Atkritumu šķirošana

 
Reitings 41
Reģ: 23.11.2016
Vai jūs šķirojat atkritumus?
17.01.2019 11:09 |
 
Reitings 60
Reģ: 12.01.2019
Es nešķiroju atkritumus, jo kāda jēga darīt dubultdarbu - iedzīvotāji sašķiro, mašīna samet visu vienkopus (kaut vai tikai šķiroto, bet tāpat vienkopus dažādus šķirojamos) un algoti darbinieki vēlreiz šķiro. Es tiešām neredzu tam loģiku.
Savukārt es nemeklēju veikalus, kur nopirkt kažoku, un negatavoju steikus. Katram savas izklaides.
AK jā, statistikai - nekad ņemtu atkritumus uz ielas vai neatstāju aiz sevis miskasti. Nu ļoti jocīgi pēc fakta, ka cilvēks nešķiro atkritumus, teikt, ka viņš ir cūka un mētā atkritumus pa labi, pa kreisi.
18.01.2019 09:28 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Pēc izteiksmes veida šajā diskusijā es redzu tikai vienu babuīnu un tam pat nav nekāda sakara ar šķirošanu vai nešķirošanu...
Katram savs - viens sķiro atkritumus, cits nelieto plastmasas maisiņus katram ābolam, cits nemēslo mežā vai savāc citu atstātos mēslus.. Un jebkura no šīm lietām, pie kurām cilvēki piedomā, ir svarīga. Bet nu mutes brūķēšana un apvainojumu mētāšana gan neko baigi labo par pašu runātāju neliecina.
18.01.2019 09:40 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Tie iedzīvotāju sašķirotie atkritumi tiek vēlreiz šķiroti, jo ne visi zina kāds papīrs ir pārstrādājams vai kāda plastmasa ir pārstrādājam. Piemēram piena pakas ne vienmēr var pārstrādāt, jo tās no iekšpuses un ārpuses ir pārklātas ar plastmasu, vai tie paši žurnāli-laminētos nevar pārstrādāt, citi neizņem skavas. Lipīgo plastmasu nevar pārstrādāt- pārtikas plēves un ir vēl citas. Kā arī cilvēki kuriem ir pohuj un iemet savu atkritumu maisu pie sašķirotā. Vai tie paši ēdiena pārpalikumi kādā traukā. Tāpēc ir jāšķiro vēlreiz jo ir tādi pajoļi. Jo vairāk cilvēku šķiro un dara to pareizi, jo mazāk darba būs tiem algotajiem darbiniekam. Japānā vispār katram atkritumu veidam ir sava izvešanas diena, un ja tu tos atkritumus esi nepareizi sašķirojusi tad tos nemaz nepaņem. Latvijai vēl tālu līdz kam tādam, dēļ šito aij man pohuj vai kāda jēga.
18.01.2019 09:44 |
 
10 gadi
Reitings 2151
Reģ: 02.04.2011
Ou, mana sāpīgā un pēdējā laikā sirdij pārāk tuvā tēma! :-D
Šķiroju un lieku lietas tam patedzētajās urnās, bet mani assface kaimiņi bliež visu visās urnās. :'-( Un nē, nav mana darīšana - šķiro viņi vai nē, bet ir mana darīšana, ka viņi mūsu kartona, plastmasas pudeļu, etc. urnu piestūķē ar ēdiena paliekām, piešmucētām higiēnas lietām un visu pārējo, kas smird un nav šajā urnā paredzēts. Un tad mani gaida pārsteigums - apsaimniekotăjs pie urnas pielicis tagu, ka urna netiks iztukšota, kamēr tā netiks iztīrīta no neatbilstošajiem atkritumiem.
Cūkas, cūkas, cūkas.
Bet šķiroju, jā. :-D
18.01.2019 09:50 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Vispār man šķiet, ka ir par maz informācijas par pareizu šķirošanu. Kad sāku pie tā piedomāt, pati meklēju informāciju, bet joprojām ir lietas, kas man nav skaidras:
- vai picas kasti (kur bijis kāds taukumiņš) drīkst likt pie papīra un kartona? Man šķiet, ka nē, jo tā ir netīra.
- vai sulas pakas (lai arī izskalotas) drīkst mest pie papīra, jo tur iekšpusē ir tāds kā follija pārklājums?
- biju pārsteigta, cik daudz plastikāta iepakojuma ir ar atzīmi (PP - polipropilēns), un to nedrīkst likt pie šķirojamajiem.
- vai parastos mazos plastikāta maisiņus drīkst mest pie šķirojamajiem? Izmantoju tos atkārtoti, cik var, bet kad saplīst metu ārā.
Jo vairāk Tu mēģini darīt, jo vairāk neskaidrību rodas.
P.S. Kādas ir alternatīvas mazajiem maisiņiem, lai iesvērtu, piemēram, dārzeņus? Visur eju ar savējiem un izmantoju atkārtoti, bet, kā no tiem vispār izvairīties? Vai tas vispār ir iespējams, iepērkoties lielveikalā? Es domāju tajā ziņā, vai alternatīvie risinājumi neietekmē preču svaru?
18.01.2019 10:06 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
P.S. Kādas ir alternatīvas mazajiem maisiņiem, lai iesvērtu, piemēram, dārzeņus? Visur eju ar savējiem un izmantoju atkārtoti, bet, kā no tiem vispār izvairīties? Vai tas vispār ir iespējams, iepērkoties lielveikalā? Es domāju tajā ziņā, vai alternatīvie risinājumi neietekmē preču svaru?

ZW piekritēji šuj maisiņus no tilla vai mežģīņu aizkariem. Tagad arī RIMI parādījušies nopērkami tādi sietveidīgi maisiņi, tā ka varianti ir.
18.01.2019 10:11 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Sophie. Izmnato auduma maisiņus. Bet tie kas rimi pie dārzeņiem stāv tie ir nekvalitatīvi. Par auduma maisiņiem, tad mani sver līdz 30 gramiem, jo ir uzšūti no aizkaru auduma( Nezinu ka pareizi saucas, bet tas plānais caurspīdīgais). dažādos izmēros un platumos utt. Ja izmanto tādus tad pie cenas nāk klāt ļoti minimāli. Ja izmanto kokvilnas, tad gan būs smagāki. Kokvilnas izmantoju kartupeļiem, jo tie kilogramā ir lēti un tad vienalga. Ja pērku riekstus tad gan tikai plānie maisiņi. Jāšuj viņi ar dubultajām šuvēm, citādāk ātri izirst.
18.01.2019 10:12 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Ladybug, mauwi, tencinu! Domāšu šajā virzienā. :-)
18.01.2019 10:16 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
šī tēma vispār baigi labi parāda totālos kretīnus, kas visam uztaisītu uz galvas, ja varētu.

Nuja, atkritumu nešķirošana nozīmē, ka cilvēks po žizņi ir kretīns :-D Loģika vienreizēja :-D Ja noziedznieks šķiros atkritumus, tad viņš uzreiz kļūs labiņš un visi grēki tiks piedoti, jo tak dabas draugs :-D
Pati atkritumus šķiroju tikai daļēji. Tā kā arī man pie mājas ir tikai parastā atkritumu tvertne, sadzīves atkritumi tiek mesti tajā vienā vienīgajā tvertnē. Baterijas, elektroierīces un drēbes gan nododu tam paredzētos punktos. Papīrus, košļenes un citus atkritumus uz ielas, mežā vai pludmalē nekad nemetu, bet savācu maisiņā un izmetu miskastē.
18.01.2019 10:27 |
 
Reitings 73
Reģ: 15.05.2017
Pats strādāju šajā sfērā līdz ar to varu atbildēt uz dažiem aktuālajiem jautājumiem:
1. Kāda jēga šķirot, ja tā pat samet kopējā auto pāršķirošanai? Jēga ir tāda, ka a) šāds materiāls ir tomēr tīrāks nekā ar sadzīves piejaukumu b) uz līnijas attiecīgi ir vieglāk apstrādājams un sadalāms pa frakcijām.
Vienā kravā (stikls gan parasti tiek vākts atsevišķi nevis kā te rakstīja) viss kopā tiek ņemts tāpēc, ka iedzīvotājs parastais tā pat nevar (un viņam arī to nevajag) precīzi nošķirot visu tā, lai pāršķirošanas līnijā nebūtu darbs. Jo katram materiālam ir sava vērtība un tiek nodalītas piemēram plēves, krāsainās plastmalas pudeles, caurspīdīgās plastmasas pudeles utt.
2. Mājā nav jābūt 6 dažādiem spaiņiem - šobrīd pietiek ar diviem kur vienā ir sadzīve, otrā nošķirotais (kuru tad atkritumu laukumā samet pa vajadzīgajiem konteineriem).
3. Ja ir neskaidrības tad šķirojiet to par ko ir skaidrība. Sadzīves atkritumi tā pat tiek pāršķiroti arī pirms vešanas uz kalnu un kas vēl ir lietojams tiek izvilkts ārā.
4. Šķirotie nosacīti ir bezmaksas. Parasti šī sadaļa tomēr ir vismaz daļēji iekļauta tarifos. It īpaši tas ir aktuāli tagad, kad otrreizējam materiālam ir dramatiski nokritusies cena.
Rezumē - šķirot šobrīd vajag, BET ņemot vērā situāciju otrreizējo izejvielu tirgū, galvenais uz ko cilvēkiem vajadzētu fokusēties ir radīt mazāk atkritumus. Neņemt veikalā to papildus maisiņu, lai tomāts nedod Dievs nesaskartos ar gurķi utt.
18.01.2019 10:28 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Starpcitu, kur Rīgā nesat nodot vai ziedot drēbes?
18.01.2019 15:48 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Ziedot drēbes var Spicē un Dominā - tur pie ieejas ir tādi lieli konteineri, kur iemest iekšā. Nodot uz pārstrādi - jebkurā H&M - dabūsi vēl pretī atlaižu kuponu.
18.01.2019 16:09 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
potto, ja nesaproti, runa jau nav par pašu nešķirošanu, bet par lielu daļu argumentācijas... ja cilvēks godīgi pasaka, ka slinkums un tiešām nav kur (jā, es arī agrāk nebraukāju un nemeklēju tvertnes, tagad ir pie mājas), tad tas manis teiktais uz to neattiecas.
bet te jau daža laba nez kādas sazvērestības teorijas izbīdīs, lai tikai nešķirotu, vai nespēj izbrīvēt vietu dzīvoklī mazam maisiņam ar plastmasu un papīru un muld par 6 atkritumu tvertnēm mājās.
18.01.2019 16:15 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Esmu H&M nesusi, bet neesmu īsti 100% pārliecināta, ka viņi pēc tam tiešām pārstrādā.
Drīzumā domāju aiznest uz Otro elpu. Cik saprotu, tur vai nu pārdod savā veikaliņā, vai ziedo. Un daļu no ieņēmumiem arī ziedo.
18.01.2019 16:43 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Es apģērbu nesu uz Otro elpu, jo tā man vistuvāk mājām.
Tādas lietas kā segas, palagi, makulatūra var vest uz dzīvnieku patversmēm.
18.01.2019 17:07 |
 
Reitings 7
Reģ: 05.01.2019
Šķirot nešķiroju, jo nav konteineru specializēto, bet ja būtu, tad cik būtu motivācija, ja tāpat visu pēc tam sagāž kopā vienā konteinerā? Gribās jau, bet vispirms valstij jāsakārto šis jautājums.
@StoreBute vai tad Dominā vēl ir tie apģērbu nodošanas konteineri, diezgan kādu laiku jau neesmu redzējusi.
18.01.2019 17:35 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
vēl viena, kas liek kaut ko, pati nezin ko, valstij sakārtot. negāž šķirotos atkritumus kopā ar nešķirotajiem un arī šķirotajiem stiklu nejauc kopā ar plastmasu.
18.01.2019 17:55 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
vai tad Dominā vēl ir tie apģērbu nodošanas konteineri, diezgan kādu laiku jau neesmu redzējusi]
Jā, izskatās, ka nav, bet laikam ir Alfā un Rīga Plaza.
18.01.2019 17:58 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Nu bet valstij tak jāsāk ar sevi. :D
18.01.2019 18:40 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es saprotu, ka vajag, jo tā ir zeme, pa kuru staigājam, planēta, kuru jau tā, kā jau te minēja, esam piecūkojuši līdz pēdējam, tāpēc daru, ko nu pašlaik varu, kas baigi neizmet no komforta zonas, varbūt saņemšos ari vest ..
un, jā, tas par to mešanu vienā ir mazliet mīts, daudzām mašīnām jau iekšā ir nodalījumi + daudzas lietas tiek pāršķirotas, jo nevar paļauties, ka tur viss ir korekti sašķirots un vest uzreiz uz parstrādi..
18.01.2019 18:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits