Vīra iedzeršana

 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Čau:)
Kā jums šķiet, vai ir normāli, ka vīrs katru otro-trešo dienu dzer? Piemēram, vīna pudeli vai divas, vai viskiju vai vodku aptuveni 0,3L katru otro-trešo dienu?
It kā jau nevaru žēloties, jo vins tāds bijis ir jau kopš attiecību sākuma. Pati vien vainīga, ka samierinājos. Dzeršana ir samazinājusies daudzuma ziņā, bet ir biežāk. Viņš neko sliktu nedara dzērumā, nav ne rupjš, ne agresīvs, padzer pie TV un iet gulēt mierīgi, tomēr tā sajūta, ka vins 3 reizes nedēļā ir piedzeries, man kaut kā nepatīk... Es tad jūtos vientuļa... Vai esmu pārāk egoistiska? Varbūt tas ir normāli?
Runājusi, protams, esmu ar viņu daudz. Vel šodien solīja, ka nebūs problēmas ar dzeršanu, bet vakarā atkal prasa atļauju iedzert. Tāda sajūta, ka ar sienu es runāju.
Pats vins saka, ka vins ar alkohola palīdzību noņemot sev stresu. Un ka visi viņa ģimenē vienmēr ir dzēruši un ka vins šo lietu nemūžam neatmetis.
Pati nedzeru vispār un bērnu mums nav.
Vins saka-bet es taču neko sliktu nedaru kad dzeru un arī daudz naudas nenodzeru, kur ir problēma?
Vai, jūsuprāt, tas ir normali?
Cik bieži jūsu vīrieši dzer?
14.03.2019 21:26 |
 
Reitings 369
Reģ: 29.01.2009
Es brīnos tikai par to aizliegšanu/atļaušanu. Nu toč kā mammuki- tu nesmēķēsi, nedzersi, ar draugiem neiesi. Paziņu lokā ir daudz tādu mammuku, pietam atļaujas tos savus dēlukus izlamāt citu cilvēku priekšā, ja princessai kaut kas nav pa prātam, vienu glāzi par daudz izdzēris, ne tā dakšiņu tur, par ilgu ar draugu runājies. Man viņu ir ļoti žēl, pieaudzis cilvēks, strādā, pelna labu naudu, bet draudzene- diktators. Un kad parādās kaut kur bez sava mammuka, tā uzvedas kā no ķēdes norāvies.
Par tēmu- viņaprāt tas, ka viņš dzer, nav problēma, jo viņš tak neskandalē, apkārt nevazājās, izdzer savu dozu, dodas gulēt un viss ir baigi forši. Viņš uzskata, ka tā ir tava problēma, jo tev nepatīk. Situāciju var atrisināt tikai viņš pats, tev atliek vai nu samierināties vai šķirties.
15.03.2019 13:25 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Bet mēs dzīvojam latvijā, kāds sakars piesaukt d-valstis
Varbūt tāpēc, ka mēs tāpat kā viņi esam cilvēciskas būtnes? Nevarētu taču būt tā, kas viņiem kultūra, mums slimība?
nemētājos smirdīgs pie žoga vai neesmu bezdarbnieks, tātad neesmu alkoholikis
Ne par to bija tēze. Robežšķirtne ir, ja Tu dēļ alkohola nespēj pildīt savus pienākumus un sāc melot apkārtējiem.
P.S. "Vesela vīna pudele" =4 glāzes
15.03.2019 13:31 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
tie kuri mīl dzert vinčiku lielos kvantumos un bieži iešmigot, bet strādā un sevi kopj, protams attaisnos to visu, ka redz es nemētājos smirdīgs pie žoga vai neesmu bezdarbnieks, tātad neesmu alkoholikis, bet realitātē vēlme visu laiku iedzert, tāpat vien, ir alkoholisms.

Piekrītu šim.
Alkoholismam arī ir dažādas pakāpes, tas ko kaya aprakstija jau ir pēdējā stadija apmēram....
15.03.2019 13:34 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
P.S. "Vesela vīna pudele" =4 glāzes

4 glāzes nav tik maz, pilnīgi pietiek, lai apdullinātos pat vīrietis. Varbūt arī kāds cilvēks var izdzert 4 glāzes un just tikai vieglu reibumu, bet pieļauju, ka lielākā daļa tomēr sāk reibt jau pie 2., 3. glāzes.
15.03.2019 14:07 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Autore jau neraksta par vīna glāzi pie vakariņām! Viena vai divas (!!!) vīna pudeles, 0.3 šņabis (smagais alko) ... Tas ir daudz. 3x nedēļā - tas ir bieži. Alkoholismu esmu redzējusi, un šie vēl ir tikai ziediņi. Bet ziediņi IR, un nevar teikt, ka tur nekā nav. Es no šāda vīrieša bēgļu prom, bet ja viņš ir tik ļoti svarīgs, kaut kādu ultimātu tomēr uzstādītu. Vai viņš var iedzert 1x nedeļā? Vai vispār spēj uz brīdi atteikties no šī ieraduma? Jo es zinu dažus, kas "katru dienu nedzer", bet ar ilgām un nepacietību gaida to vakaru, kad varēs izraut visu vīna pudeli vai šņabīti, vai nu tas būtu katrs otrais vakars vai katra nedēļas nogale. Un īsti normāli tas nav.
15.03.2019 14:31 |
 
Reitings 257
Reģ: 11.09.2018
Es ar draugu iedzeru ļoti reti. Varbūt reizi 3 vai 4 mēnešos. Citreiz uznāk besis, kad viss sakrājies, daudz darāmā bijis un vienkārši gribas iedzert, padejot, izballēties no sirds.
***
Varbūt te derētu kāds psihologs, varbūt kāda nomierinoša drape, vai vienkārši izrunāties un pamēģināt to lietu ar kaut ko aizstāt-piemēram sportu, kādu hobiju, jauniem kursiem, pasākumiem. Es neieciklētos tik daudz uz to alkoholu, cik daudz viņš čakarē veselību un ja tagad nē, tad vēlāk tas nāks uz āru.
15.03.2019 14:55 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Varbūt tāpēc, ka mēs tāpat kā viņi esam cilvēciskas būtnes? Nevarētu taču būt tā, kas viņiem kultūra, mums slimība?

Viņu senči ir dzēruši vīnu paaudzēm, kas iesniedzas gadus simtos. Viņu organisms uz to reaģē citādāk. Tāpēc, piemēram, indiāņus bija tik viegli nodzirdīt, jo viņu organismi tam nebija paredzēti.
Ziemeļeiropieši var dzert dzīvnieku izcelsmes pienu un tā nepanesamība ir liels retums, bet indiāņiem, kam senči gadu simtiem nav dzēruši šādu pienu, ir ļoti biežas problēmas ar laktozes nepanesamību.
15.03.2019 15:04 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Amsterdam-nē, es neesmu viņa maizē, abi strādājam pilnas slodzes darbu un vins dzivo pie manis, rēķinus un īri, pārtiku maksājam uz pusēm. Mašīna mums katram sava un katrs pats to arī uzturam.
15.03.2019 15:06 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
pudele vīna = 4 glāzes? tas kaut kādās angļu mērvienībās, mums, metriskajiem, sanāk 5 pa 150 ml. lai vai kā, ne jau glāžu skaits ir svarīgs, bet spirtiņa deva :) tas pats vīns var būt 8%, bet arī 13,5%.
15.03.2019 15:09 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Ne par to bija tēze. Robežšķirtne ir, ja Tu dēļ alkohola nespēj pildīt savus pienākumus un sāc melot apkārtējiem.

Nē, alkoholisms rodas, kad tu vairs nevari atteikties no tās devas, kas tev ir pierasta. Piemēram, ja tu nevari vairs naktī aizmigt, neizdzēris glāzi vīna. Tā jau ir atkarība, kad alkohols kontrolē tevi, nevis tu to. Bet katrs alkoholiķis sevi ar kaut ko mierina ;-)
15.03.2019 15:15 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Nē, vins nekad nav pateicis man nevienu rupju vārdu, pat ne pagrūdis. Ne skaidrā, ne dzērumā. Siltākais, ko ir man pateicis vai izdarījis: “Tu man neteiksi ko darīt”, un aizskrējis aizvērtot durvis.
Viņam ir fizisks darbs no pirmdienas līdz piektdienai un sestdienās futbols kā valasprieks. To visu vins var apvienot gan ar darbu, gan sportu, viņam nav problēmas nākamā rītā pēc 0,5 šņabja piecelties uz darbu vai uz futbolu aiziet. Vienīgi tas, ka miegs nāk vairāk, bet celties ceļas.
Uzskatu, ka, ja vins dzertu katru nedēļas nogali, tad būtu man pieņemami, bet ne jau katru 2.-3. dienu.
15.03.2019 15:15 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
MsInga, bēdz. Tā ir tava dzīve un tev ir jāmīl sevi. Labāk nepaliks un ultimātus likt ir muļķīgi. Netērē laiku uz cilvēku, kas nav tā vērts. Tev ir šī dzīve, kas nav nevienam jāziedo. Lai viņš labāk atrod līdzīgi domājošu uz alkoholu tendētu dāmu un dzīvo laimīgs. Bet tu atrodi cilvēku, kam šajā jautājumā ir līdzīgi uzskati, kā tev. Tas dzīvi padarīs vieglāku un būs mazāk stresa :-)
15.03.2019 15:21 |
 
Reitings 553
Reģ: 29.01.2009
Tas IR alkoholisms.
15.03.2019 17:33 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Grūti tā spriest, cik tad nu sanāk tas 0.3 reizi 2-3 dienās? Apmēram standarta pudele stiprā nedēļā, mazliet vairāk. Tas, ko vidējais aritmētiskais latvietis arī piektdienas vakarā izkapā.
15.03.2019 18:25 |
 
Reitings 553
Reģ: 29.01.2009
Manšķiet, ka tieši tā regularitāte jau norāda par problēmu. Principā cilvēks weekenda lielākoties VAR IEDZERT, bet VAR ARĪ NEIEDZERT, ja apstākļi neļauj/nav vēlēšanās. Nu tā vismaz ir manā draugu lokā. Arī es lietoju alkoholu, citreiz divus weekendus pēc kārtas, citreiz mēnesi necik. Un man nav problēma kādā no tām reizēm atteikties..un nav problēmu arī iedzert un par to nekaunos :D
bet šāds “ieradums” kā autore min liecina, ka cilvēks jau vairs nespēj atteikties. Negrib. Nu neko jau nepadarīt, kā labāku atrast!
15.03.2019 18:36 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Piebiedrojos viedollim, ka minētās devas un biežums ir alkoholisms. Es esmu dzīvojusi te daudzkārt piesaultajās Dienvidvalstīs, arī tajā galā, kur vīns ir uz galda ne tikai vakariņās, bet arī pusdienās, bet tās ir pavisam citas devas ("galda" vīns ir vājš, glāzes ir mazas, daudziem tradīcija šķaidīt 1:1 ar gāzēto ūdeni) un vīna pudeli katru otro dienu tur neviens neiztempj. Šis čalis dzer tieši tik, lai kārtīgi noreibtu, pati autore saka, ka viņš ir piedzēries. Ja viņš pats neredz problēmu un negrib neko mainīt, es nezinu, ko ieteikt.
15.03.2019 19:00 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Šodien nopircis 1L vodku... Bet ko gan es varu teikt, kā nekā nedēļas nogale un jau brīdināja mani, ka dzers stipro nedēļas nogalē... Spēlē Ps4 un dzer vodku ar kolu.
15.03.2019 19:36 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
:-( jūtu līdzi...
15.03.2019 19:45 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Es esmu dzīvojusi te daudzkārt piesaultajās Dienvidvalstīs, arī tajā galā, kur vīns ir uz galda ne tikai vakariņās, bet arī pusdienās, bet tās ir pavisam citas devas ("galda" vīns ir vājš, glāzes ir mazas, daudziem tradīcija šķaidīt 1:1 ar gāzēto ūdeni)

Runa ir par Aperol Spritz? Viņi dzer to arī pusdienās? Itālijā?
15.03.2019 19:49 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
Aperol Spritz nav nekāds galda vīns ar gāzūdeni...
15.03.2019 20:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!