Kažoki

 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Kur nopirkt skaistu un kvalitatīvu kažoku? Kur pirkāt savus kažokus , cik maksāja un kā nēsājās?
09.01.2019 10:35 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Palasiet te, varbūt acis vairāk atvērsies un kažoki vairs nebūs absolūtais ļaunums:
https://www.peta.org/issues/animals-used-for-clothing/animals-used-clothing-factsheets/inside-wool-industry/
10.01.2019 13:54 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Un nu neviens olu vistas gaļā netaisa un otrādi. Vecās, nederīgās vnk tiek utilizētas.

Dējējvistas lieto gan uzturā - nav labākas vistas buljonam par vecu vistu. Lielveikalos pie saldētajiem produktiem bieži vien var nopirkt buljonam domātās dējējvistas... Domāju, ka carī aitas, govis u.c. vecos un nederīgos dzīvniekus pārstrādā, piemēram, mājdzīvnieku barībā. No kauliem ražo želatīnu utt. Protams, arī lielu daļu vienkārši utilizē.
10.01.2019 13:46 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
šo industriju tā pat nekad neizdosies apturēt

vairākās valstīs tā jau ir apturēta. kažoku mode ir atavisms, savu aktualitāti zaudējis un ļoti neētisks materiāls.
10.01.2019 13:42 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Man gan negribētos ticēt, ka pēc nocirpršanas aitu vnk utalizē. Tas tomēr ir biziness, un aitas gaļa nav no lētajām (vismaz Latvijā nē)
Cik Latvijā ir tie aitkopji? No tām aitām, kas mums te ir, nav iespējams pat katram latvietim pa cimdu pārim uzadīt, kur nu vēl ko vairāk. Un pārtikā tiek lietota pārsvarā jēra gaļa nevis pieaugušas aitas. Tie ir tādi mazi lopiņi, kuriem tā vilna nemaz tik daudz nav, lai viņus tur baigi cirptu. Protams, lieto arī pieaugušas aitas, bet pēc tām nav tāds pieprasījums kā pēc jēriem.
Paskaties plašāk - pasaules līmenī. Nu tas ir tāpat kā ar vistām - ir olu vistas un ir gaļas vistas. Un nu neviens olu vistas gaļā netaisa un otrādi. Vecās, nederīgās vnk tiek utilizētas.
10.01.2019 13:42 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Tā gluži nav. Ir fermas, kur aitas audzē tikai dēļ vilnas un ir fermas, kur audzē tikai dēļ gaļas. Reti ir tādas, kas pārstrādā visu no A līdz Z.

Skaidri zini ka tā ir? Man gan negribētos ticēt, ka pēc nocirpršanas aitu vnk utalizē. Tas tomēr ir biziness, un aitas gaļa nav no lētajām (vismaz Latvijā nē), grūti noticēt, ka gaļa netiek pārdota kādam citam uzņēmumam, kaut vai pa puss cenu, tur tak tik daudz nauda iet gar degunu.
10.01.2019 13:23 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Bet ko pēc tam dara ar to aitu? Nu - kad viņa ir nokauta
Nu kā ko - utilizē.
Tomēr aitu audzē, lai iegūtu gaļu, ko cilvēki arī ēd un vilna ir kā pievienotā vērtība, jo tāpat jau to dzīvnieku nokaus, lai apēstu
Tā gluži nav. Ir fermas, kur aitas audzē tikai dēļ vilnas un ir fermas, kur audzē tikai dēļ gaļas. Reti ir tādas, kas pārstrādā visu no A līdz Z. Un kašmira kaziņas mazie ķīnieši gaļā nepārstrādā, tās tie audzētas tikai un vienīgi dēļ vilnas. Bet tas nenozīmē, ka tur viss ir kārtībā ar dzīvnieku labturības noteikumiem.
10.01.2019 13:15 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
No ētikas viedokļa jau tas neko tā pat nemainīs, bet tad vismaz tas ir mazākais ļaunus no lielākā.

Vispār ir ļoti maz tādu materiālu, kuru apstrāde un pārstrāde nenodara kaitējumu apkārtējai videi, bet tad var izvēlēties mazāko ļaunumu.
Kas attiecas uz smukumu - man personīgi smuki liekas kažokādas tikai detaļās - apkakle vai cepure, nevis ietīties no galvas līdz kājām lāča kostīmā.
10.01.2019 12:34 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Man personīgi neuztrauc visa šī kažokādu ņemšanās, kas ir pareizi un kas nē. Vairāk tomēr nepatīk, ka tie dzīvnieki tiek turēti drausmīgos apstākļos un bez maz vai spīdzināti, tāpēc pats neesmu sajūsmā par šo intustriju kā tādu. Tomēr jaatdzīst, ka smukas jau tās kažokādas ir.
šajā gadījumā no lopiņa vilnas (parastā vilna, kašmirs utt.) un kā šī vilna tiek iegūta? Pareizi - lopiņu audzē, nocērp, nokauj.

Nepiekrītu! Tomēr aitu audzē, lai iegūtu gaļu, ko cilvēki arī ēd un vilna ir kā pievienotā vērtība, jo tāpat jau to dzīvnieku nokaus, lai apēstu, tad lai neietu nekas zudumā, pie reizes arī apcirps, bet to pašu lapsu, ūdeli utt audzē tikai, lai novilktu ādu, tīri estētiskajiem nolūkiem, lai apmierinātu cilvēku iegribas un statusu sabiedrībā, kas no ētikas viedokļa ir pilnīgi slimi.
Var jau protams šūmēties par visu šo, tomēr jāsaprot, ka šo industriju tā pat nekad neizdosies apturēt, tāpēc būtu labi ja attiecīgās iestādes uzliktu ļoti stingras regulas visai šai industrijai un panāktu to, ka dzīvnieki tiek turēti un audzēti labvēlīgos apstākļos un nav visu dzīvi nomocīti, lai arī gala rezultāts ir tāds pats - viņu nokaus, tomēr tad vismaz dzīvniekam būs kaut cik nornmāla dzīve. No ētikas viedokļa jau tas neko tā pat nemainīs, bet tad vismaz tas ir mazākais ļaunus no lielākā.
10.01.2019 12:30 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Bet ko pēc tam dara ar to aitu? Nu - kad viņa ir nokauta.
10.01.2019 12:17 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Kašmiru, starp citu no kažoka izķemmē ārā
Tu domā, ka tāpēc tās kazas dzīvo ļoti labos apstākļos un līdz sirmam vecumam? Daudzi ķīnieši paši nedzīvo labos apstākļos, kur nu vēl kašmira vilnai audzētās kazas.
Patur šaurā būrītī, nocērp un kauj nost uzreiz, ja
Nu vispār jau jā. Tādas eko šmeko aitas ļoti reti, kad ir sastopamas. Ja aitas audzētu tikai mājas apstākļos un smukos ganāmpulkos, tad vilna būtu ļoti dārga un ekskluzīva prece. :-)
10.01.2019 11:58 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Kašmiru, starp citu no kažoka izķemmē ārā
10.01.2019 11:48 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Patur šaurā būrītī, nocērp un kauj nost uzreiz, ja? ;-)
10.01.2019 11:46 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Man ir super biezs mētelis ar fantastisku apkakli, bet ideāli ar to ir drēgnā rudenī un pavasarī.
Tie plastmasas maisiņi būs neatkarīgi no tā vai manai dūdai būs kažos, vai nebūs.
10.01.2019 11:33 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Nu ja normālu mēteli nopirkt nevar atļauties, tad jau gan neatliek nekas cits, kā ādas novilkšana kādam lopiņam
Normāls mētelis ir kāds? No kāda auduma? Normāls mētelis būs tik un tā izgatavots no lopiņa - šajā gadījumā no lopiņa vilnas (parastā vilna, kašmirs utt.) un kā šī vilna tiek iegūta? Pareizi - lopiņu audzē, nocērp, nokauj. Un process sākas no gala. Tad kā tas atšķiras no kažokzvēriem? Jeb visi domā, ka lai saražotu, piemēram, šitos ntos kašmira mēteļus, džemperus, cimdus, cepures kašmira vilnas kaziņas skraida pa pļaviņu kaut kur ekoloğiskajos Himalaju kalnos? :-D
10.01.2019 11:21 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Te jau strīdēties nav vērts, ja cilvēks nesaprot, ka to piesārņojumu pašas meita uzņem ar pārtiku. Saprotu, ka daudziem ir slinkums, vai apstākli neļauj par to domāt, bet kā var būt vienkārši pilnīgi po*uj?
10.01.2019 11:14 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Nu ja normālu mēteli nopirkt nevar atļauties, tad jau gan neatliek nekas cits, kā ādas novilkšana kādam lopiņam ;-)
Forši. Meitiņa varēs staigāt kažociņā pa ziemu, bet vasarās spārdīt plastmasas maisiņus pludmalē
10.01.2019 11:00 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
es tādu nekad nepirkšu, jo te taču nav ziemas.

Nu es sapratu ka esmu salīgais tips, man ir ziemas jaka parka, itkā "silta" bet tāpat pie 0 un mīnus grādiem apakšā prasās biezāks džemperis un džemperis uz plikas miesas velkamais ar nederēs, ir auksti.
Runājot par vakarkleitām, starp sportisku pufaiku un ūdeļādas kažoku pa vidu ir miljons alternatīvu.
Piemēram:

Nu camoooon. Jā variantu ir daudz, bet cik no tiem ir reāli piemēroti ziemai??
Tevis ieliktajā trencī un piemēram kleita apakšā es nosaltu! Man ir klasiski mēteļi kas piemēroti arī svinīgākiem pasākumiem, bet nu man reāli viņos ir auksti ja ari ārā ir +3. Un ejot uz kādu pasākumu kaut kā negribas pa virsu kleitai vai blūzei vilkt vēl džemperu kārtas :D
Un man reāli pietiek ar 5min no mašīnas līdz objektam lai jau būtu nosalusi un dusmīga :D
Kažoks liekas ideāls variants....tāpat riebjas visas tās pufīgās dūnu jakas, nekad tādas nevilkšu lai cik siltas būtu.
10.01.2019 10:52 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Nu es tādu mēteli nevilktu , ja nu vienīgi uz bērēm.
Būtu tākā laiks pieņemt , ka citus neuztrauc dzīvnīku galināšana , plastmasas maisiņu pārstrādes laiks un fery ietekme uz dabu.
Es taču pajautāju īsi un kodolīgi par tēmu , bet nē vajag aizdirst ar kāju skūšanu un Sibīrijas ziemeļiem.
Es pat domāju no savas kažokādas vestes uzšūt kažoku meitai, jo smuki !
Par tēmu, atradu meiteni fb , kurai ir forši kažoki no spānijas un grieķijas. Šodien plānoju ko piemērīt , baigais pluss ir tas , ka viņa gatava atbraukt pie manis ar visiem kažokiem
10.01.2019 09:12 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
bļin, iedomājos, kā tas metrs astoņdesmit kājas skuj pa neaizvērtajām durvīm bez klauvēšanas ienākušo kaimiņu priekšā. bet kažokā!
09.01.2019 23:35 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
nu ja, atbraucām. diskusijas pamatarguments: a u vas ņegrov bjut
09.01.2019 23:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits