izmaksā vīrietis

 
Reitings 17
Reģ: 06.06.2016
Tik tā prātoju.
Kapēc lai vīrietis izmaksātu sievietei vai uzturētu sievieti,ja viņa pate par sevi ir pašpietiekama persona (protams ir dažādi kopā dzīvošanas modeļi un situācijas).
Bet pa lielam, domāju, daudzi cilvēki gribētu, lai viņus uztur, nodrošina, dāvina dāvanas utt.
Es te arī prātoju, ka jā, ļoti jauki, ka mans vīrietis kad ejam piemēram kur paēst, vienmēr samaksā par mani un tomēr, kapēc viņš to dara? Kapēc tik ļoti ir iegājies, ka tieši vīrietis ir finansiāli atbīldīgais?
Vai šis gadījumā nav novecojis attiecību modelis?
-------
Sanāk, ka sievieti jāuztur vai jāizmaksā tikai tapēc, ka viņa ir sieviete?
26.03.2019 23:02 |
 
Reitings 62
Reģ: 17.03.2019
Atbildot uz melnais kaķis izteikumu, ka vīram nomirstot sievai nav pensijas - starp citu, parasti tām sievām, kam vīrs labi pelnījis un nomiris, nav jāuztraucas par pensiju, jo ir normāls mantojums palicis.
28.03.2019 14:43 |
 
Reitings 62
Reģ: 17.03.2019
Lielākā daļa Latvijā dzīvojošo ģimeņu mēnesī kopā pat nenopelna 1,7k, tāpēc nopelt tādu summu ir nevietā.

+
Vai nē, es arī nesapratu to nicinošo toni sakarā ar šādu ģimenes budžetu. Pat ja abi strādā, bieži tāds budžets nav.
Es nesaku, ka šī summa ir kaut kāda liela un ļauj dzīvot baigi turīgi, bet katrā ziņā nav arī nekas tik mazs, lai uzburtu tādu ainu, kāda tika uzburta.
28.03.2019 14:51 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Man, piemeeram, patiik taa sajuuta, kad guustu profesionaalus panaakumus, un, nav ko liegties, arii patiik sanjemt pieklaajiiga lieluma algu un buut neatkariigai. Patiik dziivot labos apstaakljos, nopirkt sev to, ko veelos, un braukt atvaljinaajumos, nevienam sponsoreeshanu neluudzot un citu cilveeku pelniito naudu neteereejot. Arii paarstraadaajusies nejuutos. Mans viirietis pelna apmeeram taapat, liidz ar to mees abi muusu kopdziivee ieguldaam liidziigi. Nespeeju iedomaaties shaadaa situaacijaa nestraadaat un dziivot tikai uz mana viiriesha algas, tad arii mees atljauties vareetu divreiz mazaak - nu kam tas vajadziigs? Protams, man nav nekas pret to, ja mans viirietis man daavina daavanas un izmaksaa vakarinjas. Jo man arii patiik vinjam daavanas daavinaat!
Iespeejams, es domaatu citaadaak, ja mans viirietis buutu miljonaars. Pienjemu, ka tad es paardomaatu savu karjeru un varbuut uzsaaktu kaadu mazu riskantu biznesinju, nebaidoties par savu ieguldiijumu zaudeeshanu un pelnjas neguushanu. Un tad arii neiebilstu, ja viirietim naaktos mani uztureet. Bet tas ir vairaak "kaa buutu, ja buutu" nereaalistisks scenaarijs

Nu, šis ir gandrīz 100% kā par mani teikts. Jā, es, ļoti iespējams, labprāt strādātu pusslodzi, lai paliek laiks arī kādām citām aktivitātēm, bet tad es atkal domāju - o.k., tas ir brīvais laiks MAN, bet labprāt varbūt vismaz daļu no šī no darba ieekonomētā laika pavadītu ar vīru, taču, ja viņam jākapā standarta darba laiks, tad tas arī atkrīt, līdz ar to... jā, man patīk tā, kā ir tagad, es REĀLI izbaudu savu darbu, jo daru to, kas man tiešām patīk un, ja vēl par to saņemu identisku algu kā mans vīrs par līdzīgu darbu tad - ir forši, ka abi kopā varam sev nodrošināt tādu dzīvi, kas mums sniedz zināmu komfortu.
28.03.2019 15:09 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Mani uzjautrina Cosmo tēmas par naudu. Kad spriež par "normālu" algu, figurē cipari 2000-3000eur. Nopietni? :D Lai gan pārstāvu vidusslāni, es nepazīstu nevienu, kurš pelnītu virs 1500eur. :D Vai arī tās summas ir bruto nevis neto? Vai arī tās ir algas ārpus Latvijas? Arī sludinājumus skatoties, ja vien nav kādas nu ļoti specifiskas prasmju kombinācijas (japāņu valodu pārvaldošs farmaceits) virs 1500eur algu nav. Arī pie vidējām nozares algām pat IT vadošajos amatos nav virs 1500.
28.03.2019 15:57 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Lielākā daļa Latvijā dzīvojošo ģimeņu mēnesī kopā pat nenopelna 1,7k, tāpēc nopelt tādu summu ir nevietā. Ne visur ir algas Rīgas rajona vai IT līmenī. Diemžēl.
Bļin a es ko rakstīju? Iesaistoties diskusijā, uzreiz norādīju, ka Latvijas realitātē šādu ģimenes modeli var apspriest pavisam neliels procents ģimeņu. Kad izrādījās, ka runa ir patiesībā 1,7K, es paudu savu neizpratni, vai aizvadīt savu dzīvi mikrorajona blokmājā, nav pārāk augsta cena par sievietes vēlēšanos nestrādāt algotu darbu! Ja Tev liekas, ka ar minētajiem ienākumiem tomēr iespējams kaut kas vairāk, pārliecini ar skaitļiem!
Tagad redzu, ka mēģini uzlekt augstāk par dirsu gudri prātodama kā ar 3k ģimenei izvilkt mēnesī dzīvību? nopietni?
Iekopēsi, kur es tā raksīju?
28.03.2019 16:10 |
 
Reitings 257
Reģ: 11.09.2018
@AniLux vidējais latvietis pelna tik labi, lai 100%uzkrātu savai pensijai? Un kas notiek, ja otrs aiziet 50gados? Kas tad? Dibens jāceļ no dīvāna un jāsāk strādāt?
Ja vecis pelna tik, lai visu apmaksātu, un aizbrauktu ceļojumā ir apsveicami, bet, kad sieviete sēž mājās, auklējas ar bērniem un zupām viņa pati ātri paliek par kotleti. Nav žēl, atvainojos, padirst savas smadzenes ar kurām taka varētu domāt, neviens tev neliek 500e pelnīt. Mācies, iegūsti izglītību un tad jau nepelnīsi 500e kā gaterī. Nu tas ir tikai mans viedoklis.
Manuprāt, ir tik forši, kad abi strādā. No rīta sieva sataisās,svārki, blūze, kopta, nevis taisa vīram tik maizītes un kafiju kā mammīte. Visam jābūt līdzsvarā.
28.03.2019 17:03 |
 
Reitings 257
Reģ: 11.09.2018
@ViedāMinka +:-D Kādam liekas te rakstot lieka nulle klāt piešāvusies:-D:-D:-D
28.03.2019 17:05 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Pag kapec lada nrdrikstetu gribet dzivot taja blokmaja? Visam jagrib viss vienadi ja:-O
28.03.2019 17:07 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Vieda minka cismo zin ka visas miljonares ar lv labakkem amatiem (/lidz ar to visas daudzmaz tv,prese un etc redzetas,nerafa zemakos amatus) beeet ikdienas klacas atklajas sadzives un realitates pilnigi cita aina. Smiekligakais ka pasas to nemana :-D
28.03.2019 17:13 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Mani uzjautrina Cosmo tēmas par naudu. Kad spriež par "normālu" algu, figurē cipari 2000-3000eur. Nopietni? Lai gan pārstāvu vidusslāni, es nepazīstu nevienu, kurš pelnītu virs 1500eur. Vai arī tās summas ir bruto nevis neto? Vai arī tās ir algas ārpus Latvijas? Arī sludinājumus skatoties, ja vien nav kādas nu ļoti specifiskas prasmju kombinācijas (japāņu valodu pārvaldošs farmaceits) virs 1500eur algu nav. Arī pie vidējām nozares algām pat IT vadošajos amatos nav virs 1500.

Vispār, jā - šis tiešām ir interesanti. Nu, tagad, pārlapojot cv.lv piedāvājumus savā amata kategorijā, pie nosacījuma, ka nevēlos spert nākamo soli un kļūt par vadītāju, es faktiski esmu sasniegusi savas specialitātes atalgojuma griestus. Ja piedāvātais atalgojums pārsniedz 2K bruto, tad visdrīzāk tā jau būs vadītāja pozīcija vai arī līdzīgs darbs, bet pilnīgi citā nozarē. Respektīvi - ņemot vērā, ka es jūtos absolūtā komfortā ar savu specialitāti un man joprojām ir interesanti darboties tieši pašreizējā nozarē, kā arī neraujos kļūt par vadītāju, jo tas automātiski samazina tieši darbošanos konkrētajā jomā kā speciālistam, sanāk, ka lielāks atalgojums nozīmētu arī būtiskas izmaiņas citos ar darbu saistītajos aspektos. Tādēļ - jā, interesanti tie mūžīgie komentāri par cipariem, kuri izklausās brīžam atrauti no realitātes...
28.03.2019 17:14 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tapec ka visas ir izcilos amatos, dzivo villas un brauc ar jauniem auto:-P bet pavero ikdienas sarunas,gatavosanas temas atkaizu celojumi darba vai da jebko un hops 99,9% te ir ar prsstu latvietes pakalu
Ari soc.foto un profili to parada. Nu iznemot maksligo insta:-D
28.03.2019 17:17 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Lai cik liela taa nauda katram arii nebuutu,katram ir savas veelmes.Ne visi veelaas dziivot villaas,tureet skapii peec iespeejas vairaak lietas ,braukt visu laku celojumos utt.Taa liekaas-cilveekam ir nauda ,un vins to noteikti gribees nenormaali teereet -realitaate ir taada,ka biezi tiesi tad ,kad cilveekam ir taa lielaa nauda paraadijusies,vins vairs negrib to, ko bija izsapnojis agraak.Vinam peeksni neko no taa izsapnotaa nevajag-veelmes diivainaa kaartaa pavisam citas,kaa agraak.
Es nesaku ,ka taa dara visi 100%.
28.03.2019 17:55 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Cilvēkiem, kuri liek vienādības zīmi starp ienākumiem un algu, 1500 -2000 EUR tiešām varētu būt griesti. Šis arī ir viens no aspektiem, kāpēc nodokļu reforma rada tādas problēmas. Finanšu ministrija nespēja saprast, ka tās realitātes, ka vidējais nodokļu maksātājs strādā pie viena darba devēja pa 8 stundām dienā, vairs nav. Mūsdienās cilvēkam nav viens darbs, paralēli ir kaut kādi biznesiņi, autoratlīdzības, projekti, pusslodzes citos amatos.
28.03.2019 18:01 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Runaajot par to izmaksaasanu un viiriesiem!Es saprotu to,ka viirietim patiik izmaksaat,gaadaat par sievieti-tas viirieti dara taadu speeciigu,tas ir asiniis-buut speciigam,buut dominantam.
28.03.2019 18:01 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es vispar brinos par ex savoka pilsoniem! Daudziem ieprogrammets ka visiem jadzivo vienadi,jsgrib viss ka visiem. Un nepakam nespej pienemt ka kadam materialais neinterese vai brendi var but pilnigi pie kajas vai otrs atkal karjeru negrib. Ta tacu NEDRIKST IR VISIEM JAGRIB!!!! :-D
28.03.2019 18:04 |
 
Reitings 114
Reģ: 29.11.2018
Riidziniece ne tikai rakstiit nemaak, bet arii lasiit! Atnaaca dreambig un pazinjoja, ka visas gribeetu dziivot uz viiriesha reekjina un nevienam savs darbs nepatiik, taapeec arii daudzas izteica preterju viedokli. Bet es saprotu, ka desmaizhu taisiishana nekaadu prieku nenes ;-)
28.03.2019 18:12 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Mila zosss barmeni negatavo :-P
28.03.2019 18:14 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Mani uzjautrina Cosmo tēmas par naudu. Kad spriež par "normālu" algu, figurē cipari 2000-3000eur. Nopietni? Lai gan pārstāvu vidusslāni, es nepazīstu nevienu, kurš pelnītu virs 1500eur.

Piekrītu.
Algu diskusijā kādreiz figurēja algas no 400-700 eur, mazākumā bija virs 700, ja pareizi atceros. Atliek vien domāt, ka daļai kosmiešu baigi turīgie draugi/vīri, kuri pelna tās lielās summas, ja jau tik bieži pavīd komentāri "neesmu feministe, man patīk, ka mani apdāvina, visu izmaksā, visus rēķinus samaksā, ceļojumus izmaksā utt", "man ir dzemde un pupi, tpc vīrietim jāmaksā". Nav tik saprotams, kur viņi to naudu nopelna..
28.03.2019 18:14 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un vel ,es teicu ka negribu NEKADU darbu principa
Ko atzina ari daudzas citas. Gribu 20 miljardus eu :-D :-P
28.03.2019 18:16 |
 
Reitings 114
Reģ: 29.11.2018
Luuk sognare minerja, ka seezh maajaas, audzina beernu, visu apmaksaa draugs. Celjojumi un daargas mantas vinjai neinteresee.. tagad atveriet vinjas profilu un paskatities, kur 20+ komentraari! Protams, kivics, skulme un dazhi maajsaimniecibas padomi! Aciimredzot, arii izgliitoshanaas vinjai neinteresee(t)
28.03.2019 18:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!