Baltu filoloğija.

 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Labdien, Baltu filoloğijas studenti, vēlētos uzzināt ,kāda ir studiju norise šajā programmā? Vai esat apmierināti ar studijām? Kas patīk un,kas nepatīk? Ļoti vēlētos studēt šajā programmā, jo izteikti interesē teātra zinātne, latīņu valoda, un rakstniecība, jo ir pašai savi darbi jau uzrakstīti un arī ir vēlme radīt jaunus. Vēl gribētos zināt ,uz ko studijās tiek likts akcents, ko pirms stāšanās programmā vajadzētu zināt. Nevēlētos saņemt kritiku par to,ka pēc tam nebūs darba, vai,ka tā ir slikta izvēle. Esmu macijusies gan fiziski gan emocionāli smagu zinātni,pēc kuras gadu strādāju tikpat fiziski grūtu darbu, taču dvēsele vēlas ko mierigu,to ko minēju, tāpēc gribētu saņemt no kāda studenta ,kas studē šajā programmā, domas un vērtējumu. Varat rakstīt tepat vai privāti. Ceru uz kādu jauku atbildi. Paldies. :-)
06.02.2019 20:05 |
 
Reitings 258
Reģ: 02.08.2018
Esmu pabeigusi bakalaura un maģistra programmu. Esmu ļoti, ļoti apmierināta ar universitāti un zināšanām, ko tur ieguvu. Cik atceros, vistrakākais bija bakalaura otrais kurss...jālasa daudz, paralēli visādi referāti un vēl kursa darbs.
12.02.2019 18:14 |
 
Reitings 258
Reģ: 02.08.2018
Un klasiķos latīņu valodu, lai tu tajā vari sarunāties. Uzsvars ir uz to, lai varētu tulkot,pētīt senos tekstus, kaut vai ar vārdnīcas palīdzību.
Baltiem nav nekādas valodu izvēles, ir tikai lietuviešu un viss. Bija latīņu un angļu, bet tikai vienh semestri un nevisai nopietnā līmenī
12.02.2019 18:19 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
AvocadoLa - anglju valoda un latiinju valodaa tur nav tik traki nopietni? A kaa klasikjos ar anglju valodu? :-)
12.02.2019 19:01 |
 
Reitings 258
Reģ: 02.08.2018
Par klasiķiem neko sīkāk nezinu, bet domāju, ka viņiem arī angļu val. tikai vienu semestri
12.02.2019 21:44 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
AvocadoLa - taapat paldies,par informāciju (l):-)
12.02.2019 21:48 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Menora, nezinu vēl neko par civilo aizsardzību, jo nebiju uz pirmo lekciju.
13.02.2019 07:53 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Nezinu, kā tagad, bet agrāk jau varēja citas valodas ņemt kā C daļu - ja es vēlreiz studētu Baltu filoloģiju, tad tā arī darītu - spiestu uz valodām. Ar lietuviešu valodu vairāk sanāk patstāvīgi mācīties - cik apgūsi pati, tik būs. Nu, vēl var tikt uz apmaiņas gadu Lietuvā uz baltistikas studijām (vismaz agrāk varēja) - protams, vietu skaits tur ierobežots... Par klasiķiem runājot, tieši latīņu un grieķu valodas dēļ atbirst lielākā daļa studentu un uz beigām paliek pavisam neliela grupiņa. Klasiķiem ir krietni sarežģītāk un vairāk jāmācās nekā baltu filologiem.
13.02.2019 08:05 |
 
Reitings 2573
Reģ: 14.08.2013
Valodas BF baigi nevar pamācīties. Kā jau šeit minēja, latīņu un angļu val. ir 1 semestri, no latīņu valodas vispār viars neko neatceros. Kā C kursu 1 semestri izvēlējos zviedru valodu,kurss atbilda 2kp, tātad maz lekciju, no tās arī vairs neko neatceros. Akcents BF ir uz latviešu un lietuviešu valodām.
Par teātra zinātni atkal ir tā - wtf, maģistros lekcijas sākas vakarā ap 18, beidzas ap 22. Kā students, kuram jāapgūst teātra kritika, var to normāli apgūt, ja visas teātra izrādes sākas ap 19 ? Es pat varbūt būtu gājusi uz maģistriem, bet tas un viens no mācībspēkiem atsita to vēlmi. Kā arī potenciālās algas.
13.02.2019 14:08 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Un kàdas ir potenciàlàs algas kritiķiem?
13.02.2019 15:05 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Esmu macijusies gan fiziski gan emocionāli smagu zinātni,pēc kuras gadu strādāju tikpat fiziski grūtu darbu, taču dvēsele vēlas ko mierigu,to ko minēju, tāpēc gribētu saņemt no kāda studenta ,kas studē šajā programmā, domas un vērtējumu.

Filologija nav zinatne. Filologija ir damu izklaide, lamu vards, arpuszinatnisks izsuvums. Vieniga lieta, ko prot filologs- blet. Filologs audiali absoluti neatskiras no kaut kadam aitam, kazam:)
13.02.2019 15:43 |
 
10 gadi
Reitings 133
Reģ: 29.01.2009
Es esmu studējusi baltu filoloģiju LU, bet diezgan sen.
Jālasa bija daudz, jāraksta referāti un jāgatavojas semināriem, bet, ja tas patīk, tad nav baigi grūti. Vismaz no galvas baigie kvantumi nav jāzubra.
Kā jau te rakstīts - svešvalodas mācīties nesanāks. Mācījos latīņu, angļu un lietuviešu, katru vienu semestri. No latīņu un lietuviešu vairs neko neatceros. Angļu valoda arī nebija īpaši augstā līmenī, vairāk spieda uz terminoloģiju.
Nekad neesmu nožēlojusi savas studijas tur. Fantastiski forši dzīves gadi. Maģistrs varbūt nebija nepieciešams, tad arī likās par grūtu (apvienojumā ar darbu) un bezjēdzīgu, bet dzīvē ir noderējis un noder joprojām tas diploms, tā kā to arī nenožēloju, lai gan vairākas reizes gribēju iet prom.
13.02.2019 16:02 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Lasitāja - paldies, par komentāru! :-) Nu jā, tik daudz kà medicīnā nācās visu kalt no galvas,tā nekur nav bijis.... bet, kas zina, kā baltu fil.būtu.... ja gramatika un tadas lietas jāmācās, tad arī tur būs jākaļ no galvas..... jo ir noteikumi u.c.lietas jazina....
13.02.2019 17:28 |
 
Reitings 119
Reģ: 24.01.2019
Pirms gadiem 6, kad apsvēru iet studēt baltu filologos, katrs gads bija ar citu moduli un manā gadā nebija lituānistika un tiem, kam nebija šis īpašais novirziens, lietuviešu valoda bija tikai 1 semestri vai kaut kā tā - ļoti maz. Tāpēc neizvēlējos, jo interesēja tieši lietuviešu valoda. Tagad ir kaut kas mainījies un nav vairs šādu moduļu? Lietuviešu valoda ir maz vai daudz?
13.02.2019 17:49 |
 
Reitings 119
Reģ: 24.01.2019
Ok, pati apskatījos, ka nekas nav mainījies un arī šogad (2019.) lituānistiku nepiedāvā (varbūt vispār aizvāca prom?)
https://www.lu.lv/lv/nc/studijas/studiju-celvedis/programmu-un-kursu-katalogi/programmu-mekletajs/?tx_lustudycatalogue_pi1%5Bprogram%5D=22506&tx_lustudycatalogue_pi1%5Baction%5D=detail&tx_lustudycatalogue_pi1%5Bcontroller%5D=Course
13.02.2019 17:56 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Mykinos ,vispar diivaini, ka reaali viss tad akcents tiek likts uz lv valodu.
13.02.2019 18:22 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Studēju gan citā valodu programmā LU, bet mums ir bijušas lekcijas ar dažiem baltu filoloģijas programmas pasniedzējiem, un man ir tikai labākās atsauksmes. :)
Painteresējies, bet varu piebilst, ka parasti valodu studijās piedāvā visādas vasaras skolas. Šijā gadījumā tad uz Lietuvu, vai citreiz vienkārši notiek arī kādi interesanti projekti Latvijā. Katrā ziņā man šīs vasaras skolas liekas baigais pluss. :)
13.02.2019 21:13 |
 
Reitings 258
Reģ: 02.08.2018
Nu, loģiski, ka akcents ir uz lv valodu, ko tad tu gribēji?
13.02.2019 22:45 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
studēju gan bakalaurā, gan maģistrā. bakalaura studijas un to saturu uzskatu par ļoti vērtīgu, maģistram vairāk novērtēju diplomu, jo objektīvu iemeslu dēļ daudzi kursi dublējas (jo maģistrā nāk klāt citu specialitāšu studenti, un pamatus vajag atkārtot, otrs - katastrofāli zemās un pazemojošās pasniedzēju algas, par kurām nav iespējams dzīvot, domāju, ir demotivējošs aspekts jaunu kursu izstrādē/būtiskā pilnveidē, taču lielākā daļa centās no sirds un visām iespējām).
teātrim un literatūrai bija visforšākie kursi - dvēselei, bet valodniecība - prātam. diemžēl viena teātra pasniedzēja - īsts zelts - nu jau māca citur.
tagad es nezinu, kā ir ar moduļiem, Adventi droši vien mācēs teikt labāk, jo šogad/pagājušajā mainījās visa sistēma, kā tur tiek viss organizēts.
kopumā - lai arī ne reizi vien esmu dusmojusies uz studijām un pasniedzējiem, un pusgadu nevarēju atrast darbu savā jomā, varu teikt, ka tas man deva ļoti lielu personības dziļumu, jūtu to kodolu sevī. tās ir ļoti vērtīgas studijas intelektuāli un cilvēciski.
darbs... nu, es nezinu nevienu, kam nebūtu darbs. šķiet, visi strādā intelektuālus darbus, ļoti daudzi mani studiju biedri ir muzejos kā speciālisti un pētnieki. zinu kā projektu vadītājus un kas valsts iestādēs. mūsdienās vairs jau nav strikts jautājums par programmas nosaukumu. bet par to, ko tu vari ar to izdarīt. noteikti iesaku iet individuālas prakses. tas palīdzētu, kad vajadzēs meklēt pirmo darbu.
13.02.2019 23:07 |
 
Reitings 119
Reģ: 24.01.2019
Avocadolady, tā kā programmas nosaukums ir "baltu filoloģija", tad es gribēju baltu filoloģiju, loģiski, ne? Mūsdienu baltu valodas ir latviešu un lietuviešu.
13.02.2019 23:14 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
un viens no mācībspēkiem atsita to vēlmi.

var, lūdzu, pm ar situācijas aprakstu?:-)
14.02.2019 00:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits