Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darba devēja attieksme pret slimības lapu saslimstot bērnam.

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Ar vīru runājām par to, ka, ja darba devējs nevēlas, lai darbinieki ņem slimības lapu kad apslimis bērns, tad bērns ir jāņem uz darbu, jo pēc tam, kad viss ofiss būs slims un sēdēs mājās, varbūt darba devējam pēkšņi sāks strādāt smadzenes.
13.02.2019 12:29 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Nu runājat par to tālāk abi, kas mums? :D
13.02.2019 12:30 |
 
Reitings 2056
Reģ: 31.07.2010
Ko izdarīs, ja paņemsi slimības lapu? Nākamajā dienā pēc noslēgšanas atlaidīs?
Manā darba vietā var ņemt slimības lapu, kad ir nepieciešams.
13.02.2019 12:38 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Nu runājat par to tālāk abi, kas mums? :-D

Domāju, ka būtu interesanti palasīt citu meiteņu idejas, kā rīkoties šādā situācijā.
13.02.2019 12:39 |
 
Reitings 281
Reģ: 12.03.2009
Un ko pats darba deveejs iesaka dariit slimiibas lapas njemshanas vietaa?:-)
13.02.2019 12:44 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
slimības lapu jau dod ārsts, nevis darba devējs. kā ir ar bērnu saslimšanām, vai bērna ārsts dod slimības lapu vecākam un tā skaitās tāda pati slimības lapa kā vecāka saslimšanas gadījumā?
(nav bērnu, tāpēc interesējos)
13.02.2019 12:45 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Bērnam ir divi vecāki. Abi strādā vienā birojā?
Protams, ka lapa ir jāņem. Likumdošanā ir minēts attaisnotais dienu skaits bērna slimības gadījumā.
13.02.2019 12:46 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Raven, vai darba devējs uzreiz pieņemot darbā to ir norādījis, ka nevēlas lai Tu kā darbinieks ņem slimības lapu bērnam? Un kā vispār to var tā pateikt, kāds ir tas formulējums? Jebkuram ir tiesības ņemt slimības lapu, ja ir tāda nepieciešamība, tu nestrādā katorgā, lai būtu tādi noteikumi!
13.02.2019 13:02 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Darbos, kur jābūt uz vietas, vispār attieksme pret kandidātiem ar maziem bērniem un invalīdiem ir.......bez komentāriem, atlasē nereti atsaka, melojot par patieso iemeslu.
Atlasē visdiskriminētākās cilvēku kategorijas ir
1. Invalīdi, ja vien par viņiem firma neslauc kompensācijas, integrācijas programmas, pats šefs nav invalīds utml. Attaisnojas ar dejebkādiem citiem iemesliem, lai nebūtu problēmu ar likumu, protams, melo par iemesliem. Galējos gadījumos argumentē ar nepiemērotu vidi.
Patiesie iemesli ir bažas par biežu slimības lapu ņemšanu, bet Jums to neatzīsies pat mutiski klātienē.
2. Cilvēki pēc noteikta vecuma. Arī Jums neatzīsies, ja vien viņi tur ir juridiski nokonsultēti, par ko viņiem jātur mute līdz pēdējam.
3. Bijušie ieslodzītie. Ja likums tai amatā neliedz šo personu pieņemt, tik un tā bieži atteiks.
Kaut arī aptaujās darba devēju negatīvā attieksme ir ar ZEMĀKU % nekā studentu vai soctīklu aptauju rezultātos. Iemesls: stereotips, ka viņi visi zog, bet... daļa to kadru nemaz neprot zagt un nav zaguši.
Atteikumu, ja likums neliedz tai darbā pieņemt, pamato ar dajebko citu, jo šī kategorija par šādiem atteikumiem prot tiesāties.
4. Kandidāti ar maziem bērniem. Bailes par slimības lapām. Parasti nekad neatzīsies, tāpat kā mobilu invalīdu gadījumā.
Atteikumus pamato ar dajeko citu.
Darbos, kur var strādāt arī remote, tur vieglāk, bet kā kura firma.
Mums vienalga, kaut bez kājām, bet ir firmas, kurās tas būs ....bez komentāriem, kaut to darbu izdarīt kandidāts 100% varētu.
Jā un ir kantorim pret vienu no šīm kategorijām Tabu priekš ASV ofisa 100%, bet LV vai DK ofisa NĒ un var strādāt, ja nav kautkādi ex krāpnieki, šantāžisti, krakeri, spiegojuši utt.
13.02.2019 13:04 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Atteikumu var arī nepamatot, vai vienkārši pēc konkursa noslēguma uzrakstīt kandidātiem, ka amata konkursam izraudzīts cits kandidāts, vai konkurss beidzies bez rezultāta. Pilnīgi legāli!
13.02.2019 13:08 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Mums viena kolēģe ar bērna slimību lapām ļoti simulēja,jo ģ.ā. bez problēmām atvēra lapu,mēnesī stabili vismaz 1x bija slimības lapa,pēc kāda laika vadība sāka aizrādīt un teikt,ja šādi turpināsies,tad būs jāiet prom no darba,jo kad nāca uz pārrunām,vadītāja noprasīja vai būs,kur bērnu atstāt,ja viņš sāks slimot,kolēģe pateica,ka nebūs problēmu
13.02.2019 13:11 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Ja baigi vajag, mēs varam arī uzrādīt kādu no testu sērijas testiem, kurā citam kandidātam labāks rezultāts, piem 198 punkti no 200, kamēr otram 197 punkti no 200.
Arī izgāzt tehniskajā kompetences intervijā var viegli KATRU, ko tik sagrib, visu neviens nevar no galvas zināt, pat profesors.
Vienīgā fīča; mūsu LV kantoris laikam nepārbauda bērnu esamību vispār, cik es sapratu, jo viena sāka strādāt un drošības dienesta šefs nezināja, ka viņai ir sīcis. Ko viņi tur pārbauda, ko nepārbauda, es neeesmu lietas kursā.
13.02.2019 13:15 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Mums viena kolēģe ar bērna slimību lapām ļoti simulēja,jo ģ.ā. bez problēmām atvēra lapu,mēnesī stabili vismaz 1x bija slimības lapa,pēc kāda laika vadība sāka aizrādīt un teikt,ja šādi turpināsies,tad būs jāiet prom no darba,jo kad nāca uz pārrunām,vadītāja noprasīja vai būs,kur bērnu atstāt,ja viņš sāks slimot,kolēģe pateica,ka nebūs problēmu

Kāpēc uzreiz simulēja? Mazi bērni var slimot reizi mēnesī - vairums bērnu pirmajā dārziņa gadā noslimo pusi visa mācību gada. Mans trīsgadnieks saķēra plaušu karsoni un noslimoja visu decembri un pusi janvāra - droši vien, ja man vajadzētu slimības lapu, ar tādu loģiku darba devējs pēc tam izmestu mani no darba... Un, ja darbiniecei uz to brīdi, kad stājās darbā, bija varianti, kam atstāt bērnu, varbūt pēc tam situācija mainījās un aukles pačibēja... Tiesa, visticamāk, jau gan viņa piemeloja - jo kā gan citādi jaunā māmiņa vispār dabūs darbu?
Tomēr normāli priekšnieki izdomā, kā risināt slimošanas jautājumus - kā sadalīt darbu, vai nodrošināt pieeju darbam no mājām utt.
13.02.2019 13:22 |
 
Reitings 318
Reģ: 29.01.2009
Mums nekādas pretenzijas vadībai nav, ja ņem slimības lapu, tikai darbam jābūt izdarītam :-D:-D Var mājās pastrādāt vai brīvdienās. Kad bērns gāja dārziņā, praktiski visu pirmo gadu noslimoja, nekādas simulēšanas tur nebija. Bija gan slimības lapas, gan pie omes atstājām, gan auklīte tika iesaistīta.
13.02.2019 13:36 |
 
Reitings 369
Reģ: 29.01.2009
Kas tik nav piedzīvots dēļ bērna slimības lapām. Visbriesmīgāk bija tad, kad no kolēģu puses iestājās tā saucamais mobings, lika justies vainīgai par to, ka manam bērnam bija pneimonija un mēs slimnīcā gulējām. Bet nu saprast jau arī var kolēģus, slodze "uzkraujas" viņiem u.c. diemžēl nevienam citam tava bērna veselība neinteresē un neinteresēs.
13.02.2019 13:37 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Strādāju bērnudārzā,tāpēc ir zināšanas par bērnu slimošanu,ir tiešām gadījumi,it īpaši sākot iet b/d daudz slimo.
Bet nu šinī situācijā bija tā,ka vienreiz pats bērns stāstīja,ka slima neesot bijusi,jo audzinātāja apvaicājās,kas bija noticis,mamma esot vēlējusies uz laukiem aizbraukt.Un kolēģei ģ.ā. radinieks,līdz ar to pati teica,ka nav problēmu dabūt slimības lapas.
13.02.2019 13:44 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
ja darba devējs nevēlas, lai darbinieki ņem slimības lapu kad apslimis bērns

Vai darba devējs ir gatavs algot aukli, kas ar slimu bērnu sēž? :D :D Vēlēties jau var daudz.. es arī vēlētos, lai visi cilvēki ir veseli un nekad neslimo.
Ja priekšniekam ir grūti pieņemt to, ka cilvēkiem dzīvē gadās situācijas, kad jāņem slimības lapa.. risinājums ir cits darbs ar sakarīgāku vadību :)
13.02.2019 13:58 |
 
Reitings 110
Reģ: 03.02.2019
Vienā ārzemju mammu grupā lasīju, ka sievietei darbā visi tik atsaucīgi, ja viņai pie vetārsta jāved mājdzīvnieks, vai kādas problēmas ar to, tad visi gatavi aizstāt darbā, dod brīvu vai gatavi pieskatīt, bet ja problēmas bērnu jautājumos, slimība, dārziņš ciet, tad tiek tiek dzirdētas dzēlīgas piezīmes un nav tā lielākā atsaucība. Ej nu un saproti
13.02.2019 16:34 |
 
Reitings 1460
Reģ: 10.02.2016
Ko tur brīnīties.. man pagaidām bērnu nav, bet kad pirms 4 gadiem stājos darbā, tad darba intervijā šefs pajautāja, vai es cerams tuvāko pāris gadu laikā neplānoju ģimenes pieaugumu. Šaubos vai kas mainītos, ja man tagad būtu bērni, un kad man vajadzētu ņemt slimibas lapu. Būtu uzreiz uzbraucieni, mobings kolektīvā. Ja man būtu jāizvēlas starp berniem un darbu, tur pat nebūtu ko domāt. Visnotaļ bērni 1 vietā.
13.02.2019 17:17 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Ja patiešām slimo, tad ok. Pilnīgi saptotami un atbalstāmi. Darba devējam nav ne centa jāmaksā par darbinieka bērnu slimības lapām - to dara valsts. Tikai, manuprāt, godīgāk un gudrāk tomēr, ka slimības lapas ņem uz maiņām, ja bērns patiesi katru mēnesi slimojas. Vienreiz mamma, vienreiz tētis, vienreiz viena oma, vienreiz otra oma, opaps, ja vecvecāki atsaucīgi un labprāt padzīvojas ar mazajiem slimnieciņiem. Tā katrs ir gan maksimåli produktīvi pastrādåji, gan ar bērnu patusējis. Beeet, nu tā besī tie simulanti bari, nu kāda velna pēc?! Jau pieminētais variants - mamma uz lauk īre m sagribējusi, wtf? Bērna slimības lapu apmaksā valsts, tātad no valsts budžeta līdzekļiem tiek tādas mammas laukos pavadītais laiks finansēts. Tā ir krāpšana. Riebjas, ka tā dara...
13.02.2019 17:37 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Man gan nekad nav jautājuši darba intervijās vai devuši mājienus par bērniem, vēl jo mazāk esmu dzirdējusi negatīvus komentārus par bērnu slimošanu. Ir kolēģi, kuriem uzņēmuma politika ļauj daļu vai visu darbu veikt no mājām, ko viņi arī izmanto, pārējos aizvieto. Tiesa, man nav gadījies strādāt ar kolēģiem, kuri slimības lapas izmantotu ļaunprātīgi. Ir bijusi kolēģe, kura darbā vairāk nebija nekā bija, jo visu laiku kāds no bērniem slimoja, bet viņa tad strādāja no mājām un ja kādā dienā bija nepieciešams obligāti atrasties uz vietas iesaistīja kādu no radiniekiem.
13.02.2019 17:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!