Nav kur apsēsties

 
Reitings 595
Reģ: 01.12.2015
Nesaprotu, kāpēc Rīgas dzelzceļa stacijā nav vietas kur apsēsties, ja, piemēram , līdz vilcienam ir jāgaida ilgāks laiks? Vai ja vienkārši esi piekusis, un gribi nedaudz atvilkt elpu. Par veciem cilvēkiem nemaz nerunājot. Tie nieka 8 soliņi ir, bet tie vienmēr ir aizņemti ar bezpajumtniekiem. (t)
Vaitad tas viss tādēļ, lai kafejnīcām lielāks apgrozījums? Galīgi nav padomāts par cilvēku ērtībām.
30.01.2019 01:41 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
vai, kur nu tik vienkāršs risinājums :D labāk ir nedarīt neko
30.01.2019 22:57 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
Vienmēr pieturēšos pie uzskata, ka neviens cilvēks nav jāciena tikai tāpēc, ka viņš ir vecs, jo vecums ir vienīgā lieta, ko varam iegūt, neko nedarot. Tas attiecas uz visām dzīves situācijām. Ja man laipni palūgs atbrīvot vietu, es to izdarīšu vienalga vecam vai jaunam cilvēkam. Ja man rupji uzbrauks - sēdēšu kā pielīmēta, kaut vai tam senioram 100 gadi būtu.

+++
Vecums nav nekāds sasniegums. Cilvēkam nemaksā neko būt laipnam, bet par laipnību es atdarīšu ar laipnību.
30.01.2019 23:03 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Nezinu, miskastes liekas vēl pietiek, bet soliņu gan trūkst. Citreiz pēc ilgas staigāšanas pa Rīgu gribas kaut kur iemest savu pakaļu, bet diemžēl nav kur, soliņu ir ļoti maz.
30.01.2019 23:25 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Stacijās sēž arī jaunatne un strādājošie nabagi, respektīvi, līdz transporta atiešanai tur stunda vai divas, naudas sēdēšanai kafejužņikā nav.

Wtf, kas ir strādājošie nabagi? Zinu daudzus cilvēkus, kuri pelna ok, bet tāpat nav gatavi katru dienu iet sēdēt kafejnīcā, kamēr sagaidīs transportu. Jo nu realitātē ne uz visiem galamērķiem transporti kursē super regulāri un būtu tikai loģiski, ja būtu, kur uzgaidīt.
Kaut vai tā pati Rīgas autoosta, ar ko man vairāk gadījusies saskare kā ar origo. Citreiz jāpagaida kādu brīdi līdz autobusam ar smagām mantām, bet visi krēsli jau aizņemti, plus puse vispār izskatās apšaubāmi.. Un autoostā ir tik milzīgs tukšs placis, kur varētu salikt krēslus. Rezultātā es ar savām somām vienkārši stāvu kaut kur. :D
Par omēm sabiedriskajā, man laikam baigi paveicies ar maršrutu, jo diezgan reti sanāk saskarties ar tādiem trakajiem gadījumiem. Un pārsvarā braucu ar tramvaju, laikam vienkārši vairāk sēdvietas.
30.01.2019 23:49 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Būtu forši, ja būtu uzgaidāmā telpa, kur laiž tikai cilvēkus ar biļetēm.

++
31.01.2019 09:02 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Ir jau vēl efektīvāki risinājumi un pat lētāki. :-)
Saliek kameras un šilti, ka viğiks tiks uzglabāts 12 mēnešus.
Tuneļi vispār savulaik bija visauglīgākā vieta zagļu prinčiem un princesēm. Ko tas nozīmē? Visas ir lasījušas par prasto gopņiku un bomāru - alkānu izgājieniem, bet zagļu elite ir vizuāli sakārtotie profi, kuru statuss ir augstāks nekā laupītājiem. Profesionālie kabatzagļi, tāpat kā lielu vērtību slepeni nozadzēji ir elites krējums. Protams, lielākā daļa visvisādu ir čmošnije, bet daži procenti OMG cik profesionāli. Tauta nereti apķērās tikai tirgū, veikalos vai sabtransā, ka apfenderēti.
Sabāžot kameras, rūdītie profi pazuda, čmošnujus vairāk kā 20 gabalas iesēdināja.
Strādājošie nabagi? Nu apskatāmies algu piedāvājumu un salīdzinām ar prasībām. Ekssovjetisks lepnums ekspsrsijā liedz atzīties īsi un korekti; es nevaru atļauties, man nav iespējas. Tā vietā smuki apğērbjas un tēlo ka normāli pelna.
Tādā ziņā man nereti liekas, ka mazāk samāksloti ir urkas un nereti arī...kādas šausmas...godīgāki.
Ārzemēs ir atklātāki un nereti atzīst, jā, es strādāju pirmo gadu, man ir diplomi tādi un šādi, bet es vēl nevaru atļauties to un šo un jā, es pelnu maz. Pie mums lingua franca ir melot ka ausis kust. (e)
31.01.2019 10:04 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Sen neesmu bijusi stacijā, bet atceros, ka bija taču kur apsēsties origo 2. stāvā laikam? tur pat jau vien ir..
31.01.2019 10:12 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Palaist vecāku cilvēku apsēsties ir elementārā pieklājība. Man ļoti žēl, ka tas netika jums ieaudzināts.
31.01.2019 12:01 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Par laimi, sabtransu izmantoju ārkārtīgi reti.
Kas attiecas uz pieklājību un audzināšanu, come on, reizēm cienījama vecuma cilvēkiem nav nekādas nojausmas par ētikas eksistenci vispār.
Kad braukāju savulaik ar sabtrsnsu, reizēm redzēju bezkaunības kalngalu no daudzcietušo puses.
Īsti noguris vai slims cilvēks jebkurā vecumā nav agresīvs! Viņam vienkārši nav enerğijas agresijai un tādus reizēm palaiž pat visai nerātni jaunieši jo...neprasa, bet redzams, ka knapi nostāvēt spēj.
Bezkaunība? Kāpj iekšā sieviete ar smagām somām, aiz viņas pensionāre triecas iekšā trolejbusā un paziņo; ti propusķi meņja! Sieviete apmulst, uz ko reakcija; ti tvarj ņedobitaja, ņe propusķīš!!!???:-O
Interesanti bija vienreiz, kad pusmūža sieviete kāpa pa trepēm vagonā iekšā, resns pensionārs aiz viņas izlēma palīdzēt ātrāk iekāpt vagonā, grūžot ar roku mugurā un pukstot; ševeļis dur*.... bistree...
31.01.2019 12:43 |
 
Reitings 2056
Reģ: 31.07.2010
Būtu forši, ja būtu uzgaidāmā telpa, kur laiž tikai cilvēkus ar biļetēm.
+
Runājot par sabiedrisko ir bijis gadījums, kad sieviete baksta no aizmugures ar jautājumu: "ņe stidna", norādot uz ļoti apaļīgu sievieti, ne pensonāri, ka redz viņa stāv kājās:-D Tas uzdzen dusmas, man nav grūti palaist apsēsties grūtnieces un normālus pensionārus, kas knapi stāv, ne psihas krievu babuļas.
31.01.2019 13:12 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Palaist vecāku cilvēku apsēsties ir elementārā pieklājība. Man ļoti žēl, ka tas netika jums ieaudzināts.

Mani gan ļoti priecē vairākuma viedoklis par šo tēmu šajā forumā. Grūtnieces, mātes ar bērniem, cilvēkus, kuriem acīmredzami ir grūti nostāvēt (ja nav dzērājs) es palaidīšu bez prasīšanas. Bet resnās pusmūža čūskas gan nē un, ja vajadzēs, tad dirst arī pasūtīšu.
31.01.2019 20:01 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Yes, savulaik no čūskām pa visu vagonu dzirdētas niknākas rupjības nekā no cietumniekiem recidīvistiem naktī maskačkā pie barčikiem.
Morāļu lasīšana, visādi sīksīki kašķi, ļoti bieži ar pusmūža sievietēm, lūk vēl vecāka urla neesot pietiekami ātri palaista garām ejā utml brīnumi, ir pusmūža dāma dabūn no vēl vecāka monstra samazgu spaini vārdiskā izteiksmē.
Uzvelkas, nereti konflikti bija jādzird minūtes 5 vai pat 10 it.
31.01.2019 20:22 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
galvenais -- VECĀKU... ar pasi jānostaigā vai kā, besame? ;P
31.01.2019 20:24 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
sovoku vecenes-buldozeri nav vis jums kaut kādas Poruka kukažiņas :D
31.01.2019 20:27 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Pārsvarā okupantes, starp citu, nē, es vismaz ar muti sabtransā neskandalējos, bet nācies savulaik ilgi klausīties lamas, draudus, zaimus un pārmetumus, kuri tika gāzti virsū citiem.
Vienreiz viens apdzēries minūtes piecas klāstīja par nepietiekamu fašistu likvidāciju staļinlaikos, ņurkstēja kā debils.
31.01.2019 20:33 |
 
Reitings 554
Reģ: 17.12.2018
Nu, es arī nepiekrītu, ka tagad visi penži būtu jālaiž sēdēt, tikai tāpēc, ka viņi veci. Daudzi no viņiem nesās kā traki un nekaunās ne pagrūst, ne nolamāt. Danunah... Nav problēmu palaist, ja tiešām izskatās, ka cilvēkam grūti vai viņš pieklājīgi palūdz, bet tikai tāpēc, ka vecs un viņš uzskata, ja viņam pienākas (un arī tādi "argumenti" ir dzirdēti)? Nu, diez vai. Bet varbūt tam jaunajam cilvēkam ir veselības problēmas un grūti nostāvēt? Vai tā ir grūtniece pirmajos mēnešos, kad vēl neko neredz, bet ir slikta dūša vai tml? (t)
31.01.2019 20:39 |
 
Reitings 174
Reģ: 15.08.2018
sovoku vecenes-buldozeri nav vis jums kaut kādas Poruka kukažiņas :D

Labi teikts ;-) ++++
31.01.2019 21:02 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
O jā, es pirmajos mēnešos bez vēdera jutos tik slikti, ka sēdos sēdēju un man bija nospļauties, ko padomās:-D
31.01.2019 21:02 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Visbiežāk strīdi bija manīti pat nevis par sēdēšanu, nereti vispār daudz brīvu vietu.
1. Viņuprāt ( okupantu) cilvēks ( parasti uzbrauca maziem tīņiem un pusmūža sievietēm!!!) par lēnu kāpj iekšā vagonā, tad morāli nereti lasa arī vagonā vairākas minūtes, meklē kašķi.
Visniknākais variants; štob ti osļepla tvarj, štob ruki nogi otsohļi, su***, sdohņi rakom ğē*mo .
2. Viņuprāt nepareizi iets pa eju.
3. Viņuprāt nav pietiekami veikli manevrēts lai šie paspētu iztraukties no transporta ar paunām.
4. Stāv par tuvu izredzētajiem.
5. Aizdomīgi skatoties virsū fašstu altiekas utml utjpr.
6. Par maz vietas paunām.
31.01.2019 21:08 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
kam es dotu vietu -- 12 stundas maiņā kaut kādā burgerā vai narvesenā nostāvējušam jaunietei/jaunietim vai 63 gadus vecai vārgulītei, kas, pateicoties Ņiluškam, par velti aizvizinājusies uz tirgu pēc kāpostgalvas...
31.01.2019 21:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits