1. marts - pārmaksātie nodokļi

 
Reitings 48
Reģ: 26.04.2018
Sveiki!
Nu tad 1 marts ir klāt un var iesniegt tās deklerācijas un čekus.
Varbūt ir kāds labi zinošs cilvēks kurš būs tik jauks un uzrakstīs- kāpēc saņemam, kurš nesaņem, cik saņemam utt
Par kādiem čekiem var saņemt naudu un kādu % var saņemt no tās čeka summas?
Paldies!
01.03.2019 10:55 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
:-D:-D:-D
02.03.2019 12:58 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Ne jau parada atmaksa tagad kadu interese(t)
02.03.2019 13:18 |
 
Reitings 60
Reģ: 10.11.2018
"Kā radies tavs parāds?" Tā arī nav atbildes tajā attēlā :-D:-D:-D
02.03.2019 13:32 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Kāda kopējā valsts problēma? Kāda attieksme? ak jel!
Scrumun, kas tā par analoģiju ar līguma parakstīšanu? Tavs piemērs ir pilnīgi galīgi garām un neder konkrētajai situācijai

Kāda vaina piemēram? Labs piemērs tam, ka daudzi ne par neko neinteresējas un nekam līdz sekot negrib, tā vietā sagaidot, ka viss tiks ieliets mutē ar karotīti.
Un tas ir tikai loģiski, ka cilvēks neseko līdzi saviem nodokļiem.

Lūk arī tā minētā attieksme. Man gan tieši liekas loģiski, ja cilvēks seko līdz, kas notiek ar viņa finansēm.
02.03.2019 13:50 |
 
Reitings 60
Reģ: 10.11.2018
Ja cilvēki iedziļinātos savos nodokļos un skaitītu katru eiro, kur kas aiziet, tad šādas pārmaksas vai piemaksas nebūtu ;-) Taču, kā redzam, tad lielākā daļa vispār nesaprot, kas ir šis neapliekamais minimums un viss pārējais.
Un par tavu analoģiju es laikam paklusēšu. Kādā veidā tu salīdzini LĪGUMA PARAKSTĪŠANU ar to, ka tauta netika oficiāli brīdināta un neviens neko NEPARAKSTĪJA.
02.03.2019 14:10 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Sancjuks, ja viņa 2018. gadā nav strādājusi -> viņai nebija algas -> par viņu netika samaksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis -> viņai nav nodokļa pārmaksas, ko atmaksāt.
__
Kā jau te rakstīja pārmaksa nav valsts piešķirta prēmija, tas ir nodoklis, kas gada laikā ir par daudz samaksāts (attiecīgi cilvēks ir mazāk saņēmis uz rokas), ar deklarācijas iesniegšanu tas tiek izlīdzināts.
Diferencētais neapliekamais minimums, ko piemēro darba vietā ir VID PROGNOZE par to, kādi būs ienākumi gada laikā, kas tiek aprēķināta pēc iepriekšējā gada datiem. Pēc tam, kad VID ir saņēmis visas atskaites par cilvēka ienākumiem notiek diferencētā neapliekamā nodokļa pārrēķināšana pēc faktiskajiem ienākumiem. Un tur rodas tie parādi un pārmaksas.
Piemērs. Ja sieviete 2017. gadā bija bērna kopšanas atvaļinājumā - pēc VID datiem viņas ienākumi ir nelieli, viņai aprēķina salīdzinoši lielu neapliekamo minimumu. 2018. gadā viņa atgriezās darbā, atkal pelnīja virs 1000 EUR bruto, viņai neapliekamais ienākums pēc fakta vispār nepienākas. Labs grāmatvedis droši vien uz to norādītu un ieteiktu uzrakstīt iesniegumu, lai nepiemērotu neapliekamo minimumu.
02.03.2019 14:28 |
 
Reitings 50
Reģ: 29.01.2009
Diversija, par nodokļu izmaiņām zināja daudzi, bet Tu jau pati arī raksti, ka nesaproti KĀ radušās un tas jau ir tas škrobīgākais, ka nav nekur formula vai vienkopus visa info, kas un ko ietekmē. Mani tieši tas arī interesē. Jo to neiespaido tikai brutto algas aplikšana ar 20% vai 23%.
.
Ja par EDS, tad man viena darba vieta tur vispār neuzrādās un tieši tā, kur guvu galvenos ienākumus. Līdz ar to izveidojuies situācija, kad man no iepriekšējo gadu pārnestajām čeku summām un 2018. gada čekiem atmaksa rādās 0 Eur, jo it kā nav maksāti nodokļi pietiekamā apmērā, it kā nav no kā atmaksāt. Bet reāli ir maksāti un to uzrāda arī VSAA, acīmredzot EDS gļuko. Zvanīšu, kad viss šis nomierināsies, bet skaitot līdzi no pieejamās informācijas, arī man sanāk, ka jābūt pārmaksai pāris simtu apmērā, kaut vai par apgādājamiem bērniem, par ko atvieglojumus uzreiz pie algas izmaksas nesaņēmu!
.
Lai vai kā, man vienkārši arī intersē konkrēti aprēķini, kā ir radies pārmaksas/parāda rezultāts, līdzīgi kā VSAA parasi savos lēmumos balstās uz skaidru pamatojumu, to pašu gribētu no VID - caurskatāmu aprēķinu, īpaši ņemot vērā, ka redzu, ka man vienas darba vietas iemaksas pašlaik vispār neparādās.
02.03.2019 15:04 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.01.2017
Kāpēc te dažas melo? 2017. gada beigās visur bija ziņas par izmaiņām nodokļos. Tāpat 2018 gada sākumā vid sistēma vismaz man izsūtija vēstuli, ka ir mainījusies nodokļu sistēma. Informācija bija plaši pieejama. Ja paši nemāk izprast tad pašu vaina, ne citu!
Labs piemērs ir Rīdziniece un vel dažas aitas no šī foruma. Pirms kāda laika bija tēma kur tika norādīta krietni mazāka minimālā alga uz rokas. Uz ko arī norādīju. A, ko šīs vistas? Paliek pie sava un vel mani nolamā. :D viņas izmantoja veco alfas kalkulatoru, es jauno. Bet viņas beigās vienalga palika pie sava. Un tad šīs duras 1 martā brīnās un raksta, ka neko nav dzirdējušas:-D
P.S. Par facebook vs ziņu portāliem. Vistas jūs tak zināt, ka soc.tīklos lielākā daļa nav? Medijus lasa, skatās un klausās vairāk. Protams cacām to nesaprast:-D
02.03.2019 15:14 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Un par tavu analoģiju es laikam paklusēšu. Kādā veidā tu salīdzini LĪGUMA PARAKSTĪŠANU ar to, ka tauta netika oficiāli brīdināta un neviens neko NEPARAKSTĪJA.

Parakstīšanai šajā kontekstā nav nozīmes. Ar valsti līgumu tu jau parakstīji automātiski, kad piedzimi. Nozīme ir tam, ka abos gadījumos ir saistības, kas jāievēro. Un abos gadījumos iesaistītie par šīm saistībām IR oficiāli informēti. Tikai vienā gadījumā ir rūpīgi jāpārlasa līgums, otrā gadījumā rūpīgi jaizlasa, kādas izmaiņas paredz nodokļu reforma (par kuru bija informācija medijos brīvi pieejama un viegli atrodama jau sen, sen atpakaļ) un tālāk PAŠIEM jānoskaidro neskaidrie jautājumi savlaicīgi. Nevis pirmajā gadījumā visiem lielais izbrīns, ka kaut kas jāsamaksā un otrajā gadījumā visiem šoks par nodokļu parādiem un pirmā dzirdēšana par to, ka bijusi nodokļu reforma jau vairak kā gadu atpakaļ.
02.03.2019 15:32 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Vot te izpauzhas aitu smadzenju poda sastaavs. Sekoshana liidzi kivichveidiigajiem, instagrama silikona un kreisos pulveru ifluuuuuuuuuencereem utt:-D Tur shiis visu makten aatri atrod, diskutee, kas ar ko gulj un kuram kuraa galaa silikons iepiliits, tur i laiks i energjija ir stalkot un burties cauri :-D
Savukaart samekleet info par nodoklju sisteemu, izmainjaam, apreekjiniem utt, tur smadzenes nevelk. Kaarteejais pieraadiijums par sabiedriibas vispaareejo stulbuma liimeni.
P.S. Datu baaze un EDS gan VIDam ir ar dievu uz puseem, detalizeeti neizpaudiishos ar sarakstu, kas jaalabo, jaamaina, jo tam nav jeegas, bet ko var gribeet, ja valsts iestaazhu IT darbonji laiku nosit, lasot tenkas un drukaajot palagus sievishkju forumos :-D Kaa arii VIDa papiiru paarneesaataajas ar iipashu intelektu neizceljas.
02.03.2019 18:03 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Man neapliekamais minimums pa nullēm. Bet parads valstij. :D
02.03.2019 18:31 |
 
Reitings 7
Reģ: 24.02.2019
Jau iepriekš pieminētais, bet neatbildētais jautājums par to, kādēļ ir pievienoti attaisnotie izdevumi par 2018. gadu + ir izdevumi, kas pārceļas no iepriekšējiem gadiem, bet pie ailes, kur jāparādās gala summai, ko iespējams ieskaitīt deklarācijā par att. izd., uzrādās 0 EUR.
Vai kāda zina, kādēļ tā un vai tā pagaidām vienkārši ir kļūda, kamēr sistēma ir noslogota un tas varētu atrisināties vai tomēr tam ir kāds pamatots iemesls?
02.03.2019 19:00 |
 
Reitings 382
Reģ: 25.11.2010
Meitenes, stulbs jautājums, nekad nevienu deklarāciju neesmu sniegusi, jo vajadzības īsti nav bijis, bet tagad ieraugu, ka man ir nodokļu pārmaksa ne tikai par 2018. gadu, bet arī par iepriekšējiem gadiem. Vai tas nozīmē, ka man jāiesniedz deklarācija par katru no šiem gadiem un varēšu saņemt visu naudiņu?
02.03.2019 19:37 |
 
Reitings 206
Reģ: 02.01.2017
bagete,tiesi ta. Par katru gadu atseviski jaiesniedz dekleracija.
02.03.2019 19:45 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Bail vērt vaļā, lai gan visam jābūt ok. :D
02.03.2019 21:10 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Man parāds bija 180eur un attaisnotie no aizpagājušā gada 160eur palikuši. Savadīju čekus par pag.gada attaisnotajiem (man pārsniedz maksimālo 600euro) un parāds noslīdēja uz 90eur. Tagad jautājums, vai var cerēt, ka kaut kāda summa vēl nāks klāt kā attaisnoto pārmaksa vai tas tad arī ir viss, tikai parāds paliek?..bet kau kā neloğiski, ka tikai kkur 90eur nodzēsās, ja jau attaisnotie kopsummā ir maksimālā summa...(t)
Atķeksēju arī algas grāmatiņā, lai nepiemēro neapliekamo, lai nav tādi pārsteigumi:-D
02.03.2019 21:34 |
 
Reitings 206
Reģ: 02.01.2017
Cik par medicinu attaisnotajiem izdevumiem ir tie atmaksas summas griesti?
02.03.2019 21:52 |
 
Reitings 206
Reģ: 02.01.2017
Vienā piegājienā
02.03.2019 21:54 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
eu a kur pazuda visas ar algām virs 2 tk...pēkšņi nav neviena:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
02.03.2019 21:59 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Vot te izpauzhas aitu smadzenju poda sastaavs. Sekoshana liidzi kivichveidiigajiem, instagrama silikona un kreisos pulveru ifluuuuuuuuuencereem utt Tur shiis visu makten aatri atrod, diskutee, kas ar ko gulj un kuram kuraa galaa silikons iepiliits, tur i laiks i energjija ir stalkot un burties cauri
Savukaart samekleet info par nodoklju sisteemu, izmainjaam, apreekjiniem utt, tur smadzenes nevelk. Kaarteejais pieraadiijums par sabiedriibas vispaareejo stulbuma liimeni.
P.S. Datu baaze un EDS gan VIDam ir ar dievu uz puseem, detalizeeti neizpaudiishos ar sarakstu, kas jaalabo, jaamaina, jo tam nav jeegas, bet ko var gribeet, ja valsts iestaazhu IT darbonji laiku nosit, lasot tenkas un drukaajot palagus sievishkju forumos Kaa arii VIDa papiiru paarneesaataajas ar iipashu intelektu neizceljas.
02.03.2019 18:03
++++++
02.03.2019 22:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits