Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Baltu filoloğija.

 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Labdien, Baltu filoloğijas studenti, vēlētos uzzināt ,kāda ir studiju norise šajā programmā? Vai esat apmierināti ar studijām? Kas patīk un,kas nepatīk? Ļoti vēlētos studēt šajā programmā, jo izteikti interesē teātra zinātne, latīņu valoda, un rakstniecība, jo ir pašai savi darbi jau uzrakstīti un arī ir vēlme radīt jaunus. Vēl gribētos zināt ,uz ko studijās tiek likts akcents, ko pirms stāšanās programmā vajadzētu zināt. Nevēlētos saņemt kritiku par to,ka pēc tam nebūs darba, vai,ka tā ir slikta izvēle. Esmu macijusies gan fiziski gan emocionāli smagu zinātni,pēc kuras gadu strādāju tikpat fiziski grūtu darbu, taču dvēsele vēlas ko mierigu,to ko minēju, tāpēc gribētu saņemt no kāda studenta ,kas studē šajā programmā, domas un vērtējumu. Varat rakstīt tepat vai privāti. Ceru uz kādu jauku atbildi. Paldies. :-)
06.02.2019 20:05 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
:-(
11.02.2019 18:25 |
 
Reitings 226
Reģ: 12.10.2015
Esmu studējusi. Bet nepabeidzu. Tam nebija nekāda sakara ar nepatikšanu. Patika tīri labi. Tas gan bija gadus 5 atpakaļ un, ja godīgi, maz atceros. Saprotams fokuss bija uz valodām (kārtīgi apdomā, kuru ņemsi kā izvēles, liela nozīme), struktūru, vēsturi, retoriku. Man vislabāk patika filozofijas lekcijas. Ja tevi tas saista, tad patiks. :-)
11.02.2019 19:04 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Reeceejpele ,paldies,par atbildi....vai peec tam ko citu studeeji un,ja nav nosleepums,ko? Vnk man ir diezgan sarezhgjita situaacija pashai, pabeidzu 1.gadu med.koledzhaa maasziniibas, bija doma staaties kaadaa no universitaateem un tur pabeigt maasas profesiju, bet sanaaca taa,ka peec taa 1.gada pabeigtaa koledzhaa, radaas finansiaalas probleemas, kuru deelj bija jastraadaa, nu taa luuk, sho gadu es straadaaju, bet ir milziga veelme no rudens turpinaat studijas, bet nu jau ieksh kaadas universitaates, jo negribas turpinat koledzhaa, bet iet kaadu soli uz augshu, bet ir viens - bet, sho gadu straadaaju reaali fiziski gruutu darbu,kas nav saistiits ar sanitara vai maasu profesiju. Tapeec pa sho gadu esmu pargurusi no fiziskaa darba un gribas tieshi kautko saistibaa ar valodaam,teaatri,rakstnieciibu. Pati rakstu briivajaa laikaa visaadus dzejas darbus u.t.t., tie mani mudina maaciities ko taadu, kur nevajadzetu sevi nodziit... ,bet zinot,maasu profesiju, taa ir profesija,kuraa tu kaa vergs skraidi...,protams, ne visiem, bet ,pa lielam taa ir.... saprotu,pashai viss jaizlemj,jaizdomaa, vel jaizprot,kaa bankas dod krediitus studijaam, jo budzhets man nespiid, par to saakumaa es nemaz nedomaaju. Saprotu, viss pashai japardomaa, vnk gruuti ,ja nav kas padomu dotu, lasu sho forumu un censhos izprast ,kaa buutu labaak, esmu jau daudz kljuudijusies shajaa izgliitiibas jomaa, nu taadaa zinjaa, ka neesmu izvelejusies pareizaas izveeles un vecums ir taads kaads tas ir 27 gadi, ljoti daudz prieksh shii visa.... esmu prieciiga,ka vismaz kaads atbildeeja... :-)
11.02.2019 20:20 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Aaa,aizmirsu piemineet to,ka stulbi ir tas,ka shajaa 2019.gadaa ieksh LU nebuus iespeejas pieteikties uz masziniibu studijaam. Iisti nesaprotu kapec,bet taa rakstiits bija LU majaslapaa..
11.02.2019 20:22 |
 
Reitings 2573
Reģ: 14.08.2013
Tīri tā hobijam var pastudēt. Vai arī,ja interesē pēc tam strādāt akadēmiskajā vidē.
11.02.2019 21:17 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Azalea - paldies,par atbildi. Protams, ir doma arī par klasisko filologjiju, jo latinju valodu esmu maacijusies un ,nesleepshu arii sengriekju (kas gan bija diezgan sen).... man ir sarezhgjiiti,jo intereses ir daudz un atminja arii interesanta, gan eksektajaas lietaas,gan humanitaarajaas. Tapeec gruuta izveele, shajaa momentaa es izveeletos to,kas prasa mazak fizisku piepuuli,kaa jau prasiju, jo diemzhel, shis gads ir pasliktinajis veseliibu. Bet tikai zheel, ka lielaakoties daudzi uzskata,ka filologi ir bezdarbnieki u,t,t, mani nebaida zema alga, jo nauda man ir tikai iztikshanai, vairak noziimi pievershu tam, lai darbs dotu man gandarijumu un vnk patiktu,man patik rakstit, patik valodas macities.... ,bet diemzhel, anglju valoda tikai sarunvalodas liimenii, nekaa dizha.... tapec moderno valodu un biznesu studijas manip nebuutu piemerotas... nu jaa, jaizdomaa,jaapsver pashai viss...,bet esmu prieciiga,ka kaads te man atbildeeja ,paldies,Jums! :-)
11.02.2019 21:33 |
 
Reitings 34
Reģ: 02.05.2015
Es gan esmu pabeigusi šīs studijas pāris gadus atpakaļ... bet!
Ja interesē literatūra, esi gatava DAUDZ lasīt un analizēt, uz priekšu! Studijas ir interesantas, pasniedzēji ir savā jomā ļoti daudz sasnieguši, pretimnākoši un lekcijas es klausījos ar lielu aizrautību. Esmu ieguvusi vairākas izglītības, bet par baltu filoloģiju viennozīmīgi ir vislabākās domas. Bet tai ir jābūt Tavai interesei, jo savādāk to apjomu, ko prasa pasniedzēji, ir grūti izlasīt un analizēt...
Runājot par budžetu... kad es iestājos, budžetā bija visi, jo bija vājprātā daudz budžeta vietu, izsludināja pat papildpietrikšanos, lai budžetu aizpildītu. Tā ka pamēģini :-)
11.02.2019 21:59 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Sus - miiljsh,paldies,par uzmundrinosho komentaaru! Jaa, es par to lasiishanu aizdomaajos. Kautgan mediciinu kad studeeju ariidzen bija ljooti daudz jalasa, bet tur bija specifika - ka reaali viss bija jaazina, bet te ir savaadaak... nu jaa, gruuti aptvert to visu, laikam vajadzetu sapaziities ar kaadu,kas reaali tur studee... apjautaatos, piemeram ,cik daudz kaados lekciju kursos jalasa, cik dots laiks lai to izdaritu u.t.t. nu tiiri kaa tas praktiski notiek, un tad jau domaatu taalaak... buus jaaiziet uz atceertajaam durvju dienaam.... :-) varbuut tur uzzinaashu kas un kaa ...
11.02.2019 22:05 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Un aizmirsu piemineet - sus, man patik analizeet un mekleet probleemas.., peec tam taas risinaat..., bija doma arii par psihologjijas studijaam, bet tur buus lielaakoties viss anglju valodaa un jau akadeemiskaa liimenii taa anglju valoda buutu,tas arii biedee. Bet baltos arii buus gan jau kaads anglju valodas kurss, tikai cik smags un reaali iemaacaams? Starpcitu, sus, tev ljoooooti gliits foto te :-)
11.02.2019 22:08 |
 
Reitings 34
Reģ: 02.05.2015
Nu, kā piemēru, ko atceros - literatūrai veltītajos priekšmetos bija jāizlasa 2-3 romāni vai dzejas krājumi nedēļā un katram jāuztaisa analīze, lai sagatavotos semināriem. Tas tā, no trakākajiem. Man kritiskie punkti bija valodniecības vēsture - viss jālasa, jāatceras un jākārto mutisks eksāmens :-D
Atvērtās dienas varētu būt vērtīgi. Var piesekot kaut vai viņu pašpārvaldei facebook un aprunāties. Vispār studenti tur dikti atsaucīgi.
Nezināšu, kā ar angļu valodu tagad, bet manā laikā bija tà, ka 1.seminàrà visi uzrakstìjàm testu, lai uzzinātu vispārējo zināšanu līmeni un tad pasniedzēja mācīja atbilstoši līmenim. Nebija grūti. Latīņu valoda bija trakāka :-D
11.02.2019 23:33 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Sus, paldies ,par noderīgo informāciju! Bet no latīņu valodas nepavisam nebaidos.... esmu to studējusi vēstures fakult.līmenī,kur tieši bija tulkošana un medicīnisko latiinju valodu, protams, filologos buus vel dziljaak, bet, ja esi ieprieksh to studeejis, atliks vien piemaaciities klaat un nostiprinaat jau esoshaas zinaashanas.... :-)
11.02.2019 23:37 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Nu jaa..., izklausaas traki 2-3 romāni nedeeljaa.... traki,traki....
11.02.2019 23:39 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Šobrīd studēju Baltu filoloģiju, esmu pirmajā kursā.
Ar studijām esmu apmierināta, vienīgi nebiju rēķinājusies ar vides un civilo aizsardzību, bet tas jau daudziem tagad ir. :) Lekcijas ir interesantas, uzskatu, ka man ir paveicies ar pasniedzējiem, jo viņi visi ir atsaucīgi un pretimnākoši.
Jā, jālasa ir daudz, bet tas nav nekas pārdabisks. Patīk, ka lekcijas sakārtotas tā, ka ir daudz brīvā laika, līdz ar to visu var paspēt izdarīt.
Rēķinies ar to, ka pirmais kurss ir tāds kā ievads visam, līdz ar to ir liels akcents uz turpmāko novirzienu iepazīšanu - valodniecību, teātri un literatūrzinātni.
Kopumā esmu ļoti apmierināta ar savu studiju izvēli, nespēju sevi iedomāties citā studiju programmā. (l)
12.02.2019 10:12 |
 
Reitings 406
Reģ: 29.06.2017
Studēju latviešu filoloģiju citā universitātē. Studējot pārliecinājos, ka tai ir jābūt sirdslietai, citādi būs ļoti grūti. Jāmācās ir daudz, mums ir reizes, kad nedēļā ir jāizlasa 7 grāmatas, jāsagatavojas semināriem, jāizpilda mājasdarbi, jāsagatavojas ieskaitei, turklāt jādomā par studiju darbu utt. Studējot iepazīsi gan valodniecību, apgūstot fonētiku, morfoloģiju, morfēmiku utt., tāpat arī literatūrzinātni, piemēram, literatūras vēsture, literārie virzieni, bērnu literatūra, folklora, mitoloģija un daudz kas cits, turklāt varēsi apgūt arī latīņu valodu, lietuviešu valodu. Protams, studijas LU atšķirsies no universitātes, kur es studēju.
12.02.2019 13:24 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Oi,meitenes ,paldies,par atbildēm! Adventi- kad jādara tajā civilajā aizsardzībā? Tur arī eksāmens būs? Un,ja jā, tad kādā veidā tas notiks? :-)
12.02.2019 14:15 |
 
Reitings 406
Reģ: 29.06.2017
Neesmu Adventi, bet mums arī bija civilā un vides aizsardzība. Abi priekšmeti ir viegli, nav īpaši jāpiepūlas, jo tos studē visas programmas, līdz ar to ir izstrādāti tā, lai tos spētu nokārtot praktiski visi. Mums šie kursi bija tikai vienu semestri 1.kursā. Civilajā aizsardzībā tie mācīts par drošību, rīcību dažādās ikdienas situācijās, piemēram, terorakts, vētra, ugunsgrēks utt., tāpat arī drošības noteikumi, zīmes, kas jāievēro. Vides aizsardzībā ir līdzīgi, tikai uzmanība ir vērsta uz vides problēmām, kas jādara, lai saudzētu dabu, kādi procesi šobrīd notiek dabā, kā cilvēks apdraud dabu. Abos priekšmetos ir eksāmens. Bet par tiem nav vērts satraukties.
12.02.2019 15:28 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Bet eksaamens rakstisks?
12.02.2019 16:16 |
 
Reitings 406
Reģ: 29.06.2017
Jā, jo mums šo eksāmenu kārtoja vairāki simti cilvēku, tāpēc mutiski to kārtot tīri fiziski nebija iespējams.
Domāju, ka visās augstskolās ir līdzīgi.
12.02.2019 17:05 |
 
Reitings 119
Reģ: 24.01.2019
Civilā un vides aizsardzība (viens priekšmets) tagad ar MK noteikumiem ir obligāta jebkurā studiju programmā.
12.02.2019 17:15 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Nu jaa, sapratu. Paldies, meitenes! (l):-)
12.02.2019 17:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits