Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

sāpīgas mēnešreizes

 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Sveikas! Kā jūs tiekat ar tām galām? Jo man kā likums pirmajā dienā ir milzīgas sāpes, tā, ka nekur vispār no mājas nekustos un visu dienu atguļu gultā. Varbūt jums ir ieteikumi kā mazināt mēnešreižu sāpes bez medikamentiem? Savādāk jau sāk pieriebties, ka katru mēnesi vienu dienu nevaru neko darīt ;D un izturība pret sāpēm man ir laba, tāpēc situācija nav dramatizēta - tiešām sāp un ļoti vēders pirmajā dienā+ velk uz vemšanu
15.01.2019 01:33 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Nu ir variants izmest tarakānus no galvas un to 1 dienu iedzert tomēr kādu pretsāpju tableti, ja jau tik traki, ka nevar piedalīties aktīvajā dzīvē (un nē, no 1 tabletes mēnesī nieres un aknas neatteiks). Efektīvs bezmedikamentu variants ir grūtniecība - veselus 9 mēnešus nebūs MR sāpju.
15.01.2019 06:52 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Es arī ieteiktu pretsāpju tabletes. Dolmen vai Solpadein. Pluss man palīdz, ja ielej karstu ūdeni pudelē un pielieku tur, sāpes pāriet.
15.01.2019 07:23 |
 
Reitings 354
Reģ: 29.12.2013
Man arī nepatīk lietot zāles, bet pirmajā dienā parasti iedzeru Dolmen, kad sāp visvairāk. Nav jēgas mocīties. Un jā, silta ūdens pudele vai termofors arī palīdz.
15.01.2019 08:06 |
 
Reitings 661
Reģ: 18.06.2018
Pēc sevis spriežu,ka tikai medikamenti. Un tiešām kaut kas silts pie vēdera. Jo man arī ir sāpes katru reizi,pat vemšana. Esmu dzērusi pusgagu visādus Prefeminus un Naktssveces eļļas,liekas neko labāku neesmu jutusi. Laikam jāsamierinās,ka tā tas ir. Varbūt ja jūti,ka sāpēs un tūliņ būs,izdzer laicīgi tableti.
15.01.2019 08:11 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Man gan no naktssveces eļļas sāpes palika mazākas. Man pirmajā dienā bija tā, ka krampju dēļ ļima kājas. Un vēders sāka sāpēt jau nedēļu pirms MR, un ar katru dienu, kas nāca tuvāk MR, sāpes kļuva neciešamākas. Es arī pirmās divas dienas dzeru pretsāpju. Nav variantu.
15.01.2019 08:40 |
 
Reitings 120
Reģ: 15.01.2018
Es ieteiktu iemācīties žonglēt,tas varbūt sāpes nemazinās ,bet žonglēšana atstāj iespaidu uz cilvēkiem. Sākumā sāc ar bumbiņām žonglēt un vēlāk pārej uz lielākiem un smagākiem priekšmetiem, ir redzēts filmās kā žonglē ar ķegļiem un motorzāģi,Tu varētu mēģināt ar velosipēdiem tas būtu kas neticams
15.01.2019 10:18 |
 
Reitings 258
Reģ: 02.08.2018
Man arī ļoti sāp, tā, ka nevaru aiziet uz darbu vai skolu. Citreiz sāpes uznāk tik pēkšņi, ja tad esmu uz ielas vispār vāks. Vienīgais ,kas man palīdzēja, bija kontracepcijas tables, bet tagad man nav attiecību un negribas tos hormonus lietot.
Vispār palīdz fiziskas aktivitātes un veselīgs uzturs, ja esmu ēdusi daudz taukainu, neveselīgu ēdienu, sāp stiprāk. Naktssveces eļļa arī palīdzēja, bijupar to piemirsusi, būs jānopērk
15.01.2019 10:23 |
 
Reitings 48
Reģ: 12.01.2019
Man arī vienmēr bija sāpīgas, palīdzēja tikai pretsāpju līdzekļi, bet tikai stipri.
Vai pie ārsta esi bijusi, teikusi? Jo var būt dažādi iemesli. Iesaku iet pie ginekologa un noskaidrot, ka nav kas nopietns.
Nu jau pāris gadus man rokā pretapaugļošanās implants, nemaz nezinu vai LV viņus taisa, dzīvoju Lielbritānijā. Mēnešreizes pazuda, tāpēc nesāp. Iesaku.
15.01.2019 10:46 |
 
Reitings 1461
Reģ: 10.02.2016
Es mokos 2-3 dienas ar neciešamām sāpēm. Diemžēl, lai kā arī negribētos - dzeru ibumetīnu 400 ( pa divām tabletēm uzreiz, jo savādāk nelīdz) vai iepriekš minēto Dolmen. Palīdz!
Aizej pārbaudies, man sākumā arī likās ka tās ir tikai sāpīgas mēnešreizes n-to gadu garumā, kopš sākšānās brīža. Bet izrādījās kas vairāk - Endometrioze. Un galu , galā beigās vēl operācija, jo bija endometriomas ( jeb cistas).
15.01.2019 11:17 |
 
Reitings 406
Reģ: 29.06.2017
Es mokos 2-3 dienas ar neciešamām sāpēm. Diemžēl, lai kā arī negribētos - dzeru ibumetīnu 400 ( pa divām tabletēm uzreiz, jo savādāk nelīdz) vai iepriekš minēto Dolmen. Palīdz!

Same here.
15.01.2019 11:21 |
 
Patīk
Reitings 2816
Reģ: 15.01.2013
ja nebūtu pretsāpju zāles nezinu, kā izturētu. vienmēr jūtu, ka tulīt sāksies un tad jau laicīgi iedzeru 1 ibumetīnu un pat līdz sāpēm netieku.
Kādreiz man šķiet man tik sāpīgi nebija- varēja iztikt bez, bet tagad jau gan vairs nē
15.01.2019 11:25 |
 
Reitings 48
Reģ: 12.01.2019
Atcerējos, man kādreiz viens bijušais ieteica dzērveņu sulu dzert. Viņš bija krietni vecāks vīrietis, bija sava pieredze :D Ziniet, palīdzēja. Dzērveņu sula šķidrina asinis (jāskatās vai var, ja kādas zāles dzer, obligāti jāizpēta lietošanas instrukcija zālēm vai labāk dakterim uzprasīt). Bet palīdzēja ar sāpem. Sāpēja, bet mazāk. Kaut kad arī ģimenes ārsts izrakstīja tabletes, kas padarīja mēnešreizes daudz šķidrākas (DAUDZ), tas gan bija nepanesami, ļoti ķēpīgi tas viss izvērtās un man tā noriebās mūžīgās ķibeles, ka es pārtraucu un labāk ar sāpēm sadzīvoju. Bet man tā bija liela problēma, jo lietoju tikai paketes, tamponi nav komfortabli man. Domāju, ka tā nebūt nebūtu tik liela problēma, ja es lietotu tamponus, varbūt ir vērts pajautāt arstiem, vai LV arī tādas zāles izraksta. Ar sāpēm itkā bija vieglāk, bet pilnībā nepazuda tik un tā.
15.01.2019 11:34 |
 
Reitings 276
Reģ: 06.09.2014
Man palīdzēja sēdēt siltā vannā (ne karstā), alkohols (50g konjaks/balzāms vai 2 gl vīna) vai abi kopā. Pēc tam parasti sanāk aizmigt un paliek labāk. Pretsāpju zāles minimāli līdzēja. Bet principā pirmajā dienā biju nefunkcionējoša, skatīšos, vai kas mainīsies pēc dzemdībām.
15.01.2019 15:40 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Man palīdzēja tikai hormonālās tabletes.
Sāpēs atviegloja ibumetīns un liku uz vēdera lejas daļas pudeles ar siltu ūdeni, lai tie krampji mazinās. bet palīdzēja tikai mazliet. Man bija tā ka tās sāpes līdz bezsamaņai. Vienreiz attapos vannas istabā uz grīdas, un tad nolēmu ka vajag hormonus. Līdz tam biju pie ginekologa un viņš teica ka citas vainas nav kā tikai izdalās pastiprināti viens hormons , kas rada muskuļu krampjus un ka tur palīdz tikai hormonālā kontracepcija.
15.01.2019 15:46 |
 
Nepatīk
Reitings 274
Reģ: 11.09.2018
Saprotu tevi, man pirmajā dienā ir sāpīgi līdz asarām, palīdz tikai un vienīgi ibumetin!
15.01.2019 15:48 |
 
Reitings 844
Reģ: 11.08.2011
Ibumetins.
Vislabāk, protams, kontracepcijas tabletes. Tās krampjus pilnībā likvidēja
15.01.2019 16:31 |
 
Reitings 15
Reģ: 13.07.2015
Man pilnīgi tas pats, pāris dienas iepriekš jau jūtu, ka nebūs labi. Un tad nu tajā trakajā dienā visu dienu guļu gultā, ir ok, nekas briesmīgi nesāp. Bet tad nāk vilnis kad sāpes ir tik neciešamasneciešama ka reizēm pat sēžu un bimbāju, kā vairs nevaru izturēt. Ir bijusi vēlme saukt ātros bet saprotu ka neesmu vienīgā tāda un šie vēl sāks smieties par mani. Plus vēl parasti momentāli nokrītas ļoooti zems asinsspiediens (man vispār ir iedzimti zems asinsspiediens), bet tam palīdz nepārspīlēti stipra kafija. Un visā kopumā tām sāpēm palīdz tikai laiks, dzeru zāles, mokos pa gultu un cenšos aizmigt. Kad pamostos, viss pārgājis. Kopā kādas 2 h ir tās briesmīgākās. Pēc tam atkal ir ok. Nezinu ko vēl darīt lai tā nebūtu. Laikam tiešām jāsāk tajās dienās lietot alkohols. Vai jāsāk skriet. (t)
23.01.2019 17:03 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits