baznīca

 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Tā ienāca prātā, cik daudzas no jums tic Dievam? vai netic? kādēļ? Vai apmeklējat baznīcu?
Būtu interesanti dzirdēt )
20.01.2019 16:24 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
Vispār man reliģija škiet tāda interesanta tēma, it īpaši interesanti šķiet katoļi un Vatikāns. pirms kāda laika Vatikāns atcēla elles priekškambari un tad visi ticīgi sapulcējās pie Vatikāna un izplūda asarās, ka viņi ir izdarījuši tik labu lietu. Sanāk vīriņi un izdomā - a dvj atcelsim, lai cilvēki papriecājas. :D Iekasēsim naudu par grēku izpirkšanu, lai nedegtu ellē citā veidā.
21.01.2019 20:30 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
īstenībā jau arī mana attieksme ir ne ticu, ne neticu. darīt nav ko, kā laiku tērēt neticēšanai kaut kam, kam ticēt nav iespējams. tāpat kā ticēt, ka mana vecmāmiņa īstenībā bijusi jaunēklis vārdā Juris.
21.01.2019 20:30 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Dievam nekad neesmu ticējusi un, par laimi, arī ģimenē neviens nav bijis reliģisks. Saku "par laimi", jo esmu pārliecināta ateiste un ar reliģiskiem cilvēkiem grūti atrast kopīgu valodu, ja sākas diskusijas par šīm tēmām. Baznīcā esmu bijusi tieši vienu reizi dzīvē, kad pamatskolas laikā klase tika vesta uz baznīcu klausīties Ziemassvētku koncertu. Nākamajā gadā, kad atkal notika tāds pats pasākums, pati izvēlējos palikt klasē un neiet ar pārējiem. Nekad nav patikusi baznīcas aura. Tā bija bērnībā, tā ir tagad.
21.01.2019 22:42 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
mm, man arī, baznīcās apskatēs neeju. viļņā katedrālē iegāju, jo nu baigi vajag, visi iet -- pilnīgi nelabi sametas, tas cilvēku izmisums, kas tur garo. tfu.
21. gadsimtā tam visam ticēt. vienā līmenī ar visādiem arābiem un melnādajiem, kuri taču esot ķerti... kristīgie jau nav.
21.01.2019 23:46 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pirms saukt to, ko nesaproti, par sektu, derētu tomēr pastudēt, kas tad īsti ir sekta un kas ir kristīgā evaņģēliskā baznīca. ;-)
"Prieka Vests" nav nekāda sekta. Tāpat arī "Jaunā Paaudze", "Labā Vēsts", "Patiesības Vārds" u.tml. Tās visas ir kristīgās baznīcas. Balstītas uz bībeli un kristietību vistiešākajā nozīmē. Jā, dievkalpojumi notiek diezgan brīvā mūsdienīgā saprotamā formā, ērtās un siltās telpās, ar labu aparatūru, bez doktrīnām, altāriem, ikonām, bez spec. apģērbiem vai lakatiem uz galvas un kaut kādiem nesaprotamiem rituāliem. Viss ir ļoti vienkārši - no sākuma slavēšana, dzied mūsdienīgas kristīgās dziesmas, pēc tam vai nu aicina ziedot vai nu uzreiz pāriet pie bībeles sludināšanas un skaidrošanas, dalīšanās ar atklāsmēm un pardomām. Vēl pa vidu notiek kopīgas lūgšanas. Dievkalpojuma beigās ir aizlūgums par tiem, kuriem kaut kas ir "uz sirds", tā teikt. Nu apmēram tāda tā kārtība +/-. Absolūti vienkārši! Un neviens ar varu nevienam neko nespiež, maku no rokām nerauj, durvis ciet neslēdz. Nepatīk - ej prom. Negribi ziedot - neziedo. Negribi lūgties - nelūdzies. Cilvēki apkārt cenšas būt draudzīgi un laipni, bet tā ir elementāra pieklājība un draudzīgums, nevis cenšanās ar varu kādu noturēt. Tāpēc - ja kādam ir interese aiziet un paskatīties, novērtēt ar savām acīm - to var droši izdarīt. Nav tur nekādas zombēšanas, hipnozes vai vēl kas zin kāds marazms, ko izdomā cilvēki savu baiļu iespaidā.
Esmu bjusi savulaik teju visās manis minētās draudzēs. Esmu dzīva, adekvāta un pie pilna saprāta joprojām. Ārzemēs vispār tādas draudzes ir visur un nevienu tas nebiedē un par sektām tādas nesauc.
22.01.2019 08:13 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Pati neesmu ticīga, bet vispār es varu saprast, kāpēc cilvēki tic dievam, iet uz baznīcām, draudzēm utt. Par trakiem viņus neuzskatu.
22.01.2019 09:18 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Pirms saukt to, ko nesaproti, par sektu, derētu tomēr pastudēt, kas tad īsti ir sekta un kas ir kristīgā evaņģēliskā baznīca.
"Prieka Vests" nav nekāda sekta. Tāpat arī "Jaunā Paaudze", "Labā Vēsts", "Patiesības Vārds" u.tml. Tās visas ir kristīgās baznīcas.

Ja savacas bars idiotu un nolemj nopelnit, baidot pensionarus ar elli- tas ir neslikts bizness. Ja tas pats bars nolemj nopelnit uz pensionariem un citiem vaji attistitiem cilvekiem, izmantojot bibeli- ta esot baznica :)
22.01.2019 10:50 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
"Prieka Vests" nav nekāda sekta. Tāpat arī "Jaunā Paaudze", "Labā Vēsts", "Patiesības Vārds" u.tml. Tās visas ir kristīgās baznīcas.
Tu aizmirsi "Jehovas lieciniekus" :-D
22.01.2019 13:36 |
 
Reitings 302
Reģ: 07.11.2013
Nu man gan liekas ka sekta! Piedodiet, ja atkal pieminēšu Didrihsoni, jo viņa ļoti slavē šo prieka vēsti un ir ļoti ticīga! Vai Dieva vārdā viņa nemaksā nodokļus un visas pārējās cūcības taisa? Vai staigāt ar puspliku dirsu un pupiem ir tikumīgi? Vai es īsti nesaprotu Dieva un ticības nozīmi? Varbūt ja nebūtu uzzinajusi par Šo Prieka vēstu no Didriņa neko tādu nepadomātu! Protams viņa nav vienīgais piemērs
22.01.2019 15:02 |
 
Reitings 335
Reģ: 05.01.2014
Kristīts esmu, bet neinteresē - katolis, kristietis vai nezin kas vēl. Nekāds ticīgais neesmu un netraucē reliģiozi cilvēki kamēr nesāk man uzbāzties ar to visu. Esmu ievilkts bērnībā dievkalpojumā, palika no tās auras, vienveidīgajiem murgiem slikti un vienkārši izgāju ārā. Baznīcas man ir vienkārši kā kultūrvēsturiskie pieminekļi, ko kādreiz apskatīt ceļojumos vai valstī kurā uzturos. Vienkārši var pastudēt kā radās reliģijas un kāds lielākajai daļai tām bija mērķis vēsturiski, tad jau taps viss skaidrs. Tā pati sociālā programmēšana, lai kontrolētu masas, kas notiek vēl aizvien tikai medijos. Aitas seko aitām, vilki tās apēd.
Tā kā neticu nekam, izņemot sev! Garīgi spēcīgi cilvēki nenovels vainu un nepaļausies uz ko "mistisku", bet ieklausīsies sevī un cīnīsies tālāk.
22.01.2019 15:58 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
jā, un jaunā paaudze arī nav sekta... :D
baznīcai bija (mazāk ir) arī politiskā un ekonomiskā funkcija. nevienam tur cilvēki kā būtnes neinteresēja, nauda un vara. un nekur jau tas nav pazudis.
22.01.2019 16:21 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
“Jehovas liecinieki” vot gan var tikt uzskatīta par sektu. ;-) Visa pamatā tas, cik tālu viņu mācība ir no kristietības un bībeles vēsturiskajiem un teoloģiskajiem pamatiem.
Kas attiecas uz Didrihsoni... Tas, ka viņai vējš galvā svilpo, nenozīmē, ka draudze, kuru viņa apmeklē, ir sekta. Tad jau visi katoļi, luterāņi, pareizticīgie u.c., kuri bērnībā tikuši nokristīti un tālāk dzīvo kā pagadās (no kristīgā viedokļa) arī dara negodu savai konfesijai... Tas jau viss ir uz katra paša sirdsapziņas, kāds kristietis esi. Nevajag spriest pēc viena cilvēka par baznīcu.
22.01.2019 16:58 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
"Prieka Vests" nav nekāda sekta. Tāpat arī "Jaunā Paaudze", "Labā Vēsts", "Patiesības Vārds" u.tml. Tās visas ir kristīgās baznīcas. Balstītas uz bībeli un kristietību vistiešākajā nozīmē.

Paši viņi sevi var uzskatīt, par ko vēlas, bet, manuprāt, tās gan ir sektas. Ja tā nebūtu, tad katrs kuram ienāk prātā neveidotu savu kustību, bet vienkārši pievērstos kādai jau esošai konfesijai - katoļi, luterāņi, pareizticīgie utt.
22.01.2019 17:15 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Annie, tad jau Luters savulaik arī bija sektants un pars savu sektu izveidoja... :-D
22.01.2019 17:17 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Neon, smejies vai raudi, bet skaidri atceros - kultūrvēstures skolotāja pamatskolā mums tā arī mācīja - ka luterānisms, protestantisms utt. savulaik tieši tā arī esot uztvertas - kā sektas.
22.01.2019 17:36 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Rīt varam dibināt savu draudzi un arī teikt, ka tā ir baznīca, ko domā?
--
Esmu katoliete, par luterāņiem neko daudz nezinu, tomēr šī konfesija pastāv jau gadsimtus, ir atzīta un lielai daļai saprotama.
22.01.2019 17:36 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Sektas definīcija: "draudze vai draudžu grupa, kas atšķēlusies no valdošās Baznīcas un kam raksturīga neiecietība pret citādi domājošajiem.
Kristiešu kontekstā jebkura grupa, kas nepieder universālajai jeb katoliskajai Baznīcai), t.i. nošķiras no tās, veido savrupa veidojuma politiku. Sektantisms ir nošķiršanās no vispārējās kopienas."
Tātad tomēr sektas.
22.01.2019 17:36 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Nav saprotams, kas tevi biede varda "sekta". Sektai nav piekluves valsts naudai, socialai dzivei, politikai. Sektas dara to, kam tas ir paredzetas- apmierina pilsonu vajadzibu pec mistikas. Sie pilsoni, protams, ir noteiktas kategorijas.
22.01.2019 17:40 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Zinas tante, protams, ka Luters un luterāņi savulaik pirmssākumos tika uzskatīti par sektantiem. Un zeme nevar būt apaļa, bet ir plakana... Sabiedrība ir ļoti konservatīva un visu atšķirīgo atgrūž caur baiļu prizmu.
22.01.2019 17:44 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Neons jā mēs tik ļoti visi baidāmies no dieva un esam tik konservatīvi ka to atgrūžam?:-D Vai arī baidāmies no tām visām prieka vēstīm un kā tik vēl ne? Cilvēki baidās, jo negrib lai viņus tur ievelk un nozombē.
22.01.2019 17:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits