1. marts - pārmaksātie nodokļi

 
Reitings 48
Reģ: 26.04.2018
Sveiki!
Nu tad 1 marts ir klāt un var iesniegt tās deklerācijas un čekus.
Varbūt ir kāds labi zinošs cilvēks kurš būs tik jauks un uzrakstīs- kāpēc saņemam, kurš nesaņem, cik saņemam utt
Par kādiem čekiem var saņemt naudu un kādu % var saņemt no tās čeka summas?
Paldies!
01.03.2019 10:55 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Apple_pie tu pati kādreiz esi mēģinājusi atrast info par to kas jādara lai nerastos parāds? Esi mēģinājusi zvanīt VID? Varbūt man neveicas bet pretī kaut ko neskaidri nomurmina .Un ziņās vai vēl kaut kur informācija tik tiešām parādījās tikai kādus 2-3 mēnešus pirms iesniegšanas un tad jau bija par vēlu, jo parāds jau ir sakrājies. Ja cilvēks neizmanto Facebook un neseko tiem sauktajiem "ziņu" portāliem tad kā lai viņš par to zin? Kāds epastu atsūtīja? Kaut vai ziņu tajā EDS. Spamot kaut lauds epastus par nesakarīgam lietām var.
02.03.2019 10:30 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Piemēram man tētis. Lauku cilvēks. Izmanto epastu, reizi dienā ieiet Delfos vai Kasjauns paskatās lielo ziņu virsraksts un YouTube video. Nekādu informāciju par to vispār nekur nebija redzējis jo Facebook neizmamto, "ziņu" portālos patstāvīgi neuzturas. Jo tas ziņas par par nodokļiem vairs nav tajā pirmajā lapā ar lieliem burtiem dēļ tā ka Kivičs svarīgāks. Tā nu viņam tagad 400 eiro parāds kas priekš lauku cilveka ir liela summa. Tas viņam radās jo nedaudz pacēla algu bet diferencētais minimums bija no pagājušā gada palicis kāds ir
Vismaz VID varēja atsūtīs epastu gada sākumā vai reizi pusgadā ka sakarā ar nodokļu reformām lūdzam pārskatīt jums pašreiz piemērotas nodokļu likmes un konsultēties ar uzņēmuma grāmatvedi. Bet nē... Nu labi tā mana sāpe jo sagaidu normālu komunikāciju
02.03.2019 10:40 |
 
Reitings 44
Reģ: 24.02.2019
VID par ienākumiem uzskata visu, kas ienāk kontā? Ja mēs par īri maksājam uz pusēm, bet sākumā es samaksāju visu, un pēc tam man otrs pusi - pāris simtus pārskaita atpakaļ - par to ir jāuztraucas?
02.03.2019 10:42 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Bet mauwi, kāpēc Latvijā cilvēks neuzskata par pienākumu sekot līdzi saviem nodokļiem, taču tā vietā gaida, kad valsts piebrauks pie durvīm, ar varu nosēdinās un ieborēs, kas un kā ir jādara?
Es laikam tiešām dzīvoju citā pasaulē, jo par visām nodokļu izmaiņām un sekām zināju jau sen, visur taču bija...
02.03.2019 10:46 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
diversija, kur visur bija tā informācija?
Ok, jāatzīst es neklausos ziņas un arī nelasu. Mana problēma! Diemžēl mani sen jau neinteresē šajā valsti notiekošais,nekas labs un progresīvs te nenotiek un jau sen nav manīts ka tiktu pieņemts kads lēmums kas būtu sakarīgs un izdevīgs parastajiem iedzīvotājiem. Šajā situācijā man nav ne parāds, ne pārmaksas. Viss pa nullēm. Bet vīram ir parāds, jo vins strādājis 3 darba vietās un divās vienlaicīgi. Visi nodokli tika ieturēti, bet tāpat redziet izveidojies parāds. Un kāpēc katram cilvēkam nevarētu atsūtīt vēstulē kā šis parāds ir veidojies.. tad arī būtu mazāk jautājumu un vairāk sapratnes cilvēkiem. bet vnk atsūta summu un davai maksājiet!
02.03.2019 11:05 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Sistēma ir debīla, to nevar noliegt, bet ziņas par izmaiņām nodokļu sistēmā par 18. gadu bija 17. gada beigās, gan tv, gan visu portālu virsrakstos, gan radio, un jau uzreiz pēc šo izmaiņu pieņemšanas sākās pamatota kritika, ka lielai daļai iedzīvotāju būs nodokļu parāds. Ja kāds toreiz ir izlasījis par diferencēto neapliekamo minimumu un kā to aprēķina, uzreiz varēja izdarīt secinājumu, vai uz viņu šis attiecas vai nē.
02.03.2019 11:07 |
 
Reitings 60
Reģ: 10.11.2018
Diversija, kur ir "visur" un cik sen ir "sen"? :-D
Un tas ir tikai loģiski, ka cilvēks neseko līdzi saviem nodokļiem. Kāpēc, lai man būtu pēkšņi no zila gaisa jāizdomā, ka iespējams kādam esmu parādā vai iespējams kaut kas šogad ir mainījies? :-D Neesmu gaišreģe :-D Visu laiku pirms tam ir bijusi pārmaksa un loģiski, ka cilvēks parastais, kuram katru gadu ir viens un tas pats, pat neiedomāsies, ka šoreiz kaut kas mainīsies :-D
02.03.2019 11:08 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Kā džeks, kurš ik pēc 2,3 mēneši maina darba vietu var dabūt atpakaļ 760€? Bet es strādāju pus otru gadu un dabuju 400€...

Godīgi sakot, es arī nesaprotu, kāpēc cilvēkam, kurš nestrādā, VID atgriež atpakaļ pasakainas summas par neizmantotu neapliekamo minimumu. Ir taču bezdarbnieka pabalsts un bērna kopšanas pabalsts. Neliekas loğiski, ka nestrādājošais deklarācijas iesniegšanas rezultātā no valsts izceļ smuku summu, kamēr daļa strādājošo paliek valstij parādā vai vispār nevar saņemt nekādu nodokļu pārmaksu, jo, VIDa prāt, pelna ļoti daudz.
Pašai nodokļu parāda nav un saņemšu niecīgu piemaksu par ārstniecības čekiem. Neapliekamo minimumu manai algai nepiemēro.
Uzskatu, ka informācijas par izmaiņām IIN jomā bija pietiekami daudz. Vismaz internetā. Par TV nezinu, jo man nav TV pieslēguma jau gadiem :-D Iespējams, VID vajadzēja lauku cilvēkiem izsūtīt informatīvus paziņojumus pa pastu. Taču, ja gados jauns cilvēks paziņo, ka jaunā kārtība ir pirmā dzirdēšana, tas man izraisa vieglu izbrīnu par neinformētību.
02.03.2019 11:13 |
 
Reitings 60
Reģ: 10.11.2018
Vispār piekrītu, ka varēja izsūtīt e-pastus vai ziņu EDS. Ja par to bija zināms jau 2017.g, tad varēja kaut vai 2018.g 1.martā izvietot baneri ar informāciju par izmaiņām nākamajā gadā. Tas būtu tikai loģiski.
Vispār šis viss izskatās pēc liela a*pisiena :-D
02.03.2019 11:15 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Vispār piekrītu, ka varēja izsūtīt e-pastus vai ziņu EDS. Ja par to bija zināms jau 2017.g, tad varēja kaut vai 2018.g 1.martā izvietot baneri ar informāciju par izmaiņām nākamajā gadā. Tas būtu tikai loģiski.
Vispār šis viss izskatās pēc liela a*pisiena

Tieši tā. Īpaši piekritu pēdējam teikumam!
02.03.2019 11:21 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Tieši šeit iezīmējas kopējā valsts problēma - kur ir? iedodiet!!! tā vietā, lai pakustinātu savu smadzeni un kaut vai iegooglētu (t)
02.03.2019 11:31 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10481
Reģ: 29.01.2009
Ja vēl neesmu iesniegusi gada deklarāciju, kurā EDS sadaļā jāskatās, lai redzētu, vai ir parāds?
02.03.2019 11:37 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Diversija, kur ir "visur" un cik sen ir "sen"?
Un tas ir tikai loģiski, ka cilvēks neseko līdzi saviem nodokļiem. Kāpēc, lai man būtu pēkšņi no zila gaisa jāizdomā, ka iespējams kādam esmu parādā vai iespējams kaut kas šogad ir mainījies? Neesmu gaišreģe Visu laiku pirms tam ir bijusi pārmaksa un loģiski, ka cilvēks parastais, kuram katru gadu ir viens un tas pats, pat neiedomāsies, ka šoreiz kaut kas mainīsies

Nu ar šādu attieksmi par parādiem arī nav ko čīkstēt un brīnīties. Kad cilvēki vienreiz sapratīs, ka ir PAŠAM par lietām jāinteresējas un jāseko līdz.
Nesens piemērs iz dzīves. Apmeklēju apmācības (nav svarīgi ko). Pie reģistrēšanās iedod līgumu, kur skaidri un gaiši aprakstīts kas un kad jāapmaksā, tai starpā summa, kas jāapmaksā līdz noteiktai nedēļai. Laicīgi visu apmaksāju, vēl precizēju neskaidros jautājumus, kurus man saprotami izskaidro. Pagājis jau normāls laika posms, kad pekšņi izrādās, ka vairāk kā puse no apmācibu grupas nav to summu apmaksājusi, un, kas ir pats labākais, daudzi no viņiem bija pilnīgā neizpratnē par ko ir vispār jāmaksā. Viss, ko viņiem vajadzēja izdarīt, bija izlasīt līgumu, kas aizņēma vienu A4 lapu, lai būtu viss skaidrs.
Tad, ja cilvēki nespēj pat līgumu izlasit, kādas tiesības viniem ir čīkstēt par nodoklu parādiem? Protams, informācijas bija nenokrēta, uzskatu arī (subjektīvi), ka grāmatveži, kuriem tā kā kā vajadzētu piesekot šīm lietām, varēja pabrīdināt citus darbiniekus, taču primāri atbildība gulstas vien uz paša individa pleciem.
02.03.2019 11:37 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Es vispār par šīm lietām neko nesaprotu - man gan neinteresē, gan tiešām sajēga maza!
Nu lūk - es strādāju valsts darbu, nekas īpašs nenotiek, bija neliels algas peilikums - 10e, laikam... Un man envienu brīdi prātā nenāca, ka darot parastu darbu man varētu izveidoties 150 e parāds! (e)(e)(e) Un es tiešām nesaprotu!!!
Un tāpat lielākā daļa cilvēku - vienmēr biju atmaksa, bet te pēkšņi - lielākajai iedzīvotāju daļai - parāds. nu nav īsti labi un pareizi visa šī sistēma!
02.03.2019 11:42 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Ja vēl neesmu iesniegusi gada deklarāciju, kurā EDS sadaļā jāskatās, lai redzētu, vai ir parāds?

Tas uzrādīsies tikai,kad atvērsi 2018.g.deklerāciju
02.03.2019 11:46 |
 
Reitings 206
Reģ: 02.01.2017
Māsīcas situācija
********* 2018.gada nav stradajusi, bet no 2017.gada vinai uzradas, ka attieciga summa par attaisnotajiem izdevumiem vinai paries uz nakamo taksacijas gadu. Skatas dekleracija-neka nav. Kur tad ta summa palikusi? Vai tad nav automatiski jauzradas tad saja dekleracijas gada?8-)
02.03.2019 11:53 |
 
Reitings 60
Reģ: 10.11.2018
Kāda kopējā valsts problēma? Kāda attieksme? ak jel! :-D
Scrumun, kas tā par analoģiju ar līguma parakstīšanu? :-D Tavs piemērs ir pilnīgi galīgi garām un neder konkrētajai situācijai :-D:-D
Tās meitenes, kuras ķērc un brūk virsū tām, kuras neko nezināja par šo, pasakiet, lūdzu, cik reizes mēnesī vai gadā jūs pašas pirms tam interesējāties par saviem nodokļiem? Un lūdzu nevajag šeit tagad izdomāt kaut kādas penteres, ka regulāri čekojat, kas notiek ar jūsu naudu un ko valsts dara ar jūsu algu.
Runa nav par attieksmi vai kāda ikdienas interneta lietošanas paradumiem, bet gan elementāru iedzīvotāju informēšanu! :-) Un nē, soc.tīkli un kaut kāda mistiska VID mājaslapa neskaitās.
02.03.2019 11:54 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Par to ka var veidoties parāds es tikai nesen janvārī ziņās ieraudzīju, kad 18 gads jau bija prom, tas ka man pašai bija jāizvēlas 18 gadā nodokļu režīms, lai nepaliktu parādā tik vakar uzzināju. Es neietilpu tāpat tajā kategorijā, par kuriem ziņās lasīju kā par potenciālajiem parādniekiem, un ir neizpratne par to kā var būt parāds, jo nav citu ienākumu kā tikai viena darba alga. Daudziem pat no min algas ir parāds, no kurienes tās summas ir izvilktas, kaut aprēķins ir kaut kur redzams? Liekas pus lv tagad ir parādnieki un uzskata to par normu, visus par muļķiem parādniekiem pataisīt. Piestāda katram savu mistiski aprēķinātu ciparu un tagad tik valstij maksājiet.
02.03.2019 12:19 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Ja tik daudzi cilvēki ir neizpratnē, tad tas ir tikai un vienīgi VID komunikācijas departamenta feils.
02.03.2019 12:23 |
 
Reitings 60
Reģ: 10.11.2018
Atceraties, kad Rīgas pieturās bija reklāmas par to, kur paliek mūsu nodokļi? Tā bija diezgan laba infografika ar procentiem, kur un cik liela daļa nodokļu nauda no algas aiziet. Tas arī būtu viens no lieliskiem veidiem kā informēt, piemēram, rīdziniekus par gaidāmajām izmaiņām - ar līdzīgu infografiku un paskaidrojumiem par riska iedzīvotāju grupām. Tie ir tikai piemēri no visiem iespējamiem risinājumiem, ko VIDs varēja darīt :-) Tieši tā, Elizabete :-)
02.03.2019 12:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits