Atkritumu šķirošana

 
Reitings 41
Reģ: 23.11.2016
Vai jūs šķirojat atkritumus?
17.01.2019 11:09 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
piparene, Tu tāda zinoša... vari paskaidrot loģikas ķēdītē: atkritumus šķiro - šķirotos atkritumus savāc - nevis pārskata/pārlasa vēlreiz un tad nodod pret naudu, bet - piegāž klāt nešķirotajiem atkritumiem (laikam vēl labi samaisa) - algo cilvēkus, kam tagad ir daudz vairāk darba un grūtāk atšķirot + daļa pārstrādājamā materiāla ir kļuvis nederīga --- un tagad jautājums: kur šajā ķēdītē atkritumu savākšanas firma "uzvārās" uz Tevis, šķirotājas, rēķina?
17.01.2019 16:08 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
ā, piedod, varbūt sapratu. Tava galvenā 'škrobe' ir, ka atkr. sav. firma nopelna, nododot, piemēram, alumīniju, bet Tu it kā atdod viņiem par velti (un turklāt vēl sagaida, ka sašķirosi). tā kaut kā?
17.01.2019 16:11 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Es labāk izvēlos neradīt atkritumus un dzīvot zero waste vai arī labāk teikšu less waste, jo tomēr reizi nedēļā sanāk iznest mazu miskasti ar dārzeņu atkritumiem un kādu papīru. Protams ir dažas lietas ko nevar nopirkt bez iepakojuma un tas arī nonāk atkritumos. Bet manuprāt būtu jāsāk ar to ka cilvēks mazāk rada atkritumu un tad būtu mazāk ko šķirot. Ja tagad ieejam veikalā tad viss ir satīts plastmasā. Pat viens gurķis ietīts plēvē. Nu priekš kam to.
17.01.2019 16:16 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Var jau katrs mājās sev rīkot novietni, kurā, teiksim, krāj metāllūžnus, kamēr tie sasniedz kaut cik nodošanas vērtu apjomu (cik tur sanāk - kādi 100kg?) u.t.t., bet tāpēc jau ir tie sasodītie konteineri, lai nebūtu pie sevis jākrāj. Un tāpēc jau viņi ir nodalīti no, piemēram, tiem, kur var mest pārtikas atkritumus, lai nesabojātu to šķirojamo un pārstrādājamo materiālu. Ne jau visu arī no sašķirotā var pārstrādāt... to tad arī atšķiro nost uz tās lentas.
17.01.2019 16:18 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Protams ir dažas lietas ko nevar nopirkt bez iepakojuma un tas arī nonāk atkritumos.
Par šo man brīžiem uznāk šausmas - labi, man ir pašai savas iepirkumu somas, varu daudz ko nopirkt savā iepakojumā (lai gan - nenoliegšu - tas prasa laiku, pirkumu plānošanu u.t.t.), bet tik daudzām lietām iepakojums ir pilnīgi nevajadzīgs vai nevajadzīgā apjomā, ka vienkārši paliek nelabi, ieejot veikalā (un es neesmu ZW frīks, es tikai pirmajos soļos uz less waste)...
17.01.2019 16:20 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Ja tagad ieejam veikalā tad viss ir satīts plastmasā. Pat viens gurķis ietīts plēvē. Nu priekš kam to.
Piekrītu. Murgs pilnīgs. Noņēma bezmaksas maisiņus pie kasēm, bet tagad visu pako iekšā plastmasas kastītēs - mazajās Maximas sveramās kūkas un salāti visi sapakoti mazos iepakojumos un pa virsu uzbāzts vēl kartona gabals-etiķete. Pat bulciņas satītas katra atsevišķā plēvē.
17.01.2019 16:23 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
es jau arī neesmu zero waste freek, bet vienkārši cenšos pirkt apdomīgāk. Un reizi nedēļā nav grūti aizbraukt uz "burku" vai kādu citu zero waste veikalu pie reizes ieeju arī dabas stacijā un tad produkti nedēļai sapirkti. Par lietām kas ir sveramas kā tiem kas ēd gaļu vai citas lietas vienmēr jau var pajautāt lai ieliek līdz paņemtajā kārbiņā. Visvieglāk ir ejot uz tirgu, jo tur gandrīz nekas nav sapakots. Bet nu jā iepakojums paliek ar vien vairāk un videi nedraudzīgāks. Pirms gadiem 15 kad biju maza atceros, ka maizei nekad nebija iepakojuma, vai tai pašai gaļai vai zivīm. Ietina avīzē un staigā.
17.01.2019 16:43 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Pirms gadiem 15 kad biju maza atceros
PIrms gadiem 15 man bija 20 un tad toč avīžu laiki bija beigušies un maize jau daudz kur bija plastmasas iepakojumos ;)
17.01.2019 17:36 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Aether Nu es atceros ka biju maza ap 5-6 gadiem braucu uz pilsētu un viss tika likts avīzēs. Varbūt Rīga jau tas bija beidzies bet tur kur es dzīvoju nē. Bet nu labi kāda tam starpība. Ja tagad kaut daļu lietu liktu papīrā nevis plastmasāa to varētu pārstrādāt un būtu labāk.
17.01.2019 17:44 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Pēc sižeta sākām šķirot arī papīru un plastmasu. Pagalmā ir tikai stikla konteiners, līdz ar ko stiklu vienmēr esam likuši atsevišķi. Plastmasu ir drusku tālāk, bet sanāk pa ceļam, tāpēc mēģināsim kādu laiku pašķirot.
Uz veikalu eju ar ķeseli, uz tirgu ar savām kulītēm, jo tos pašus korejas burkānus tantes tin 4 kulītēs. Nu priekš kam.
17.01.2019 18:03 |
 
Reitings 38
Reģ: 02.02.2016
Jā, šķiroju atkritumus, ir miskastes ar 6 nodalījumiem (sadzīves atkritumi, komposts, papīrs, plastmasa/metāls, stikls, virtuves papīra dvieļi/salvetes (tos dedzinu)) + kastīte baterijām un elektronikai.
Ja virtuvē nebūtu vietas, blakus miskastei noliktu maisu/kasti, kur visu šķirojamo mest kopā un tad pie konteineriem sašķirot sīkāk.
Patīk tā apziņa, ka sašķirotajiem atkritumiem būs vēl nākotne, nevis tiks aprakti atkritumu poligonā. Daudz kas vairāk nav derīgs pārstrādei, ja tiek izmests kopā ar sadzīves atkritumiem. Man nav vienalga par manu pēcteču nākotni.
17.01.2019 18:24 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Šķiroju daļēji, stiklu, papīru, PET pudeles, bet ne vienmēr, kā sanāk. Šķirotu cītīgāk, bet piemēram, par plastmasu, man pietrūst zināšanu ko tur mest, ko nē, kā arī saprotu, ka tie šķirotie atkritumi nevienam nav vajadzīgi, jo:
-tie konteineri reti tiek izvesti, viss sen gāžas pāri malām;
-konteineri nav pietiekami atšķirīgi no pārējiem, kā rezultātā ne jau aiz ļauna prāta kāds tur sagāž iekšā ko nevajag, piemēram, stikla konteiners ir tāds pats zaļš un ar tādu pat vāku kā sadzīves atkritumiem, ir neliels, necils uzraksts sānā, ka stiklam, dzeltenais konteiners (plastmasa, papīrs) ir kaut kad dedzis un palicis bez uzrakstiem. Es pat vairs neesmu īsti pārliecināta, ka tie vispār ir šķiroto atkritumu konteineri.
17.01.2019 18:27 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
es iedomājos, kur dzīvo personas, kas nevar atrast vietu maisiņu plastmasas pudelēm . nezināju, ka peļu alas arī izīrē un kāds tur dzīvo.
17.01.2019 20:32 |
 
Reitings 668
Reģ: 04.05.2009
Man tuvumā ir apvienotais konteiners (info no atkritumu apsaimniekotāja), tamdēļ vienā maisā droši metu visu papīru, plastmasu, kartonu un metālu (bundžas, vāciņus), tad parastie atkritumi, kuri pārsvarā sastāv no bioloģiskajiem, ja tos varētu ērti nošķirot, tad vispār parasto atkritumu gandrīz nebūtu. Un stikls pie stikla. Medikamentus uz aptiekām, baterijas uz lielveikaliem. Apskaužu tās kurām pa rokai ir pieci vai seši konteineri;-);-);-)
17.01.2019 21:05 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
+
Galu galā visas te brēc, ka Latvija tāda un sitada, bet pašas nejēdz savus atkritumus sašķirot kā to jau dara Rietumvalstis, par kuram te sajūsminās.

Šķiroju, cik varu, bet vēl ir, kur tiekties. Pietrūkst informācijas par to, vajadzētu veidot kaut kādas reklāmu kampaņas. Un atkritumu savākšanas firmas ir dažādas ar dažādiem noteikumiem, kā škirot.
Bet, jā, arī cenšos pēc iespējas mazāg pirkt lietas iepakojumos. Eju uz beziepakojuma veikalu un tirgu ar saviem maisiem/traukiem. Ja paņemu veikalā plastmasas maisiņu, tad izmantoju to vairākas reizes.
17.01.2019 21:34 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
*mazāk
17.01.2019 21:36 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Neesmu baigais šķirotājs, bet, ja kaut ko varu savos ieradumos mainīt, tad daru to.. uz veikalu braucam ar diviem saviem maisiem, ja varu izvairīties no mazajiem maisiņiem, tad daru to, piemēram, vienu papriku nelikšu atsevišķa maisiņā.
Darbā plastmasas pudelēm ir atsevišķa miskaste, kas ir jauki, nav jauki tas, ka man pie mājas ir viena kopīga miskaste.. kur lai es kaut ko sašķiroju?
17.01.2019 22:22 |
 
Reitings 586
Reģ: 03.04.2018
Nešķiroju. Tikai ierīces, baterijas, zāles un tādas lietas izmetu tam paredzētajās vietās.
17.01.2019 22:22 |
 
Reitings 586
Reģ: 03.04.2018
Jāsaka gan, ka lietoju savus iepirkumu maisiņus, ne katru reizi pērku jaunu.
17.01.2019 22:23 |
 
10 gadi
Reitings 861
Reģ: 01.12.2009
Lasu un šokējos par atrunām nešķirot!
Nav jātur 10 dažādas miskastes, mums pašiem ir tāds liels, smuks auduma grozs no H&M , kuru turam virtuves stūrī, kopā sametam visu, kas ir šķirojamas - plastamas pudeles un citi tīri iepakojumi, papīrs, stikla pudeles. Aizvedam 1x mēnesī sašķirot uz blakus rajonu, kur zinam, ka ir šķirotava. Izkrāmet grozu pa pareizajām tvertnēm prasa apm. 5min.
Daudzus šķirjamos tiešām viņi mēdz mest kopā, jo nu dēļ sliktās kulturas Latvijā, diemžēl šķirošana ir nepeiciešama, bieži esmu redzējusi, ka parasts miskastes maiss ir iemests papīram domātajā konteinerī.
17.01.2019 22:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits