Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jau otrais pusgads sākas , bet es vel nezinu ko vēlos darīt tālāk!!!!

 
Reitings 25
Reģ: 09.09.2018
Sveikas.
Esmu satraukumu pilna jau kopš septembra. Tūlīt beigšu pamatskolu un nezinu ko darīt tālāk. Tehnikums vai vidusskola?!!!
Ģimene dod padomu, lai sekoju sirdij un zināšu ko vēlos. Vecāki ļauj izvēlēties skolu un uzstāj uz citu pilsētu. Bet baidos pieņemt lēmumu, baidos, ka nožēlošu.
Daudz kas mani attur no pilsētas maiņas. Draugi- tie ar laiku pazudīs, jo būs grūtāk tikties. Nesen iepazinos ar jauku puisi, arī viņu žēl atstāt, kaut gan , puisis nekad nebūtu iemesls tam, lai iegūtu mazāk vai ne tik kvalitatīvas zināšanas.
Baidos neatrast jaunus draugus, un ne nebūt apmierinātai ar izvēlēto profesiju, gadījumā, ja izvēlos tehnikumu.
Vidusskolu īsti negribu, jo liekas, ka vieglāk būtu tehnikumā izmācīties 4 gadus un beigt gan vidusskolu, gan iegūt profesiju. Zinu, ka vēlos mācīties arī augstskolā, tāpēc nezinu vai vajag to tehnikumu.:-DGalvā liela putra.
Esmu interesējusies par tehnikumiem. Iepatikās Liepājas Valsts Tehnikums, tu mani interesēja tikai stila speciālista profesija.
Varbūt kāda no jums zina ko par šo skolu un varbūt pat pati izvēlējusies?
05.01.2019 00:09 |
 
Reitings 82
Reģ: 20.10.2018
akd, šīs tēmas ir jau tik bezgalīgi daudz, cik zvaigznes kosmosā :D
izklausās, ka vecāki vēlas tevi, lai tik ātrāk prom no mājām...
ja galvā liela putra, tad laikam neatliek nekas cits kā vidusskola, kur tev doti 3 gadi apdomāšanai.
05.01.2019 00:28 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Ja man vēlreiz būtu jāizvēlas, izvēlētos tehnikumu, jo, arī pabeidzot vidusskolu, man nebija ne jausmas ko gribu darīt tālāk, tā ka tie 3 gadi vismaz man nedeva absolūti neko, tādā ziņā, ka tā arī neradās skaidrība par to, ko gribu darīt tālāk. Tādu īstu sajēgu par to, kur gribu sevi redzēt nākotnē, ieguvu tikai pirms trim gadiem. Tehnikumā vismaz būtu ieguvusi kaut kādu profesiju un, pat ja tā nebūtu mana sapņu profesija, pēc tehnikuma beigšanas tomēr būtu jau kaut kāds papīrs un kaut kādas zināšanas un iemaņas iegūtas, lai atrastu darbu un sāktu veidot sev pamatu zem kājām. Bet nu tas, protams, tikai mans viedoklis. Izvēle paliek Tavās rokās.
Viss, ko vēl vēlos piebilst, ir tas, ka šajā dzīvē vajag paļauties uz sevi, nevis šaubīties par pilsētas maiņu tikai tāpēc, ka tur paliek draugi vai otra pusīte. Saprotu, ka šajā brīdī, kad esi pabeigusi tikai vidusskolu, draugi liekas kā visas pasaules epicentrs, taču, tici man, īsti draugi nepazudīs un mīlestība arī ne, ja vien puisis būs sakarīgs. Savulaik līdzīgā situācijā es izdarīju izvēli par labu draugiem, pēc tam to nožēlojot ilgi jo ilgi, jo draugi, gadiem ejot, atsvešinājās un pazuda, kā rezultātā attapos gan bez draugiem, gan bez iespējas, kuru biju palaidusi vējā. Ja man būtu iespēja vēlreiz izdzīvot vidusskolas gadus, domātu tikai un vienīgi par sevi, savu karjeru, izglītību un nākotni, nevis draugiem vai puišiem. Ir labi, ja ir puisis un ir labi, ja ir draugi, tik ilgi, kamēr viņu esamība neietekmē Tavas domas saistībā ar Tavu nākotni.
05.01.2019 00:58 |
 
Reitings 245
Reģ: 29.05.2018
Es arī šogad beigšu 9. klasi, arī nav ne jausmas par nākotni pēc vidusskolas. Esmu izlēmusi, ka palikšu savā skolā, jo mums forši novirzieni, un man ļoti patīk mana skola, kā arī nezinu, vai ir jēga mainīt skolu tikai mainīšanas pēc, ja viss mani apmierina un esmu izlēmusi, uz kuru novirzienu iet. Runājot par tehnikumiem, es to neizvēlētos, jo (jā, zinu, ka varbūt tie ir stereotipi) zinu, ka noteikti iešu uz augstskolu un cik dzirdēts, tad tehnikumos ir zemāka izglītības kvalitāte, kas man noteikti ir svarīga. vēl man šķiet, ka tehnikumi ir labi tādiem cilvēkiem, kuri 100% zin ,ko vēlas darīt, piemēram, jau no agrām dienām zin, ka grib būt mehāniķis vai frizieris. Es neesmu tā ļooooti rūpīgi pētījusi tās tehnikumu profesijas, bet cik esmu skatījusies, mani nekas tā ļoti neuzrunā, manuprāt, liela daļa no tehnikumu piedāvātajām profesijām ir tādas, ko var apgūt pašmācībā.
05.01.2019 01:11 |
 
Reitings 245
Reģ: 29.05.2018
Varbūt , ja nezini, kas tev patīk un, ko vēlies darīt, padomā par to, ko noteikti negribi darīt.
05.01.2019 01:13 |
 
Reitings 245
Reģ: 29.05.2018
Noteikti padomā kārtīgi par to citu pilsētu, jo nav vērts mainīt skolu(runa par vidusskolu tieši) uz citu pilsētu, tikai mainīšanas pēc, ja nav baigo atšķirību, piemēram, izglītības kvalitātē( ja tā tev ir svarīga), kaut kādos novirzienos u.c. Man vide un sabiedrība ir svarīga, tāpēc es noteikti ļooooti nopietni šo domu izskatītu un noskaidrotu visu, visu.
05.01.2019 01:19 |
 
Reitings 58
Reģ: 13.05.2017
http://lilit.lv/forums/topic/213515-nakotne/
Līdzīga diskusija
05.01.2019 09:18 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Izklausās, ka vēl neesi gatava pārcelties uz citu pilsētu.
Ja nezini, ko pati gribi, bet plānā ir universitāte, vidusskola man šķiet loģiska izvēle.
05.01.2019 10:38 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Ja pamatskolā atzīmes ir virs viduvējā līmeņa un vēl ir vēlme studēt, tad viennozīmīgi iesaku vidusskolu.
Ja pēc tam ir vēlme vai apstākļi piespiež, tad "teķa" izglītību var piemācīties papildus - http://viaa.gov.lv//lat/es_fondu_projekti/jauniesugarantija/par_jauniesu_garantiju/
Rezultātā ir gan profesionālās izglītības diploms, gan arī vidējās izglītības diploms ar pietiekami labām atzīmēm, lai būtu vieglāk tikt augstskolā. Arī tehnikumā var labi mācīties, taču lielākoties tas tomēr tā nenotiek.
05.01.2019 12:59 |
 
Reitings 20
Reģ: 17.12.2018
Es ieteiktu iet uz tehnikumu. Jo - ārāk iemācīsies būt patstāvīga, visi pirmkursnieki ātri atrod draugus ( nemelošu cits jau atradis bariņu 1. dienā), ja izvēlēsies gudri profesiju tad tas būs ļoti vērtīgi, piemēram, grāmatveži, multimediji,konditori, datorsiatēmas. Tu būsi ieguvusi zināšanas jau kāda jomā un pēc tiem 4 gadiem zināsi vai patīk vai nē + būs jau diplomiņš rokā. Ja iepatiksies, piemēram, grāmatvedība varēsi pēc tam iet studēt ekonomiku utt. Man šķiet, ka tehnikums ir vērtīgs. Ā vēl tehnikums iemāca būt patstāvīgam mācību ziņā, jo skolotājiem ir vienalga par tevi, viss atkarīgs no paša, neskries pakaļ kā mazpilsētiņas viduaakolās.
Es paliku vidusskolā un no tā vienīgais ieguvums, ka 3 gadi pa mājām un daudz kopīgu pasākumu ar draugiem, bet tie 3 gadi nedeva neko
05.01.2019 17:45 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Jēdzīga vidusskola, viennozīmīgi.
05.01.2019 18:31 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Uz tehnikumu noteikti neietu ja varētu “pavilkt “ normālu vidusskolu
05.01.2019 18:50 |
 
Reitings 502
Reģ: 07.03.2018
Tikai sākas otrais pusgads. Manuprāt, tajā vecumā domas pa nedēļām pat var mainīties. Ja normāli iet skolā tagad, neietu uz tehnikumu un nenolaistu līdz ar to sevi zemāk.
05.01.2019 18:59 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Visās šāda veida diskusijās atbalstu un atbalstīšu izvēli iet uz vidusskolu, jo īpaši ja ir kaut mazākā doma par turpmākām studijām augstskolā. Ja atzīmes ir labas - varbūt pat var pāriet uz ģimnāziju.
Ja gribas tikai patusēt un diplominu un jaunus draudziņus pirmajā dienā, tad jau var šīberēt arī uz tehnikumiņu, bet vairumā gadījumu līmenis ir pa gabalu redzams.
Lai nebūtu balts vai melns - var var, arī tehnikumā iegūt normāla līmeņa izglītību, bet tad ir jāgrib un jāinteresējas, kā iegūt vairāk, nekā prasītais minimums.
05.01.2019 19:13 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Jēdzīga vidusskola, viennozīmīgi.
05.01.2019 19:13 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Bet baidos pieņemt lēmumu, baidos, ka nožēlošu.

Neteikšu kur Tev iet, bet pateikšu ko citu. Dzīve nesastāv tikai no pareizajiem lemumiem, tā sastāv arī no kļūdām un tas ir pilnīgi normāli. Ja arī Tu kļudīsies savā izvēlē, kas tad slikts notiks? Nu sapratīsi ka nav Tavs, paņemsi sev līdzi kādas jau iegūtas zināšanas un iesi tālāk, studēsi ko citu. Cits arī savos 40 vēl nezina ko gribētu darīt, bet Tev viss vēl ir priekšā, ir iespējams pamēģināt daudz dažādu lietu, ir iespējas pieļaut stulbas kļūdas un tas izlabot. ;-)
05.01.2019 19:24 |
 
Reitings 10
Reģ: 05.01.2019
Man patīk tāds variants, ko esmu tagad dzirdējusi, ka daži skolēni tā dara - paņem vairākus vidusskolas gadus kopā un pabeidz vidusskolu ātrāk. Tas liekas diezgan ok, jo pēdējā vidusskolas gadā tiešām lielākoties ir atkārtošana un mums ir ļoti izstiepta izglītības iegūšana, man tiešām šķiet jocīgi, kad 19gadnieki sēž skolas solā.
05.01.2019 19:31 |
 
Reitings 84
Reģ: 02.05.2018
Es ieteiktu tehnikumu. Ja gribi mācīties tad var normālu līmeni mācībās un eksāmenos iegūt arī tehnikuma. Un plusiņš ir tāds ka beidzot tehnikumu ir profesijas diploms un mācoties ir stipendija. Stipendijas lielums gan atkarīgs no sekmēm un no nodarbību apmeklētības. Ja būs kavējumi un zemas sekmes tad stipendijas nav vai tā ir neliela. Pie tam stājoties augstskolā nav problēmu ar darbu it īpaši ja tehnikuma pirmajā kursā izvēlies uzņēmumu kur vēlies strādāt. Tas ir izvēlies profesiju kas daudzmaz patīk sāc mācīties un ej uz uzņēmumu pasaki ka gribi brīvprātīgi palīdzēt bez atlīdzības, paskatīties kā profesijā strādāt reāli uz pāris stundām nedēļā un ar laiku parasti sakarīgs uzņēmums jau piedāvā pastrādāt vairāk un par samaksu un kad sāksies prakse vispār viegli, ir gan prakses vieta gan alga. Kad sāksi studēt varēsi strādāt uz puslodzi nebūs jāiet strādāt uz kādu mazkvalificētu darbu. Tas gan ir ideālā variantā ja ir uzņēmība un paveicās.
05.01.2019 21:17 |
 
Reitings 226
Reģ: 12.10.2015
Es sen vidusskolu beigusi un aizvien nezinu, ko gribu. Tāpēc silti iesaku neņemt pliku vidusskolu, ja tik tumša bilde tev. Lai vai kā, labāk beigt jau ar kādu profesiju. Vēlāk jau visu var izmācīties, ko sirds kāro.
05.01.2019 21:36 |
 
Reitings 586
Reģ: 03.04.2018
Vidusskola.
05.01.2019 22:04 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Prof. vidusskolām, ar dažiem izņēmumiem, nav ne vainas. Tas, kā pabeigsi, tikai un vienīgi no pašas atkarīgs. Sliktās sekmes ir, es pat nezinu kā, kultivēts stereotips. Statistiski - vrbt arī tiesa, bet ne nu tas traucē iestāties augstskolā, ne sakarīgu karjeru veidot.
05.01.2019 22:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits