Barošana ar krūti vai bez?

 
Reitings 939
Reģ: 14.09.2012
Kā Jūs barojāt savu mazuli? Ar krūti? Vai piena maisījumiem?
Cik ātri beidzāt barot ar krūti?
Kā iesakāt darīt lai mazāk krūtis zaudētu formu? JŪSU PIEREDZE, REDZĒTAIS
*
Citi iesaka vispār nebarot ar krūti. Bet atkal saite ar mazo tad nav tik ļoti (tā viszmaz runā).
Citur lasu ka nevar strauji tā pabeigt bērnu barot ar krūti, ka tas arī slikti krūtīm. Ka vaig pakāpeniski lai samazinās piens krūtīs.
*
INTRESĒ KĀ JŪS PAŠAS ESAT DARIJUŠAS UN KO DARĪTU SAVĀDĀK!?
24.01.2019 02:15 |
 
Reitings 143
Reģ: 09.10.2018
Vienai otrai labāk pašai nevairoties, ja tā bērnus nīst.
Apbrīnoju tās, kuras var tik ilgi pašas izbarot, es maksimums 3 mēnešus varu izvilkt, dzerot laktācijas tējas.
24.01.2019 16:52 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Bērns ir baigais spēriens egoismam pa pakaļu. Pirms bērniem var jau visu ko sadomāt, es to un šito, bet reāli tas mazais tevi noliek pie vietas :-D Es pati biju šoka, par savu pacietību! Arī biju izdomājusi, ka barošu ar krūti tikai pirmos trīs mēnešus! Jau iet piektais...Kad piedzims bērns pašsaprotami gribās dot to visvislabako..Un, ja tā nav, tad tiešām labak nedzemdet.
24.01.2019 17:03 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Šaubos vai1- 2 mēnešus jauns mazulis ātri pārstās raudāt ja viņu mamma ignorēs, varbūt uz 6/7 men tas varētu sākt strādāt tomēr lielu nozīmi dod mazuļa terperments, cits spēs pacietīgi gaidīt , cits bļaus tik ilgi kamēr netiks pievērsta uzmanība:-)
24.01.2019 17:12 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
Man gan nav bērnu, bet kāpēc bērnus baro ar krūti pat pus otrā vai divos gados? Tas taču vairs nav bēbis, bet jau mazs bērns, kas kaut ko jau runā un mācas staigāt. Man arī paziņa stāstija, ka savam 2 gadīgajam pirms nakts vēl dod krūti. Tas man šķita jocīgi un pat mazliet pretīgi. Nepārprotat, tas nav uzbrauciens, es vienkārši to nesaprotu.
24.01.2019 17:22 |
 
Reitings 313
Reģ: 26.03.2015
Manam mazajam pavasarī paliks divi gadi, vēl baroju ar krūti, bet drīzumā plānoju beigt krūtsbarošanu. Krūtis ir par vienu izmēru lielākas nekā pirms grūtniecības, un izskatās labi. Protams, nezinu, kā būs, kad beigšu barot.
Ja mans vīrietis negribētu, lai pati baroju bērniņu, jo krūtis var neizskatīties tik labi, kā pirms bērna, es būtu viņā stipri vīlusies. Par laimi, manējais uzskata, ka vismaz pirmos sešus mēnešus mazulis ir jābaro ar krūti, un pilnībā atbalsta manu lēmumu barot līdz 2 gadu vecumam :-)
24.01.2019 17:26 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
crimson- 2 gadi jau nav nekas daudz, daudzviet tas pat tiek nosaukts kā optimālais krūtsbarošanas ilgums. Esmu redzējusi tādu 5gadīgu, kurš publiskā peldbaseinā pieskrien pie mammas, mamma pieliecas un iedod pazīst no krūts. Tas gan mani pārsteidza :-D bet nu ir jau daudzas, kuras uzskata, ka bērnam pašam vajadzētu noteikt (pateikt), kad viņam vairs nevajag krūti.
24.01.2019 17:31 |
 
Reitings 313
Reģ: 26.03.2015
Crimson, ja nesaproti, vari palasīt, par šo tēmu ir daudz info. Ne jau par velti Pasaules veselības organizācija iesaka bērnu barot ar krūti līdz 2 gadu vecumam. Pie tam, ja nepatīk, tas nav jādara, ļoti daudzas mammas baro līdz apmēram gada vecumam.
24.01.2019 17:36 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
Es nekad par šo tēmu neesmu interesējusies, tāpēc arī nezinu. Man visu mūžu likās, ka bērnu baro līdz gadam, max pusotram un tad viņš ēd dārzeņus un putras :D un kad draudzene to pateica, tad biju šokā, tāpēc arī man radās par to jautājums.
24.01.2019 17:40 |
 
Reitings 313
Reģ: 26.03.2015
Nu 5gadnieku barot ar krūti man ar šķiet par traku :-D Savam gandrīz 2gadniekam esmu ieradinājusi, ka publiskās vietās ēd lielo cilvēku ēdienu, bet mammas piens ir vairāk kā rituāls pirms un pēc miedziņa :-)
24.01.2019 17:41 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Nedomāju, ka barošanas ilgumam ir sakars ar krūšu izskatu. Jau grūtniecības laikā krūtis mainās, tad pirmajās dienās pēc dzemdībām ir vislielākās izmaiņas, jo sāk ražoties piens. Man pēc diviem bērniem nav lielu izmaiņu, protams, nav kā pirms tam, bet sūdzēties arī nav par ko.
24.01.2019 18:07 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Man arī liekas jocīgi dot krūti 2gadniekam :D
Nu tas tak sen vairs nav bēbis, mana jau pirms 2 gadiem runā daudz ēd pieaugušo ēdienus utt. Vispār nespēju uztvert kā bēbi viņu un līdz ar to dot krūti man liktos vnk stipri dīvaini :D
Un no tā 2gadīgs bērns vispār neko nepaēd taču, vnk bezjēdzigs rituāls (t)
24.01.2019 18:14 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Ooo, wow, ir valstis, kur baro pat līdz astoņu gadu vecumam ar krūti. Un tas ir normāli. :-D
24.01.2019 18:25 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Un ir valstis kur 12 gadniekus aprecina un ari tur tas ir normāli. So what...? :D
24.01.2019 18:43 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Un ir valstis kur 12 gadniekus aprecina]
Un kāds tam sakars ar barošanu ar krūti?
p. s. Eiropas izglītotā un pārākā sabiedrība nemaz tik sen atpakaļ arī piekopa jaunu meiteņu (arī 12 gadīgu) izprecināšanu, tāpēc nevajag domāt, ka mēs tie eiropieši jau nu nekad un nekur tikai tāpēc, ka mums prāts mazliet ātrāk gudrāks palicis. :-P
24.01.2019 18:59 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Vairāk šausmina tās, kas vēl nav piedzemdējušas, bet jau pēta piena maisījumu saturus veikalos..it kā jau paliekot stāvoklī instinktīvi sāc domāt par to mazo dzīvībiņu, nevis par sevi.

Atļaušos nepiekrist. Nav slikti, ja ir plāns B gadījumā, ja krūts barošana izgāžas. Nereti dzemdību iestādē mazuli sāk piebarot ar maisījumu. Ja māmiņai padomā kāds noteikts maisījuma brends (ja nesanāk ar krūti), tad vēlams maisījumu ņemt līdzi uz slimnīcu.. jo tur kādu dos - tāds arī būs. Un vēlāk muļķīgi to būtu mainīt uz savu favorītu, ja mazulis labi panes barību.
Nenosodu mammas, kas jau pašā sākumā izlemj par labu barošanai ar maisījumu. Briesmīgāk šķiet, ja sieviete baro ar krūti, ēd, atvainojos, visus sūdus pēc kārtas.. bērns izsitumos utt. Vai cita galējība - izlēmusi ekstrēmi tievēt un barot ar krūti. Cilvēki tiešām mēdz ar savu rīcību šokēt.
Protams, mammas piens ir bērniņam pats labākais. Tomēr kaut kā arī izaug maisījumu bērni sveiki un veseli.
Es esmu par krūts barošanu.. tomēr jāņem vērā tas, ka ne vienmēr iecerētais sanāk. Daudz māmiņām tas ir smags un sāpīgs lēmums pārtraukt krūts barošanu. Diemžēl sabiedrības attieksme ir diezgan nosodoša šādās situācijās.
24.01.2019 18:59 |
 
Reitings 613
Reģ: 20.11.2017
Vairāk šausmina tās, kas vēl nav piedzemdējušas, bet jau pēta piena maisījumu saturus veikalos..it kā jau paliekot stāvoklī instinktīvi sāc domāt par to mazo dzīvībiņu, nevis par sevi.

Es arī nepiekrītu. Man tieši liekas, ka nedzemdējušas sievietes sāk par bērniņu laicīgi domāt, tiklīdz, kā uzzina, ka ir stāvoklī, nevis piedzemdē un tikai tad domā, ko ar bērnu darīt, kā viņu kopt, kā barot utt. Tieši plāns B ir vajadzīgs, jo es zinu pietiekami daudz sievietes, kuras bērniņu baro ar maisījumu nevis tāpēc, ka negribētu barot ar krūti, bet tāpēc, ka pašām piena nav. Un tā sabiedrības attieksme - varbūt pietiktu vienreiz bāzt savu degunu un bliezt savus komentārus, par to, kā citas baro. Varbūt konkrētā sieviete nevēlētos visai pasaulei attaisnojoties izklārēt, ka viņai nav piena, jo citas mammas prasīs, kāpēc nebaro ar krūti. Kāpēc viņai tas vispār būtu jāskaidro? Tāpat kā sveši cilvēki bāžas virsū jaunlaulātajiem, kad būs bērni, kāpēc nav - varbūt cilvēkiem nesanāk, bet nav vēlmes izklāstīt to visai pasaulei. Man šitā cilvēku ziņkārība par otra cilvēka izvēlēm nav saprotama - katrs dara, kā uzskata par labāku, vajadzīgāku. Nedomāju, ka jaunās māmiņas dikti priecājas stāstīt citām, ka viņām nav piena. Tad ideāls ir šāds Cāļa forums, kur daudzas sievietes ar to ir saskārušās un stāsta, ko viņas ir darījušas. Man vienkārši sevi zinot, negribētos, ka tagad visas kaimiņienes, dzemdējušās kolēģes mestos virsū ar padomiem, vēlot to labāko, jo katrai jau liekas, ka tieši tas, kā dara viņa, ir tas pareizākais.
24.01.2019 19:18 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Pirmo bērnu ar krūti praktiski nebaroju, atslaucu ar piena pumpīti gandrīz 3 mēnešus, pēc tam vienu mēnesi cīnījāmies ar krūtsbarošanu, bet tā lieta tā īsti neaizgāja, viņam labāk patika no pudeles, bija vieglāk tikt pie pieniņa. Kad iztērējām visu iekrāto piena banku, pārgājām uz maisījumu (izmēģinot vairākus variantus līdz tikām pie tāda, kas viņu apmierināja). Pati ļoti pārdzīvoju, ka mums nesanāca, kā biju pirms tam iztēlojusies.
Tagad 10 gadus vēlāk meitiņu baroju ar krūti, nu jau 1 gads un 2 mēneši, plānoju barot tik ilgi, kamēr mazā pati atteiksies, jo pagaidām ar piebarojumu īpaši neveicās, viņa gan ēd visu ko mēs pieaugušie, bet ļoti mazām porcijām, un krūts vēl joprojām dominē. Kā arī krūts ļoti viņu nomierina. Protams, barošanas reižu skaits pakāpeniski samazinās.
Krūtsbarošana, gan ne vienmēr mums ir bijusi harmoniska, ļoti daudz pārdzīvojumu, cīņu ir bijis, bet rēķinot cik šis laiks ātri paskries, neko nenožēloju. Kā arī varu piebilst, ka mana meitiņa neņem ne knupjus, ne pudeles, cik maisījumi ir izmēģināti :-( Tā, kā arī tā var būt, ka bērniņš pieņem tikai mammu :-)
Par krūšu formu un izmēru, pirms pirmā bērna man bija 75A (gandrīz A, biju plakans dēlis :) ), pēc dēla krūtis palika lielākas 75B, ļoti ceru, ka tagad beidzot barot saglabāsies vismaz tas 75B :) Svarīgi jau grūtniecības laikā, nēsāt balstošu krūšturi, smērēt eļļiņas, kā arī barošanas laikā izvēlēties atbilstošu krūšturi, sportojot vilkt sporta krūšturi, lai krūšu āda nenostiepjas. :-)
_
Tas, ka autore ieminējās, ka vīrs viņu baida par krūšu nošļukšanu, taču automātiski nenozīmē, ka vīrs viņu ar savādākām krūtīm mīlēs mazāk vai pametīs!?!(t) Mūsdienu sabiedrība ir kļuvusi atvērtāka un arī vīrieši savā starpā daudz ko pārspriež, tas taču ir tikai normāli, ja vīrs par šādu lietu ir informēts.
_
Piena esamība/neesamība, krāsa katrai sievietei ir individuāla, to ietekmē tik daudz faktoru, kā krūts atdod pieniņu, kā reaģē uz bērniņa zīšanu, fizioloģiskās īpatnības. Padomju laikos, svarīgi bija, lai sieviete ātrāk atgriežas darba apritē, bērns bija otršķirīgs apstāklis, protams, ka tad propagandēja tik daudz aplamību, kurām nebija nekāda zinātniska un cilvēciska seguma.:-/
24.01.2019 19:22 |
 
Reitings 613
Reģ: 20.11.2017
Es gan runāju vispārīgi, atsaucoties uz cormeum komentāru par sabiedrības nosodošo attieksmi nebarot bērnu ar krūti, nevis konkrēto diskusijas autori. Tas tā, lai nerodas pārpratumi. :-D Vienkārši mani reāli uzvelk sabiedrības spiediens, jo slikti būs vienmēr neatkarīgi no tā, ko darīsi. :-D
24.01.2019 19:24 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Kā izspaužas sabiedrības spiediens? Ieejot, izlasot ko forumā raksta? Neesmu redzējusi, kad kāds iet un baksta ar pirkstu kauninot un uzspiežot savu viedokli.
Man, piemēram, pilnīgi pie vienas vietas, ko sabiedrība domā.
To ko es novēroju bija Uk. Jau esot dzemdību namā ārsti piedāvā izvēlēties no 3 veidu maisījumiem, tad kad es esmu par krūtsbarošanu un, tad kad devu krūti, piedāvā, lai “atvieglotu” man barošanu.
Un tās pašas grūtnieces pie maisījumiem. Nē, man neliekas normāli, kad barošanu ar maisījumiem uztaisa par normālu padarīšanu un pat neesot problēmām, pieņemt lēmumu par maisījumu, kas “atvieglo” dzīvi.
24.01.2019 20:12 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Neesmu saskārusies ne ar kādu nosodījumu maisījuma sakarā, jāsaka gan, ka neesmu saskārusies arī ar cilvēkiem kuri uzskatītu to par kaut ko “nenormālu”. Man vispār liekas, ka galvenais lai bērns ir paēdis un vesels, ar normālu dibenu un bez izsitumiem. Vienalga vai ar krūti vai maisījumu barots.
24.01.2019 20:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits