Tiesības B kat

 
Reitings 60
Reģ: 10.11.2018
Sveikas! Jau jūtu, ka stāsts būs garšs, jo tēma sasāpējusies nu ļoti ļoti... tāpēc jautāšu uzreiz.. par cik tagad autoskolas braukšanas eksāmens ir obligāts, tad man jautājums par braukšanas karti un instruktora parakstu/zīmogu par atļauju kārtot eksāmenu.. vai tas tiešām ir nepieciešams un bez šī “paraksta” nav iespējams PAT doties uz autoskolas eksāmenu? Ir piektdiena un piezvanīt uz skolu varēšu tik pirmdien, tāpēc jautāju šeit.. jo Instruktors nepārtraukti min, ka viņa parakstu es nedabūšu.... un šeit seko mana cepšanās.. :)
Kad uzsāku mācīties teoriju, tad rozā briļļu iespaidā naivi domāju, ka es noteikti nebūšu tā, kuru čakarēs :) dzirdēju ļoti daudz šausmu stāstus no draugiem un radiem, bet tik tiešām domāju, ka man galva uz pleciem un būs ok (t)
Bet! Instruktori jau marinē pāri 35!!!! braukšanām. Jau laikam vairāk. Es nezinu cik, jo man tiešām ir bail skatīties kartiņā. Jau pusgadu braukāju unregulāri atdodu visu savu lieko naudu nodarbībās.
Sākšu ar to, ka pēc 16 nodarbībām izlēmu nomainīt instuktoru, jo pie viņa palika par dārgu. Ok, nomainu. Zvanu jaunajam pieteikties un saku:”man iepriekšējais minēja, ka palikuši vēl tik pāris māršruti un figūras mazliet, tad gribu pie Jums atnākt izmēģināt visu pieslīpēt līdz galam.”
Sāksim ar to, ka tajās 16 nodarbībās ar iepriekšējo instruktoru mēs izdarījām jau ļoti daudz ko un es paralēli braucu ar baltajām ar citiem šoferiem un tik visi gaidījām manu eksāmenu. Taču kaut kā šis jaunais instruktors man radīja iespaidu, ka es NEKO nemāku! Piekasījās pie visa un pirmajās 2ned ārpus mārupes 30km/h netikām!!! Lai gan es pie stūres jūtos labi un bīstamas kļudas nepieļauju.. es uzreiz 2.reizē ar jauno prasīju, kad tad brauksim uz maskačku? Šis man atbild:”kad man pierādīsi, ka vari, tad brauksim”
Ok... es viņam jau pierādu trešo mēnesi!!!!! Un tikai šodien tur aizbraucām. Protams, paralēli KATRU nodarbību seko kādi manipulatīvi izteicieni par to, ka tiesības nedabūšu bez viņa utt... nodarbību regulāri sākam vēlāk un beidzam 10-15min ātrāk un vēl viskautkas šausmīgs
18.01.2019 20:22 |
 
Reitings 60
Reģ: 10.11.2018
MK noteikumi Nr. 358 nosaka, ka autoskolas vadīšanas eksāmens ir obligāta prasība tiem audzēkņiem, kuri apmācību autoskolā uzsākuši no 2016.gada 1.novembra.
!
Bet tad tomēr sanāk, ka parakstu par apmācības pabeigšanu man var piešķirt arī tas instruktors, kas pieņem eksāmenu?! Jo mans sākotnējais jaut bija tāds, vai mani vispàr pielaidīs pie autoskolas eksāmena?
19.01.2019 10:38 |
 
Reitings 54
Reģ: 28.12.2018
NuKo,tev galvenais ir,lai kartiņā būtu ierakstītās tās obligātās braukšanas(10 vai cik viņas tagad ir).Un ja noliksi skolas eksāmenu,tad vari prasīt instruktoram,kurš pieņēma eksāmenu,to parakstīt.Vismaz man tā bija un autoskola pati man to ierosināja izdarīt.
19.01.2019 10:41 |
 
Reitings 54
Reģ: 28.12.2018
Un skolas eksāmenu tu vari likt neatkarībā no tā,pielaiž tevi tavs instruktors vai nē.Tu pati vari aiziet un pierakstīties uz to.Galvenais paņem līdzi baltās tiesības un viss.Bet par kartiņu-aizej uz autoskolu un parunā par to
19.01.2019 10:46 |
 
Reitings 60
Reģ: 10.11.2018
MartaE, liels paldies tev, ka nomierināji mani :-D lieliskākā ziņa šodien (l) bet cerams, kad zvanīšu pirmdien autoskolai, tad man pateiks to pašu :-D:-D
Tikai tagad mazliet bail par to, ka ar pirmo instruktoru mēs izbraukājām visu un diezgan bieži bijām figūras, bet šis otrais mani tik ļoti marinēja pa kaut kādu mārupi un imantu, un figūrās 2mēn laikā bijām tikai 2x. Liekas es tik ļoti downgreidoju :-D
Laikam labākais tagad ir piezvanīt un uzzināt visu 100%, nomainīt uz kādām divām reizēm citu instruktoru un iet uz to autoskolas eksāmenu, ja tā tiešām varēs.
19.01.2019 10:54 |
 
Reitings 54
Reģ: 28.12.2018
NuKo,maini instruktoru,jo šīs izklausās pēc naudas sūcēja.Un 100% ej uz eksāmenu,jo tev tur pateiks godīgi vai esi gatava CSDD eksāmenam vai nē
19.01.2019 10:57 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Apšaubu, ka bez instruktora paraksta tevi laidīs uz autoskolas eksāmenu. Vismaz mustangā nelaiž :-D pie tam tu tikko jau teici, ka tur visus, kas to jautā, tāpat atšuj
19.01.2019 10:58 |
 
Reitings 60
Reģ: 10.11.2018
Varbūt pastāv iespēja, ka laiž. Es turpinu lasīt MK noteikumus un nekur nav minēts, ka nepieciešams paraksts PIRMS autoskolas eksāmena. Vismaz es nevaru atrast tādu punktu. Tur ir minēts, ka nepieciešams instruktora/autoskolas vadītāja paraksts, taču vai pirms csdd vai autoskolas ekša - nav rakstīts
19.01.2019 11:01 |
 
Reitings 54
Reģ: 28.12.2018
Lauriee,uz autoskolas eksāmenu var iet tiklīdz ir izbrauktas obligātās braukšanas(instruktoram pat nav jāzin,ka viņa tur ir bijusi.Viņa pēc tam var vnk atnest protokolu,ja noliks eksāmenu,un tam naudas sūcējam nāksies parakstīt kartiņu).Uz CSDD gan nelaiž,ja nav instruktora paraksta,bet tas ir vairāk autoskolai,jo viņi nodarbojas ar visiem tiem dokumentiem
19.01.2019 11:01 |
 
Reitings 54
Reģ: 28.12.2018
NuKo,kurā autoskolā tu mācies?
19.01.2019 11:02 |
 
Reitings 60
Reģ: 10.11.2018
MartaE, no kurienes nāk info, ka varu pieteikties autoskolas eksimuzreiz pēc obligātajām? Tas, lai pirmdien zvanot uzreiz varu sniegt faktus.
Un, ja vēlies, tad varu uzdrukāt tevprivāti ar autoskolas nosaukumu vai arī pacelšu šo tēmu, kad vissbūs galā:-D
19.01.2019 11:15 |
 
Reitings 54
Reģ: 28.12.2018
NuKo,pirmkārt,jo tās ir obligātās.Skaitās,ka esi izgājis to minimumu,kas atbilst noteikumiem.Un tālāk pati izvēlies turpināt apmācībās vai nē.Otrkārt,tas viss ir individuāli.Kādam pietiek ar tām 10 obligātājām braukšanām,lai noliktu eksāmenu(jo piem.daudz brauc ar radiem/draugiem utt.),bet citam vajag 100.Vismaz kad es pārliku uz mehāniku,man bija tikai tās obligātās braukšanas un viss,jo esmu jau braukusi ar automātu vairākus gadus un tāpēc vajadzēja vnk iemācīties savaldīt mehānisko ātrumkārbu.Un ja vari uzrakstīt man PM autoskolas nosaukumu
19.01.2019 11:23 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Es domāju, ka šajā gadījuma tas ir atkarīgs no autoskolas, tu neatradīsi tādus MK noteikumus, jo tie ir autoskolas iekšējie, izdomātie noteikumi. Ja viņi pielaiž pie eksāmena tikai ar instruktora parakstu, tad tā arī viņi darīs ;-)
19.01.2019 12:09 |
 
Reitings 60
Reģ: 10.11.2018
Jā, protams, katrai autoskolai ir iekšējie kārtības noteikumi. Bet kāpēc gan nekas nekur nav pieminēts - ne līgumā, ne mājaslapā.
19.01.2019 12:32 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Bet kāpēc gan nekas nekur nav pieminēts - ne līgumā, ne mājaslapā.

Jo nav izdevīgi :-D Man līgumā extra info, ko es nezināju un man neteica, bija ar mazākiem un ļoti gaiši pelēkiem burtiem :-D
19.01.2019 13:01 |
 
Reitings 60
Reģ: 10.11.2018
Autoskolas mājaslapā jautājumu un atbilžu sadaļā ir minēts: “Ja piedaloties ceļu satiksmē jūtaties droši un pārliecinoši, un, ja divas nodarbības pēc kārtas neesat pieļāvis nevienu bīstamu vai ne vairāk kā divas vidēji bīstamas kļūdas, Jūs esat gatavs vadīšanas eksāmenam.”
Taču diemžēl tas tā nenotiek.
Ja par katru nodarbību tiktu sastādīts protokols ar pieļautajām kļūdām, maršrutiem utt, tad domāju viss būtu daudz savādāk.
19.01.2019 13:14 |
 
Reitings 230
Reģ: 16.05.2016
Es gan tiesības liku pirms 7 gadiem,bet man trāpījās arī instruktors, kurš gibēja pelnīt(Credo). Virs obligātajām stundām, pa virsu nobraucu stundas pa 100Ls, tad tas likās jau kosmoss.
Vienu dienu aizgāju pie instruktora, iedevu kartiņu un pateicu, ka eju uz Csdd kartot eksāmenu. Viņš tur pukstēja, ka es nenoliksu eksāmenu utt, bet es viņu vnk atšuvu un teicu, lai ātrāk raksta to karti :-D
Neko, paņēmu pēc 2 dienām citu instruktoru uz 40min, pabraukājos un csdd noliku ar pirmo.
Lieki poebilst, ka tas otrs instruktors 40 min laikā izstāstīja vairāk noderīgas informācijas, kā pirmais no paša sākuma
19.01.2019 19:06 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Bet es saprotu arī instruktorus, ja viņi negrib īsti parakstīt kartiņu vēl, jo iespējams tiešām nav pārliecināti par tevi, bet ja tu csdd nenoliec ar pirmo, tas bojā viņu statistiku un ja viņiem ir zem noteikta procenta, tad tur kaut kādas papildus apmācības jāiet. Tā kā, protams, nav viņiem izdevīgi riskēt :-D
19.01.2019 19:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits