Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā meklēt darbu?

 
Aizbraucu uz ārzemēm studēt maģistratūrā, pēc tam paliku strādāt. Gribu braukt atpakaļ uz Latviju, bet es nevaru atļauties atbraukt un mēnešiem ilgi meklēt darbu. Cik reālistiska ir iespēja, ka būtu Skype intervija un mani tā pieņemtu darbā?
Arī, pēc jūsu pieredzes, pēc darba sludinājuma publicēšanas/intervijas, cik ātri parasti jāsāk darba attiecības?
11.02.2019 15:22 | saite
 
Skype intervija? Kas tas tāds? :-D Nevienam draugam/paziņai nav nekas tāds bijis un pirmo reizi dzirdu :-D
Varbūt arī kaut ko nezinu, bet stipri šaubos, ka kādam vajag cilvēku no skype intervijas. :-D
11.02.2019 15:58 | saite
 
https://www.enjoyrecruitment.lv/lv/blog/darba-intervija-soreiz-skype
Tiem, kuri meklē darbu, arvien ikdienišķāka parādība ir videointervijas. Viens klikšķis, un kārtībā, pat neizejot no mājas. Tomēr šādas intervijas nevajag novērtēt par zemu. Arī tām ir pienācīgi jāsagatavojas un jāizspēlē savas labākās kārtis, jo dažu minūšu saruna ietekmēs turpmākos karjeras soļus. Skype intervijas darba devējam dod iespēju izvēlēties kandidātu vairāku km attālumā, kā arī tas ir ātrs veids, lai nonāktu līdz "īsa
;-)
11.02.2019 16:01 | saite
 
 
http://www.eiropainfo.lv/atgriesanas-latvija/ nesen taču arī bija video intervijas tiem kas grib atgriezties, lv uzņēmui rīkoja
11.02.2019 16:05 | saite
 
Domāju, ka vari pieteikuma/motivācijas vēstulē tā, starp citu, norādīt, ka šobrīd atrodies ārzemēs, līdz ar to Tev ērtāk būtu, ja darba intervija notiktu Skype. Pie reizes arī norādi plānotos laikus, kad varētu uzsākt darba attiecības.
Arī, pēc jūsu pieredzes, pēc darba sludinājuma publicēšanas/intervijas, cik ātri parasti jāsāk darba attiecības?

Ir ļoti dažādi. Parasti jau intervijās vienojas, kad varētu un būtu vēlams uzsākt darba attiecības.
Kad pati tik tikko meklēju darbu, pieteikuma vēstulē uzreiz arī norādīju, ka darba attiecības varēšu uzsākt tikai pēc mēneša (starp citu, tieši tas daudziem nederēja, jo lielākoties bija nepieciešams nekavējoties uzsākt darbu), tāpēc iesaku arī Tevi īsi un kodolīgi izklāstīt situāciju, un tad arī varēsiet mēģināt vienoties, kā abām pusēm būtu ērtāk.
Bet vispār, domāju, ka, aktīvi meklējot darbu, nepaies tie pāris mēneši, kā Tu saki, jo pārsvarā darba vietās uzreiz vajag darbiniekus, ilgi negaidot :-D Bet, nu, to es spriežu pēc tā, kas man pašai tikko bija. Tavā vietā es mēģinātu tomēr atgriezties Latvijā un sākt aktīvi meklēt darbu, lai vari uzreiz aiziet uz darba interviju un drīzumā sākt strādāt.
11.02.2019 16:11 | saite
 
Skype intervija? Kas tas tāds? Nevienam draugam/paziņai nav nekas tāds bijis un pirmo reizi dzirdu
Varbūt arī kaut ko nezinu, bet stipri šaubos, ka kādam vajag cilvēku no skype intervijas.

Manam vīram bija Skype intervija, jo darbs bija citā valstī, nekas tāds par ko brīnīties :)
11.02.2019 16:39 | saite
 
Skype intervija? Kas tas tāds? Nevienam draugam/paziņai nav nekas tāds bijis un pirmo reizi dzirdu
Varbūt arī kaut ko nezinu, bet stipri šaubos, ka kādam vajag cilvēku no skype intervijas.

Es domāju viņa netēmē uz pārdevējas amatu. Nemēram pēc sevis :)
Ja firmai vajag attiecīgo speciālistu, kuri apkārt nemētājas un ir grūti atrodami, viņi piekrīt skype intervijām. Droši raksti, ka vēlies skype.
11.02.2019 17:01 | saite
 
Es atgriezos Latvijā un tad sāku aktīvi meklēt darbu. Līdz tam biju sūtījusi CV, norādot, ka šobrīd atrodos citā valstī un termiņu, cik ilgā laikā esmu gatava sākt darbu, bet atsaucības īsti nebija. Kad jau biju uz vietas, tad gan uzaicinājumi uz intervijām netrūka, līdz ar to secinu, ka darba devēji negribēja ķēpāties ar visādām neklātienes intervijām. Man bija iekrājumi, līdz ar to nesteidzos ņemt pirmo darbu, kas pagadās. Autorei iesaku apdomāt, vai ir vērts atgriezties Latvijā, domāju, ka tur, kur tu tagad atrodies ir krietni vairāk iespēju ar maģistra grādu labi nopelnīt, Latvijā netrūkst cilvēku, kas ar visu maģistra grādu strādā pa smieklīgu naudu. Protams atkarīgs arī no tā, kādā jomā tev ir tā izglītība. Rīdzinieces ieliktas cvmarket links starp citu ir gandrīz 10 gadus vecs.
11.02.2019 17:05 | saite
 
Kada joma mekle darbu? Man ari bija online intervija, kad planoju parvakties uz citu valsti, bet draugam regulari piedava sada veida intervijas pat vienas valsts ietvaros. Manuprat, lieliski ietaupa laiku.
11.02.2019 17:21 | saite
 
Var izmantot skype, bet patiesība par dzīvi LV ir tāda: ja nevari atļauties, nav radinieku vai uzkrājumi no darba ārzemēs, tad labāk izvēlēties strādāt un dzivot citur, jo pēc 80-70%
nodokļu nomaksas būs grūti ko atlicināt sev, dzīvesvietai, auto. 1500€ ir Tava alga, bet beigās saņem 700€ -21% pvn. Tad nu padomā. Ja nav 2000€ neto, tad LV nav īsti ko darīt.
Var arī mēģināt atrast puisi un tā dzivot. Ir lētāk un interesantak ;-)
Mans ieteikums ir 1-2gadus pastrādāt labā maizē ārvalstīs un tad ar mazu starta un pieredzes kapitālu braukt šeit. ;-)
11.02.2019 17:51 | saite
 
Man ir bijušas vairākas Skype intervijas, daudzi uzņēmumi Skype izmanto kandidātu skrīningam.
Vai tu atrodies Eiropā? Ja jā, tad tavā vietā vienkārši sūtītu pieteikumus LV, ja tiksi uzaicināta uz interviju, tad mēģini sarunāt Skype/telefona interviju. Ja tas nu nekādi neder, aizbrauc uz LV uz interviju (pēc manas pieredzes, HR darbinieki parasti pajautā par iespējamajiem ierašanās datumiem).
11.02.2019 18:13 | saite
 
Manam vīram arī bijušas skype intervijas, bet tieši kompānijās kurās vadība nav Latvijā, manuprāt, mūsdienās tas nav nekas pārsteidzošs.
11.02.2019 18:25 | saite
 
Man ir bijušas Skype intervijas gan piesakoties uz darbu ārzemēs, gan Latvijā. Veiksmīgas :)
11.02.2019 18:34 | saite
 
Es esmu vairākas reizes runājusi ar cilvēkiem Skype kad mekleju komandā cilvēkus. Bet īsteninībā laikam neesmu nevienu tādu pieņēmusi, bet iemesli būs bijuši citi, tas nebūs dēļ tā, ka Skype intervija bija. Protams, noteikti it grūtāk, vet nav neiespējami ;)
11.02.2019 18:36 | saite
 
Ja vinja atrastos Eiropaa, ar vienu atliktu normaalu algu pietiktu, lai meeneshus 3-5 taa gals ar galu izvilktu Latvijaa. Nav vinja Eiropaa.
Ja draudzeejies ar smadzeneem, tad ar savu anglju filologa graadu meklee kaadu ofisa darbu UK vai Iirijaa, vai Emiraatos.
11.02.2019 18:37 | saite
 
Kāpēc atkal tik negatīvi? Ar Angļu filologa izglītību var strādāt par tulku, ja patīk ceļot var mēģināt pieteikties uz kruīza kuģiem, par stjuartu utml. vietās, protams, ja nav iepriekšēja darba pieredze būs grūti iefiltrēties uzreiz labā amatā.
11.02.2019 18:52 | saite
 
Pirmais, kas iešāvās prātā- kāda jēga strādat ārzemēs, ja nav pat iekrājumu dažiem mēnešiem.
Par tēmu- viss atkarīgs no tā, uz kādu amatu autore tēmē. Mazkvalificētos darbos noteikti neviens nekrāmēsies ar kādu drostaliņu kkur tālumā. Domāju, arī valsts iestādes ne, jo viņiem jau vispār vajag atzīmēt, kur iztērē savu laiku( to saku pēc pieredzes ar interviju VIDā- 5 intervētēji intervijā, pretendējot uz diezgan vienkāršu amatu). Ja tev ir kādas specifiskas zināšanas, kuras Latvijā ir retumus un liels pieprasījums, tad iespēja sarunāt tādu interviju noteikti būs. Darbu uzsākt daudzi prasa ASAP, citi var gaidīt pāris nedēļas, ja nev nepieciešamas ilgas apmācības no iepriekšējā darbinieka. Atceros, ka kāda auditorfirma jau pavasarī sāka meklēt kandidātus iesaukumam rudenī, bet tā jau tāda specifika.
11.02.2019 18:56 | saite
 
Koijots es tev piekrītu, jāsaprot, ka darbu jābrauc meklēt te uz vietas un jāsapelna tur tik daudz lai vismaz 3 mēnešus var dzīvot, jo jārēķinās, ka algu vēl būs 1 mēnesi jāgaida.
11.02.2019 19:05 | saite
 
Pa skaipu tu darbu dabut vari mierigi domaju
Bet tas negarante to,ka tev reali dos darbu,jo tu busi tikai interviju nolikusi
Bet ja tu vari tur pa leeto atlidot aizlidot tad var ta darit
Un uznemumiem ar labaku reputaciju droshak tev darbu dabut,jo zemaka reputacija uznemumam jo vairak tavs plans izgazisies
Par sho padomu naudu nevajg,es tapat vien pateicu
11.02.2019 19:42 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai forumā vajag ieviest iespēju labot savu ierakstu pēc tā publicēšanas?
  • Jā, 5 minūšu laikā
  • Jā, 10 minūšu laikā
  • Nē, nevajag
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits