Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Orhidejas iet bojā

 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Uzdevu gan jautājumu forumos, kur it kā apgrozās dažādi lieli orhideja pazinēji, bet tā arī nevienu atbildi nesagaidīju, tādēļ vērošos šeit, varbūt te ir kāda/-s orhideju pazinējs, kurs varētu man palīdzēt. Tātad....
Orhidejas (fanelopši) manās mājās jau ir vairākus gadus, pietiekami lielā daudzumā, neesmu gan īsts orhideju pazinējs, bet šo to jau pa šiem gadiem esmu izpratusi un iemācījusies, kā apieties ar šīm cimperlīgajām puķēm. Šoziem gan notiek vienas nelaimes - orhidejas viena pēc otras iet bojā, tām izpūst vidus, esmu lasījusi, ka viens no iemesliem ir ja lapu centrā tiek mitrums, bet liekas, ka šis nav tas gadījums - jo visus iepriekšējos gadus tā nekad nav noticis, bet tagad pēdējo mēnešu laikā es gadrīz katru nedēļu atvados no vismaz vienas orhidejas. Citreiz pat īsti šis bojājums nav redzams, tikai tad kad pieskaros podam, pēkšņi vienkārši nobirst visas lapas, kaut vēl ir pavisam zaļas un sulīgas, tikai pāris reizes bija redzami defekti - lapas sāka dzeltēt, bet viena kopīgā pazīme - visām izpuvuši, melni centri. Vai tā varētu būt kāda infekcija, kas izplatās no vienas orhidejas pie otras?? Jo pilnīgi neko neesmu mainījusi šo puķu kopšanā.:-/
08.02.2019 19:57 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Man tā bija,kad es viņas vannoju visas kopā.Vai tu viņām dod vitamīnus?Cik bieži laisti?
08.02.2019 20:03 |
 
Reitings 276
Reģ: 06.09.2014
Itkā starp lapām nedrīkst palikt ūdens pēc laistīšanas - vislabāk, ja tur ūdens vispār nenonāk, ja nonāk- jāizsusina ar salveti. Ja ir puve, labāk laistīt katru atsevišķi ne visas kopā. Es nopūdēju daudzas, kamēr sapratu, kas un kā. Pēdējā laikā nemērcēju, bet salieku vannā un nodušoju 2x ar kādas pusstundas starplaiku, izslauku lapu starpas, atstāju notecēt. Laistu 1x 2 nedēļās, kādreiz mērcēju katru nedēļu, puva nost. Vēl atteicos no dekoratīvajiem podiem un šķīvīšiem, lai nekrājas mitrums. Pēc laistīšanas uz kādu laiku atstāju uz dvieļa, tad lieku vienkārši uz palodzes. Pārstādītajām ir sadurstīti caurumi podiņu sānos lai labāk ventilējas. Tagad arī dzīvoklī ir sausāks gaiss, manām orhidejām viss patīkk, aug un zied kā trakas. Iepriekš izspieda pa 1-2 ziediem, kas ātri novīta.
08.02.2019 20:52 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Man ļoti patīk orhidejas un pagāja laiks, līdz iemācījos par tām pareizi rūpēties. Orhidejas nelaistu vispār, bet lieku ūdens peldē vidēji ik pēc 2 nedēļām. Ūdenim leju klāt speciālo orhideju mēslošanas līdzekli. Visos podos man ir saurbti caurumi, jo plastmasas podi ir ielikti dekoratīvajos stikla podos, līdz ar to tie caurumi palīdz nodrošināt gaisa apmaiņu.
08.02.2019 21:09 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Arī podos ir sadurstīti caurumiņi, nelaistu - lieku ūdens peldēs , bet tikai tā lai ūdens ir podiņa augstumā, nevis līdz lapām, klāt ūdenim pievienoju mēslojumu, kas paredzēts orhidejām. Lapas slauku tikai ar pavisam nedaudz mitru lupatiņu. Istabā nav auksts, nav caurvējš. Laistu diezgan reti - reizi 3 nedēļās, jo biežāk nav vajadzības, agrāk kad laistīju biežāk orhidejas tika pārlaistītas, un mērcēju katru orhideju atsevišķi - bļodā. Šad tad vēl appūšu orhidejas ar tādu "migliņu" dzeltenā pudelē. Vislielākais pārsteigums ir tas, ka šādi orhidejas jau apkopju vairākus gadus, bet te pēkšņi vienai pēc otras uzrodas šī puve, tādēļ domāju vai nav kāda sēnīšu infekcija?
08.02.2019 21:22 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Tad es laikam savas spīdzinu,jo ziemā vannoju tikai 1x mēnesī,vasarā gan ik pa 2 nedēļām.Vitamīni arī regulāri.Viena orhideja jau kopš jūnija zied,ražo un ražo ziedus.
08.02.2019 21:22 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Es tiki reizi mēnesī apleju, leju tiešām maz (kādus 200 ml), ik pa laikam nobirst ziedi, atjaunojas, un uzplaukst atkal krāšņi. Jau 4 gadus. Blakus stāv palma, kas izaugusi tā kārtīgi, un savus zarus sniedz ap orhideju, smejos, ka abām lielā mīlestība, un tāpēc tik skaisti aug (l):-D... Minerālmēslojumus neesmu likusi, pārstādījusi arī ne.
08.02.2019 21:28 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
papēti tās saknes - vai tur ir tikai tā puve vai vēl kaut kas dīvains?
Vai augi elpo, vai tie tiek baroti pietiekami un nepārbaroti?
Man liekas, ievērojot šo, orhidejas ir teju vispieticīgākais augs. Paņēmu pirms pāris mēnešiem dažus "mironīšus", noliku uz palodzes, ik pa laikam palaistu un visas ziedos un pumpuros.
08.02.2019 21:56 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Saknes lielākoties visām ir labas, dažām pat kas nobeidzās no puves sakņu sistēma pat bija vairāk kā laba- daudz sakņu, zaļas, smukas.
Manuprāt, tiek pabaroti pietiekami, lietoju tādas devas, kādas ir uz iepakojuma nodrādītas.
Tieši tā visa dēļ ir tik liela neizpratne, jo visus šos gadus orhidejas man auga lieliski , bet te pēķšņi esmu zaudējusi jau vairāk kā pusi no savas orhideju kolekcijas (bija pāri 20) .
08.02.2019 22:33 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Tikko atcerējos,ka pagājušajā pavasarī Rimi veikalā nopirku vitamīnus kā nūjiņas,kas jāiedur zemē,tad man kā reiz sāka püt viena orhideja un vēl vienai sāka dzeltēt lapas un uzmetās tādi kā plankumi.Puvušo orhideju neizdevās glābt,bet otru izdevās.Vainu novēlu uz to mēslojumu/vitamīnu,pārējām orhidejām izraku viņus ārā.Varbūt tavām orhidejām arī nepatīk mēslojums.
08.02.2019 22:50 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Šīs nūjiņas arī vairākus gadus atpakaļ pamēģināju un orhidejÀm nepatika , tādēļ tādas nelietoju . Un m mēslojums kuru lietoju savām orhidejām nav mainīts , lietoju jau ilgstoši .
08.02.2019 23:01 |
 
Reitings 1071
Reģ: 22.07.2014
Varbūt pamēğini kādu laiku nelietot to mēslojumu, paskaties, kas notiek. Es savas lieku ūdens peldēs ik pēc 2-3 nedēļām, mēsloju reti un smuki zied. "Peldinu" katru atsevišķi un neļauju ūdenim nokļūt uz lapām, kā arī citas meitenes raksta.
08.02.2019 23:21 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Mēģināšu mēslot retāk, bet neliekas, ka arī tas būtu pie vainas, ja nu vienīgi orhidejām nepatīk rutīna :-D Jo tā kā neko orhideju kopšanā neesmu mainījusi, liekas, ka manis iztrādātais rituāls nav pie vainas, taču arī cita izskaidrojuma man nav , šodien pat atkal izmetu ārā divas orhidejas :-/
10.02.2019 22:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits