Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

latviešu ārzemnieces

 
Reitings 138
Reģ: 10.05.2018
Zinu, ka šīs tēmas ir bijušas daudz, taču pēdējā laikā neesmu neko lasījusi. Iespējams, kāda ir aizbraukusi, varbūt kāda domā šobrīd braukt kaut kur dzīvot uz ārzemēm.
Mani interesē, kurā valstī esat? Kādēļ aizbraucāt? Kādi ir jūsu dzīvojošā valstī plusi un mīnusi? Vai esat apmierinātas? Ar ko nodarbojaties?

Septembrī ir iespēja doties praksē uz ārzemēm un lielākai daļai pēc prakses piedāvā darbu tikai jāatbrauc pēdējais pus gads nomācīties. :-)
Šobrīd domāju, ja man piedāvātu es noteikti brauktu dzīvot kaut kur citur + jau par darbu nebūtu jāuztraucas.
10.02.2019 19:33 |
 
Reitings 138
Reģ: 10.05.2018
P.S. sliecos, ka varētu braukt praksē uz Maltu un pēc tam +/- pāris gadus padzīvot tur arī neatteiktos
10.02.2019 19:35 |
 
10 gadi
Reitings 1221
Reģ: 07.06.2009
Esmu dzīvojusi UK (1 gadu) un Itālijā (3 gadus), šobrīd atrodos vienā no Ziemeļeiropas valstīm, jo šeit mācos un strādāju, tā kā mācības vēl būs dažus gadus, tad domāju palikt šeit, mācos valodu lēnām.
Plusi - nu būtībā viss, sākot ar to, ka studijas man ir par brīvu, beidzot ar to, ka strādājot 20 h nedēļā saņemu stipendiju, par kuru tiešām var labi dzīvot, nestādos priekšā, kādas LV ir stipendijas. Cilvēki ļoti jauki (man ir ar ko salīdzināt, itāļi bija pustraki, angļiem viss vienalga, šeit cilvēki vienkārši ir mierīgāki.)
Es savu dzīvi Latvijā nevaru šobrīd iztēloties, varbūt pēc gadiem 5 jā, bet šobrīd gribu satikt jaunus internacionālus cilvēkus, mācīties valodas un vienkārši būt citādā vidē, un tas viss man šobrīd notiek apkārt. Vēl patīk tas, ka brīvajā laikā daudz kur varu aizbraukt, mazos 2-3 dienu ceļojumos uz jebkuru vietu Eiropā.
Vēl plusi ir tas, ka šeit cilvēki pārvietojas ar ričukiem, un riteņbraucējam vienmēr ir priekšroka.
Mīnusi - laikapstākļi, jo visu laiku ir vējš, tādēļ ar to pašu ričuku reizēm grūti pārvietoties, vēl līst bieži. :D Bet vasara bija silta un skaista. Vēl mīnusi tādi, ka bez valodas labu darbu ir ļoooooti grūti atrast, bet es to,protams, saprotu. Vēl tas, ka nodokļi no algas ir milzīgi, bet nu algas ir labas. Vēl tas, ka šeit viss ir dārgs, man sirds reizēm plīst, kad iedomājos, cik tas maksā Latvijā, un cik ļoti šeit cilvēki pārmaksā par mērenas kvalitātes produktiem. Bet nu, atkal, protams, saprotams, salīdzinot ienākumu līmeni.
Biju praksē Kiprā šovasar, noteikti viena no manām labākajām vasarām, iedomājos, ka Malta varētu būt līdzīgi. Brauc! :) (l)
10.02.2019 20:11 |
 
Reitings 138
Reģ: 10.05.2018
Dānijā esi :-D , esmu domājusi arī par studijām Dānijā, bet sākums ir ļoti grūts vai ne? Domāju dēļ tā, ka dzīvesvietu grūti atrast un kā bija ar darbu atrašanu? Vai iesākumam pietiktu ar 4k?
10.02.2019 20:14 |
 
10 gadi
Reitings 1221
Reģ: 07.06.2009
Nekas tur grūts nav, man viss izdevās un patika, darbu atradu ātri, sadraudzējos arī (atbraucu nevienu nepazīstot). Dzīvesvietu ir pagrūti atrast, bet atkarībā kurā vietā. Es atradu caur Feisbuku. Un 4k ir ļoti pietiekami, man bija, ja nemaldos, uz pusi mazāk :D
10.02.2019 20:16 |
 
Nepatīk
Reitings 274
Reģ: 11.09.2018
Esmu Īrijā . Aizbraucām jo gribējās pamainīt vidi , dzīves stilu ;-) protams arī finanses nospēlēja savu lomu, bet šis nebija tas galvenais iemesls . Šeit ir ļoti skaista daba, ir daudz vietas kuras vēl gribētos apskatīties ..kalni (l) Jauki cilvēki, var kādu komplimentu pateikt ejot garām. Par mīnusiem pat nezinu..iespējam augstas īres maksas Dublinas pusē..
10.02.2019 21:24 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
ASV. Ierados šeit, lai veiktu brīvprātīgo darbu, paliku, jo satiku savu, nu jau esošo, vīru. Tagad šeit esmu jau vairākus gadus un skaidri zinu, ka šī ir mana valsts. Uz mīnusiem neieciklējos, jo, vismaz priekš manis, plusu ir daudz vairāk. Ļoti skaista daba. Ideāli laikapstākļi, saulīte, siltums visu cauru gadu (vismaz manā galā). Smaidīgi, pozitīvi cilvēki. Milzīga valsts teritorija, kas man - hipija dvēselei, kura nepārtraukti alkst jaunus piedzīvojumus - ir īpaši svarīgi, jo ir tik daudz vietu, kuras atklāt, iepazīt, apmeklēt, apceļot. Esmu laimīga.
Pirms kāda laika viens man labs draugs tieši pārcēlās uz Maltu. Pameta pilnīgi visu - karjeru, dzīvokli, darbu, lai no Latvijas pārceltos uz Maltu un sāktu tur visu no nulles. Saka, ka nenožēlojot ne mirkli. Atceroties Tavas iepriekšējās diskusijas, man gribas kliegt - BRAUC! Tā ir iespēja mainīt vidi, mainīt savus paradumus, tikt vaļā no tās dzīves par kuru esi rakstījusi, ar kuru neesi bijusi apmierināta. Tā ir iespēja atšķirt savā dzīvē jaunu lappusi. Tāpēc šādās situācijās es vienmēr esmu ar visām četrām par to, lai cilvēks, ja ir tāda iespēja, to izmanto, lai iepazīst pasauli, lai mācās valodas, lai iepazīst jaunus cilvēkus, jaunas vietas, valstis! Dzīve ir tikai viena! Lai Tev izdodas! ;)
10.02.2019 21:51 |
 
Reitings 864
Reģ: 03.01.2013
Dzivoju Anglija mazliet vairak ka divus gadus. Iemesls dzives/karjeras pamesanai Latvija bija attiecibas, kuras gan izjuka pirmajas parcelsanas nedelas.
Neskatoties uz visu pardzivoto, nemaz nenozeloju. Ir darbs, ir izaugsmes iespejas, jagrib tikai darit (to es saku pati sev, jo sobrid mazliet esmu apslinkusi :D).
Alga ir laba. Tikai man dazbrid uznak Latvijas laiku skopums, lai gan nav jaskatas, ko likt groza :)
10.02.2019 23:03 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
Esmu dzivojusi vairàkàs valstìs. Pirms 15 gadiem aizbraucu studèt un pecàk vairs nav bijusi interese atgriezties Latvijà. Viss patìk. Darba sfèra ir specifiska, alga laba, grafiks brìvs. Latvijà vairs nekad nedzivosu, viemaz brivas gribas dèl, mani tà valsts pamatigi nomac, pat ne tuvu dzives limenim Somijà, Anglijà, Vàcijà vai Sveicee. Bet tas mans viedoklis tikai. Pat salidzinat nevaru ìsti.
Spànija ir super. Malta ari loti skaista un forsa. Noteikti, ja ir iespeja, brauc. Atgriezties vienmer varesi, ja vel bus tada velesanas :-D
10.02.2019 23:49 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Paslaik dziivoju AAE, pirms tam Irijaa. Esmu prom no Latvijas jau vairaak kaa 10gadus. Pirmo reizi aizbraucu, jo gribeejaas pastraadaat internacionaalaa videe. Uz Dubaju atbraucu, jo gribeejaas attiistiit karjeru, pabaudiit sauliiti un paceljot.
Nekad neesmu nozeelojusi to, ka esmu prom. Nekur jau nav viegli un aarzees ir daudz vairaak sevi jaapieraada, jo konkurence ir lielaaka un tevi kaa ne-vieteejo veertee daudz kritiskaak, bet ja esi labs speciaalists savaa jomaa, tad agraak vai veelaak paveraas iespeejas sevi pieraadiit un izsisties.
Saakums jaunaa valstii vienmeer ir ljoti stresains, kameer saproti kaa lietas straadaa, bet galvenais, ir atrast sev draugus, nodarbosanaas aarpus darba un tad jau iejusties ir daudz vienkaarsaak. ;-)
11.02.2019 07:05 |
 
Reitings 222
Reģ: 13.01.2017
Sobrid dzivoju njujorkaa peec tam domaju uz abu dabi nakosho ziemu tur dzivot ja sanaks,bet pa vasaru abu dabi gan ne,jo par 30 gradiem vairak man noteikti nepatiktu jo pastudeju abu dabi tur ziemaa sodien ir 30 plusa ,bet taa man patik silts gribu pec tam santrope atvert kadu kafejnicu un palikt uz dzivi taja santrope kko tadu.Latvija man nepatik kad vinjaa esu,nu nevis ta ka nepatik,patik jau,bet tur minusi mazliet vairak ka patik maza ta lv ka suns ieslegts buurii,3 ielas katru dienu celies kaa uudele buurii,ne pa labi ne pa kreisi jo latvija uzreiz beidzas,bet tiklidz izbrauc saproti ka lv ediens garshigaks un kvalitativaks 10x kaa citur!un meitenes lv ir ljoti skaistas,un patik tachu latviski parunat,sen neesmu runajis latviski.taa kka
11.02.2019 09:53 |
 
Reitings 222
Reģ: 13.01.2017
uj galveno aizmirsu piebilst es neesmu arzemniece
11.02.2019 09:53 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Cerams, ka ar anglju meeli zakjiitim labaak nekaa ar latvieshu.
P.S. Emiraatos tie 30 graadi nejuutas taa kaa tie pashi 30 Latvijaa, cits gaisa mitrums. Ziemas sezonaa emiraati ir jauki.
11.02.2019 10:03 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Manā kontā ir dzīvošana Dānijā, Maltā, un īstermiņā 3 dažādās Grieķijas salās.
Gari ko slinkums rakstīt, katrai vietai savi plusi un mīnusi, jaizvērtē sev būtiskākais.
Tagad pāris gadus atrodos Latvijā, un diemžēl jāsaka, ka nožēloju, ka atbraucu atpakaļ. Šobrīd plānā atkal doties prom, bet nu jau ir pavisam citas domas/vēlmes utt, kā tas bija 20 un 20+ gados.
11.02.2019 10:23 |
 
Reitings 212
Reģ: 03.02.2019
Iepriekš dzīvoju Vācijā. Kādus mēnešus esmu atpakaļ Latvijā dēl tā, ka pietrūka mājas. Tagad esot šeit novērtē, ka ārzemēs viss ir savādāk/labāk. Jā pietrūkst māju, bet apstākļi labāki. Tāpēc nepamet doma par aizbraukšanu vēl kādreiz. Jāpamācās tik valoda un viss :)
11.02.2019 11:01 |
 
Reitings 150
Reģ: 19.01.2019
Pirmo reizi aizbraucu no Latvijas pirms apm 10 gadiem, biju jauna un gribējās noriskēt pavērt pasaules durvis, īpaši daudz neapsvēru. Latvijā dzīve bija Ok, vienkārši gribējās pārmaiņas. Atgriezos uz apm.2 gadiem atpakaļ, strādāju utml., bet īsti labi vairs nejutos. Tad nu atkal esmu prom, šoreiz Dienvidvācijā, Švarcvaldē, jūtos ideāli un nekad negribētu prom. Mācos valodu, pa pusgadu esmu jau izgājusi cauri vairākiem līmeņiem, jo ir motivācija te palikt. Augsts dzīveslīmenis, skaista vide, sakārtota sistēma, superdraudzīgi un relaksēti cilvēki.
11.02.2019 11:24 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Īrija.
Aizbraucu, jo nāca piedāvājums īstajā laikā, neplānoti, spontāni. (Biju tikko šķīrusies no pasmagām attiecībām)
Plusi dzīvei te- daudz un dažādi,skatoties, kādas ir vēlmes un kas interesē. lielākas algas, izaugsmes iespējas, nav ziemas sniega žļurgas un minimālā temp šogad ir bijusi -5 naktī, ar praktiski minimàlo algu ir iespējams kredītā nopirkt māju (protams , ne Dublinā), lētas aviobiļetes uz kūrortiem, skaista daba, viss sakopts, visos parkos un atpūtas vietās pieejamas normālas tualetes ar papīru un silto ūdeni, burvīgi ūdenskritumi, klintis, upes, jūra, okeāns. Bērnam var likt īrijas pilsonību.
Mīnusi- tas, ka vajag prāmi, ja grib ar mašīnu izbraukt (papildus izmaksas), salīdzinoši dārga apdrošināšana mašīnai, īpaši ja tiesības nesen., tālu līdz LV lai biežāk varētu apciemot radus. 26nedēļu dekrēts - tiešām reāls mīnuss.
Apmierināta ar dzīvi šeit esmu. Dzīvesvietu mainīt netaisos .
Nodarbošanās pašlaik- esmu ar bērnu mājās.
11.02.2019 11:27 |
 
Reitings 150
Reģ: 19.01.2019
Esmu ļoti mainījusies, kļuvusi atvērtāka, bez aizspriedumiem, ir tā sajūta, ka dzīvē viss ir iespējams un nav baiļu. Protams, mans bagāžā ir vairākas valodas un paziņu loks mērāms Eiropas mērogos, ne tikai LV.
11.02.2019 11:27 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Latvija nedzivoju pedejos 10-11 gadus. Vairakus gadus nodzivoju Francija, izmantoju iespeju ari universitate apgut francu valodu un kulturu. Parizi joprojam uzskatu par savam otrajam majam un esmu tur loooti regulari. Profesionalas attistibas del parcelos uz Sveici, lai apgutu MBA programmu Sveices universitate un vairak pieverstos finansu sektoram, kura ari stradaju.
Man vispar nekad nav bijusas problemas integreties, bet jasaka, ka Sveice tas ir grutak ka Francija mentalitates atskiribas del. Par laimi, man nekad nav bijusi valodas barjera, jo no mazotnes runaju vaciski un attiecigi tekosi ari franciski, par anglu valodu nemaz nerunajot.
Katra valsti ir savi plusi un minusi, katra zina uz Latviju es atpakal doties neplanoju, bet pateicoties pieredzei un izveidotajiem sakariem, Latvija varu attistit savu biznesu.
11.02.2019 11:43 |
 
Reitings 222
Reģ: 13.01.2017
Cataleya ta tu bilde?ja tu tad tu baigi labi seksam deri 10x diena seks man butu ar tevi ja man tada meitene butu ka tu:)
11.02.2019 11:53 |
 
Reitings 529
Reģ: 31.03.2018
Es pa 3 gadiem esmu bijusi 4 valstīs. Bet tās nav bijušas nekdas eksotuskās.
Visu laiku braucu strādāt, ilgi nenoturos jo vienmēr lai vai kā būtu velk uz mājām.
11.02.2019 12:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits