Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bezdarbnieka statuss

 
Reitings 262
Reģ: 23.06.2017
Sveiciens!
Tā nu sanāca, ka jaunā lekciju grafika dēļ vairs nesanāks apvienot darbu ar studijām, tāpēc eju prom no darba. Tā kā esmu nostrādājusi pietiekami ilgu laiku, nolēmu stāties bezdarbniekos, bet teikšu godīgi - tikai pabalsta dēļ, jo kaut kā līdz izlaidumam jūnijā jāizvelk.. Drīz jau beidzas darba tiesiskās attiecības pēc abu pušu vienošanās, tāpēc radās vairāki jautājumi.
Cik reāli ir saglabāt bezdarbnieka statusu šos te aptuveni 4 mēnešus? Sabiedēja tas, ka zaudē statusu, ja 2 reizes atsakies no piemērota darba piedāvājuma, lai gan paziņas stāsta par gadījumiem, kad kāds ir nosēdējis bezdarbniekos visu iespējamo laiku un nebija nekas piedāvāts.
Zināšanas man par to visu ir minimālas.. Cik bieži tur jāierodas, kas pašam jādara?
Kur labāk stāties bezdarbniekos - Rīgā vai savā pilsētā? Vai būs kaut kāda atšķirība attieksmes ziņā utt?
Interesē jūsu pieredze, ieteikumi :-)
10.02.2019 16:09 |
 
Reitings 313
Reģ: 26.03.2015
Tieši nesen gāju šim cauri, jo pēc BKA izlēmu neatgriesties darbā :-)
Domāju, ka bezdarbnieka statusu saglabāt nav grūti, ja nekavē noteiktos ierašanās laikus un pildi darba meklēšanas dienasgrāmatu. Es godīgi pateicu, ka šobrīd rūpējos par mazo, tāpēc darba atrašana nav super prioritāte, bet, ja būs labs piedāvājums, iešu strādāt. Nekādu nosodošu attieksmi dēļ tā nesaņēmu. Bezdarbniekos esmu 3.mēnesi, šajā laikā man ir palūgts pieteikties 2 vakancēm un apmeklēt vienu NVA rīkoto pasākumu, un tas arī viss. Jāierodas apmēram 1x mēnesī. Es stājos mazpilsētā, jo Rīgā briesmīgas rindas, kā arī no paziņām dzirdēts, ka tur skatās stingrāk, mēdz būt ne tā labākā attieksme, bet gan jau visur var uzrauties uz kādu neforšu darbinieku.
10.02.2019 16:50 |
 
Reitings 262
Reģ: 23.06.2017
Ir iespējams sarunāt dienas/laikus, kad jēierodas vai tur ir tā, ka vienkārši nostāda fakta priekšā?
10.02.2019 17:01 |
 
Reitings 313
Reģ: 26.03.2015
Man ir tā, ka ir noteikts galējais termiņš, piemēram, uzraksta 05.02.2019 plkst.16:00, bet var nākt jebkurā laikā tajā dienā, vai, ja netieku tajā dienu, drīkst atnākt 1-2 dienas ātrāk. Galvenais nedrīkst pēc tā uzrakstītā laika. Rīgā gan esot jābūt norādītajā dienā un laikā, bet gan jau to laiku var sarunāt tādu, kas nav lekciju laikā.
10.02.2019 17:14 |
 
Reitings 262
Reģ: 23.06.2017
Skaidrs, liels paldies! Tad jau jāiet savā pilsētā, tā jau likās, ka Rīgā noteikti stingrāk skatīsies. :-)
10.02.2019 17:18 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
Ja tu mācies Universitātē, tad tev speciāli kaut kādus kursus vai nodarbības neliks apmeklēt, kā arī super nespiedīs lai ej sargāt. Pret studentiem viņi ir ļoti pielaidīgi, saprot, ka mācās un grib vnk saņemt naudiņu.
10.02.2019 17:53 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Piekrītu crimson, ja Tu studē, tad Tevi neviens neraustīs. Lekciju grafiks ir labs arguments, kāpēc nevari savienot studijas ar darbu. Drošības labad vari jau uz pirmo tikšanos NVA paņemt līdzi izziņu par to, ka es klātienes pilna laika studente.
10.02.2019 18:35 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Man bija jāraksta darba meklēšanas dienasgrāmata, kurā uz nākošo reizi bija jāatzīmē, kur esi pieteicies/nosūtījis cv. Tā kā pusgadu nebija plānā strādāt, tad vienkārši sarakstīju dažas vakances no cv.lv, kuras atbilda specialitātei un viss. Pa to laiku uz epastu atnāca daži piedavājumi kandidēt uz vakancēm, bet atalgojums bija smieklīgs. Neviens arī nejautāja, kāpēc nepieteicos. Dienas nodaļas studentiem gan laikam mazāk liek ko darīt.
10.02.2019 19:32 |
 
Reitings 262
Reģ: 23.06.2017
Super, nomierinājāt mani! :-D
10.02.2019 19:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits