Dzīve pirms un pēc bērna

 
Reitings 291
Reģ: 07.10.2011
Sveikas!
Nezinu, kā lai korekti uzdod jautājumu tāpeč vienkārši uzdošu, cerot, ka nebūs kritikas :) :)
Kā jūsu dzīve izmainījās pirms un pēc bērniņa? UN kā ir ar izdevumiem - cik menesī aiziet?
Es sāku domāt, ka ir laiks. Bet visi biedē, ka nebūs privātās dzīves, nebūs nekā utt. Viss dārgs.
Lūdzu parunājamies :) Vēlos saprast izejot no jūsu pieredzes, kad būtu labākais laiks un kā zināt, ka esmu gatava(l)
01.02.2019 10:38 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Maija Gardi-nu tagadeejos laikos tas saakuma posms vareetu pat loti daudz nemaksaat,bet ir taa lielaa sacensiiba savaa starpaa-nu kaa tu pirksi sliktaakus-leetaakus ratus par savu draudzeni utt?:-D
01.02.2019 18:32 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Nezinu, man tāda sacensība nav, man pilnīgi pie pakaļas kā citi izrādas :-D
01.02.2019 18:35 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
NightSky-redzot te taas beernu lietinas veikalos-iipasi meiteniiteem,es laikam neeestu:-D,bet izraadiitos "kaa traka" ar savu meitinu,ja taada buutu!
01.02.2019 18:40 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
No savas pieredzes man nav ko teikt, jo es biju "vienmēr gatava visam". Es, sākot ar fakta konstatāciju, lasīju visu pieejamo literatūru par grūtniecības norisi, dzemdībām, bēbju lietām. To daudzas sievietes nedara. Pavada grūtniecību "baudot laiku", tad 7-9 mēnesī cīnās ar sāpēm, tad dzemdības ir liels šoks un pēc tam nav gatavas nekam ko bērns dara, jūt vai vienalga.
Mana vienīgā baža biju es pati, jo es bērnu nemaz negribēju. Bet ejot laikam dabiskie instinkti manu pašlepnumu un ego atsēdināja stūrītī iemācot dzīvot citādi. Nekas nav neiespējams ar bērnu, ja labi pazīsti sevi un viņu. Es gan neliegšos, ka bērnam tēvs ir viens no miljarda ar visu ko viņš darīja un dara. Vai dzīvē mainījās? Jā, bet tikai uz labo pusi.
01.02.2019 18:49 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Jā, ar pirmā bērna piedzimšanu viss mainījās. Bet tas cik būs grūti/viegli ir atkarīgs ne tikai no bērna, bet arī no pašas attieksmes, nu un partnera atbalsta. Man vecākais bērns jau ir paliels un patstāvīgs, tas mazuļa laiks ir ļoti īss posms, ar otro bērnu es to ļoti novērtēju un tiešām baudīju ik dienu (ja citām pēc dzemdībām ir depresija, tad man bija ilgstoša laimes eiforija).
Finansiāli grūti novērtēt izdevumus. Izdevumi pieaug, kad mazulis sāk iet bērnudārzā (jo Rīgā valsts bērnudārzā noteiktajā vecumā nevar tikt) un tad vēl jārēķinās ar biežām slimošanām (kas sākumā ir pilnīga norma).
01.02.2019 19:30 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Jā, es atceros, ka skatījos,kā raud citi zīdaiņi un domaju, ak kungs, kā to var izturet. Bet sava bērn raudas tiešām netracina. Tas ir pilnīgi savādāk!

Man ir pilnīgi otrādi. Sava bērna raudāšana (kad niķojas un dusmojas) reāli tracina, bet uz svešiem ne ausi nekustinu :D
01.02.2019 20:18 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Anne Shirley-es piederu pie taam sievieteem,kuraam sava beerna raudaasana bija kaa "inkviziicija"-atceros,ka biju ar mieru iet aaraa skaldiit malku,lai tikai kaads paskataas uz to briidi!
Atceros ,ka ar pirmo beerninu gaaju vannas istabaa un mazgaaju velu ar rokaam-taa mazgaasana bija tik agresiiva:-D-briinums ,ka viss nebija driskaas,jo lai kaa tur neemos ,taapat dzirdeeju to raudaasanu:-D
01.02.2019 20:43 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Man ir pilnīgi otrādi. Sava bērna raudāšana (kad niķojas un dusmojas) reāli tracina, bet uz svešiem ne ausi nekustinu

Mani raudas netracina. Es elementāri nespēju justies vienaldzīga pret raudāšanu. Ja kāds raud, es saprotu, ka viņa emocionālā spēju robeža ir pārsniegta un automātiski vēlos viņu "glābt, atbalstīt, iedrošināt, uzmundrināt".)
Šādu situāciju es nesaprotu - kā var trūkt cilvēcības un atrast resursus savā būtībā, lai paietu garām "guļošā". Īpaši, ja tie ir visādi dabas aizsardības biedri, vegāni, mātes/tēvi - nu, jebkurš, kurš sevi dēvē par personību, labu cilvēku, intelektuāli vai izglītotu cilvēku. Pseido cilvēks nekustina ne ar ausi laika biedra sāpēs.
01.02.2019 20:46 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Odetta, varbūt tāpēc arī tie nabaga bērni raudāja, ja tu tā vietā, lai samīļotu un būtu blakus, vannasistabā veļu mazgāji.:-/
01.02.2019 20:52 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Lau nu taa buutu!:-D
01.02.2019 20:56 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Man vienkārši liekas nepareizi, ka bērns ir mīļš un viss forši kāmēr priecīgs un mierīgs. Bet kad mainas emocionālais stāvoklis tā besī. Jā, svešu niķi man daudz vairāk kaitina un ir pilnīgi citas izjūtas kā manējais, tas rada nogurumu, bet tādu ar mīlestību, te gan es runāju par pavisam mazu bērnu, jo tāds jau liels un prātīgs man nav vēl.
01.02.2019 20:57 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Taapeec es vienmeer saku-mans viirs bija zelta teetis(l),jo vinu nekas nekaitinaaja,vins vareeja to mazo neesaat stundaam un mierinaat!Zinot mani,vins mani laida "iztrakoties" malku ceertot,vai velu mazgaajot!:-D
01.02.2019 21:00 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Bērna ienākšanai ģimenē ir jābūt, tad kad pati esi izskrējusies un ar vīru/draugu esiet izbaudījuši divvientulību.
Mums ar vīru divvientulību sanāca izbaudīt tikai pusotru gadu. Un jā priekš manis tas bija par maz. Tagad jāgaida, kad mazais paaugsies.
Mazais izmaina Tavu dzīvi, bet Tavai dzīvei nav jābūt tikai ap mazo. Mēs paši uzliekam sev rāmīšus un izdomājam sevi “ieslodzīt” un vainot pie tā bērnu.
01.02.2019 21:07 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es gan labi saprotu odettu. Ar saviem 3 bērniem ir bijis gan tā, ka tā bērna baurošana bez nopietna iemesla var iztracināt līdz baltām pelītēm (summējam klāt hronisku neizgulēšanos un 24/7 būšanu ar zīdaini, kurš pat runāt nemāk - visa konunikācija sākas un beidzas ar raudāšanu dažādās pakāpēs). Bērni ir dažādi, zinu to pēc savas pieredzes. Man mani bērni vienlīdz mīļi un es cenšos pret visiem būt taisnīga, adekvāta, nosvērta un ieklausīties, bet tomēr ne vienmēr vienlīdzīgi man pietiek pacietības, jo viņi uzvedas dažādi, raksturi viņiem ir dažādi un dažādi ir iemesli, kāpēc niķojas un dažāds ir laiks un intervāli, cik bieži un ilgi tas viss notiek. Un tas viss sākas jau zīdaiņa vecumā.. Teiksim, mans puika tiešām bauroja daudz. Iemesls? Viņš bija labi paēdis, apčubināts, apmīļots, sausu dupsi - viss vislabākajā kārtībā. Bet... viņš dusmojās uz sevi! Dusmojās, ka viņa ķermenis viņu neklausa - galva neturās, parāpot nevar, pēc tam jau iemesls bija, ka piecelties nesanāk, tad nevar uzreiz staigāt, tad nesanāk skriet u.tml. Kad beidzot visu apguva, tad ārdījās un raudāja, jo kaut kas cits neizdevās (mantiņu nevarēja salikt pareizi, vai podziņu nevarēja aizvērt, vai kaut kas cits..). Un tādam tu neko nepadarīsi - visu grib darīt pats. Un dusmojas, kad tas neizdodas. Mierināšana/palīdzība/skaidrošana - nelīdz, jo viņš GRIB PATS! Nākas klausīties burtiski brēkšanā non-stopā. Jau pierasts... Bet sākumā man arī gribējās iet malku paskaldīt...
01.02.2019 21:24 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Es bērnu vēlējos un arī pirms grūtniecības iestāšanās man bija +/- sapratne par to, ko no manis tas prasīs. Vienīgi baidījos, ka naktī nedzirdēšu bērna raudas, jo man miegs bija ciešs, bet laikam daba kaut kā pakoriģēja manu miegu un ar to problēmu nebija. Naudas ziņā lielākās ir dārziņa izmaksas - dzīvoju UK un tajā aiziet gandrīz puse no algas. Izklaižu un draugu ziņā - arī pirms bērna tā aktīvi nesocializējāmies, tāpēc īpaši komentēt nevaru.
Karjeras ziņā bērns netieši palīdzēja - kļuvu nepacietīgāka situācijās, kuras likās tukša laika tērēšana, kļuvu aktīvāka un prasīgāka, domāju vairāk par savu un savas ģimenes labumu. Karjeru, jocīgā kārtā, tas ietekmēja pozitīvi.
Jā, ir lietas, kuras nedarītu tagad (piem., kompānija piedāvā divus vai sešus mènešus pastrādāt citā valstī, kur viņiem ir filiāle), un kuras ļoti iespējams izmantotu, ja būtu viena. Tagad nevaru iedomāties pamest viņu tik ilgi. Neforši jau šķiet ilgāki komandējumi.
Tādas lietas kā zīdaiņa raudāšana - tam bērnam jau nav diži daudz alternatīvu kā pievērst sev uzmanību, lai, piem., pajautātu pēc pabarošanas, vai pateiktu, ka kaut kas sāp. Tā arī to uztveru.
Ak, jā, no jaunām, iepriekš neparedzētām lietām - bailes un uztraukums par viņas drošību ir tas, ko bieži izjūtu. Kā arī mēģinot rādīt piemēru par +/- veselīgu dzīves veidu (uzsvars uz “mēģinu”:-D), esmu kļuvusi šajā ziņā “pareizāka”, tā pat kā piedomājot pie tā, ko un kā saku.
Man patīk pavadīt ar meitu laiku, ļoti patīk viņas personība, patīk vērot viņas attīstību. Īsumā -jā, mana dzīve ir citāda, es esmu citādāka, nevaru iedomāties savu dzīvi bez manas mazās madāmas - viņa ir daļa no manas dzīves, brīnišķīga daļa.
01.02.2019 21:39 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Nu jā, man ir tikai viens bērns, un vēl zīdainis un man sveši bērni nekad nav patikuši, bet savs ļoti patīk. Un arī raudāšana izkaitina tikai uz brīdi, pēc tam pāriet un saprotu, ka nevaru dusmoties, es nevaru gribēt, lai bērns ir mierīgs un tāds kā man ērti, bet nu man vīrs ļooooooti palīdz, tāpēc es tik ļoti neizjūti tikai uz saviem pleciem. Es saprotu, ka arī māte ir tikai cilvēks, bet es cenšos uztvert to visu mierīgi un nekad nevaru salīdzināt sava bērna sāpi ar svešu.
01.02.2019 21:40 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Man liekas, ka vienīgais, ko var tā objektīvi pateikt- dzīve mainās. kā mainās, tas jau katram citādāk.
Man kā aktīvam un sabiedriskm cilvēkam vistrakāk likās tas, ka pilnībā tiek pazaudēta neatkarība, pilnīgi visās tās izpausmēs. Bija nenormāli grūti pirmo gadu, tālāk jau vieglāk un vieglāk. Citām atkal šķiet otrādi-sākumā bērns guļ un ēd, pēc tam tik sākas...
Un nekad jau nevar zināt, ar kādu temperamentu bērns piedzims.
par raudāšanu runājot- nevaru paciest ne savu, ne citu bērnu raudāšanu. tas visu padara ļoti grūtu :D
01.02.2019 22:05 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Es ilgi nevarēju saņemties bērnam, baudījām divvientulību padsmit gadus. Protams, ka dzīve ir mainījusies pēc bērna, bet ne tā, kā es biju iedomājusies. Pirmie mēneši bija ļoti grūti, punča sāpes, negulētas naktis, bez vīra atbalsta neiztiktu, viņš cēlās naktīs, vakaros nēsāja mazo, mierināja. Ļāva man izgulēties. Jau no paša sākuma mājās nesēdējām, braukājām apkārt ar mazo. Dabūju dzirdēt daudz nosodošus pārmetumus, ka nevar vazāties pa lielveikaliem, kafejnīcām, ciemos ar tik mazu zīdaini. Nevienā neklausījos. Jo tikai tā es jutos labi. Ja sēdētu mājās, noteikti nāktu depresija virsū. Rezultātā lielajām bļāvējām mājās sēdētājām bērni slimo, kamēr mūsu bērns vēl nav slimojis vispār ar visu būšanu lielveikalos un cilvēkos. Mums ir palīgi, tad nu tiekam uz kino un restorāniem, jā, ne tik bieži, kā iepriekš, bet tomēr kaut kā atrodam laiku divatā. Baidījos, ka attiecības kļūs sliktākas, bet ir tieši pretēji - tās ir ieguvušas jaunu jēgu , vīru redzu tagad vēl savādāk, kā tētis viņš ir fantastisks. Tā saikne, kas viņam ir ar meitu, ir neaprakstāma vārdos. Katru vakaru viņi pavada laiku stundām, vakari un brīvdienas ir viņu laiks. Es eju ar draudzenēm, uz manikīru, kur vien vēlos, varu mierīgi meitu atstāt tētim. Tas dod ļoti daudz un liek man justies labi. Protams, ir grūtāki brīži, bet kopumā meita ir diezgan mierīga, labi čuč gan mašīnā, gan ratos. Tā, kā neesmu mammas un mājsaimnieces tips, ļoti ilgi nevarēju saņemties bērnam, rezultātā tagad varu teikt - bērns un ģimene ir mana lielākā laime dzīvē un tas ir tā vērts :)
02.02.2019 09:16 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Apsveicu, kampanella, nemaz nezināju par Tavām pārmaiņām ģimenē ;-) Forši, ka ir viegli! Es tikai ar otro bērniņu saņēmos būt ne tik stresaina, tāpēc arī bieži ir bijis gan kafejnīcās, gan veikalos. Ar pirmo bērnu man bija citas domas prātā - nevedās barošana, bija depresija, nevarēju adaptēties mammas lomā kopumā. Ar otro viss ir daudz vieglāk un vienkāršāk. Bet bērniņš pats ir pavisam citādāks - mierīgs, neraud, ka tik mammas rokās :-D
Man prieks par visām, kam jau ar pirmo bērnu izdodas tas vieglums, neiespringšana!
02.02.2019 10:22 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Ja kāds raud, es saprotu, ka viņa emocionālā spēju robeža ir pārsniegta un automātiski vēlos viņu "glābt, atbalstīt, iedrošināt, uzmundrināt".)

It kā tas būtu tik vienkārši :) Citreiz ir otrādi. Jāliek mierā.
02.02.2019 12:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits