Darba devēja attieksme pret slimības lapu saslimstot bērnam.

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Ar vīru runājām par to, ka, ja darba devējs nevēlas, lai darbinieki ņem slimības lapu kad apslimis bērns, tad bērns ir jāņem uz darbu, jo pēc tam, kad viss ofiss būs slims un sēdēs mājās, varbūt darba devējam pēkšņi sāks strādāt smadzenes.
13.02.2019 12:29 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Lūk citēju tvnet raksta fragmentu, kurā parādās DD intelektuālā kapacitāte:
"Celtniecības firmas “Markend Team” vadītājs Margo Lipss saka, ka celtniecībā darbaspēka trūkums vienmēr ir bijusi aktuāla problēma, taču tai risinājums nav redzams, jo vairākus kvalitatīvus darbiniekus uzreiz iegūt nav iespējams. Viņš atklāj, ka reiz viņam zvanījusi sešpadsmitgadīga jaunieša māte un lūgusi dēlu ņemt praksē.
Es jautāju, vai jaunietim ir kāda iepriekšēja pieredze celtniecībā, kaut vai kā palīgam. Māte teica, ka dēls ir lauku puika, nodarbojas ar sportu, un darba pieredzes viņam vispār nav,” sacīja Lipss sakot, ka vecāki nereti bērnu audzināšanā neparūpējas, lai jauniešiem būtu kaut minimāla darba pieredze.
"
:D
15.02.2019 23:26 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Krasava.
15.02.2019 23:27 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Vai cilvēks var strādāt divas dienas nedēļā no 17:00-22:00 un rezultātā saņemt par 25% lielāku algu nekā pamatdarbā.

Lai mūsu grāmatvedis izdarītu visus amata pienākumus viņam ir nepieciešami citi darbinieki - virsstundas +/- 3 darbiniekiem 2 dienas nedēļā no 17:00-22:00 Tu apmaksāsi (un nē, es nemaksāju darbiniekiem ne tuvu minimālajai algai)???
Lai nu kā - man patīk Tava vienvirziena domāšana - "pati uz tādu darbu mūžā neietu, bet nu visi citi noteikti rindā stāvētu...". Būtībā tieši tādu cilvēku kā Tu dēļ, mūsu uzņēmumā ir politika - darbā pieņemt vīriešus vai sievietes pēc 45 gadu vecuma. Žēl, protams, jaunās sievietes,kurām "jācieš" citu dēļ (piem., nebrīdina par grūtniecību pārbaudes laikā; nedala slimības lapas ar bērna tēvu u.tml.).
Man pašai ir 3 (ar iespējamu dubultu plusu) bērni, kuri ir jāuzaudzina, jāizskolo un jāpalaiž dzīvē - man nav nedz laika, nedz vēlēšanās domāt par citu bērniem
15.02.2019 23:29 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Margo grib lai cilvēki piedzimtu ar pieredzi, tipisks LV DARBA DEVĒJS.
15.02.2019 23:29 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Man neko darba nesaka ja tiek ņemta slimības lapa. Turklāt pastāv iespēja strādāt no mājām, ko izmantoju, kad bērnam vairs nav milzu temperatūra un slikta pašsajūta, vai arī ja ir lietas, kas obligāti jāizdara (strādāju grāmatvedībā un ja kaut ko neizdaru laicīgi, cilvēkiem var būt nepareizas algas). Bet nekādus pārmetumus nesaņēmu. Tāpat ar visu slimības lapu man bija lielāks darba ražīgums nekā kolēģiem, kuri slimības lapas neņēma.
15.02.2019 23:36 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Man neko darba nesaka ja tiek ņemta slimības lapa. (..) un ja kaut ko neizdaru laicīgi, cilvēkiem var būt nepareizas algas).

Un DD un tavi kolēģi ir pilnībā apmierināti, kad viņiem nepareizi algas saskaiti un viņi pēc tam ir spiesti "parādus" maksāt vai ar VID paši skaidroties?
Un citi vēl brīnās kāpēc sievietes darbā negribu ņemt ... :-D:-D:-D:-D
16.02.2019 00:07 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Darla
Tava domātspēja ir tāda pati kā citētajam tvnet DD.
virsstundas +/- 3 darbiniekiem 2 dienas nedēļā no 17:00-22:00 Tu apmaksāsi (un nē, es nemaksāju darbiniekiem ne tuvu minimālajai algai)???

Tās nav virsstundas :D Virsstundas tās būtu tad, ja,strādātu esošie darbinieki. Ja tu ņem cilvēku no malas, tad 0.25 skaitās kā nepilna slodze. Vai vēl alternatīva ir UL par fiksētu summu, par ko pakalpojuma sniedzējs,garantē, ka tiks visas atskaites iesniegtas laikā. Finanšu līdzekļi darbinieka no malas apmaksai radīsies no tā, ka pamatdarbiniekam esot uz slimības lapas, pamatdarbiniekam pabalstu maksā valsts, bet DD ietaupās līdzekļi, jo slimības lapas laikā pamatdarbiniekam nekas nav jāmaksā.
Iesaku tev, Darla, cosmo vietā palasīt Darba likumu un citus dokumentus- darbā noderēs :D
16.02.2019 08:22 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
cosmo vietā palasīt Darba likumu un citus dokumentus- darbā noderēs

Tev iesaku sākt ar vieglāku lasāmvielu par Darba likumu, ja cītīgi centīsies, tad noteikti ar laiku iemācīsies arī izlasīto saprast un tad vairs nebūs viss pašai jāpiedomā klāt. :-D
16.02.2019 09:24 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Nemaz nešaubos, ka tev darba likums šķiet smaga lasāmviela :D DD tas būtu jāzina no galvas.
16.02.2019 10:35 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Un DD un tavi kolēģi ir pilnībā apmierināti, kad viņiem nepareizi algas saskaiti un viņi pēc tam ir spiesti "parādus" maksāt vai ar VID paši skaidroties?

Kur es teicu, ka manis dēļ kādam kaut kas nepareizi? Es teicu, ka tā var būt ja neesmu darbā. Attiecīgi ja vajag, es strādāju no mājām un nekādus komentārus nesaņemu no darba devēja par to, ka bērns slimo. Bet nu es strādāju normālā uzņēmumā nevis kaut kādā kaktu kantorī, kas, acīmredzot, ir tavs "uzņēmums".
16.02.2019 16:01 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Tādu tizlu priekšnieku dēļ arī bērni tiek pusslimi vesti uz dārziņiem.. tādējādi cieš vēl jo vairāk bērni, vecāki un darba devēji.
Manā darbā priekšniecība saprot un rēķinās ar to, ka bērni var slimot. Arī pats darbinieks var saslimt. Trakākās situācijās tiek noalgots pagaidu darbinieks, kas spēj aizvietot iztrūkumu. Mani pat priekšnieks brīdināja, ka bezmaz pusi laika darbā nesanāks būt, kad mazulis ies dārziņā.
16.02.2019 17:26 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Ir tizli priekšnieki un ir tizli darbinieki. Bet ieteikt pieņemt darbā cilvēku uz kaut kādiem mistiskiem nosacījumiem (UL) ir vēl tizlāk, jo tas nerisina situāciju vispār nekādā veidā, jo:
1. Nav izdevīgi darba ņēmējam, jo UL nevar aizvietot DL, jo tas nesedz nepieciešamos sociālos nodokļus
2. Pēkšņi darbā pieņemtam cilvēkam ir vajadzīgs vismaz mēnesis, lai iebrauktu darba lietās un saprastu čo po čom, tātad, kamēr pieņemtais darbinieks iebrauks darba lietās, tikmēr vecais darbinieks jau būs atpakaļ no slimošanas.
UL var izmantot pie noteiktu darbu veikšanas noteiktā termiņā, piemēram, malkas skaldīšana trīs dienās vai makets plakātam nedēļas laikā vai video montāža vienam video, bet ne lai aizvietotu saslimušu darbinieku.
17.02.2019 11:52 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Ak, jā, risinājums, manuprāt, būtu - darba devējam segt darbiniekam aukles izmaksas uz bērna slimošanas laiku. Šobrīd par šiem jautājumiem ir sākts domāt, jo ir piemēram arī projekts, kas ļauj nestandarta darba darītājiem saņemt apmaksātus aukles pakalpojumus, ko sedz darba devējs.
17.02.2019 11:56 |
 
Reitings 30
Reģ: 07.09.2016
Strādāju privātā uzņēmumā. Slimības lapa nav vēlama nekādā formā - ne A, ne B, taču tas skaļi netiek teikts un neesmu dzirdējusi, ka tiktu kādam personiski aizrādīts. Bet, protams, jārēķinās ar to, ka ja esi darbinieks, kas pusi laika nav darbā, jo slimā, tad tāds darbinieks netiks paaugstināts un nekāda straujā izaugsme nav sagaidāma.
Pašai arī ir bērns, kas slimo un bērnudārza noteikumi ir strikti - ar puņķiem un klepu neņem pretī, ja tas kaut kādā veidā traucē paša bērna vai citu bērnu labsajūtu, piemēram, diendusas laikā bērns klepo, vai puņķi tek ārā no deguna.
Ja zinu, ka slimība ir tikai saaukstēšanās ( iesnas, klepus, varbūt neliela temperatūra, vai konjuktivīts, piemēram ) , t.i. neilga un bērns nejūtas ārkārtīgi slikti, tad es turpinu strādāt no mājām. Man nav jābūt pieejamai 8-17 dzelžainā grafikā. Galvenais, ka es izdaru darbus, kas tajā dienā man ir plānoti. Ja es to nevaru izdarīt ( respektīvi, bērns tiešām kārtīgi nolicies, vai kaut kāds vēdera vīruss, kas prasa manu biežu un neatliekamu uzmanību, vai pie 3 ārstiem jāskrien u.tml. ), tad ņemu slimības lapu. Iespēju robežās saaukstēšanos, kas ir viegla, bet neizskatās, ka tiks cauri ar 2-3 dienām pa mājām, risinu ar aukles palīdzību. Goros kaut kā. Vidēji gadā man sanāk kādas 2-3 nedēļas pavadīt uz B lapas, ņemot vērā, ka aukstajos gada mēnešos bērns slimo 1x mēnesī vismaz ar saaukstēšanos, un neapmeklē b.d.
25.02.2019 20:43 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Vai tad darba intervijā vispār drīkst uzdot jautājumus par ģimenes pieauguma plānošanu?

Gan vecumu jautā, gan par ģimenes pieaugumu jautā, gan vēl daudz ko citu jautā, cilvēks pats izdomā vai grib uz šādiem jautājumiem atbildēt.
Personiskus jautājumus vispar ir aizliegts jautāt.
Kaut kādai moralei ir jābūt, ētikai..

Kad iet runa par peļnu un naudu, tad darba devējs ne to vien ir gatavs pajautāt.
25.02.2019 23:33 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Jā.
26.02.2019 00:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits