Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

politika vs tieslietas?

 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Jā, jā, atkal es :D esmu sapratusi, ka gribu vai nu politiku vai tieslietas studēt, ko labāk iesakāt?
Esmu dzirdējusi ne pārāk labas atsauksmes par Lu politikas jomā...kā tad tur ir?
24.03.2019 19:22 |
 
Moderators
Reitings 3689
Reģ: 13.11.2016
Silti iesaku tiesību zinātnes - daudzreiz plašākas darba iespējas specialitātēs. Starp citu, jurista kvalifikācija labi noder arī tad, ja sanāk nodarboties ar politiku, vai kaut ko uz to pusi.
24.03.2019 21:43 |
 
Reitings 62
Reģ: 17.03.2019
Man liekas, ka ar tādu nespēju saprast, ko pati gribi un izvēlēties savu dzīves nodarbi patstāvīgi, vajadzētu vai nu 1) nestudēt neko līdz nāks atklāsme 2) pieiet šim jautājumam ar aprēķinu un domāt, ar ko vairāk nopelnīsi.
Jautāt forumā, lasīt atsauksmes - tikpat labi vari mest monētu. Nav nopietna tava attieksme pret studijām
24.03.2019 22:51 |
 
Reitings 62
Reģ: 17.03.2019
Lae7, jurista kvalifikāciju iegūst pēc 5 studiju gadiem. Pabeidzot bakalaurus (jebkādus, gan akadēmiskus, gan profesionālus) nav jurista kvalifikācijas.
24.03.2019 22:52 |
 
Reitings 62
Reģ: 17.03.2019
Ak jā, aizmirsu piebilst, ka ar šī gada rudeni pilnīgi visām augstskolām maģistros, lai iegūtu jurista kvalifikāciju, ir prasība - jākārto mega liels un svarīgs valsts nozīmes eksāmens, kāds līdz šim bija tikai LU. Tas nozīmē papildus eksāmens parastajiem skolas eksāmeniem, maģistra darbam utt.
24.03.2019 22:55 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
AniLux, nav pārmetums, bet pēc kādiem kritērijiem tu spried, ka es pieeju nenopietni studijām? Tas, ka forumā izveidoju diskusiju? Varbūt vienkārši gribu uzklausīt citu viedokļus un tad jau ņemšu vērā vai nē mana darīšana. Un par to jurisu vienoto eksāmenu jau sen ir zināms, un zinu, ka ar pliku bakalauru nekā nebūs. Esmu apmeklējusi Jauno juristu universitāti un pabeigusi arī. ;) Nebija slikti, civiltiesības un konstitucionālās ļoti patika. Krimināltiesības arī bija ok. Starptautiskās un administratīvās kaut kā neaizgāja. Tas tā, ja tu par nenopietno attieksmi domā.
Runājot par diskusijas mērķi, tīri intereses pēc gribēju painteresēties. Ir cilvēki, kas saka, ka ar politologa diplomu ir ļoti reāli darbu atrast, ir tādi, kuri saka, ka tā ir laika tērēšana, turklāt LU un jau labāk studēt ko citu. Interesē mani vēsture, politika un valodas. Māc šaubas, ka tieslietas neaizies tā kā gribētos, jo jāmācās ir ļoti daudz un darbs pa lielam sanāk ar dokumentiem. Politologam sķiet daudzveidīgākas iespējas - jebkurs valsts iestāde, referanti, dimplomātija utt., bet ar darbu vieglak juristos. Jautājums bija tēmēts vairāk tām, kuras ir studējusas vai nu juristos vai politikas programmā.
25.03.2019 15:27 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
konotiek Ir cilvēki kuriem ir pazīšanās, sakari, vai prakses laikā nodibināti kontakti, pieredze un tāpēc viņiem ir reāli atrast darbu. Zinu meiteni kas izmācījas LU to pašu politiku, darbu neatrada, gadu nostrādāja par grāmtvedi un tagad mācas ekonomiku. Viņai nebija nekādu kontaktu un uz visām darba intervijām prasīja pieredzi. Varbūt tā ir tās meitenes vaina, bet var jau papētīt vakances sludinājumu portālos un ko reāli tagad piedāvā.
25.03.2019 15:47 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Es par politologiem neko nezinu, bet cik lasīju likās garlaicīgi.
Juristos noteikti garlaicīgi nebūs un jā, jāmācās būs dikti, bet es pabeidzu labi apvienojot ar darbu un bērnu, mācoties katru darba dienas vakaru.
Piesakies fb kādai LU politologu grupai un pajautā kādam, kas tur ir studējis. Īstenībā, tā grūti pateikt, vai tev der kādas no studijām. Tikai studējot sapratīsi.
25.03.2019 16:00 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Sākumā vajag gadu Īrijā palasīt sēnes:-). Tagad tur atkal daudz darbavietu, cilvēkus ļoti vajag.
Pa gadu izlemsi, ko studēt. 8-)
25.03.2019 16:09 |
 
Moderators
Reitings 3689
Reģ: 13.11.2016
Nav nekādu plašu darba iespēju, kur politologa kvalifikācijai būtu kaut kādas priekšrocības. Tieši juristiem darba iespējas ir ļoti daudzveidīgas. Arī minētajās valsts iestādēs gandrīz katrā vajadzēs pa kādam juristam, daļā - nevienu vien juristu, dažās - daudzus juristus, tai skaitā, tajās valsts institūcijās, kur vidēji vai zemu atalgotu cilvēku izpratnē ir ļoti labas algas.
Turklāt, vairumam juristu ikdienas darbs ir gan ar cilvēkiem, gan ar dokumentiem, nevis tikai ar vienu vai otru. Juristi ir arī tie, kuri sastāda nopietnākos dokumentus :)
25.03.2019 18:20 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits