Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Studijas neklātienē

 
Sveiki!
Drīz pabeigšu vidusskolu un esmu nolēmusi, ka vēlos studēt neklātienē. Bet kad kādam par to pastāstu, tad tuvākie, skolotāji cenšas atrunāt un ir neizpratnē.
Vai tiešām tas ir, kas slikts vai nepareizs?
Vēlos studēt neklātienē, jo gribu strādat un nesēdēt nevienam uz kakla, kā arī nevelk pēc kopmītņu dzīves.
12.02.2019 18:06 | saite
 
Kā viņi argumentē savu viedokli?
Neklātiene vai klātiene diplomā tas nebūs rakstīts, tam nav nozīmes tādā ziņā, tas cik daudz tu apgūsti zināšanas, kāds ir tavs ieguldījums studiju procesā ir atkarīgs tikai no tevis pašas. Veiksmīgi cilvēki studē gan neklātienē, gan klātienē, kāds arī tālmācībā, līdzīgi kā neveiksmīgie.
Skolotājiem vienmēr ir savs viedoklis, viņi ir skolotāji, nevis tavi darba devēji, ne vienmēr viņiem ir taisnība!
Es atskatoties uz mācībām skolā, var novērtēt, ka daudzi skolotāji nav pat sava aroda profesionāļi, jo atceros ka saskāros ar emocionālo vardarbību skolā no skolotāju puses, un tā joprojām mūsdienās ir ierasts, tāpat pieeja katram audzēknim bieži vien atšķiras, tā ir neprofesionalitāte, tad par ko ir runa?
12.02.2019 18:15 | saite
 
Viss ir atkarīgs no tā, ko tu grasies studēt. Es pēc vidusskolas aizgāju studēt klātienē. Nožēloju. Būtu labāk gājusi strādāt un skatījusies, kas būtu piemērotāks manai dzīvei un kur mans dzīves ceļš mani aizvedīs. Ja studē neklātienē, tad labums ir tāds, ka tu jau vari iepazīt darba tirgu un pietiekoši ātri nomainīt studiju programmu, ja tas ir nepieciešams. Pati rudenī grasos uzsākt e - studijas nozarē, kurā nekad nebiju domājusi, ka nokļūšu.
12.02.2019 18:25 | saite
 
Studēt neklātienē vari tikai tad, ja esi pārliecināta, ka noteiktā laikā izdarīsi visus darbus, visu iemācīsies, nevis leiderēsi un tad pēdējās 2 dienas rausi pa galvu un kaklu,ja esi pārliecināta, ka tevi citas lietad novērstu - droši.
Es gan arī neņemtu neklātieni, lai gan esmu ļoti apzinīga, visu darīju pēc iespējas ātrāk, nebija tā, ka mācības sagādātu grūtības, jo galva gaiša, bet zinu, ka mājās būtu šis un tas, ko padarīt, aiziet un veikalu, ar draudzeni pasēdēt, tad aj jau vakars, ko nu vairs - rīt un nebeidzams aplis. :-D
Protams, savi plusi tam ir, bet ja neiznāk ar to neklātieni var taču droši mainīt uz klātieni. Lai veicas! (l)
12.02.2019 18:27 | saite
 
 
Neklātiene manās acīs ir nopirkts diploms. Jo īpaši pirmajai izglītībai.
Neklātienes studijas atbalstu tad, ja nepieciešams formāli iegūt izglītību, jomā, kurā jau strādā - algas pieaugumam, profesionālajai izaugsmei, augšupsolim karjeā utt.
12.02.2019 18:41 | saite
 
Izbaudi jaunību un iespēju ieguldīt laiku un pūliņus tikai un vienīgi sevī. Nekad nevari zināt, vai tev tāda vēl būs. Pastāvīgas dzīves skaistumus un nesmukumus paspēsi izbaudīt agrāk vai vēlāk. Esmu mācījusies gan neklātienē, gan klātienē. Mācības klātienē ir pavisam cita lieta, atmosfēra, komunikācija, prieks, ka katru dienu apgūsti kaut ko jaunu. Es sāku mācīties salīdzinoši vēlu un man ir žēl to cilvēku, kuri pamet mācības (un tādi vienmēr ir, tici man, 19 gados visiem gribas izrauties no ligzdas un dzīvot patstāvīgi) Drogu vai Evolution gaming vakances dēļ. Nerunāju par gadījumiem, kuros sevi ir jāuztur, jo citas izvēles nav. Pilna laika mācības ir privilēģija, novērtē to. Par rēķinu apmaksu visu mūžu varēsi paspēt uztraukties un mācības neklātienē lai paliek tiem dzīves periodiem, kad būsi spiesta sevis izglītošanos pakļaut un saskaņot ar daudzām citām prioritātēm. Šobrīd tava prioritāte ir uztaisīt no sevis foršu, sakarīgu un izglītotu cilvēku, izbaudi šo iespēju.
12.02.2019 19:36 | saite
 
Ja tā ir pirmā izglītība, viennozīmīgi klātiene! Studijas ir dziļākas un nopietnākas, pasniedzēji neklātienei bieži dod vairāk atlaides. Arī kontakts ar kursabiedriem ir pavisam cits. Iesaku to vismaz reizi dzīvē izbaudīt. Pieņemu, ka gribi strādāt un kļūt patstāvīga, vienlaikus mācoties. Sounds good, doesn't work. Lielākoties tie no mana kursa, kas darba dēl aizgāja uz neklātieni, augstskolu nav pabeiguši, hroniski mokās ar parādiem, studiju kvalitāte ir zema. Un nav viņiem tie darbi kādi perspektīvie. Galu galā, nav ne īsti karjera, ne laba izglītība. Neklātnieku bakalaurus vērtēju zemāk. Izglītības turpināšana vai papildināšana neklātienē jau ir cita lieta.
12.02.2019 21:23 | saite
 
Mani no neklātienes studijām attur tas, ka tur nav budžets. Tev būs ne tikai jāstrādā un jāuztur sevi, bet arī jāmaksā kredīts, kas ir ļoti grūti izdarāms cilvēkam bez darba pieredzes. Runā par koju dzīvi, tātad tev nav savs dzīvoklis un gribi īrēt. Īrēt dzīvokli vienai pašai ir dārgi, visdrīzāk īrēsi kopā ar vēl dažiem cilvēkiem, kas daudz neatšķiras no kojām. Un arī klātienē studējot, neviens nespiež dzīvot kojās. Saki, ka tuvinieki ir neizpratnē par tavu izvēli, tātad ir spējīgi finansiāli atbalstīt tevi, ne visiem ir tāda iespēja, neatsakies no tās. Klātienē studējot, var strādāt vasarās un trešajā kursā ir reāli sākt strādāt. Tāpat pirmais darbs attiecīgajā jomā nebūs tik labi apmaksāts, vai tā vispār būs nosacīti apmaksāta prakse. Lai nomaksātu dzīvokļa īri un studiju kredītu, turpināsi strādāt kaut kādā Evolution gaming, nevarot iegūt darba pieredzi, jo jāuztur tak savu neatkarīgo dzīvesveidu. Esi labāk patstāvīga, aizbraucot Erasmus studiju laikā.
12.02.2019 21:44 | saite
 
Pievienojos viedoklim, ka ja ir iespēja tad tomēr uzreiz pēc vidusskolas ieteiktu mācities klātienē. Darbs un skola, tas tgd viss liekas viegli apvienojam, un neviens tev tgd uzreiz nemaksās tādu algu lai vari pati atļauties dzīvokli, samaksāt skolu un vēl visu pārējo nomaksāt. Ja vecāki var atļauties maksāt par skolu vai ņemsi kred tad noteikti ej dienas nodaļā, strādāt paspēsi un to skriešanu pa dzīvi mēģinot apvienot vairākas svarīgas lietas vēl "izbaudīsi".
12.02.2019 22:25 | saite
 
Man gan pēc pāris mēnešiem neklātienes studiju ir diezgan pozitīvs iespaids (1.limeņa augstākā izglītība). Iepriekš esmu studējusi arī pilna laika klātienē bakalauros citu jomu.
Pagaidām šīs studijas patīk - jā, ir saspiesti viss, daudz jauna informācija īsā laikā (mazliet traucē dziļāk izprast tēmas), bet liekas kvalitatīvi. Daudz jāstudē pašam, jākonspektē informācija un jāgatavojas eksāmeniem, kas ir katru mēnesi. Jābūt pašdisciplīnai neielaist parādus un mācīties, mācīties, mācīties.
Mīnus salīdzinot ar klātienes studijām noteikti ir arī attiecībās kursā - nu vismaz mēs esam katrs pats par sevi, nav tāda kursa biedru sajūta.
Objektīvi spriest par to vai studijas būs devušas noderīgas zināšanas pietiekamā apjomā gan noteikti varēšu spriest pēc kāda laika, bet nu šobrīd esmu apmierināta ar visu.
12.02.2019 22:30 | saite
 
SALOMEJA, neklātienes mācības noteikti nevar uzskatīt par iemeslu tam, ka cilvēka darbs nav no tiem labākajiem . Zinu daudzus cilvēkus ar augstāko izglītību, kas mācījušies klātienē, bet viņu darbs nav no labākajiem un bieži vien tas ir nesaistīts ar iegūto izglītību. Ir pat tādi, kas ilgstoši sēž bez darba, jo neko nevar atrast. Viss ir atkarīgs tikai un vienīgi no motivācijas un spējas sevi pārdot.
12.02.2019 22:34 | saite
 
klātiene, neklātiene, tālmācības. mūsdienās tas viss ir pupu mizas. ir, protams, dažas specialitātes, bet visādas humanitārās pļerkstēšanas klātienē/neklātienē ir vienādi bezjēdzīgas. lektora/profesora trīs joki un 2 pieredzes stāsti ārpus tekstuālā pamata, kas viss atrodams tīmeklī, ir pastāstāmi arī neklātienes stundās.
12.02.2019 22:36 | saite
 
Es tomēr uzskatu, ka tieši neklātienē ir vairāk noderīga info, nekā klātienē. Lielākoties neklātienē tiekas tie ciovēki, kuri tiešām vēlas iegūt izvēlēto programmu, bet klatienē saskrien zaļie gurķi no vidusskolas(domāju parastās, ne profesionālās), kam tas viss vairāk tikai tāpēc, ka vajag( nu dzīvē tā iekārtots, ka pēc vidusskolasir augstskola).
12.02.2019 22:54 | saite
 
Skolotājiem vienmēr ir savs viedoklis, viņi ir skolotāji, nevis tavi darba devēji, ne vienmēr viņiem ir taisnība!

Daudziem skolotājiem banāli nav sapratnes par darba tirgu un to prasībām.
Neklātiene manās acīs ir nopirkts diploms. Jo īpaši pirmajai izglītībai.
Neklātienes studijas atbalstu tad, ja nepieciešams formāli iegūt izglītību, jomā, kurā jau strādā - algas pieaugumam, profesionālajai izaugsmei, augšupsolim karjeā utt.

Ja tā ir pirmā izglītība, viennozīmīgi klātiene! Studijas ir dziļākas un nopietnākas, pasniedzēji neklātienei bieži dod vairāk atlaides.

Neklātnieku bakalaurus vērtēju zemāk. Izglītības turpināšana vai papildināšana neklātienē jau ir cita lieta.

Viss ir forši un labi, ja tiešām pastāv iespēja iegūt klātienes izglītību, bet diemžēl daudzi to nevar atļauties un nākas paralēli studijām strādāt. Vai neklātnieki ir mazāk izglītoti, nekā klātnieki? Diez vai, es tā nedomāju, kamēr neklātniekiem visu paskaidro konkrēti, tikmēr klātnieki pamanās to pašu gremot īlgāku laiku, jo pasniedzēji vienkārši "lej ūdeni". Nu un galu galā es jau sen uzskatu ka izglītības sistēmu ir jāmaina/jāreformē, jo mainās darba tirgus un jebkuram cilvēkam, jebkurā brīdī ir jābūt iespējai iemācīties ko jaunu, lai nav tā ka redz klātniekiem pasniedz labāk, nekā neklātniekiem. Darba devēji arī saka ka priekšroku dod tieši strādājošiem studentiem, jo tie jau zina kas ir darba tirgus, kas ir komandas darbs, darba režīms un t.t., tikmēr nestrādājošie klātnieki to visu nezina.
.
Vot jūs dāmas sakāt ka klātniekiem studijas ir nopietnākas, dziļākas un t.t. Bet jūs varat to kaut kā pierādīt?
12.02.2019 23:19 | saite
 
Man arī šķiet, ka neklātiene ir slikta izvēle pirmajām studijām. Klātienes ieguvumi:
1. Kursabiedri būs tavi nākotnes kolēģi, tavs atbalsta loks, sakari un kontakti nozarē. Nekas tā nesatuvina kā klātiene, vairāki gadi plecu pie pleca ik dienas.
2. Iespēja no pasniedzējiem iegūt kontaktus, rekomendācijas, jo arī ar pasniedzējiem klātienē kontakts ir ciešāks.
3. Klātienē informāciju pasniedz "dzīvajā"- nav sevi jāspiež mācīties, viss notiek. Ja nesaproti, vari jautāt uzreiz vai pēc lekcijas. Neklātienē tas nav tik ērti.
4. Klātienē studēt ir vieglāk, jo apkārt ir atbalsta loks- kursabiedri, kas cits citam palīdz. Arī draugus uz mūžu nereti cilvēki sastop studiju gados.
Neklātienē tomēr vairāk ir formāls, bezpersonisks kontakts ar kursa biedriem, jo visi aizņemti cilvēki.
12.02.2019 23:32 | saite
 
nevajag tīklošanu jaukt ar izglītību
12.02.2019 23:53 | saite
 
kādi gadi plecu pie pleca ik dienas :D jūs ārā vispār laida?
12.02.2019 23:55 | saite
 
Nu nevelti par ārstu izmācīties neklātienē nevar....
Ja raksturs atļauj "savākties" un visu mācīties - tad tik uz priekšu; ja esi slinkāka padevusies tad klātiene būs labāka.
No savas pieredzes (pirmā iegūta klātienē, otrā un trešā- neklātienē) - no neklātienes ieguvu vairāk! Protams, klātienē kursabiedru skaits bija lielāks, līdz ar to varēja labāk "izbraukt" eksāmenos un vienkārši "paslinkot", bet neklātienē tam visam nebija laika.
Ja neskaita mediķus, skolotājus u.c. īpašākas specializācijas, tad vairums diplomu sastāv no trešdaļas "vajadzīgajiem" kursiem un divām trešdaļām "nevajadzīgiem" kursiem.. ja saprāts atļaus, tad kontaktus/zināšanas/praksi varēsi iegūt abos veidos, ja saprāts "paņems brīvdienas" tad jēga nebūs ne no klātienes, ne neklātienes, ne tālmācības
13.02.2019 00:09 | saite
 
Atkārīgs kā tā neklatiene izpaužas, ja tas ir katru nedēļu, tad liekas ok. Ja x mēnesī ir jāiet, tad es laikam tādu neizvēlētos.
13.02.2019 10:41 | saite
 
Nu es kādreiz studēju klātienē, bet tik un tā nepabeidzu, jo studijas vnk apnika un vairs nepiesaistīja. Tāpat arī ar kursa biedriem nekāds paliekošs kontakts nav izveidojies, pat neatceros, kā lielāko daļu no viņiem sauca.
13.02.2019 11:06 | saite
 
Jauniem klātiene viennozīmīgi ir labāk.
Mācībspēki ir dažādi, dažiem NAV ne mazākās nojausmas par reālo darba vidi, kur vēl Darba Tirgu un tā prasībām, toties varas apziņas un paštaisnuma netrūkst.
Ir arī mācībspēki, kuri kaut māca naftalīnu, parunājot konsultācijā, izrādās veikli orientējas modernā, reālā darbā un prasībās, es pat apstulbu no kontrasta šoka.
Kas attiecas uz atlaidēm neklātniekiem, kā kurš mācībspēks. Ir, kuri nopietni prasa un īpaši kursa darbus, bak darbus vērtē stingri. Ir tādi, kuri tiešām ļauj 10 reizes nest bak darba melnrakstus utml.
Klātienē ir kārtots, piem, viens priekšmets, laikam 4 kredītpunti, ja pareizi atceros. Tur es viņu apmeklēju tikai pirms sesijas. Atnesu obligātos MD, uzrkastīju tos 4 KD ( laikam 4 tur bija )un tad aizgāju uz eksi. Normāli es to docētāju tai priekšmetā redzēju vienreiz septembrī, ottreiz pirms sesijas un trešo reizi eksī.
Kredītpunkti formāli iegūti pilna laika klātienē.
Citā priekšmetā bija jautrāk; kopā ar eksi rakstīju 2 KD, par kuriem bija parādi, pašus MD parādus atnesu sesijas laikā ;). Kredītpunkti atkal iegūti.......pilna laika klātienē, dienas nodaļā.
13.02.2019 12:31 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai forumā vajag ieviest iespēju labot savu ierakstu pēc tā publicēšanas?
  • Jā, 5 minūšu laikā
  • Jā, 10 minūšu laikā
  • Nē, nevajag
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits