izmaksā vīrietis

 
Reitings 17
Reģ: 06.06.2016
Tik tā prātoju.
Kapēc lai vīrietis izmaksātu sievietei vai uzturētu sievieti,ja viņa pate par sevi ir pašpietiekama persona (protams ir dažādi kopā dzīvošanas modeļi un situācijas).
Bet pa lielam, domāju, daudzi cilvēki gribētu, lai viņus uztur, nodrošina, dāvina dāvanas utt.
Es te arī prātoju, ka jā, ļoti jauki, ka mans vīrietis kad ejam piemēram kur paēst, vienmēr samaksā par mani un tomēr, kapēc viņš to dara? Kapēc tik ļoti ir iegājies, ka tieši vīrietis ir finansiāli atbīldīgais?
Vai šis gadījumā nav novecojis attiecību modelis?
-------
Sanāk, ka sievieti jāuztur vai jāizmaksā tikai tapēc, ka viņa ir sieviete?
26.03.2019 23:02 |
 
Reitings 150
Reģ: 19.01.2019
es piemēram tā nevarētu dzīvot, ka mani pilnībā kāds uztur
.
Kāpēc ne? :-P Es gan varu! :-D
Mana alga (manā augstākajā punktā) tāpat bija vairāk kā 10x mazāka nekā vīrietim, mans pienesums ģimenes budžetam īsi nekāds, vienīgā jēga strādāt (turklāt darbu, lai paspētu pietiekoši laika atvēlēt bērniem un mājai) - lai pavisam nenokukinātos pa māju, lai satiktu cilvēkus, sanāk- tīri sportiņam.
27.03.2019 11:09 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Lai būtu pavisam godīgi, tad jā es gribētu tā, ka vīrs ar savu algu varētu samaksāt visus maksājumus un es savu algu varētu tērēt, kur gribu. Realitātē ir tā, ka ar divām algām varam normāli dzīvot, bet iespējams, ka varētu arī ar vienu algu, bet es tā negribu. Bet nu mājās gan es negribētu sēdēt, tāpat jau strādātu. Es gan nezinu kā būtu, ja būtu 3 bērni kā, tad būtu, bet nu ir 1 bērns, un kaut kā jau tiekam galā. Ir jau protams lielāka skriešana, bet nekas traks. Es pat paspēju 4x nedēļā sportot.
27.03.2019 11:18 |
 
Reitings 62
Reģ: 17.03.2019
Jautājums šķiet retorisks, katram ir savas vēlmes attiecībā uz dzīvi.
Bija brīdis (apmēram gads), kad nestrādāju un jutos tiešām ļoti laimīga ar savu dzīvi un brīvo laiku. Tagad strādāju un man tiešām besī darbs - agrā celšanās, 8h darbā, braukšana uz/no darba, problēmu risināšana darbā, komunicēšana ar tādiem cilvēkiem, ar kuriem negribētu komunicēt, atbildības uzņemšanās utt. Tas izsūc gan fiziski, gan morāli un nedēļas vidū vairs negribas neko, ne rūpēties par mājas tīrību, ne nodarboties ar saviem hobijiem. Ja es nestrādāju, tad ieguvums viennozīmīgi būtu lielāks nekā kad es strādāju un esmu pusprāgusi.
Te gan jāpiebilst, ka paralēli studēju, varbūt, ja būtu tikai darbs, tad būtu citādāk, bet šaubos, man tāpat nepatiktu visa aprakstītā rutīna.
27.03.2019 11:30 |
 
Reitings 62
Reģ: 17.03.2019
Turklāt reāli strādājot parastā, algotā darbā sanāk katru dienu 8h pavadīt darbā 11 mēnešus (4ned atvaļinājums). Kas tā vispār ir par dzīvi? Kaut kāda vergošana. Dari darbu citiem, tev atmet kapeikas un brīvs esi 4ned gadā. Jā, izklausās ļoti kārdinoši.
**
Un ja pārī abi strādā vienlīdzīgi, tad arī mājas darbus veic vienlīdzīgi. Ja viens mazāk vai nestrādā vispār, tad mājas darbi uz viņu.
27.03.2019 11:33 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Sieviete ir fiziski vajaka,krutis,menesreizes, dzemde un zidi bernus.

Pilnīgi iztēlojos, kā Rīdzinieces vīrs saka: "Mīļā, es izmaksāšu vakariņas restorānā, Tev tomēr ir krūtis un dzemde, saprotu, ka Tevi jālutina.." Ak jel...(t)
Klasiskākie iemesli, kādēļ izmaksā un uztur - jo vēlas sievieti palutināt, vēlas padarīt viņas ikdienu vieglāku, vēlas iepriecināt, ir pārāk nevienlīdzīgi ienākumi, vīrietis vēlas pašapliecināties, sieviete ir mājsaimniece, kas auklē mazus bērnus. Ja vīrietis tā grib un abiem tas ir pieņemami - aber lūdzu, nekādu problēmu. Taču šķiet kaut kā negodīgi sagidīt, ka pati varēs staigāt pa skaistumkopšanas saloniem, jo 8h darbs nogurdina, kamēr vīrietis strādā mūžīgās virsstundas un bojā savu veselību, lai tikai varētu uzturēt veselu un strādātspējīgu sievieti. Lūk, šādus modeļus es nesaprotu. It kā vīrieši nenogurst no strādāšanas. Jā, dzīvojot leiputrijā un naudai augot kokos, droši vien reti kurš teiktu, ka vēlas strādāt. Taču grozies kā gribi, bet realitātē nospiedošajam vairākumam ir jāstrādā, ja vien negrib dzīvot koka kastē zem tilta.
27.03.2019 12:00 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Tagad strādāju un man tiešām besī darbs - agrā celšanās, 8h darbā, braukšana uz/no darba, problēmu risināšana darbā, komunicēšana ar tādiem cilvēkiem, ar kuriem negribētu komunicēt, atbildības uzņemšanās utt. Tas izsūc gan fiziski, gan morāli un nedēļas vidū vairs negribas neko, ne rūpēties par mājas tīrību, ne nodarboties ar saviem hobijiem.

++
tieši tā, savādāk ielākoties visas tēlo, ka mīl darbu un ir teksts ieprogrammēts "es visu varu pati". Visi cilvēki visu var paši :-D:-D
27.03.2019 12:08 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Sakars ar naidu?/Rainis nekur neaizskreja ja nezinaji ! Turklst Aspazija so iztureja labrit

Izlasīju Rīdzinieces komentāru un atcerējos šo-
Ar Raini es iepazinos jau bērnudārzā, kur viņš stāvēja pie sienas.:-D
27.03.2019 13:16 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
ko var dirst jebkurš cilvēks dzīvē gribētu darīt to ko viņš vēlās un viņam nebūtu jāstrādā algots darbs un jāpelna iztika. Varētu snorkelēt Maldīvu salās vai nodarboties ar gleznošanu vai sportu. Man patīk šitie liekulīgie "es tā nevarētu, man jābūt pāspietiekamai, jāraujas kā darba zirga diendienā".
Nav jau tas tik vienkārši kā Tu to pasniedz. Visam dzīvē ir sava cena. Ja Tu nestrādā, Tev mīļotam ir jāstrādā dubultā. Ja pārdzīvosi savu vīru, mūža pēdējie gadi, Tev būs visnotaļ nožēlojami, jo pensijai nebūsi neko uzkrājusi. Ja vīrietis Tevi pametīs, teiksim, 45-50 gadu vecumā, Tev būs jāatgriežās darbā, bet glezošanas un sportošanas pieredze nav tās pašas pieprasītākās darba tirgū. Bez tam, kā darba zirgi tikai naudas dēļ, lielākoties raujas tie, kuri ar līdzīgu attieksmi kā Tev skatījušies uz studēšanas iespēju. Ja Tev ir izglītība jomā, kas interesē, tad darbs var sniegt gandarījumu.
27.03.2019 13:54 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
amsterdama es nerunāju par to, ka obligāti otram jāraujas darbā dubultā. Es saku, ka visas saka, ka tā un tā nevarētu kaut gan neviens neatteiktos no tā, ka varētu baudīt dzīvi, nevis rauties 11 nedēļas darbā ;-)
Visam dzīvē ir sava cena.

+ tur tev taisnība, bet par to lielākoties neviens nedomā. Tomēr ne visi vīrieši pamet sievas. Un ja arī nestrādā, tad saņemsi pensiju. Mēs ar mammu smējāmies vienā dienā, ka viņa saņems par 20EUR lielāku pensiju nekā brāļa sieva, kas algotu darbu nekad nav strādājusi un nestrādās. Mana mamma mazpilsētā strādā 6 dienas nedēļā pa 8-10h. Lielāko daļu algas saņem uz rokas. Lūk arī kur šis rodas. Ne viss ir balts un melns.
27.03.2019 14:05 |
 
Reitings 114
Reģ: 29.11.2018
Paradiet man virieti Latvija, kurs spej nodrosina sievai nebeidzamus celojumus, izglitojosus kursus, apmaksat visus rekinus un vel pa teatriem izvadat. Realitate sieviete ir majsaimniece un darbojas ar berniem un, manuprat, sads darbs ir neizmerojami grutaks, neka atsedet ofisa 8 stundas. :D
Man ari darbs sniedz sava veida gandarijumu, noteikti lielaku gandarijumu ka mazgat gridas un audzinat bernus. Tapat ari es neesmu Latvija satikusi virieti, kurs varetu nomaksat visus rekinus un atmest man kabatas naudu manas algas apmera, tapec es negrasos atteikties no sava komforta, lai aptekletu virieti un 3 tupetu pie plits.
27.03.2019 14:28 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Bērnu audzināšana ir vissmagākais darbs pasaulē, ja vēlies izaudzināt krietnu, gudru, čaklu cilvēku, īpaši, ja ģimenē ir vairāk par vienu bērnu..
27.03.2019 14:50 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
dreambig Un bez sapņošanas, par kādu summu mēs runājam? Manuprāt, pēc minimālās programmas vīrieša algai būtu jābūt vismaz 2500 -3000 EUR mēnesī, ar piebildi, ka tiek netiek pelnīti uz vīrieša veselības rēķina. Cik daudz mums var lepoties ar šādiem ienākumiem?
Mēs ar mammu smējāmies vienā dienā, ka viņa saņems par 20EUR lielāku pensiju nekā brāļa sieva, kas algotu darbu nekad nav strādājusi un nestrādās
Man domāt, šāda situāija visticamāk ir iespējama, jo Tavai mammai lielākā daļā darba mūža bijusi līdz 1996. gadam, kas nav salīdzināms ar šodienas situāciju. Kaut gan arī nestrādājušie, protams, kaut kādu nabadzības pabalstu no valsts saņems.
27.03.2019 15:07 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Paradiet man virieti Latvija, kurs spej nodrosina sievai nebeidzamus celojumus, izglitojosus kursus, apmaksat visus rekinus un vel pa teatriem izvadat.

pameklē šeit :-D:-D:-D
daudz kur vīrieši, tāpat kā sievietes labi pelna :-D pat gaterī civilizētā var labi nopelnīt, ap 1,5k.
Man pietiktu, ja mans vīrietis pelnītu 1,7-2k mēnesī. Mums abiem pietiktu. Un viņš pats saka, ka gribētu tā pelnīt un es varētu darīt to ko vēlos :-D
27.03.2019 15:24 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Turklāt reāli strādājot parastā, algotā darbā sanāk katru dienu 8h pavadīt darbā 11 mēnešus (4ned atvaļinājums). Kas tā vispār ir par dzīvi? Kaut kāda vergošana. Dari darbu citiem, tev atmet kapeikas un brīvs esi 4ned gadā. Jā, izklausās ļoti kārdinoši.

Viss ir skaidrs, bet kur Tu ņemsi līdzekļus, lai dzīvotu? Tev tik tik ļoti besī darbs un strādāt (jo kas gan tā par dzīvi), tāpēc tu labprāt nestrādātu un būtu laimīga ar dzīvi un brīvo laiku. Tad sanāk, ka jāstrādā un jāvergo ir vīrietim, lai sieviete varētu darīt, ko pati grib, jo taču strādāt ir tik stulbi un grūti. Es mēģinu saprast loģiku.
Šī izklausās pēc kāda bagātu vecāku meitenes domāšanas.
27.03.2019 15:27 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
ir teksts ieprogrammēts "es visu varu pati". Visi cilvēki visu var paši

Nu nevar visi cilvēki visu paši. Meitene ar 500 EUR algu nevar pati noīrēt skaistu dzīvokli, uzturēt mašīnu un braukt reizi/divas gadā vismaz nedēļu ilgos ceļojumos. Un vēl ģērbties labi, pirkt kosmētiku un labi ēst. Bet, ja ir vīrietis, kurš pelna daudz labāk, tad var. Tāpēc nevajag atkal teikt - ja nu sieviete un vīrietis izšķirsies, sieviete dzīvos tikpat labi, kā pirms tam! Kaut gan pirms par visu maksāja vīrietis un pati sieviete savu algu tērēja savām vēlmēm.
27.03.2019 15:31 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ar virieti dzivojot jabut loti labi,sudigi dzivor sieviete vsr ari viena! Vienai dzivojot ir milzums daudz plusu!
27.03.2019 15:35 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Ar virieti dzivojot jabut loti labi,sudigi dzivor sieviete vsr ari viena! Vienai dzivojot ir milzums daudz plusu!

Tas viss ir skaidrs! Bet nevajag teikt, ka sieviete visu var arī viena pati! Un, ja izšķirsies, tad nebūs nekādas atšķirības!
27.03.2019 15:37 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un vel seit ir nese bijusi tema par darbu, jn vispar godigakie 70% atzistas ka strada tikai algss del. Vispar dzive ir dsudz lietu ko nedarotu ja butu brivu pieejami lieli naudas lidzekli. Tacu dzive ir dzive, ir pienakumi kuri vienkarsi javeic. Tiesi tik vienkarsi.
27.03.2019 15:38 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ja izskirsies bus atskiruba un tikai ar daudz,daudz plus zimem tiesi sievietei! Neces zinu ka ir damss kuram liekas la dzive bus beigusies ja skirs laulibu, luk tadu ir zel!
27.03.2019 15:40 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Nu nevar visi cilvēki visu paši. Meitene ar 500 EUR algu nevar pati noīrēt skaistu dzīvokli, uzturēt mašīnu un braukt reizi/divas gadā vismaz nedēļu ilgos ceļojumos. Un vēl ģērbties labi, pirkt kosmētiku un labi ēst. Bet, ja ir vīrietis, kurš pelna daudz labāk, tad var. Tāpēc nevajag atkal teikt - ja nu sieviete un vīrietis izšķirsies, sieviete dzīvos tikpat labi, kā pirms tam! Kaut gan pirms par visu maksāja vīrietis un pati sieviete savu algu tērēja savām vēlmēm.

ķipa ja sieviete 20 gados pelnīs 500 eiro, tad 30 gados viņa obligāti arī pelnīs 500 eiro? Izaugsme nekad nekāda nenotiek? Protams, ja esi vienos un tajos pašos nožēlojamos apstākļos visu dzīvi, tad ir radīti visis apstākļi, lai neko nevarētu. Varbūt sievietei ir dzīvoklis, apmaksā komiunālos un paliek pāri tīri okei priekš mēneša :-D es arī visas situācijas varu pārvērst atbilstoši tā, lai apstiprinās mans viedoklis. Tā nav māksla.
27.03.2019 15:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits