Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzemdes kakls (cini)

 
Reitings 9
Reģ: 22.06.2016
Sveikas! Ticu, ka šī problēma ir daudzām. Es ļoti gribētu zināt jūsu pieredzes, jo pašlaik liekas, ka dzīve ir apstājusies.
2016.gads īsumā bija briesmīgs - diplomdarbs, šķiršanās un atklātā diagnoze - CIN 1!
Priekšā bija smags ārstēšanas posms, tika ņemtas ārā šīs šūnas, bet pēc pusgada biju uzveikusi šo visu. Nākamā diagnoze - viss tīrs. Ar ārstu sarunājām pēc gada taisīt atkal. Apskatē ārsts saka, ka viss izskatās perfekti, ņems biopsiju - vienu dziļo un vienu standarta. Standarta uzrādīja, ka nekas nav, dziļāja atkal CIN1. Nozīmēja uz koloskopiju un operāciju.
Man nav bērnu, man ir šoks un sāpes, un nezinu ko darīt! Kā Jūs tiekat ar šo visu galā? Esmu lasījusi pieredzes, ka koloskopijā var atklāties arī smagāka stadija. Visur informācija tik skopa, ārsts arī teica, ka tālāk ar mani darbosies Rīgas speciālisti. Pieminēšu, ka man nav vīruss no kā parasti rodas, bet papildus ir iekaisums.
Ticu, ka ir sievietes, kad labprāt padalītos arī savā sāpē! Mēs esam stipras, un novēlu visām labu veselību un nekad nepiedzīvot šo!
11.02.2019 00:05 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
CIN1 parasti sākumā novēro.. nevis ķeras ārstēt..
11.02.2019 00:10 |
 
Reitings 9
Reģ: 22.06.2016
Dakteris uzreiz ķērās uz ārstēšanu, ņēma ārā un lika zāles - ko īsti nezinu, uzticējos ārstam, kas ir ļoti labs Latvijā. Varbūt tādēļ uzreiz ķērās klāt, jo man bija pirms 6 gadiem problēmas ar cistām. Principā jau nav svarīgi, ir pagājis laiks un ir atkal uzradies.
Ievietoju tēmu, jo tiešām no sirds vēlos dzirdēt citu pieredzes, varbūt ir kādi ieteikumi. Varbūt jau nav tik traka tā situācija, taču tas nomoka pamatīgi.
11.02.2019 00:27 |
 
Reitings 18
Reģ: 25.09.2016
Sveika!
Man pašai bija CIN 2 un pat man neko neoperēja. Pirmā stadija pāriet pati no sevis ja pastrādā ar imunitāti. Otrajā stadija mēģina ar zālēm un ja nesanāk, tad max ar īpašām metodēm. Operācija būtu jātaisa tikai trešajā stadijā..
Vai nu daktere kko ne tā pastāstīja vai pati kko jauc.
Esmu izgājusi tam cauri un viss ir kārtībā. Tiku līdz pirmajai stadijai un tad vnk nostiprināju imunitāti. Tagad analīzes visas tīras.
11.02.2019 00:29 |
 
Reitings 18
Reģ: 25.09.2016
Un ja nu pavisam esi satraukusies, ikdienā YB sekoju līdzi kādai Austrālijas blogerei, kura stāsta par savu pieredzi - viņai atklāja 3.stadiju. Ja tic, tam ko stāsta, viņa iztika bez operācijas.
11.02.2019 00:39 |
 
Reitings 9
Reģ: 22.06.2016
Piedodiet, neizteicos laikam pareizi - operācija/ģirurģiska iejaukšanās, lai izņemtu ārā šīš šūnas(CIN 1) nevis kakliņu vai dzemdi. Es vienkārši tiešām esmu apjuksi, jo ārsts neko arī neizskaidroja padziļināti (pati jau vainīga, jo bija šoks un neko nepajautāju sīkāk, jo ārsts bija solījis piezvanīt mēnesi iepriekš, ja kaut kas parādīsies, bet analīzes bija noklīdušas) tikai ārstu kurš to darīs, cenas un par zālēm (svecītes u.c.)
MrsC prieks par tevi! :)
11.02.2019 00:44 |
 
Reitings 18
Reģ: 25.09.2016
Pirmajā stadija aizvien tāpat neiZprotu kāpēc tās šūnas bija jāgriež - pat otrajā viņas iespējams ar svecītēm “neitralizēt”. Manā gadījumā palīdzēja “piededzināšanas” metode vai kas tāds, jo svecītes neko nemainīja.
Varbūt tomēr padalies ar ārstu, jo kā var būt labs ārsts un noklīst analīzes - nu neiet man kopā.
11.02.2019 00:50 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Man arī ir bijis CIN I vēl pirms bērniem, kurš ir pazudis un nav atkārtojies. Un mani tikai novēroja - neko nedarīja. CIN I ir iekaisuma dēļ mainītas šūnas, tas nav vēzis. Cālī ir šai problēmai veltīta vesela foruma sadaļa - aizej tur palasīt un sapratīsi, ka tas nav nekāds spriedums. Protams, veselība ir jāsaudzē un jātur roka uz pulsa, bet sevis dzīšana stresā neko labu nedod... Starp citu, dzemdes kakla bojājumus veicina tādas lietas kā smēķēšana, mehāniski bojājumi (piemēram, spirāle), tā ka, ja ir tieksme uz CINI, no tādām lietām vajadzētu atturēties.
11.02.2019 00:56 |
 
Reitings 9
Reģ: 22.06.2016
Paldies liels, es cenšos saglabāt vēsu prātu, tikai par nerviem uzdod jautājums par bērniem, plānojām šogad.
Man ir samērā veselīgs dzīves veids, sportoju, ēdu veselīgi, bet reti iedzeru vīnu, spirāli un hormonālās tabletes nelietoju.
Bet paldies par ieteikumiem, noteikti centīšos vēl vairāk piedomāt un pameklēšu kādus vitamīnus.
Sapratu, ka braukšu fiksi pie Rīgas ārstiem, tie noteikti zinās ko darīt, jo sakopēju visu kartiņu, kas bija pie ārsta.
Ladybug, jā, tik daudz es saprotu, ka tas nav vēzis, bet mani tiešām nobiedēja ārsts, ka jāzvana uzreiz un jāpiesakās pie ārstiem. Liels prieks, ka tev ir viss izdevies. Cik nopratu mani sūta uz elektroekscīziju. :-)
11.02.2019 01:21 |
 
Reitings 18
Reģ: 25.09.2016
Teikšu godīgi - man sākumā arī nepaveicās.
Zvanīju dakterei, lai noskaidrotu, kas analīzēs teikts.
Pacēla māsiņa un tieš tekstā- nu tur viss ir galīgi slikti, vēža šūnas, aijaijaij, Jums steidzami jānāk pie daktera.
Momentāli sāku raudāt un iedomājos sliktāko. Tas izdomāju, ka man taču ir dakteres telefona numurs- uzrakstīju sms, ka ļoti atvainojos ka ārpus darba laika, bet nu šāda situācija- kad varu super ātri pie viņas tikt (vairākas vietās strādā). Daktere uzreiz nomierināja, izstāstīja kā tad tur īsti ir un teica lai neņemu vērā svešas māsiņas, dažai labai esot taktiskuma trūkums.
Ievelc elpu, nomierini sevi, un galvenais domā to labāko !
Būs labi! Ja vajag ieteikt dakteri, uzraksti privāti - ieteikšu :)
11.02.2019 01:29 |
 
Reitings 9
Reģ: 22.06.2016
MrsC praktiski man bija tāda pati situācija, zvanīja māsiņa un lika nekavējoties ierasties, viss slikti u.t.t. (ha, ha varbūt mums viena daktete) tiku pie ārsta jau pēc 2h, ārsts arī teica, ka nevajadzētu kavēlies, taisīt koloskopiju un izgriezt audus, jo ir atkārtojies cin 1(par to izlasīju arī šeit, ka tā dara - http://www.kolposkopija.lv/pacientiem/kolposkopija/ ). Pa lielam kolposkopijā var atklāt, ka ir lielāki bojājumi ( cin 2/3 ) jo tur apskata sīki visus audus.
Pierakstījos un pēc nedēļas tikšu, esmu nomierinājusies un ar pozitīvu skatu skatos uz nākotni.
11.02.2019 14:54 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
aizej uz kādu spa un nomierini bišķiņ nervus. :)
katram ārstam laikam sava pieeja...priecājos, ka mana ir tiešām zinoša, spēj visu izstāstīt sīki un smalki, un galvenais - psiholoģiski visam sagatavot. te var redzēt, ka ceļ trauksmi medicīnas personāls, kur vēl nevajag.
man cin1 "lēkāja" analīzēs kādus 2-3 gadus, jo viņš ir mainīgais rādītājs. kas var būt, bet pēc pusgada vairs nav. pie viņa neiesaka neko uzreiz darīt kā tikai novērot ar regulāru uztriepi.
jādara ir pie cin2/cin3, kad tas ir apstiprināts pēc kolposkopijas izmeklējuma. un, ja nu tajā ir akcepts, tad vieglā narkozē ar konizācijas vai otru metodi šo gabaliņu izņem. un pēc pusgada ir atkārtota pārbaude, kur apskata kā viss ir sadzijis un paņem analīzes, lai pārbaudītu, vai viss kakliņš ir tīrs.. :)
nekā biedējoša.
diemžēl atceros meiteni no palātas, kura no sava ārsta bija iedzīta tādā stresā, ka viņai bija histērija un bija jādod medikamenti, lai atietu un vispār varētu šo mini operāciju veikt... pēc tam pati atzina, ka viņai ir kauns no tā kā uzvedusies, jo viņas daktere praktiski nebija viņu informējusi, ko nozīmē katra procedūra un analīžu rādītāji..
bet nu tev ieteiktu - nenervozēt un vieglu galvu aizbraukt pie cita ārsta un izstāstīt situāciju. :)
11.02.2019 15:23 |
 
Reitings 9
Reģ: 22.06.2016
Pecinjaa un visas pārējās, paldies, ka dalījāties pieredzē, tas ļoti palīdzēja, lika saprast, ka nevajag pirms laika stresot.
Sākumā tiešām šoks, neziņa lika stresot, tagad viss mierīgi. Tālāk ar ārstu pie kā mani nosūtīja izrunāšu visu, lai uztaisa kolposkopiju, apskatās situāciju un kā to risināt.
Paldies par saprāta atgriešanu un emociju nolikšanu nost. :-)
11.02.2019 16:06 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
neverending story, Tev PM :)
11.02.2019 19:31 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!