individuāli, taču var kaut ko no tā saprast), tāpēc bija grūti saprast, ka gaida uzreiz ar 960 eur un gataviem slēgt līgumu.
Bet tā tagad tiešām ir.
09.04.2019 09:49 |
 
Reitings 41
Reģ: 04.04.2019
Man liekas, pilnīgi normāla prasība par sakoptu kāpņu telpu utt. Piemēram, man šķiet, ka es zinu, par kuru dzīvokli te diskusijā runāja Ķengaragā ar skatu uz Daugavu. Tiesa, tie, ko domāju, atrodas Ķengaraga galā, nevis sākumā, bet gan jau mājās apmēram tā paša stila. Miskaste gan no ārpuses, gan iekšpusē, grausts. Ja ir adekvāta samaksa, jā, viss OK, bet, ja par to prasa milzu naudu, nu atvainojiet..
Man liekas, ka daudzi izīrētāji tagad tiešām ir kļuvuši nekaunīgāki.
Klusus kaimiņus gan neviens nevar garantēt. :-D Tikpat labi ievāksies kaut kur citi jauni īrnieki, kas nebūs klusi.
09.04.2019 09:53 |
 
Reitings 41
Reģ: 04.04.2019
Ir arī tādi izīrētāji, kas melo ss par dzīvokļa lielumu, ko pierāda acis, kad aizej apskatīties, un komunālo rēķini, kur rakstīts dzīvokļa km2. :D
Protams, ja reāli nav kur dzīvot vai esi students, tad atrast var, kaut vai tajā pašā koju tipa dzīvokļos, kā es iepriekš minēju (Klusā iela, vēl kaut kas uz Maskavas ielas sākumu bija - bet viņi arī nav lēti, tie paši 300+komunālie, taču vismaz kārtīgi), bet, ja nav tik steidzami un ir kaut kādas prasības pret dzīvokli, tad ir grūti atrast.
Es arī neuzskatu, ka īrniekiem jāgrāb pēdējais sūds par lielu naudu vai labs dzīvoklis par 400+. Nu tomēr vajadzētu apzināties, ka šī nauda iet vējā un pēc max pāris gadiem tu būsi ar neko. Kā jau teicu, tad tiešām labāk kredīts, jo tad vismaz ir kāds ieguldījums pašai sev.
09.04.2019 10:01 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
man plāns ir tieši šādu izīrēt- gaidiet :D
prasība ir iebūvēta virtuves tehnika, tīra kāpņu telpa, klusi kārtīgi kaimiņi, svaigs remonts un par to 350 eur?
09.04.2019 10:18 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Nesaprotu, kāda ir jēga ieciklēties uz īres maksu, kas ir zemāka par tirgus cenām un tad nākamo pusgadu tērēt katru brīvo brīdi, lai atrastu viņas priekšstatam atbilstošu piedāvājumu. Un pēc tam vēl cepties, ka nekā nav! Man liekas daudz jēgpilnāk ir tērēt to pašu laiku, lai nopelnītu tos papildus 50-70 EUR un izvēlēties no vairākiem variantiem sev piemērotāko piedāvājumu.
09.04.2019 10:23 |
 
Reitings 41
Reģ: 04.04.2019
Tā jau var par jebko teikt. Piemēram, kāpēc izvēlēties lētāku / vidusmēra kafejnīcu kā Double Coffee, ja var paēst Vincentā. Labāk atrast, kur vairāk nopelnīt un ēst ar baudu.
Kāpēc cepties par to, ka degvielas cenas aug. Labāk atrast, kur vairāk nopelnīt.
Utt.
Piekrītu, ka cepšanās kā tāda nav lietderīga, bet nu..
09.04.2019 11:21 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Mūsu prasības bija īre līdz 320 eur + komunālie, lai ir 1 istaba + atsevišķa virtuve vai 2 istabas, no kurām viena ir kopā ar virtuvi vai 2 istabas + atsevišķa virtuve. Ar virtuves un tualetes, vannas istabas mēbelēm, pārējās mēbeles varēja būt un varēja nebūt. Atrašanās vieta - bija konkrēti rajoni

Tieši visiem šiem kritērijiem atbilstošu dzīvokli pirms vairāk kā mēneša atradām 1 dienas laikā, centrā. Mums iepriekšējam drīz būtu beidzies īres līgums, sākām pamazām skatīt ss.com sludinājumus. Piezvanījām, otrā dienā sarunājām tikšanos, pēc dz. apskates tajā pašā vakarā piezvanījām un teicām, ka ņemam, jo nekas līdzīgs vairs tik ātri nenospīdētu.
Protams, ka neviens izīrētājs nav ieinteresēts gaidīt, kamēr potenciālais īrnieks domās un meklēsies tālāk. Ja patīk un atbilst kritērijiem, jāņem uzreiz. (t)
09.04.2019 11:33 |
 
Reitings 41
Reģ: 04.04.2019
Profesore, apsveicu ar veiksmīgu atradumu!
Manis aprakstītajā gadījumā tieši tā arī tika darīts - divi labie dzīvokļi tika palaisti garām, jo vienā gadījumā aizgāja apskatīt pa dienu, kad vēl bija brīvs, zvanīja tās pašas dienas vakarā, paņemts. Otrajā gadījumā saimnieks pirmo dienu izrādīja un sāka no plkst 8 :D Kad jau bija pienācis plkst 16 - paņemts. Nu ne visiem laiks atprasīties no darba, lai apskatītu dzīvokli.
Tāpat kā ne visiem ir iespēja meklēt, kur nopelnīt 70+ vairāk. Domāju, ka vispār runājot par īrēšanu, mēs vairāk domājam jauniešus, kuri nav tik stabilizējušies dzīvē, lai šādas summas būtu nieks.
OK, es pazūdu, citādāk radu pārāk daudz pārpratumu. :D
09.04.2019 11:40 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
minniemouse Tas gluži nav tas, ko es rakstīju. Minētajā Double Coffee piemērā tas būtu kā pusi dienu staigāt pa Rīgu, lai atrastu vietu, kur izdzert kafiju par 30 centiem lētāk. Cilvēkam tie 30 centi ir vērtība, bet iztērēto laiku viņš netur nekādā vērtē. Šāds domāšanas veids raksturīgs nabagiem.
09.04.2019 11:43 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
tas nav tikai nabagiem. drīzāk - neloģiski skopajiem. zinu pietiekami pārtikušus, kas brauks pāri visai pilsētai, lai ietaupītu eiru. tas, cik aiziet benzīnā un patērētais laiks, nav svarīgi viņiem. viņi IR ietaupījuši, redzies
09.04.2019 12:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits