Vai draudzības beigas?!

 
Reitings 5
Reģ: 13.06.2009
Čau, vēlos padomu no malas.:-/
Esam ģimenē četri bērni, ar saviem uzskatiem par dzīvi un dzīves mērķiem, un lietām, kuras ir piedodamas, un kuras nav. Bet par to, ka mums tik tiešām izpratne par ģimeni ir tik krasi atšķirīga, pārliecinājos pagājušā gada izskaņā.
Tā tad, uzzināju, ka vairākus gadus atpakaļ māsa ar mammu ir sastādījušas, un pie notāra apstirpinājušas pirkuma līgumu, kā rezultātā māja pieder māsai jau vairākus gadus, par ko, ne es, ne mani brāļi netika informēti (par to nebūs šis stāsts un galvenā bēda).
Lielākā sāpe ir tieši par to, ka šajā procesā ir tikusi iesaistīta mana un manas māsas draudzene, kura ir juriste, un tieši viņa ir sniegusi konsultācijas un palīdzējusi sakārtot visus papīrus, man aiz muguras. Šī draudzene agrāk bija tuvāka manai māsai, laika gaitā viņas atsvešinājās un vairs īsti nekontaktējas, bet es jau vairākus gadus viņu saucu par savu ļoti tuvu un mīļu cilvēku, vārdā draudzene, kas laikam ir bijis lieki. Nezinu, vai īsti izprotama mana sāpe, bet jūtos nodota, jo katru dienu kontaktējāmies, bieži tikāmies, "bīdījām" daž ne dažādus projektus, varējām izrunāt visu, pļāpāt līdz rīta gaismai pie vīna glāzes un izkratīt sirdi... un tagad liekas esmu saņēmusi dunci mugurā, jo viņa zin, cik ļoti augsti novērtēju uzticību. Bet viņa ir skatījusies man acīs, noklusējusi, kaut esmu viņai atdevusi sevi visu:'-(:'-(
Kā jums šķiet, vai tas ir ētiski? Vai to vispār var saukt par draudzeni un vai tā vispār ir bijusi patiesa draudzība? Protams, katram ir savas prioritātes, bet manuprāt, ir ētikas robežas, kurās būtu jānostāda savs NĒ, lai kāds netiktu nodots un sapināts, jo tā nav saplēsta kurpe, vai vēl sazin kāds štrunts, bet tā ir māja, zeme un vēl sāpīgāk salauzta sirds par nodevību. Es nekad mūžā nepiekristu šādam darījumam zinot, ka man tuvas ir abas puses (par māsu šajā gadījumā vispār negribu domāt).:'-(
Gribu dzirdēt viedokļus :-)
08.02.2019 16:00 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
Visi tie teksti par darba ētiku, neizpaušanu utt man liekas ir tāda teorija un ūdens liešana.. Kad reāli tā notiek, ka ļoti tuvs cilvēks, ar ko dalies visā, kam krati sirdi ārā, izrādās aiz muguras šādas lietas darījis un vēl noklusējis, tad teorija ir pēdējā lieta, par ko aizdomājies.. Ticu,ka ir nepatīkami un nespēju iedomāties, ka pēc šāda incidenta varētu turpināt super atklātās sarunas pie vīna glāzes līdz rīta gaismai utt. Man ir ļoti paveicies.. tuvas draudzenes ir tikai dažas un ja vajag, viņas man var privāti acīs pateikt, ja viņuprāt man kaut kur nav taisnība, bet publiski lai kas notiktu, viņas ir manā pusē vienmēr bijušas, kaut vai es gribu kādu noslaktēt, zinu ka viņas būs blakus un pados lodes :-D:-D Tas man liekas arī ir svarīgākais draudzibā - Tu vari paļauties ,ka tas cilvēks ir ''savējais'' līdz galam un viņš vienmēr būs tavā pusē, lai kas notiktu, aizstāvēs tevi un tavas intereses. Tas ir pārbaudīts neskaitāmas reizes daudzu gadu laikā. Tā ir īsta draudzība. Un pie pakaļas kaut kādas darba ētikas utt. Laba draudzene neņemtu to darbu.
Ko pati draudzene saka par šo situāciju?
09.02.2019 20:53 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
es aizstāvu draudzeni un uzskatu, ka viņai neidevīga situācija tikai dēļ šī teikuma -
Šī draudzene agrāk bija tuvāka manai māsai, laika gaitā viņas atsvešinājās un vairs īsti nekontaktējas

draudzene palīdz tuvai draudzenei. un viņa tajā mirklī nezina, ka pēc pāris gadiem no draudzenes atsvešināsies un būs tuvākās attiecībās ar draudzenes māsu. arī atteikties palīdzēs draudzenei, ja pārzini palīdzības jomu, ir neērti.
09.02.2019 22:09 |
 
Reitings 750
Reģ: 04.04.2014
tas nebija privātais noslēpums, bet darba jautājums. Darba ētika nevienam neļauj stāstīt apkārt darījumus, info par klientiem u.t.t., pat ja tie ir saistīti ar sev tuviem cilvēkiem.

Nu pag, te autore min, ka "draudzene" strādā telekomunikāciju nozarē, tad kāds sakars te ar darba noslēpumu attiecībā uz jurista darbu!? Es saprotu, ka meitene ir ar jurista izglītību un, iespējams, ka neoficiāli palīdzējusi sakārtot pirkšanu-pārdošanu. Tikpat labi, tā varējusi būt kaimiņiene bez jur. izglītības. Vai varbūt es kļūdos, māte ar meitu atnāca uz draudzenes juristes privātpraksi? :-D Manā skatījumā tā ir ļoti būtiska atšķirība.
10.02.2019 11:24 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Manā pusē ir tā.. Ja kaut kāda iemesla dēļ pastāv liels risks, ka pacienta ārstēšana varētu būt sliktāk ietekmēta.. ārstam ir tiesības atteikties no pacienta.
Tava draudzene rīkojās profesionāli. Bet es viņas vietā būtu atteikusies sniegt pakalpojumu.. Man draudzība laikam ir svarīgāka par peļņu šādā situācijā.
10.02.2019 11:43 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Strādāju lidzīgā jomā kā tava draudzene un varu uzreiz pateikt, ka mans darbs neskar manas draudzenes, un tas savā veidā ir tikai bizness. Ja tāpēc ir jābeidz draudzība, tad paņem knupīti un uzvelc pamperu. Kas tā par bērnišķību? Manuprāt, lielākais jautājums būtu pie mātes un māsas. Jurists šajā gadījumā bija tikai izpildītājs un pati jau priekšā pasaki, ka ar māsu bija labas draudzenes iepriekš. Kāpēc šajā situācijā par slikto kļūst juriste nevis tavas ģimenes locekļi? Kāpēc vispār tāds lēmums māju pārrakstīt uz māsu?!
Lielākā sāpe ir tieši par to, ka šajā procesā ir tikusi iesaistīta mana un manas māsas draudzene, kura ir juriste, un tieši viņa ir sniegusi konsultācijas un palīdzējusi sakārtot visus papīrus, man aiz muguras.

Kāpēc viņai tev tas būtu jāstāsta? Manuprāt, jebkuram juristam pastāv ētika, kuru nevēlas pārkāpt un tā ir neizpaust ziņas, kas saistītas ar darbu. Tas cik zinu nav aizliegts, bet nav jāstāsta.
Nu un viņa tev būtu izstāstījusi? Kas būtu tālāk? Domāju, ka LIELAIS NEKAS!;-) Vai es kļūdos.
11.02.2019 08:08 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Teorētiski ir neētiski, ja jurists savu darbu apspriež ar draudzenēm. Bet nu šajā gadījumā, varbūt juristei bija jāatsakās no darījuma, bet tā kā viņa draudzējās arī ar otru māsu, tad izpalīdzēja. Bet apspriest ar autori darījumu tiešām nevajadzētu, jo darbs ir darbs. Un mammai ir tiesības atstāt māju kaut kaimiņu onkam. Varbūt juriste domāja, ka autore zina, un vnk necilāja šo tēmu.
11.02.2019 11:40 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Tās, kuras saka, ka bija jāatsakās - lūdzu pamatojiet kāpēc VIŅAI tas būtu bijis jādara? Draudzene varbūt vispār domāja, ka visi ir lietas kursā par to tāpēc ar autori tādas lietas nepārrunāja.
11.02.2019 13:08 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Un mammai ir tiesības atstāt māju kaut kaimiņu onkam.

Tiesības ta tiesības, bet nu man nekad tāda bērnu un mazbērnu dalīšana sliktais labais, vairāk pelnijis mazāk pelnījis utt nav bijusi saprotama, cik redzēts dzīvē, tā dara ne tie foršākie cilvēki...bet nu te jau viss no audzināšanas un ģimenes kā tādas atkarīgs.
11.02.2019 13:58 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Es gan esmu pamanījusi, ka tie, kuri ir gatavi panemt sev visu no vecākiem, pa kluso kaut ko pārrakstīt utt , parasti tie nav tie labākie cilvēki, nevis tie, kurus atstāj bešā. Un parasti jau tādas atvasītes ir visliekulīgākās pret pašiem vecākiem. Jo tādas intrižkas aiz muguras normālā, draudzīgā gimenē netaisa
11.02.2019 14:03 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Nu māte gatava norakstīt visu vienam, tas viens ir gatavs pieņemt...ne viena ne otra smuki nerīkojas, es tādā situācijā nekad nesavāktu visu sev māsu atstājot bešā un arī mātei varētu pateikt ka tas nav normāli tā darīt, bet nu es esmu augusi savādākā ģimenē un zinu ka vecāki tā nekad nerīkotos un arī ne mana māsa. Tāka...kādus mūs izaudzina tādi esam.
11.02.2019 14:14 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Man ir divas versijas:
1. Draudzene nezināja, ka darījums notiek aizmuguriski tev un taviem brāļiem. Tādas lietas cilvēki neafišē. Ģimenēs mēdz sadalīt mantu pirms kāds nomiris, draudzene varbūt nezināja, ka pārējiem netiks nekas. Un iespējams, ka viņa to nezināja līdz brīdim, kad pateici vai varbūt to uzzināja darījuma laikā/beigās vai krietni pēc tam. Tā ir ģimenes lieta, nepatīkama un viņa taču nezināja, vai zini. Ja zini, tev būtu nepatīkami, ja kāds atgādinātu.
2. Tie notikumi ir bijuši pirms vairākiem gadiem. No apraksta nav skaidrs, kad kas noticis. Tāpēc mana versija, ka tavas māsas draudzene pirms sāka ar tevi draudzību, izlīdzēja savai draudzenei (tavai māsai), bet laika gaitā uzzinot, kā tava māsa un māte izrīkojās ar tevi, saprata, kas viņas par cilvēkiem (labi cilvēki tā nerīkojas) un tas bija viens no atsvešināšanās iemesliem un tāpēc sadraudzējās ar tevi.
Pirmkārt, vainīga ir māte. Labas mātes tā nerīkojas. Ģimenēs mēdz atstāt mantojumu nevienādi, bet parasti tad tas tiek lemts ģimenes lokā- piemēram, brāļiem viss ir, labi darbiem, algas, otrai māsai arī, bet vienam no bērniem nav pajumtes, nav ko ēst (veselības problēmas, darba specifika, ģimenes apstākļi, utt), tad lēmums atstāt īpašumu tam, kam to vajag visvairāk, var būt taisnīgs un pamatots. Bet to nedara aizmuguriski- mātei vajadzēja ar visiem bērniem individuāli to pārrunāt, uzklausīt pārējo bērnu viedokli.
Otrkārt, pirms apvainojas, vajag noskaidrot visu situāciju. Ja reiz viņa ir tik tuva draudzene, parunā ar viņu! Pajautā, kāpēc māte un māsa tā rīkojās? Pajautā, ko draudzene par to domā? Pēc atbildēm, tu sapratīsi, kura pusē ir tava draudzene. Draudzenes lomu situācijā nevajag apspriest- īsta draudzene attaisnosies, jo jutīsies vainīga, bet neīsta- atrunāsies, ka tas ir tikai darbs un neko nekomentēs.
Treškārt, noskaidro brāļu viedokli šajā jautājumā.
11.02.2019 16:05 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Jaa,es arii iedomaajos par mammu,vina savu maaju var norakstiit kam grib ,nav nevienam jaaprasa atlauja.Vina zin vislabaak,kaapeec taa dara.
11.02.2019 17:32 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Tā aizdomājos, iespejams mamma vienai meitai atstāj māju,, bet ko zin , varbūt šīs diskusijas autorei tie kāds lauku īpašums piemēram, vasarnīca? Īsti negribas ticēt, ka viena lūk dabūs māju, otra dzīvos bez maz nabadzībā!
11.02.2019 18:44 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Jaa,es arii iedomaajos par mammu,vina savu maaju var norakstiit kam grib ,nav nevienam jaaprasa atlauja.Vina zin vislabaak,kaapeec taa dara.

Nevar gan. Likumā ir noteikti neatraidāmie mantinieki un autore pēc mātes nāves savu daļu no māsas varēs izprasīt. Tāpat viņas brāļi. Vecāks nevar visu uzdāvināt vai "pārdot" vienam bērnam. Visiem pienākas līdzvērtīgi, tikai testaments ļauj mainot proporcijas- pusi atdot vienam, pārējo sadalīt pārējiem.
Īsti negribas ticēt, ka viena lūk dabūs māju, otra dzīvos bez maz nabadzībā

Ir dzimtas, kur vēl ne tas vien notiek. Radniecība neko nenozīmē, ja runa par naudu, mantu ļaunu cilvēku starpā.
11.02.2019 18:55 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Viedā Minka mēs nezinām kā juridiski viņa noformēja šo darījumu, var norakstīt māju ja mājas saņēmējs uzņemas aprūpēt māti līdz kapa malai, ar to es domāju, ka maksāt katru mēnesi komunālos maksājumus, palīdzēt ar zālēm, nodrošināt ar uzturu utml.
11.02.2019 19:03 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Piedodiet par cinismu, bet vēl jau māte ir dzīva. Ja māte nav aprūpējama (aiziet ne pārāk lielā vecumā), to visu var apstrīdēt. Būtībā ar labu juristu 1/8 mājas daļu var iztiesāt, neatkarīgi no tā, kā papīri noformēti.
11.02.2019 19:14 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Ne, ne vienmēr ir tā, ka māte labāk zin kam atstāt un tas, ka ar īpašumu var rīkoties kā vēlas, nenozīmē, ka tas ir smuki pret pārējiem bērniem. Nevaru iedomāties, ka māte tā škiro bērnus un pie tam aizmuguriski, kas jau liekas jocīgi. Piekrīti viedajai minkai, ja kopīgi izlemj un pasaka uzreiz, ka lūk atstāšu tam un tam, tāpēc un tāpēc. Vismaz man škiet, ka gimene ta dara, normāli komunicē.
11.02.2019 19:40 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Nu miris cilveeks jau vairs neko nevar uzrakstiit ,izdariit,taa kaa tie noveeleejumi ir jaadara veel dziivam un pie praata.Varbuut grib ko mainiit,jo meita neizturaas labi-nu tas taads piemeers!Ar to ,ka asins radnieciiba,nav pietiekosi...Varbuut Latvijaa ir citi likumi tagad?
11.02.2019 19:50 |
 
Reitings 554
Reģ: 17.12.2018
Tā māja piederēja tikai mātei? Vai tā māja bija kā ģimenes mājā, kas iegādāta laulība ar jūsu tēvu? Kur ir tēvs?
11.02.2019 20:08 |
 
10 gadi
Reitings 4259
Reģ: 03.08.2009
Es laikam runātu nevis ar draudzeni, bet ģimeni. Kapēc tāds lēmums un slepenība. Ja draudzene ir juriste, domāju, ka viņa nemaz nedrīkst savu kleintu darījumus pārrunāt ar saviem draugiem, vēl jo vairak ja tie klienti ir abām pusem pazīstami.
13.02.2019 08:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!