Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Visatļautība-jā vai nē?

 
Reitings 54
Reģ: 28.12.2018
Tā kā diskusija ir iedvesmota no manas māsīcas sūdzībām.Situācija ir sekojoša-manai māsīcai un viņai draudzenei abām ir 18 gadi(pedējais gads skolā).Māsīca visu laiku sūdzās par to,ka viņas mamma neko viņai neļauj.Un neko nozīme-nedrīkst uztaisīt auss pīrsingu,nedrīkst nokrāsot matus sarkanajā krāsā,nedrīkst iet vienai pašai kaut kur tusēties ar draugiem(visu laiku jājautā atļauju) utt.Tajā pašā laikā draudzenei drīkst darīt visu to pašu un vēl vairāk.Tāpēc man rodas jautājums-vai tomēr ir labi/slikti,ka bērnam(nu jau pieaugušam cilvēkam)(ne)ļauj neko/visu pašam darīt un nest atbildību par savu rīcību?:-D:-D
25.01.2019 10:30 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
neredzu kādas labas sekas var būt tik lielai ierobežošanai.
25.01.2019 10:39 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Kad vēl taisīt pīrsingu, krāsot matus crazy krāsā un tusēties, ja ne 18 gados?
25.01.2019 10:41 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10480
Reģ: 29.01.2009
Saprotams, ka šajā vecumā spuras ir gaisā un visi grib būt lieli un kruti, bet jā, ir normāli, ka neļauj. Kas, piemēram, mainīsies pēc gadiem 3? Kad pati strādās un tiešām būs liela (ar šo domāju patstāvīga), varēs izdarīt visu to pašu - krāsot, spraust utml.
25.01.2019 10:55 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Saprotams, ka šajā vecumā spuras ir gaisā un visi grib būt lieli un kruti, bet jā, ir normāli, ka neļauj. Kas, piemēram, mainīsies pēc gadiem 3? Kad pati strādās un tiešām būs liela (ar šo domāju patstāvīga), varēs izdarīt visu to pašu - krāsot, spraust utml.

++
25.01.2019 11:02 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Kad vēl taisīt pīrsingu, krāsot matus crazy krāsā un tusēties, ja ne 18 gados?

Piekrītu, man liekas vidusskola, arī 17 gados, ir tā vieta, kur vēl var pachillot un darīt stulbas lietas :-D
Man liekas arī muļķīgi, kad neļauj nepilngadīgajiem vecāki lietot alkoholu mājās, kad paši dzer (svētkos, ciemiņi atbraukuši). Jo es zinu, ko tie cilvēki dara ārpus mājām pēc tam, jo visu laiku viņiem tas ir aizliegts, noraujas un pārdzer jēgu. Man, normas robežās, atļāva visu (ja vecāki dzēra vīnu, tad man arī piedāvāja, vienalga, ka man bija 14), ļāva nokrāsot rozā matus 16 gados, ausis durt, tetovējumu taisīt (nekad tā arī neuztaisīju :-D ). Bet toties tagad man alkohols ir diezgan vienaldzīgs, bet citi aiziet uz augstskolu, tikuši prom no vecākiem un aiziet ciet viņiem. Neesmu redzējusi vēl neko labu no pārmērīgas ierobežošanas.
25.01.2019 11:07 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Ja godīgi, atceroties sevi- man neko neaizliedza.
Un tieši tā arī izskatījos :-D:-D
Tagad atskatoties atpakaļ pat nedaudz kauns. Zinot, cik tagad esmu prātīga neviens mani nevar iedomāties, kā crazy pusaudzi.
Gribētos, kaut mani vecāki būtu man ko aizlieguši. Savus bērnus noteikti vaktēšu un neļaušu daudz ko. Okay- 18 gados var jau iet patusēt līdz 00.00 sestdienā un arī matus var atļaut krāsot kaut vai zilus, bet tā laišana visur, tetovējumi, pīrsingi un tādas dullības, lai nāk tad, kad nedzīvos vairs manās mājās.
Pusaudžu vecums ir laiks, kad trako hormoni ( ne visiem, bet nu), jaunietis ir viegli ietekmējams, tāpēc ir svarīgi ar ko viņš atpūšas kopā, lai nav frāzes, piemēram, ''visi pīpē, man arī vajadzēja'' u.t.t.
Es saku tikai savu viedokli, kas izriet no pieredzes. :-)
25.01.2019 11:17 |
 
Reitings 220
Reģ: 24.08.2016
Piekrītu akaroa un Donata. Manuprāt, šāda ierobežošana nav ok, un vienīgais iemesls ir vecāku pārspīlētā vēlme kontrolēt.
Man jau no mazpadsmit gadiem bija diezgan liela brīvība - pati izvēlējos ko darīt, kā pavadīt savas brīvdienas, un tas bija ļoti foršs un vērtīgs laiks manā dzīvē. Bija pašai jāpieņem lēmumi un pašai jātiek galā ar sekām. Manu laiku gan pārsvarā aizņēma mans hobijs, nevis ballēšanās (bet bija arī ballēšanās). Nesastrādāju neko tādu, ko nožēlotu.
Citādāk gan gadījumā, ja visu laiku tikai ballējas, piedzeras un par to jāatbild vecākiem - visu laiku jābrauc pakaļ, ja vēl sataisa kādas problēmas ar policiju utt. Bet šādā gadījumā, manuprāt, bijušas lielas problēmas ar audzināšanu.
25.01.2019 11:21 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10480
Reģ: 29.01.2009
Bet toties tagad man alkohols ir diezgan vienaldzīgs, bet citi aiziet uz augstskolu, tikuši prom no vecākiem un aiziet ciet viņiem. Neesmu redzējusi vēl neko labu no pārmērīgas ierobežošanas.

Es esmu labais piemērs. Vecāki bija stingri, bet tāpat pamanījos šo to sadarīt. Par augstskolu.. arī es uz 1.kursa 1.septembri braucu ar taxi pēc kārtīgas ballītes, bet tas neiespaidoja to, ka visus gadus paralēli studijām strādāju. Tāpat tas neiespaido arī to, ka joprojām varu aiziet uz klubu un pēc tam pavemt.
Manuprāt, bērniem viss sliktākais ir dzīvošana kojās..
25.01.2019 11:23 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
man vecāki ļāva visu, ko vēlos, bet es esmu un vienmēr esmu bijusi prātīga :D varbūt, ja būtu trakāks tīnis, tad vajadzētu vairāk disciplīnas, bet varbūt mans prātīgums ir audzināšanas rezultāts un atļaujot visu, vecāki dod iespēju pašai domāt un analizēt sekas.
es nesaprotu kā 18 gados cilvēkam var aizliegt tādas lietas kā matu krāsošanu, wtf. kā ļaušana pieņemt lēmumu pašai par savu izskatu, par savu ķermeni, var negatīvi ietekmēt cilvēku..
25.01.2019 11:32 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
piekrītu lauriie. tas ir pa traku 18 gados tā ierobežot. par laimi man tā nebija.
25.01.2019 11:32 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10480
Reģ: 29.01.2009
es nesaprotu kā 18 gados cilvēkam var aizliegt tādas lietas kā matu krāsošanu, wtf. kā ļaušana pieņemt lēmumu pašai par savu izskatu, par savu ķermeni, var negatīvi ietekmēt cilvēku..

Paskaties uz ielas, kādiem bērniem pārsvarā ir tās krāsotās šķipsnas/mati..
25.01.2019 11:34 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
Man tā aizliegšana neliekas ok. 18 gadīgam jaunietim teikt lai sestdienas vakarā ierodas mājās 00.00 nopietni??? Ja man 18 mamma kaut ko tādu pateiktu, es pasmietos visticamāk. Man ļāva darīt visu, no 16 gadiem ballējos, lietoju alkoholu, pīpēju, bija pīrsingi un violeti mati :D tagad esmu pilnīgi normāls cilvēks, ar labu darbu, augstāko izglītību, stabilām attiecībām, kas iet uz sporta zāli, piekopj veselīgu dzīvesveidu, nepīpē un nedzer. Skolas laikos paguvu visu izbaudīt, ka tad kad sāku studēt, man tā dzeršana vecrīgā vairs nelikā aktuāla. Un es saku lielu paldies maniem vecākiem, kas nevis aizliedza un bļāva , bet teica, - esi prātīga, ja kas zvani, mēs tev aizbrauksim pakaļ, ja dzerat - darat to telpās un neslapstieties pa grāvjiem, pasaki cikos aptuveni būsi mājās un kur esi, ja kas atgadīsies, mēs vienmēr būsim tavā pusē. Un pēc tādas atziņas es arī audzināšu savus bērnus.
25.01.2019 11:35 |
 
Reitings 220
Reģ: 24.08.2016
Viss laikam ir ļoti atkarīgs no katra bērna (bet kas gan 18 gados vairs par bērnu..?). Par kojām - manuprāt, arī laba dzīves pieredze. Pašam jāgatavo, jāuzkopj, jāsaplāno nauda tā, lai pietiek noteiktam laikam. Nerunājot par to, ka universitātē dzīvojot kojās ieglāk mācīties - kopā ar kursabiedriem. Kojas, kurās dzīvoju bija klusas un mierīgas, dažreiz ballīte pie kāda istabiņā, bet nekas traks.
25.01.2019 11:37 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
Scandinavian normāliem bērniem (t)
25.01.2019 11:38 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Kad vēl taisīt pīrsingu, krāsot matus crazy krāsā un tusēties, ja ne 18 gados?

+++
Galvenais lai Domā ko dara.
Par tusiņiem pa vakariem : atkarīgs no tusiņiem.
Protams 18 gados jau liekas dīvaini ka mamma nakaiž, bet es vairāk runāju par mazāku vecumu.
25.01.2019 11:40 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Lai krāso. Tie jau ir 18 gadi un skaitās ka esi pieaudzis. Nokrāsos un pēc kādā laika sapratīs ka stulbi izskatās un būs kauns. Pēc tam vairāk tādus nekrāsos. Saprotams ka vecāks grib pasargāt bērnu no nepareiziem lēmumiem, bet tajā vecumā nemācas no citu kļūdām, bet no savām.
Par pīrsingiem un tetovējumiem tad lai atļauj. Bet tādā vietā kur to pēc tam var aizaudzēt vai arī mazu un tādu kur nav virsū kāds stulbs teksts vai vēl kas.
Visu var atļaut tikai ar mēru.
Pēc tam tiešām būs ka aizies augstskolā un norausies no ķēdes. Pašai kursā bija tādas meitenes.
25.01.2019 11:42 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Lai dara ko grib , kamēr pilda savus pienākumus.
25.01.2019 11:42 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Man bija interese par pīrsingiem 13 gadu vecumā, kad pateicu to mammai, viņa kategoriski bija pret un tāpēc arī neizdūru, vēlāk kaut kā tas vairs neinteresēja. Krāsot matus izlēmu pati, mamma varēja kaut ko iebilst pēc tam, kad tas jau bija izdarīts :-D uz ballītēm gāju no aptuveni 16 gadu vecuma un mammai paziņoju to kā faktu "es šovakar iešu uz Vecrīgu" :-D
Man šķiet dīvaini uzstādīt tādus aizliegumus pilngadīgam cilvēkam. Protams, saprotu, ka vecāki vēlas savu meitu pasargāt, bet cik ilgi? Meitai pašai jāpamēģina kaut kas dzīvē, jānokrāso tie mati, jāizdur pīrsings, lai saprastu ir/nav tas viņai.
25.01.2019 11:42 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Nezinu mēs ar māsu nenormālās. Man jau ādas 15 bija spilgti rozā mati, bet māsai no 15-18 ir bijuši visās varsvīksnes kāsās, bet matu krāsa un ģērbšanās stils, katrā ausī pa 5 caurumiem un tetovējums neietekmē - būt vienai labākajām skolniecēm.
Tagad tāda piezemētākā kļuvusi - vairs nav trakie mati :-D
25.01.2019 11:45 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Es atceros savu mazpilsētu: 16+ tik daudzas palika stāvoklī un, lai gan 18 gadi ir pieaudzis cilvēks, puse vēl mācās 12 klasē.
Atceros vidusskolā mācoties kādas klačas klīda pa skolu par tām, kas kaut kādās pirtīs sadzērušās, ar ko kurš gulēja, vēl trakāk, kad kāds to visu nofilmēja!
Bet es pieļauju domu, ka šie bērni tomēr apslāpēja kaut ko emocionālu ar to ballēšanos.
Nezinu, daudz, kas laikam ir atkarīgs no bērna audzināšanas. Ja bērnam ir hobiji, ja viņa hormoni neplosās kā negudri u.t.t., tad jau laikam var laist. Kas to lai zin?! Kā notiks tad, kad būs?!
Es vienkārši pašlaik pieturos pie tā, ka censtos tomēr ierobežot.
25.01.2019 11:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits