Nav kur apsēsties

 
Reitings 595
Reģ: 01.12.2015
Nesaprotu, kāpēc Rīgas dzelzceļa stacijā nav vietas kur apsēsties, ja, piemēram , līdz vilcienam ir jāgaida ilgāks laiks? Vai ja vienkārši esi piekusis, un gribi nedaudz atvilkt elpu. Par veciem cilvēkiem nemaz nerunājot. Tie nieka 8 soliņi ir, bet tie vienmēr ir aizņemti ar bezpajumtniekiem. (t)
Vaitad tas viss tādēļ, lai kafejnīcām lielāks apgrozījums? Galīgi nav padomāts par cilvēku ērtībām.
30.01.2019 01:41 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Ko nozīmē "nestrādājošie studenti" ir paši slinkākie?
Varbūt viņi attaisa portālu visiemzināmo un aiziet kautkur demontāžā 8 - 12 h laikā kaut ko normāli nopelna, bet patstāvīga ofic darba tiem nav. Slinki? Nujā. :-)
Reāli tieši šī te slinkuma komponente vislabāk ir redzama tiem dīvānniekiem, kuri daudz dirš par citu dīvānniecību vienkārši vecas kakāšanas pēc, jo apjēdz, ka pa nodzertām aknām neviens vālēt negribēs a papīrus parakstīt un pierādīt sevi tur, kur dīvāna vietā ir betonēta grīda.... :-D Lielākai daļai kvēlo sabiedrības nosodītāju pietiek ar vienkāršu statiku bez citu personu tuvuma lai stipri sāpētu visas malas nedēļas divas.
Intelektuālais random darbs, lūdzu, veselības nav, jautājums eksčeindžā, pēc ap 50 tk skatījumiem beidzot kāds no 94 atbildētājiem uzraksta pareizi. Tikai reāli tas tur bija 3 semestra līmeņa jautājums. Okei, pieredze ir, var irst uz galvas visādiem jaunuļiem un kur vēl pākvalificētajiem. Faktiski esot vēl zemākā līmenī un vēl slinkāki. Jo omg, profu portāls imho neanonīmiem pa lielam tas tur skaitās.
30.01.2019 13:50 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Nu šeit sabiedriskajos ir daudz nekaunīgu pensionāru, kad biju stāvoklī, ar lielu vēderu, mani pat nekaunīgi grūda malā, lai ātrāk apsēstos :-D LV penši bieži domā, ka cienu ir pelnījuši, jo ir veci, nevis abpusēji, bet viņi jāciena, nu jo jāciena.
30.01.2019 13:55 |
 
Reitings 45
Reģ: 13.08.2018
Njā, vecās krievu penzes ir bezkaunīguma kalna gals! Pēdējo reizi trolējbusā aizgāja tik tālu tieši pie centrāltirgus, ka gandrīz tai krievenei pa muti ievilku!
30.01.2019 15:31 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Pilnībā pievienojos mauwi viedoklim tantuku&sab. transporta sakarā. Nu kur tiem pensionāriem ir jātešās darba dienu rītos un vakaros? Kas tik ļoti nevar pagaidīt? Tirgus? Ārsti?
Jā, es bez kauna un cieņas, bet ja būs brīvas vietas un es vēlēšos pasēdēt, es apsēdīšos. Ja mani kāds cilvēks (un pat nav svarīgi, pensionārs vai ne pensionārs) mierīgā tonī palūgs palaist apsēsties, es bez problēmām atdošu savu vietu. Bet šitās babuļas, kas transportā lec iekšā grūstīdamās, ka tik labākās vietas ieņemtu, un, netikdamas apsēsties, demonstratīvi elš un pūš sēdētāju virzienā, vai vēl labāk, sāk vārīties par to cik jaunatne un/vai latvieši ir bezkaunīgi, manās acīs cieņu neiegūs.
Reizēm pat smieklīgi paliek - kad jāskrien pirmajai lekt iekšā tramvajā un jāgrūsta citi, spēks ir uj uj uj, bet kad 3 pieturas jāpastāv kājās, tad gan ir vecais nabadziņš.
30.01.2019 16:34 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Oi, nu tikai nevajag, ka vecs cilvēks ir pelnījis cieņu tikai tāpēc, ka ir vecs. Zinu, varbūt izklausās briesmīgi, taču es uzskatu, ka, ja cilvēks izturas ar cieņu pret otru cilvēku, tad arī pretī saņems tādu pašu cieņu. Tikai tāpēc, ka esi vecs, tas nenozīmē, ka vari grūstīties, bakstīt kādu ar elkoņiem vai spieķi, vai censties ar lamāšanos un grūstīšanos tikt pie vietas. Un, diemžēl, ir sanācis novērot tādus gadījumus. Varu runāt konkrēti par sevi: jau gadiem ilgi cīnos ar panikas lēkmēm, atrodoties burzmās vai šaurās telpās kopā ar citiem cilvēkiem. Un, braucot sabiedriskajā transportā, ne reizi vien ir gadījies, ka jūtu, ka virsū nāk ģībonis un viss melns gar acīm paliek. Jā, mana vaina, ka man nav savs auto. Bet, tai pat laikā, es godīgi maksāju pilnu cenu par biļeti, tāpēc man ir tiesības apsēsties. Un es te nerunāju par braucienu no Centrālās stacijas līdz Nacionālajai Operai, bet par 30-40 min. brauciena attālumu, kuru savulaik mēroju ikdienā pēc nostrādātām 15 stundām uz kājām. Es neuzskatu, ka man ir visu brauciena laiku jāstāv kājās tikai tāpēc, lai es netiktu nolamāta no pensionāru puses. Cik reižu nav gadījies redzēt sievietes, kuras ir stāvoklī un jau ar manāmu grūtnieces vēderu, stāvot kājās, kamēr pensionāri ar grūstīšanos tiek pie savām vietām. Jā, esmu laidusi sēdēt vecu cilvēku, ja redzu, ka cilvēks nevienam neprasa atdot savu vietu vai arī ja pieklājīgi palūdz vai nevar apsēsties manā vietā. Taču tos, kuri cenšas tikt pie savas vietas ar naidu un agresiju, laist netaisos, jo arī es esmu cilvēks, arī man var būt slikti, arī tai grūtniecei var būt slikti un arī tam jaunietim var but slikti, pat ja viņš kādam izskatās jauns un visādi citādi vesels. Vecums nav attaisnojums rupjībai un necieņai pret citiem.
30.01.2019 16:42 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Kamer rakstīju savu komentāru, Bonecutie jau lieliski uzrakstīja to, ko domāju. +++
30.01.2019 16:43 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Jā, es bez kauna un cieņas, bet ja būs brīvas vietas un es vēlēšos pasēdēt, es apsēdīšos. Ja mani kāds cilvēks (un pat nav svarīgi, pensionārs vai ne pensionārs) mierīgā tonī palūgs palaist apsēsties, es bez problēmām atdošu savu vietu. Bet šitās babuļas, kas transportā lec iekšā grūstīdamās, ka tik labākās vietas ieņemtu, un, netikdamas apsēsties, demonstratīvi elš un pūš sēdētāju virzienā, vai vēl labāk, sāk vārīties par to cik jaunatne un/vai latvieši ir bezkaunīgi, manās acīs cieņu neiegūs.

Es rīkojos tieši tāpat. Vēl man ļoti kaitina, ja citi cilvēki mani baksta un rāda uz pensionāru un saka, lai palaižu apsēsties, nu tas man vispār liekas bezkaunīgi. (t) It sevišķi tad, ja to dara cilvēki, kas paši sēž, tad es vienmēr aicinu viņus atdot savu sēdvietu, nevis dzīt citus prom. 8-)
30.01.2019 17:28 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
ja citi cilvēki mani baksta un rāda uz pensionāru un saka, lai palaižu apsēsties, nu tas man vispār liekas bezkaunīgi. It sevišķi tad, ja to dara cilvēki, kas paši sēž, tad es vienmēr aicinu viņus atdot savu sēdvietu, nevis dzīt citus prom.

Varbūt es braucu nepareizajos maršrutos vai laikos, bet nekad ko tādu pat redzējusi neesmu - ka kāds bakstītu citus. Vienīgi tirgus apkaimē ņiguņegs ir vienmēr.
Kas attiecas uz staciju, izmaiņas tur var gaidīt tikai pēc pāris gadiem un RB. Ja gribas sēdēt, Origo augšā ir soliņi, tikai tur arī nereti ir pilns ar tīņiem un urāliem.
30.01.2019 17:33 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Zinas tante, nav tā, ka mani regulāri bakstītu, bet ir bijis vairākas reizes. Vienreiz tas vija 23. maršruta autobusā, iekāpu Abrenes ielā ar divām somām, vienā no tām bija suns. Pēc dažām pieturām man jau baksta blakus sēdošā sieviete un lūdz palaist tantiņu. Pateicu, ka man jābrauc līdz galapunktam un ka es netaisos visu ceļu stāvēt kājās ar visām mantām un suni rokās. Beigās pati palaida. :D
30.01.2019 17:46 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Man taads prieks,ka sabiedrisko transportu neizmantoju daudz,esot Latvijaa!:-D
30.01.2019 17:53 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Laiku atpakaļ gadījās, ka man dažus rītus nācās stacijā gaidīt kādu pusstundu, gāju sēdēt kafejnīcā pie eskalatora, neko nepirku, jo kādreiz atpakaļ ,,Bez tabu'' bija sižets par šo tēmu un teica, ka tā drīkstot. Man gan neviens neaizrādīja, ka tur sēžu, ja kāds ko teiktu, atgādinātu par to raidījumu.
30.01.2019 18:13 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Nu kopš stāvoklī pabraukāju ar dab.tr vairs točna neuzskatu, ka man jālaiž vienmēr un visur penši apsēsties. Arī nesen sanāca, ka nebraucu ar mašīnu un sab.tr tomēr neapsēdos, bet palaidu kundzi gados, bija pilns, netišām viņai piebakstīju ar elkoni, viņa vēl neapmierināta uzmeta aci, nē nu tad padomāju, varēju arī pati sēsties, ja vēl tā. :-D
30.01.2019 18:30 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Vienmēr pieturēšos pie uzskata, ka neviens cilvēks nav jāciena tikai tāpēc, ka viņš ir vecs, jo vecums ir vienīgā lieta, ko varam iegūt, neko nedarot. Tas attiecas uz visām dzīves situācijām. Ja man laipni palūgs atbrīvot vietu, es to izdarīšu vienalga vecam vai jaunam cilvēkam. Ja man rupji uzbrauks - sēdēšu kā pielīmēta, kaut vai tam senioram 100 gadi būtu.
Par staciju runājot - bomžu vaina. Viņi būs pirmie, kas ieņems uzgaidāmās telpas un citiem cilvēkiem viņu dēļ attiecīgi tur negribēsies uzturēties.
30.01.2019 20:55 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Stacijās sēž arī jaunatne un strādājošie nabagi, respektīvi, līdz transporta atiešanai tur stunda vai divas, naudas sēdēšanai kafejužņikā nav, rimčikos ja vazājas un neko nepērk, arī stipri lūr virsū.
Bomži ir visās valstīs, bet pie mums patversmes bomžus uzņem uz nakti, pa dienu tiem jāiet projām uz ielas.:-(
Līdz ar to ir iespaids, ka Latvijā ir daudz sliktu bomžu, savukārt Dānijā lūk bomžu neesot, kā tad... pat nariku ir daudz daudz vairāk, psiho tāpat, tikai tur tiem patversme neliek iet uz ielas pa dienu, ja negrib.
Attiecīgi mazāk šo valkājas pa ielu apkārt un smirdinās.
Vienīgais pluss no visādiem aizliegumiem efektīvs ir bijis aizliegums parkos pīpēt, tā dēļ parki ir daudz drošāki jo urlopāti ilgi tur nekvern.
Otrs bonuss, kas tiešām uzlaboja vidi bija tuneļu remonts un kameru sabāzšana tajos.
30.01.2019 21:07 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
ar tām nabaga cienījamām 'pensionārvečiņām' zemi var art ar lielu daļu. vēl viņas raksturo liela mute un skaļa balss. un būt +- 65 gadīgai nav nekāds nopelns.
30.01.2019 21:18 |
 
Reitings 15
Reģ: 30.01.2015
Hmm, pensionāri ir viena interesanta sociālā kliķe ar kuru bezgala piedzīvoti dažādi kuriozi gadījumu, un te man jāsaka, diemžēl kultūru mūsu paaudžu starpā or ļoti dažāda, kas vienam nepieņemami, otram pieņemami un labi esam. Ilgu laiku esot un dzīvojot Skandināvijā vien sāki no smaidu un domāju mums vēl daudz kurp izaugt. :-D
30.01.2019 21:35 |
 
Reitings 4
Reģ: 10.08.2014
Saprotu miskastes soliņu problēmu, bet nu ļoti nepatīkami, ka 40-50 min jāgaida uz peroniem salsot vai iekšā stāvot un lūrot uz bezpjumtnieku strīdiem, vai arī nevajadzīgi vazājoties pa veikaliem.
BET visvairāk izbesī iekāpšana vilcienos, diezgan bieži kāju līdz zilumam atdauzu, laikam pārāk tizla..(t):-D
30.01.2019 21:43 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Miskastes daudz kur, jo īpaši metro stacijās, ir tikai caurspīdīgu maisiņu nostiprinoša stīpa. Ja tur ieliek ko aizdomīgu, tas uzreiz ir redzams, tā ka bailes no terorisma arī īsti nav atruna.
30.01.2019 21:51 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
jā, skandināvi. un sovoku rīgas vecenes (kas interesanti, tās tiešām parasti ir vecenes; vīrieši vai nu apmiruši vai nebraukājas apkārt)
30.01.2019 22:04 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Būtu forši, ja būtu uzgaidāmā telpa, kur laiž tikai cilvēkus ar biļetēm.
30.01.2019 22:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits