Visatļautība-jā vai nē?

 
Reitings 54
Reģ: 28.12.2018
Tā kā diskusija ir iedvesmota no manas māsīcas sūdzībām.Situācija ir sekojoša-manai māsīcai un viņai draudzenei abām ir 18 gadi(pedējais gads skolā).Māsīca visu laiku sūdzās par to,ka viņas mamma neko viņai neļauj.Un neko nozīme-nedrīkst uztaisīt auss pīrsingu,nedrīkst nokrāsot matus sarkanajā krāsā,nedrīkst iet vienai pašai kaut kur tusēties ar draugiem(visu laiku jājautā atļauju) utt.Tajā pašā laikā draudzenei drīkst darīt visu to pašu un vēl vairāk.Tāpēc man rodas jautājums-vai tomēr ir labi/slikti,ka bērnam(nu jau pieaugušam cilvēkam)(ne)ļauj neko/visu pašam darīt un nest atbildību par savu rīcību?:-D:-D
25.01.2019 10:30 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Ottreiz viņi nemaz neprasījās iekšā, pieredze jau bija, tad vienkārši korķus atslēdza, elektrība tutū, klusums klāt. Pēc tam gan pierāvos ne pa jokam, ka neatnāk atslēgt atkal.
27.01.2019 21:35 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Visādi var būt, gan pontojoši ļaudis, ielas meičas vai puikas, kas maz var izturēt, gan it kā baltrocīgas personas, kas var izturēt tik daudz, ka sapnī neticētu.
Viens batrocītis, labi, nodarbojās gan savulaik ar svariem nodarbojās, pēc ğimenes biznesa neveiksmes aizvācās uz ārzemēm kopā ar senčiem, viņiem tagad ir akmeņkaļu bizness. Ar rociņām arī darbojās, bet jaunības gados bija it kā snobisms, tomēr kombinācijā ar spēju izturēt ļoti daudz ne tikai fiziski vien.
Jauniešiem, nezinu, manuprāt vispirms noder, ja kaut kas ko šie prot paveikt, tiek novērtēts no real life klientiem, darba devēja.
Manā jaunībā auklēšanās ar jaunatni nebija, visādas pieredzes pāri dajebkādai izglītībai un ņirgšana par sūda ( vismaz pusgada ieraksta nodokļu grām vienā iestādē ) neesamību, liels jaunatnes skaits, salīdzinot ar šodienu. Tolaik bija mazvērtīgi nekam nederīgie, vienalga kāda izglītība, ja blata liela nebija, tagad auklējami un appuišojami/apmeitojami ar visādu fondu gudrību stimulēti jaunības nāktone, kurai skalo prātus ar ideoloğiju. Kaut reāli daudzi ir adekvāti, pieticīgi un labprāt būtu čakli, ja vāvuļošanas vietā būtu reāla vajadzība pēc tā, ko viņi prot.
To, ka jaunieši neko nejēdzot, jo neesot pieredzes ( starp citu, attiecas arī uz pārkvalificētajiem ), nereti klārē kadri, kuri nav spējīgi kaut 50% tā paša Ofisa pilnās paketes iespējas izmantot, kaut augstākā un 10 gadu pieredze esot. Aha, tikai iedot normālu, netriviālu uzdevumu un pēc 24 h paprasīt rezultātu atrādīt.
28.01.2019 09:16 |
 
Reitings 17659
Reģ: 27.11.2018
Te ir jātrod balanss, jo ne viens ne otrs nav labi, ne parak liela stingrība, ne arī visatļautība.
Mani vecāki neatļava man visu, ko gribeju, bet taja pat laika man uzticējās, varbūt tapēc, ka nepatikānas neradīju, jo zināju, ka tad gan būs vecāki būs nikni.
Sāku iet uz diskotekām ap 16-17 gadiem, taču es gaju tusēties labās kompānijās, ne tuvu nedarīju to, ko darīja "krutākie" jaunieši, tāpat jau tika iedzerts kads sidrs vai kokteilis, bet ne vairak, kā 1, 2 max.
Man šķiet tas ka sattiecas uz izskatu - mati, pīrsingiem,ilgāk kaut kur palikt ar draugiem vajag dot brīvību un uzticēties, labak ir runat un skaidrot sekas, nekā visupar aizliegt izpausties.
Kas atkal attiecas uz nopietnākiem lēmumiem, kas ir radušies vēl nenobriedušā prāta tur gan vajadzētu stingrāku roku.
28.01.2019 11:23 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Nu, kā lai to ņem, kas ir visatļautība.
Tetovējumi, nu tur ir savs risks, tīri medicīniski, bet par visatļautību varbūt neticami, bet te nav krievija, vēl civilizētākās vietās ir vēl godīgāk.
Savulaik proķis ( ne LV ) pākvalificēja pārkāpuma sastāvu uz pasīvu pretošanos policijai, nevis aktīvu. Jā, viņi bija godīgi, taisnīgi un paveicās, ka dēļ tā, kas bija tuvāk dabūnamie papildspēki nebuja menti, bija darīšana ar militārajiem poličiem, nevis mentovkas specvienību. Protams, to bonusu nedabūtu, ja nejēgā palaistu muti pāri mēram vai mauktu pie pirmās iespējas.
Jā, es kopš tā laika cienu arī cilvēkus represīvās iestādēs, ja viņiem ir gods un cilvēciska cieņa pret citiem. Jocīgi, bet godīguma pakāpe mani šokēja visvairāk par visu iepriekšējo mūžā.
Ja vēl cilvēks redz, ka kaut ko derīgu citiem var uztaisīt un attieksme mainās, dzīve paliek citāda. Atttieksme un dzīves vērtības arī izmainās, nereti pusstundas laikā.
28.01.2019 11:47 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Sekas, neņemot vērā īstermiņa sīkumus; tūrismu ASV man atļauj, bet H1B vai ko līdzīgu nē. Tomēr, ja salīdzina izmaksas aka dārga pilsētiņa vs lēta par to pašu kompetenci, tad pēc izmaksām tai pat ASV sanāk vienādi, bet nav pat piedāvāts ofiss tur kur lēta dzīvošana, daudziem lielajiem ir remote lieli kantori EU/EEZ.
Labi, ieroča atļauju nedos, bet priekš kam man tādu vajag? Par kapeikām kvernēt kait kur? Paldies par kūkām.
28.01.2019 12:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits