Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

jauno juristu universitāte

 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Sveiks! Kāda ir gājusi uz LU organizētajiem kursiem - jauno juristu skola? kā ir ar gala pārbaudījunu? grūts?:-D mani biedē tas 5 jautājumi un atvertie, tas ir, pašam jāgudro atbildi
19.01.2019 14:14 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Atbildi uz vienu atvērto tepat.
Kāpēc Tu domā, ka no Tevis iznāks veiksmīgs jurists? ;-)
19.01.2019 14:19 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Un kāpēc vajadzīgs tagad tik provokatīvs jautājums? :D
19.01.2019 14:25 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Un kāpēc vajadzīgs tagad tik provokatīvs jautājums?

Apple_pie man liekas ka Zinas tante ir uzdevusi normālu un sakarīgu jautājumu. ;-)
19.01.2019 14:35 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Bet diskusijas autore nejautāja to.
19.01.2019 14:40 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Bet diskusijas autore nejautāja to.

Jā, nejautāja, bet tas ir tas jautājums no kura būtu jāsāk, pirms bīdīties juristu virzienā. Nu un protams autore te pēdējā laikā "cep" izglītības tēmas, ka rodas iespaids it kā pati nevar saprast ko grib.
19.01.2019 14:57 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tāpēc, ka viņa, kā var noprast, ir vidusskolniece, protams, ka varētu būt tā, ka nesaprot, ko pati grib, un domas šaudās daudzos virzienos.
Es domāju, ka gan jau autore pati sev to uzdos, un JJS ir labs veids, kā saprast, vai tas vispār interesē un gribētu to darīt. Ja viņa tagad pastāstītu, kāpēc, viņasprāt, viņa būtu labs jurists, noteikti būtu pretī dažādas atbildes. :D
19.01.2019 14:59 |
 
Reitings 478
Reģ: 01.03.2016
Universitātē atvērtie jautājumi būs tava ikdiena :-D:-)
19.01.2019 18:15 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Zinas tante, xanax, ja jau esmu tikusi līdz gala eksāmenam, tātad esmu izgājusi visas nodarbības.;-) un loģiski, ka man domas šaustās, loģiski, ka neesmu 100% droša ne par ko, bet forši, ka jūs, meitenes, jau vidusskolā skaidri zinājāt ko gribat darīt dzīvē un nevieni lielāki pārbaudījumi/gala eksāmeni nesatrauca, jo visu zinājāt.
Bet tā laikam jau latviešu mentalitāte - kritizēt un noriet visu, ko kāds dara. Labāk paklusēt, ja nav ko teikt par tēmu, nevis sākt ar pretjautājumu.;-)
19.01.2019 18:28 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Zinas tante, tāpēc, ka to man ir teikuši vairāki cilvēki - gan radi, gan skolotāji, tāpēc, ka man rados ir pietiekami daudz juristi, tāpēc, ka mani nebiedē lieli teksta blāķi, tāpēc, ka es nenobīstos pie pirmajām grūtībām.
xanax,Un ja, ja ir lasītas citas izglītības diskusijas, kuras esmu “cepusi”, tad gan jau zini manas intereses - politika, vēsture, literatūra un kultūra. Diemžēl, bet manis nosauktās jomas darba iespējas pakaļ nemet, tāpēc meklēju alternatīvas. Juristi ir viena no tām. Atkārtošos atkal superfanātiķe pagaidām tieslietās neesmu, bet nesaku, ka tieslietas ir galīgi garām. Ir ok. Bez tam, nu nezinu gan vai visi, kas aiIet uz juristiem un beigās izstudē ir jau smiedzot dokumentus baigie fanātiķi un ģēniji. Mums pat pasniedzēja tajā jauno juristu universitātē stāstīja, ka uz to skeptiski raudzījās, aizgāja, jo paņēma budžetā. Tagad mīl darbu un nevar sevi iedomāties citur.
Un neba jau juristu ir par daudz un neba vajag superūber lielu interesi uzsākot studijas.
Par noslēguma pārbaudījumu jautājums, jo tas pārbaudījums sniedz papildpunktus, pretendējot uz budžetu. Loģiski uztraucos, cik grūti un kā man ies. Jautājums bija domāts tām, kas ir ko tādu izgājušas un zin padalīties, cik šausmīga ir tā padarīšana. That all.
19.01.2019 18:39 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Un neba jau juristu ir par daudz

Te nu Tu kļūdies. Jurisprudences studijas jau vairākus gadus ir viena no populārākajām studiju programmām. Juristu ir ļoti daudz. Kā jau vienā citā diskusijā minēju, lai pelnītu lielo naudu, Tev vispirms būs jāuzkrāj laba pieredze un jātiek siltā vietiņā. Lai tiktu siltā vietiņā, vai nu būs jāizmanto sakari, vai jābūt pašai ļoti konkurētspējīgai. Ierindas jurists nemaz tik daudz nepelna.
Attiecībā uz tēmu. Ja reiz sāki apmeklēt Jauno juristu skolu, tad pabeidz iesākto līdz galam. Tad jau pēc eksāmena jautājumiem varēsi arī gūt nelielu priekšstatu, kas Tevi sagaidīs, uzsākot jurisprudences studijas. Pieņemu, ka jautājumiem jābūt kaut vai ar nelielu ievirzi tieslietu jomā.
19.01.2019 20:15 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Nu atkal te sniegpārsliņas satrakojās.
Jā, es uzdevu normālu jautājumu. Cilvēkam pirms karjeras izvēles vai maiņas vajadzētu drusku paanalizēt savu personisko īpašību kopumu.
Ja cilvēks baidās no atvērtā tipa jautājumiem, ir vērts padomāt, vai un kā šo caurumu aizpildīt. Vai bailes no atvērtā jautājuma rada robi zināšanās vai arī vājas spējas argumentēt savu viedokli.
Radi un paziņas to ieteiks, jo talantīgs un zinošs cilvēks var lieliski nopelnīt un cilvēki konfliktēs vienmēr. Respektīvi - profesijas eksistence un aktualitāte nebūt nav apdraudēta.
But do you have what it takes?
Un neba jau juristu ir par daudz un neba vajag superūber lielu interesi uzsākot studijas.

Te gan es nepiekrītu. Uzsākot studijas, IR jābūt patiešām lielai interesei par nozari. Studēt nenozīmē nostiept 3-4 gadus mācoties, to, kas ne īpaši interesē un tā vietā, lai ar ziņkārību lasītu nozares literatūru, vai ar prieku kaut ko rēķinātu tāpēc vien, ka interesanti, darītu jeb ko citu. Ja darot savu lietu Tu vairāk prokrastinē, nekā izbaudi brīžus, kad tam vari pieķerties, vai Tu vispār esi pareizajā vietā?
Juristu saražots ir daaaaaudz. Daudz arī manā paziņu lokā, kas studēja, jo skaitījās prestiži un kā vidusskolēni viņi bija izdomājuši "nu gan es zināšu savas tiesības". Nenāk prātā neviens, kurš kaut policijā strādātu. Principā šī izglītība varētu arī nebūt un karjeru tas īpaši neietekmētu. IR jābūt interesei studēt.
19.01.2019 22:45 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Zinas tante, es gan uzskatu, ka studēt, pirmkārt, vajag noderīgas lietas un tieslietas noder gan pašam, gan karjerā, ja sanāk izveidot. Universālas zināšanas. :-) ja es koncentrētos tikai uz to, kas pašai interesē ļoti un ar aizrautību lasu/izzinu, tad tā būtu vai nu Kultūras akadēmija vai nu LU vesturnieki un tur jau noteikti iespējas darba ir vēl sliktākas nekā juristos. juristi man škiet vislabākā alternatīva :-)
20.01.2019 00:34 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Konotiek, ne gluži pa tēmu, bet man simpatizē Tava attieksme, varbūt tāpēc, ka pašai skolas laikā interesēja vairākas, pilnīgi nesaistītas profesijas, grūti bija izvēlēties, un liekas diezgan apdomīgi domāt par potenciālajām darba vietām. Otrs, neredzu kā var droši spriest ir lemts būt vai nebūt labam kādas profesijas pārstāvim, bez mēģināšanas. Par bailēm - laika gaitā esmu sapratusi, ka galvenais ir mēģināt, un, ja pietiekami ieguldi darbu, tad var izrādīties, ka baiļu iemesls nebija nemaz tik traks kā likās. Īpaši jau studiju ziņā.
20.01.2019 01:02 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
xanax,Un ja, ja ir lasītas citas izglītības diskusijas, kuras esmu “cepusi”, tad gan jau zini manas intereses - politika, vēsture, literatūra un kultūra. Diemžēl, bet manis nosauktās jomas darba iespējas pakaļ nemet, tāpēc meklēju alternatīvas. Juristi ir viena no tām.

OK. Vot Tu saki ka Tev ir intereses un tas ir forši, bet visas Tavas intereses skaitās ka humanitārās zinātnes un kamēr Tu neizkāpsi no šī apburtā loka, lietas būtība nemainīsies. Un visdrīzāk viss ko Tu sev meklēsi kā altrnatīvu būs daļa no tām pašām humanitārām zinātnēm. Jā, jā, var protams arī tie jūristi pelnīt labi, bet kā jau te minēja tikai ar cītīgu mācīšanos vien būs par maz un vēl arī veiksmei ir jābūt.
20.01.2019 01:02 |
 
Reitings 60
Reģ: 12.01.2019
Ko jums mācīja tajā skolā? Zini par ko varētu būt tas pārbaudījums?
20.01.2019 01:12 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Jā, jā, var protams arī tie jūristi pelnīt labi, bet kā jau te minēja tikai ar cītīgu mācīšanos vien būs par maz un vēl arī veiksmei ir jābūt.
Tas attiektos uz ļoti daudzām profesijām.
20.01.2019 01:14 |
 
Reitings 60
Reģ: 12.01.2019
Es jebkurā studiju procesā neesmu saskārusies ar to, ka cilvēkam sākumā šķiet pilnīgi garām vai ir ok, jo tā teica vecāki utt, bet pēc pirmā studiju gada viņam atvērās čakras un saprot, ka tā ir sirdslieta. Iespējams, tādi gadījumi ir, bet es savā pieredzē vairāk redzēju gadījumus, kad tādi cilvēki aiziet no konkrētās studiju programmas. Varbūt tie izņēmumi, kuri paliek studēt, kaut viņiem neinteresē, ir tad, ja ir kādi konkrēti mērķi, ko iesākt ar attiecīgo izglītību arī ārpus tās sfēras.
20.01.2019 01:37 |
 
Reitings 257
Reģ: 11.09.2018
Īsti nezinu kā tur tālāk iet, bet ar to pelnīšanu ir kā ir. Uzreiz tu ar savu bakalauru nekur netiksi. No pieredzes saku, neviens neņem jaunos juristus, kam pie 25gadi, visi ņem tos, kam pieredze ir un apspēlēs tevi viens un čiks. ;-) Ja, protams, tev nav īpaša spēja apburt cilvēkus, uzreiz visu argumentēt, pamatot, un darīt tā, lai klientam tas liktos pareizi.
20.01.2019 13:34 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Vispār jau ņem, ja cilvēkam jau ir bijusi kaut kāda pieredze ar dokuemntiem, asistenta tipa amatus var dabūt.
Labu juristu ir ĻOTI MAZ, vēl mazāk nekā labu inženieru, datoriķu utml. Diplomi ir tas, kā netrūkst.
Labs jurists ir tāds, kurš ir ļoti čakls RAKT un izpētīt, ne tikai pelnīt 10 niekus skolā. Biznesmeņi ļoti ciena patiešām labus juristus un pelna viņi ļoti labi.
Jautājums, kā var tikt par LABU juristu?
Man zināmi 2 cilvēki, kas labi iekārtojušies juristu lauciņā pelna patiešām labi, virs kādi 3500 netto mēnesī noteikti nopelna.
Sākums abos gadījumos bija kaut kāds random darbiņš - sīkums studiju laikā, pēc tam mazatalgots darbs ar dokumentiem par summu, zemāku nekā bārmenes, oficiantes vai sekretāres vidējās algu.
Tad bakalaurs, darbs ar vairāk pienākumiem, samaksa diezgan pieticīga, ļoti daudz jādomā, jāraujas.
Salīdzinoši pieticīgos apstākļos strādājot apgūta mağistra programma, ne par velti.
Labāks darbs, atkal karjera uzlabojās palēnām.
Abi cilvēki labi sāka pelnīt tikai ;-)29 - 34 gadu vecumā, ne agrāk. Bakalaura programmas, protams, bija pabeigtas jau 21 -22 gadu vecumā.:-)
Nav svarīgi, kas klientam liekas pareizi, svarīgi kādus lēmumus pieņems tiesas, dienesti, inspekcijas. Respektīvi, ietekme ilgtermiņā. Labs juriskonsults nereti ir ne mazāk vērts kā advokāts, viņiem nereti maksā vairāk, jo viņus vajag jau ilgi PIRMS sākas sūdi klientam, lai SŪDI nesāktos.
20.01.2019 17:39 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Piekrītu, ka jāizvēlas kas jēdzīgs, nevis starpkultūru attiecības ;-)
Un ja tas turklāt vēl interesē, tad tik uz priekšu, īpaši neiespringstot uz juristu skoliņu. Ja pareizi sapratu un vēl esi vidusskolā, paspied uz tiem priekšmetiem, kurus ņem vērā iestājoties. Tad ja būs sūdīgas atzīmes, bet labi juristu skolas rezultāti, tāpat budžeta vietu dos tam, kuram augstāki eksāmenu līmeņi.
20.01.2019 20:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits