7-13.janvāris '19

Laba nakts!
Kas notiek jūsu pusē?
`
Šodien paziņas vienam salstošam cilvēkam izsauca ātros. Viena no brigādes gan bija visai neapmierināta, ka traucējot ar tādām lietām, bet nu cilvēks nekustīgi gulēja sniegā. Atjēdzies tikai tad, kad jau ātrie bija klāt, palicis slikti, nemaz piedzēries nebija. Kaut kāda neforša pēcgarša.
07.01.2019 02:18 | Saite

Jā, mēs gatavojam mājās arī pusdienas, ņemam līdzi, vai gatavojam lielāku katlu.
07.01.2019 13:18 | Saite

Nu saldēta gaļa nekad vairs nebūs tas. Kaut vai steiku - no saldētas gaļas labu izcept nevar.
Burkānnieki vispār būtu jāievieš, tā vairumā ēdam lapas, spinātiņus, rukolas utt.
07.01.2019 13:15 | Saite

Zinas tante, gaļu var sasaldēt, iepriekšējā vakarā pārlikt no saldētavas ledusskapī un nākamajā dienā gatavot. Salātlapas tiešām ilgāk par divām dienām nevar uzglabāt svaigas, tāpēc, piemēram, mēs ēdam salātus ar salātlapām nedēļas sākumā, bet nedēļas beigās kādus citus salātus - burkānu, biešu vai konservētos.
Tāpēc, lai iepirktos vienu reizi nedēļā vajag arī plānot ēdienreizes. Tad jau laicīgi var ieplānot tādus ēdienus, kuriem labāk piestāvēs svaigie salāti nedēļas sākumā un cita veida salātpiedevas tiem, ko nedēļās beigās. :-)
07.01.2019 13:03 | Saite

MaijaGardi, man šķiet tas visvairāk atspēlējas tajā, ka daudz kas nav jāpērk. Hmm, aizmirsu pieminēt, ka mājās ēdam tikai brokastis un vakariņas, pusdienas darbā, to neskaitu klāt. Bet ja pieliktu vēl pusdienu naudas, tad būtu kādi 70 eiro, arī nav pārāk traki.
07.01.2019 12:58 | Saite

Es ar nesaprotu, kā var nopirkt nedēļai. Svaiga gaļa, salātlapas - tas taču nestāv ledusskapī ilgāk par 2 dienām. Un gatavot nedēļai uz priekšu arī nav variants. Man garšo tikko pagatavots ēdiens, nevis mikrenē/cepeškrāsnī atsildīts.
07.01.2019 12:55 | Saite

Lielākoties iepērkos reizi nedēļā, šad un tad ieskrienu arī piemājas veikalā, ja pēkšņi beidzas maize vai kas cits.
Pašlaik ļoti bieži gatavoju zupas, jo, kad ar bērnu pārrodamies no dienas darbiem, tad viņš ir ļoti izbadējies, zupu uzsildīt ir visātrāk.
07.01.2019 12:55 | Saite

PrincessL, diezgan maz naudas aiziet pārtikā. Man dienā aiziet kādi 10 eiro.
07.01.2019 12:50 | Saite

Arī mēs jau vismaz kādu pusgadu iepērkamies 1 reizi nedēļā. Parasti sestdienās, braucot no Rīgas, pa ceļam saplānojam, ko ēdīsim pa nedēļu, tad iebraucam veikalā un sapērkam visu nepieciešamo. Cenšamies ēst tā, lai nedēļas sākumā ātrāk iztērētos viss, kas ātri bojājas, piemēram, dārzeņus taisīšu nedēļas sākumā, bet citas piedevas (griķi, rīsi, biezputras) nedēļas beigās. Pa nedēļas vidu sanāk ieskriet veikalā pēc piena, jo tas parasti beidzas visātrāk. Man šķiet nedēļā tērējam kādus 40 eiro pārtikai, higiēnas precēm utt. Jāpiebilst, ka esam 2 un tādas lietas kā kartupeļi, bietes, burkāni, sīpoli, ķiploki ir pašu audzēti un uzglabāti no vasaras (tos nepērkam), tāpat dažādi konservētie labumi (gurķīši, tomātu-paprikas mērces, ievārījumi un sulas) ir pa vasaru sataisītas un pa ziemu lietojas.
07.01.2019 12:46 | Saite

Sveikas.
Daļa darbu apdarīti, tagad jāsagaida kad vīrs pabeigs savu darbu un kāš izbrauc pakaļ otrai mašīnai.
Nevaru saprast šodien pēc skolas ar dēlu uz kalnu, vai mēģināt tikt pie friziera - galīgi noaudzis. Timēr pie friziera atsakās doties. Tas nekas ka pirms z.svētku pasākuma pieķēru pie spoguļa ar virtuves šķērēm rokās :-D
Runājot par pārtiku nedēļai - arī cenšos taupīt un veikalā pavadīt pēc iespējas mazāk laika. Tāpēc veikalu cenšos apmeklēt 2x ned. Jo avàdàk produkti bojàjas un mēdz paslēpties ledusskapī.
Runājot par dārzeņiem - parasti vāru zupu no pāri palikušajiem vai kā piedevu kādam gaļas produktam.
Ja ledusskapī ir pietiekami vēss arī produkti ilgāk saglabājas.
07.01.2019 12:36 | Saite

Lattte
Mums parasti ir divi variant: Pasuutiit ''Hello Fresh'' paartikas kasti uz 5 dienaam. Tas izmaksaa £50.00 - Tur sanaak vakarinjas diviem cilveekiem uz 5 dienaam. Tad tikai jaanopeerk klaat kaut kaadi niecinji brokastiim / pusdienaam un eediens nedeeljas nogaleem.
Otrais variants - 6dienas riitaa abi divi kopaa saplaanojam naakoshaas nedeeljas eedienkarti.
Parasti izdomaajam 3 eedienus kurus var eest divas dienas peec kaartas, sho metodi piekopjam jau kaadus 2 meeneshus un var iisteniibaa ljoti daudz naudas iekraat uz paartikas.
Piemeeram ,shiis nedeeljas plaans :
Vistas zupa - primdien un otrdien
Lielopa galjas strogonovs - treshdien un ceturtdien
Vistas cepetis ar daarzenjiem - piektdien un sestdien.
7dien parasti pasuutam take away vai eedam aarpus maajas..
Kad saraksts ir gatavs tad dodamies uz LIDL un iepeerkam peec iespeejas vairaak produktu, to ko nevar atrast LIDL , to dodamies pirkt uz citu veikalu.
Iepeerkoties LIDL uz nedeelju parasti izteereejam ap £50.00 un tas ir iekljaujot kaadu naskjiiti, tiiriishanas liidzekljus utt.
Agraak paartikai teereejaam ap £500 meenesii ,nedomaajot liidzi .
07.01.2019 12:35 | Saite

Es iepērkos 2x nedēļā. Neprotu nopirkt dārzeņus, piemēram, uz nedēļu - tie aiziet bojā, jo ledusskapī visam nav vietas. Gaļu sasaldēju, ja zinu, ka izlietošu tik nedēļas beigās. Nezinu, vai tas ietaupa naudu, bet laiku noteikti! Iepērkoties uz nedēļu, rūpīgāk jāpēta termiņi piena produktiem.
07.01.2019 12:13 | Saite

Mana ģimene arī parasti pārtiku iepērk 1x nedēļā. Pirkumi pirms tam tiek plānoti nedēļai uz priekšu.
07.01.2019 12:04 | Saite

Lattte kā spēj iepirkt pārtiku nedēļai? Cik parasti liela summa sanāk?
Es labi ja 2-3 dienām varu iepirkt, vienmēr kaut kas vēl trūkst un jābrien atkal uz veikalu, piemēram dārzeņi, piens, krējums, gaļa jāpiepērk.... :-D es mācos vēl. Arī gribētu labāk plānot savu budžetu un būt lielākai skaidrībai par naudas plūsmu, citādi reizēm liekas ka daudz par daudz tērēju.
07.01.2019 11:56 | Saite

Labriit!
Shodien saaku klausiities audio graamatu '' The Total Money Makover'' , radaas iedvesma saakt taupiit un mainiit savu attieksmi pret naudu.
Saakshu ar shodienu - iznjemshu £30.00 skaidraa naudaa un taa buus mana '' kabatas nauda'' shai nedeeljai. Jaasaka gan, ka paartika nedeeljai jau ir iepirkta. Tad nu tie £30 buus kaut kaadiem siikumiem un nedeeljas nogalei. Jaasaak sevi ierobezhot, savaadaak nekas nekad netiks iekraats.
07.01.2019 11:52 | Saite

Es laikam nepiekristu strādāt līdz 18.00 - ar mazu bērnu/bērniem tas neder! Līdz dārziņam aizbraukt vismaz pusstunda, kamēr bērnus paņemtu (labi, ja abi ies vienā dārziņā), līdz mājām vēl pusstunda! Būtu mājās ap pusastoņiem. Nē, paldies. Es labāk sāku darbu nedaudz agrāk, jo piecelties nav grūti. Tā ka man svarīgi, lai vai nu varu pati regulēt no-līdz stundas, vai arī 9-17.
07.01.2019 11:31 | Saite

Sveikiņī :-)
Viss, manas brīvdienas oficiāli ir beigušās :'-( Šī gada pirmā darba sapūlce nokavēta, darbi daaaaudz, jūtos kā pirmā diena jaunajā darbā :-/
Un miedziņš nāk :'-(
07.01.2019 11:27 | Saite

Paranoid piekrītu, 17:00 arī mana bērna bērnudārzā jau vecāki aktīvi izņem bērnus, 18:00 jau ir pustukšs, daži bērniņi vien gaida mammas.
07.01.2019 11:26 | Saite

Šoko, paldies!!!(l) Patīkami! :-) Es gan šogad neatradu spēku un resursus sevī...:-/
Jauns gads - jauna es...kā tad! :-| Jau kuro dienu esmu atskaitēs...
Un jau kuro dienu mani moka starpribu nerva iekaisums...Nu jau līdz raudienam. :'-(
07.01.2019 11:19 | Saite

MaijaGardi
Manu bērnu bērnudārzā pēc plkst. 17:00 vairs nav neviena bērna un tas ir Rīgā. Nav ne jausmas kur tie vecāki strādā.
07.01.2019 11:13 | Saite

MaijaGardi, mani vairāk kā apmierina šāds darba laiks, jo iepriekš strādāju 10:00-19:00 pilsētā, kurā pēc 20:00 viss jau ir ciet. Uz 08:00 man būtu grūti piecelties, 09:00 ir tieši laikā, pēc 18:00 savukārt varu paspēt uz teātri, kādu publisko lekciju vai mierīgi ar draudzenēm pasēdēt kafūzī. Vēl labāk būtu, ja pati varētu izvēlēties savu darba laiku, bet tas šobrīd nav iespējams.
.
Pēc 18:00 gulēt? :-O Jā, man arī darba dienu vakari paiet ātri, bet ar labu laika plānošanu noteikti var "pavilkt ilgākus". Kur problēma tās otras 30 min. pusdienlaika iziet izvēdināt galvu vai aiziet uz veikalu nopirkt produktus vakaram? Ietaupīsi laiku pēc darba.
07.01.2019 11:12 | Saite

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Emojis are from "Twemoji" by Twitter - Graphics are licensed under CC-BY 4.0 Open Source.
vairāk

Aptauja

Vai forumā vajag ieviest iespēju labot savu ierakstu pēc tā publicēšanas?
  • Jā, 5 minūšu laikā
  • Jā, 10 minūšu laikā
  • Nē, nevajag
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk

Lietotāji online

Šobrīd nav neviens reģistrēts profils portālā!