Kažoki

 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Kur nopirkt skaistu un kvalitatīvu kažoku? Kur pirkāt savus kažokus , cik maksāja un kā nēsājās?
09.01.2019 10:35 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
Nav tā, ka es pati nesekotu kādiem "zaļā" dzīvesveida principiem, minēju jau piemēru par elektroierīcēm ar augstāku energoefektivitātes klasi; tāpat man patīk ienēsāt apavus un valkāt gadiem, ērtās drēbes valkāt gadiem, siltināt mājokli; taču brīžiem šķiet, ka cilvēki iet totālākajās galējībās. (t)
10.01.2019 22:14 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Mana sintētiskā ziemas jaka (nē, nevar kombinēt ar minikleitiņu, kuru Kamčatkas laikapstākļos tāpat saprātīgs cilvēks nevelk) kalpo jau 5 gadus un izskatās, kā jauna. Tad kad vienreiz nobeigsies, tad varēs nest uz kādu lupatu bodi, lai šie ved pārstrādāt :-)
10.01.2019 22:18 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
ja viens vegāns nedzīvo pilnīgi svēti pēc kāda indivīda skalas - ir bāžamsvienā maisā ar pārējiem..

Lidzigi ir ar kažokiem.. var staigāt kažokā un šķirot atkritumus, neēst gaļu utt.
10.01.2019 23:08 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Frivolous_ +++ kur vēl labāk pateikt!
10.01.2019 23:20 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Šie visi jautājumi no sērijas "vai man pirkt mākslīgo egli vai nocirst mežā zem elektrolīnijas" brīžiem kaitina, nu tad netaisiet bērnus un pašas izdariet pašnāvību, tas būs visekoloģiskāk.

SĀC AR SEVI UN RĀDI PIEMĒRU!
11.01.2019 09:12 |
 
Reitings 139
Reģ: 08.08.2018
Vēl ir pluss, par ko te nemanīju, ka ādas izstrādājumam ir termoregulācija, kas cilvēka ādai nav kairinoša, tas ir, nesvīst ne kājas zābakos, ne arī ķermenis jakā vai mētelī.
Kamēr mākslīgs apģērbs nebūs līdzvērtīgs dabīgajam, kā arī gaļas aizvietotāji līdzvērtīgi gaļai, tikmēr neviens nepārliecinās, ka kaka ir rafaello.

ka tik ne arī :D aizpagājušā gadsimtā tā bija, dabīgā āda un kažokāda bija vienīgais ādai draudzīgais materiāls, bet mūsdienās ražo sintētiskos materiālus, kuri elpo pat labāk nekā īstās ādas un kažokādas, kuras ir smagas!
Kāpēc bērniem ražo sintētiskā materiāla apavus? Kāpēc futbolisti valkā tikai sintētiskos treniņtērpus un apavus? Kāpēc ziemeļos dzīvojošie nēsā pufaicenes? Atbilde ir vienkārša, jo šodienas sintētiskiem materiāliem ir daudz vairāk priekšrocību nekā dabīgai ādai/kažokādai.
Laiks attīstīties un uzzināt kaut ko vairāk :)
Tā tikai padomijas paliekas pie mums, ka redz kažoks ir kaut kas kruts. Okē, es neskaitu klāt tās mažorkas ārzemēs, kuras pērk kažokus ponta pēc.
11.01.2019 18:13 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Šodienas sintētiskajiem materiāliem ir daudz vairāk priekšrocību nekā ādai?
Interesanti, kādēļ turīgajiem lietišķajiem cilvēkiem attīstītajos rietumos ādas kurpes, plānās dokumentu mapītes, maki, turētāji bieži ir no ādas?
Baltija ir pietiekami intelektuāli attīstīta, nekādi tumsoņas mēs te neesam.
Neapšaubāmi ādas kažoks ar spalvu ne katrai ir piemērots, tāpat prasa prasmīgu kopšanu un uzturēšanu. Tie populāri vairākām tautām, bet ne pie mums. Savukārt ādas izstrādājumi, nevajag liekuļot!
Runājat par dzīvnieku labturību un slikto audzēšanu kažoka dēļ. Audzēt cūkas, vistas, lašus gan laikam korekti? Ja? Tevi paņemtu no ērtā krēsla, ieliktu četrās sienās un barotu priekš ādas vai gaļas ieguves, domāju Tev būtu vienalga, kāpēc Tevi grib ieslēgt, barot un nobei***
11.01.2019 18:22 |
 
Reitings 139
Reģ: 08.08.2018
Interesanti, kādēļ turīgajiem lietišķajiem cilvēkiem attīstītajos rietumos ādas kurpes, plānās dokumentu mapītes, maki, turētāji bieži ir no ādas?

tev neliekas, ka tās ir vispār dažādas lietas? Nevajag visu mest vienā katlā.
Runa ir par kažokiem un ādas kurtkām.
Ja? Tevi paņemtu no ērtā krēsla, ieliktu četrās sienās un barotu priekš ādas vai gaļas ieguves, domāju Tev būtu vienalga, kāpēc Tevi grib ieslēgt, barot un nobei***

Sāksim ar to, ka dzīvniekiem nav tas intelekts un saprāts, kas cilvēkam, tieši tāpēc arī šeit salīdzinājums ir stulbs.
11.01.2019 18:28 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Ak vai, atkal ar tām mapēm un makiem :-D tas ir kaut kas pilnīgi cits un lai staigātu ar ādas maku vai somu nav jābūt ne turīgam, ne rietumeiropietim.
11.01.2019 20:16 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Es redzu atšķirību starp ādas izstrādājumiem no gaļas govs, kas tika audzēta un nokauta pārtikai, pārējās tās daļas lietderīgi izmantojot, un kažokzvēra, mežazvēra nevis mājaslopa, audzēšanu un nokaušanu vienīgajam mērķim - kažokam, kas ir luksusa prece un tiek pirkts tikai tāpēc ka smuki. Un vienā kažokā var būt ap 300 tādu zvēriņu.
11.01.2019 20:44 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
tev neliekas, ka tās ir vispār dažādas lietas? Nevajag visu mest vienā katlā.
Runa ir par kažokiem un ādas kurtkām]
Oi, es nevaru, audzēt un galināt nost kažokzvēriņus ir nehumāni, barbariski utt., bet vilkt nost ādu krokodīlam, kamēr tas ir dzīvs, tas ir kaut kas cits. :-D
11.01.2019 20:46 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Kādēļ daļai šķiet, ka tie, kas nenēsā kažokus defaultā ēd gaļu, valkā ādu un pērk krokodila ādas somiņas, piedevām to visu regulāri? :D /un vēlams kopā .. zaķis mākslīgajā kažokā, ādas biksēs, ar vistas stilbu rokā un eksotiska rāpuļa ādas koferi pie sāniem aģitē par kažokzvēru labklājību ..:D :D :D /
Nuja, labāk jau nedarīt neko, ja jau nevar visu, maksimāli efektīvi un uzreiz. Slimnīcas ar klapēsim ciet, jo visus kaites apārstēt vēl nemākam.
11.01.2019 20:58 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Mjā...dubultā morāle vien te sanāk...kur tad ir tā robeža kad ādas izstrādājumi ir ok bet kažoki nav ok...??
Kāpēc dzīvnieks kas audzēts nokaušanaj un ēšanai, piem govs, ir ok, bet ūdele kažokam nav ok...??
Kāpec viens dzīvnieks augstākā vērtē kā cits?
Neko loģisku un sakarīgu te neviens vēl nav atbildējis :D
Pūkainie zvēriņi redz žēl bet govis un cūkas var kaut uz urrā...
11.01.2019 20:59 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Nuja, labāk jau nedarīt neko, ja jau nevar visu, maksimāli efektīvi un uzreiz. Slimnīcas ar klapēsim ciet, jo visus kaites apārstēt vēl nemākam.

Un kur te kāda loģika? :D
Nu ok apturēs kažokādu ražošanu. Tad ķersies klāt tām govīm un liellopa gaļu vairs pasaulē neēdīs? :D
Salīdzinājums ar slimnīcu vispār wtf.
11.01.2019 21:02 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Nevalkāju kažokus.
Tāpat uzturā un apģērbā nelietoju pilnīgi nekādus dzīvnieku izcelsmes produktus.
11.01.2019 21:08 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Mariee, tiešām visus ādas izstrādājumus, neurnājot par mainstrīma produkciju lētuci, kuram bieži šuves un līmējumi sabrūk, kaut āda vēl 100% super stāvoklī!, viegli var atļauties?
Plānās dokumentu mapes es nepirku, vienu man uzdāvināja pirms 18 gadiem, tolaik viņa maksāja 85 Šveices frankus, tur uz vietas. Neliela firma uz vietas, nekāds kliedzošs zīmols. Tagad tādu var nopirkt, ja ļoti meklē, par ap 185 eiro. Otru dod darbs, es nezinu, cik maksā, lietoju 7 gadus, nolietojuma pazīmmju nav.
Maks handmade no 2007 gada, toreiz par Ls 50 nopirku un īstenībā lēti, tolaik tādi maksāja Ls50 - Ls 120.
Man nepatīk mainīt makus, mapes un somas, tāpēc gribu ādas un ultra kvalitātē, brenda nosakumu man nevajag, tur cits, ala diplomātiskais stils man patīk.
Apavi.
Zābaki, īstas, labas ādas, EUR 199, dzīvotspēja 4 mēneši, āda super skaista, līmējumi pie šuvēm ūdeni cauri laiž kā siets, 4 mēn bija labi. Āda piegriezta bez rezerves, daži milimetri zem pamata locījuma. Super jauki, ne tā? :-P
Salīdzinājumam ofisa kurpes, ar kurām ir iets arī kilometrs pa šķīdoni, ir pāris reizes lietotas uz ielas pie mīnus 15 noejot pa Vecrīgas bruğiem krietnus gabalus. Intensīvi lietotas 3 mēn ikdienā, tad ofisā/auto, ikdienā ne vienmēr tieši šīs. 8 gadi un no ārpuses izskatās kā tikai ofisā mēnesi lietotas. Toreiz bija EUR 289. Ne liekais brends, bet arī ne mēsls.
Kažoka man nav, arī negribu kažoku.
11.01.2019 21:41 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Peekaboo, kāpēc pēc Taviem uzskatiem gaļas lietošana uzturā un lapsu nēsāšana ap kaklu ir viens un tas pats?
Apturēs kažoku ražošanu, ūdeles, lapsas un citi zvēri, kam daba dāvājusi skaistu kažoku, dzīvi būros vairs nepavadīs.
Gaļu gan Tu turpināsi ēst, jo ūdeles kažoks un govs uz Tava šķīvja nav viens un tas pats.
Statistikai - sarkano gaļu uzturā nelietoju. Pārsvarā cenšos pārtikt no jūras produktiem, zivīm. Olas un pienu pērku no laukiem, no paziņas. Kad varu - arī vistas gaļu.
Neesmu veģetāriete, bet cenšos domāt ko es pērku un ko es ēdu. Ir daudz no svara vai es ēdu vistu, kura ir augusi lieliskos apstākļos, pilnīgā brīvībā vai vistu no konveijera. Tas pats attiecas uz olām un pienu. Sieru es nevaru dabūt no laukiem, jogurtu ne, daudz ko nevaru, bet tas nenozīmē, ka nav jēga censties dabūt to, kas ir no laukiem pieejams. Tas ir maz, bet Labāk nekā nekas.
Šeit, redzu, rindai šķiet - ja nevaru dabūt arī sieru un jogurtu no laukiem, tad nav jēgas pirkt arī olas un pienu no laukiem. - ja nevaru uz visiem 100%, tad neizdarīšu pat uz iespējamajiem 70%, jo kāda gan jēga...
11.01.2019 21:41 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Vista augusi pilnīgā brīvībā neeksistē!
11.01.2019 21:45 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Tul, iztiksim bez bērnu dārza. Vai arī Tava loģika ir tāda, ja vista neskraida kopā ar vāverēm pa parkiem, tad lauku vista, kura sāpi nepazīst, neskaitās, jāpērk tā konveijera?
11.01.2019 21:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits