Maģistrs tiesību zinātnē- LU, RSU, Turība.

 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Sveikas!
Vēršos pie jums pēc atsauksmēm par studijām maģistrantūrā kādā no šīm universitātēm: LU, Turība, RSU.
Pašai gribētos uz LU, bet atgrūž tas, ka studijas katru vakaru + citas dienas sākas agrāk, cik saprotu tieši B daļas kursi.
Tātad, jūsu atsauksmes par kādu no šīm augstskolām.
18.01.2019 14:01 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Man arī radās viens jautājums - kā darba devēji un pats LU skatās uz studentiem, kas ieguvuši akadēmisko bakalauru RSU un tālāk maģistrā iet uz LU? Nav tā, ka nepatīk tāda šaustīšanās no vienas universitātes uz otru?
04.02.2019 21:57 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Kāda starpība - šaustās, ne šaustās. Tas ir tikai papīrs.. Visu izšķir spējas, bet ak jā, ir dīvainas vietas, kur tikai papīru skatās, kaut ko uzskatot par šķietami labāku.
04.02.2019 22:05 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Darba devēji vispirms skatās uz KAUT KĀDU pieredzi, no kurienes arī varētu dabūt kādas atsauksmes par Tevi.
Tātad, bakalaura laikā vēlams kaut laiciņu piestrādāt, kur darbs ar dokumentiem. Vienalga, alga minimāla vai kā.
Tad tādu CV, kad tas cilvēks studē mağistra programmā un meklē darbu, skaitās labāks CV jo ir pieredze.
1. Augstākā augstskolas vara ļoti patiesi priecājas par katru studentu, kurš izvēlas studijas mağistra programmā. Smile.
2. Mācībspēki, es īsti nezinu, kā tur ir. Attieksme pret apmeklējumiem arī visā Uni, tāpat kā rtu variē ; atkarīgs no konkrētā docētāja uzskatiem.
3. Kad mağistrs jau pabeigts, tad ļoti skatās arī darbavietu, kur esi strādājusi, prestižu!
4. Runā, ka esot zināma daļa veco specu, kuri ciena tikai LU, bet....ja tu mağistru pabeigsi LU, būsi kaut kur strādājusi, būs atsauksmes no darbavietām, tad jau vajag būt okei; pēdējais diploms taču no LU, attiecīgi veco snobu prasības tika izpildītas.
04.02.2019 23:37 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Man arī radās viens jautājums - kā darba devēji un pats LU skatās uz studentiem, kas ieguvuši akadēmisko bakalauru RSU un tālāk maģistrā iet uz LU? Nav tā, ka nepatīk tāda šaustīšanās no vienas universitātes uz otru?

Es domāju, ka nekā- vismaz par mācībspēku domāju. Atceros, ka policijas akadēmiju aizvēra un tur studējošie tika pārcelti uz LU. Tur gan esot bijušas auzas, jo tie kas studēja policijas ak. sūdzējās par LU mācībspēku attieksmi, bet pieļauju, tas dēļ atšķirībām abu augstskolu prasībās.
Man jautājums, kāpēc maģistrus nevēliet turpināt RSU?
05.02.2019 09:25 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Pacelšu :)
14.02.2019 12:03 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Pacelšu tēmu. Ļoti interesē LU maģistri, cik iespējams pabeigt neregulāri apmeklējot lekcijas? Par Stradiņiem ar labprāt dzirdētu atsauksmes. Turību jau atmetu.
18.03.2019 15:17 |
 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
Pabeidzu bakalaurus Turībā, tālāk arī maģistros iestājos un pabeidzu turpat, tāpēc salīdzināt ar LU vai RSU nevaru. Varu tikai teikt, ka bakalaura studijas šķita nopietnākas nekā maģistra, vai arī vienkārši ņēmu to visu vieglāk. Jā, atsevišķos studiju priekšmetos pasniedzēju veikumu nevērtēju spīdoši, bet kopējā aina nebija slikta, nenožēloju savu izvēli. Uz mani, kā potenciālo darbinieku neviens nekad nav šķībi skatījies tikai tāpēc, ka man ir Turības diploms. Vairāk dod uzkrātā pieredze un paša attieksme pret darbu.
Savukārt kursabiedrene pēc bakalaura Turībā iestājās maģistros LU. Viņa teica, ka studijas Turībā viņai šķita grūtākas (kaut gan arī es to pašu pieminēju, salīdzinot bakalaura un maģistra studijas). Viņa minēja, ka vairāku studiju priekšmetu nokārtošanai viņai pietika ar to, ko mācījāmies bakalaurā, atlika vien atrast vecos pierakstus. LU viņu neapmierināja bardaks (par skarbi teikts, bet nevaru izdomāt piemērotāku izteicienu) studiju procesā, piemēram, prakses termiņiem, kaut kādiem darbu iesniegšanas termiņiem utml., un, lai noskaidrotu sev vajadzīgo info, nācās papūlēties, jo neviens uz kontaktu baigi nenākot. Bet visādi citādi ir apmierināta arī ar studijām LU. Tur iestājās, jo tiek piedāvātas budžeta vietas, kas Turībā maģistros nav vispār.
18.03.2019 16:29 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Man atkal stāstīja, ka pārejot no LU uz Turību un Turībā maģistros mācīja to, ko LU ņēma bakalauros jau pirmajā kursā. Tā kā, interesantas tās atsauksmes, vieglāk nepaliek nemaz:-D
19.03.2019 14:09 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Vēl aktuāli:)
07.07.2019 18:24 |
 
Moderators
Reitings 3698
Reģ: 13.11.2016
Esmu diezgan sen beigusi LU, tādēļ nemācēšu novērtēt, cik ērti tur šobrīd ir studēt. Taču, gadu gaitā uzkrājot gana daudzveidīgu juristes darba pieredzi, tagad varu novērtēt vienu citu būtisku lietu, ko es tā īsti nezināju, kad studēju un kad tikko biju absolvējusi. Man pietiek izlasīt tiesību zinātņu programmas mācībspēku sastāvu, lai saprastu, cik daudz augsti kvalificētu juristu ir starp konkrētās augstskolas mācībspēkiem. Tieši šis ir kritērijs, pēc kura LU JF pamatīgi kvalitatīvi apsteidz konkurentus. Gadu gaitā esmu arī iemantojusi dažus draugus, labus paziņas, starp mācībspēkiem (ne tikai LU), tādēļ arī zinu, kādēļ ir šāda situācija. Vnk mācībspēkiem arī ir viedoklis par studentu kvalitatīvo sastāvu dažādās augstskolās...
Savukārt, darba devējiem ir pilnīgi vienaldzīgs jurista absolvētās iestādes nosaukums. Darba devēji cenšas saprast, ko zina jaunais jurists, kāda ir viņa pieredze vai, ja pieredzes nav, cik gudrs un spējīgs ir kandidāts. Taču darba devējiem ir ļoti labi zināms, no kurienes nāk visvairāk gudri un spējīgi jaunie juristi. Tas ir zināms ne tikai juridisko pakalpojumu sniedzējiem, bet arī lielu uzņēmumu vadītājiem, ar kuriem man ir sanācis runāt. Tādēļ arī tautā rodas mīts, ka it kā kādi darba devēji dodot priekšroku LU absolventiem diploma dēļ.
07.07.2019 21:33 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Law,paldies par viedokli.
Teikšu kā ir, ja salīdzina mācībspēku kāds tas ir LU, RSu un turībā, tad pēdējās smagi atpaliek.
10.07.2019 17:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!