Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

ko studēt?

 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Sveikas! Šobdrīd mācos 12.klasē un mani nomoka jautājums par studijām. Man intersē vēsture un kultūra. Patīk arī literatūra. Pēdējā laikā parādījusies interse arī par politiku. Nezinu, ko lai studē, man pašai ir vairāki varianti:
1. LU vēsturnieki
2. LU juristi
3. LU politika
4. LKA kultūras un mākslas studijas
pastāv kā ideja arī sabiedriskās attiecības vai žurnālistika, bet uz šiem tik ļoti netēmēju, sekundārais variants.
Es jau saprotu, ka šo man pašai jāizlemj, bet interesanti uzzināt jūsu viedokli. Varbūt kāda no jums ir kādā no šīm programmām ir studējusi? Zin pastāstīt kāda konkurence katrā uz budžeta vietām, kā vispār patīk studijas un kādas ir darba iespējas?
Strapcitu, pirms citas raksta, ka var jau pačekot studiju plānu, gribu pateikt, ka esmu to izdarījusi:-D, intersē reālas atsaukmes. ;)
Apmeklēju arī Jauno Juristu skolu LU...nuuu, nav tā, ka būtu starā un baigā vilkme to visu mācīties, bet kaut kāda interese jau ir. Tas ko sapratu - oj, būs grūti. Un nezinu vai iet uz juristiem ar nepārāk lielu interesi, vai iet studēt vēsturi vai kultūru, kas tiešām patīk, bet bažas rada darba iespējas.
Paldies! Laimīgu jauno!
31.12.2018 18:25 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Tu pati atbildi zini labāk ko studēt.
LU VFF ir darba iespējas, var atrast, ja smadzenes strādā.
Lūk:
Darba iespējas: jomās, kas ir saistītas ar akadēmisko darbu, sabied­riskajām attiecībām, sabiedriskā viedokļa veidošanu, publicistiku. Filozofija sniedz vēsturiski un racionāli pamatotu ievirzi ikvienam akadēmisko pētījumu un praktiskā darba laukam, atraisa domāšanas un rīcības izvērtējuma plašumu, palīdz skatīties uz lietām un norisēm inovatīvi, starpdisciplināri, taču arī vēsturiski un sistemātiski pamatoti.

Tātad reāli tu vari būt kādu pētniecības projekta vadītāja, rakstīt grāmatas, internetā rakstīt kaut ko (masu medijos) izdot žurnālu, utt. Iespējas jau ir visādas. Ar filozofiju arī var nopelnīt naudu. Filozofija ir tāds priekšmets, kurš ir visai interesants, ja tu to apgūsti, vari kaut vai sākt taisīt youtube video kā motivational speaker vai kaut kas tamlīdzīgs. Tā ir ļoti pieprasīta lieta patiesībā. Ar vēstures grādu vari strādāt muzejos arī.
.
Protams, ka tāda veida vakances nesviež neviens pakaļ. Ja tas ir tavs sapnis tad uz priekšu!
31.12.2018 18:49 |
 
Reitings 406
Reģ: 29.06.2017
Izvēlētos juristus.
31.12.2018 18:53 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Ja tu esi apsviedīga un izmantosi visas iespējas, kuras radīsies, tiksi uz priekšu ar jebkuru izglītību. Taču nopietni jāizvērtē savas stiprās puses. Man pašai jau labs laiks pagājis kopš studiju gadiem, bet tagad, vadoties no tā, kas man līdz šim ir bijis vajadzīgs darba gaitās, es izvēlētos vairāk praktisku virzienu nekā tīri akadēmisku.
31.12.2018 19:10 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Runājot par stiprajām pusēm, man padodas gudri “dirst”, tas točna ir mans, labs populists politikā gan nau sanāktu:-D, bet nu tukši solīt nav mans mērķis, ja kādreiz tajā putrā tikšu, tad centīšos pēc vislabākās sirdsapziņas strādāt.
Bet ja nopietni manas stiprās puses ir vēsture, ļoti patīk un padodas, arī domrakstos literatūrā varu domas sakopot un izteikties, vienmēr augsti vērtējumi:-D, kulturoloģija ir mans lauciņš, atklātajās olimpiādēs vienmēr paņemu vietas, daudz varu tāpat filozofēt un deep sarunas uzturēt, arī izteikta perfekcioniste un uzmanība uz detaļām ir uz urrā, nepacietīga, bet dikti mērķtiecīga, ja kaut ko iesāku vienmēr izdarīšu līdz galam un uz visiem 100% , viltīga arī:-D
31.12.2018 19:43 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
tas, kas točna nav mans - visas eksaktās zinātnes, nu nevaru, tracina mani visas tās ķīmijas un fizikas, fuj:-D vēl uz valodām nav ķēriens, nu galīgi nav, tas laikam lielākais mīnuss, bet ar neatlaidīgu darbu gan jau to var nedaudz labot, lai gan izcili nebūs nekad, neiet un viss
31.12.2018 19:47 |
 
Reitings 58
Reģ: 13.05.2017
Hmm, tevis nosauktie virzieni nu gan darbu nemet pretī tik viegli. Lai kļūtu par politiķi, nav jāmācās politiku augstskolā. Neesi domājusi par medicīnu?
31.12.2018 19:50 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
zuzu12345, uj nē, bioloģija arī nav mans, 0 intereses, manējais es teiktu ir sociālās vai humanitārās zinātnes, kaut kas no tā
un par politiku, jā, zinu, ka nav jāstudē, lai kļūtu par politiķi, vienkàrši interesants škiet tas mehānisms viss, bet nu par šo variantu esmu skeptiska
Prāts kliedz juristi, sirds velk uz Kultūras akadēmiju vai vēsturniekiem:-D
31.12.2018 20:15 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Ja arī angļu valoda nepadodas, tad politika, sab attiecības un žurnālistika uzreiz būtu jāatmet. Pēc tā, ko raksti par sevi, ieteiktu mārketingu, bet nu tur jau ir gan cipariņi, gan tā pati angļu valoda jāpamācās.
Droši vien izklausīšos dikti skarbi, bet man šķiet, ka augstskola nav priekš tevis, vismaz ne šobrīd. Ja nu tomēr gribi, tad ej to pašu vēsturi mācies - tā tev vismaz interesē. Ja nevarēsi atrast darbu nozarē, piemācīsies pedagoģisko un varēsi par skolotāju strādāt.
31.12.2018 20:25 |
 
Reitings 58
Reģ: 13.05.2017
Kad es biju tavā situācijā, izvērtēju darba iespējas pēc studijas beigšanas kopā ar to, kas interesē, jo 18 gados domas var nebūt patstāvīgas un nav vērts studēt studēšanas pēc, juristos droši vien budžets nespīd, jo konkurss ir viens no lielākajiem - paskaties citu gadu statistiku, pie reizes uzmet arī aci citām programmām, ja vien tev tas ir būtiski. Tur jābūt ļoti augstiem procentiem gan angļu, gan latviešu valodā.
Paskaties pašreizējās vakances kādus darbiņus piedāvā saistībā ar konkrēto jomu.
31.12.2018 20:27 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
man tāds muļķīgs jautājums, bet vai eksistē tāda statistika, kur iekļuvušajiem rāda arī līmeņus(tas ir, ar kādiem eksāmenu rezultātiem viņi stājās) un nokļuva tajā studiju programmā?(ceru, ka kāds saprata:-D)
31.12.2018 20:55 |
 
Reitings 58
Reģ: 13.05.2017
https://www.latvija.lv/Epakalpojumi/EP190
31.12.2018 21:07 |
 
Reitings 58
Reģ: 13.05.2017
Rēķini, ka juristos vajag 80%+ CE
31.12.2018 21:10 |
 
Reitings 58
Reģ: 13.05.2017
Jo 7-8 cilvēki uz 1 vietu
31.12.2018 21:12 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Un tad?
VFF noteikti ir unikālas darba iespējas, man vienā darbavietā kolēğis bija to absolvējis, par sisadminu strādāja, es nejokoju. Labāk būtu uzreiz gājis uz DF. [:Qgrin
31.12.2018 21:20 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
ak politika? vēsturi un tad pie Dzintara un Zeltīta.
31.12.2018 21:50 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Tul, tieši tas biedē.:-D Nu jā, tīri teorētiski vēsturnieki var i pētījumus veikt, i muzejos strādāt, i arhīvos, i pedagogi būt, bet cik ļoti tas viss reāli?(viss izņemot skolotājos, jo tie jau vienmēr pierasīti) Man ir pazīstamā, kas pabeidza vēsturniekus, teica super bija, bet strādā par pārdevēju - konsultantu. Un neba viņa bija muļke, ka neprata izmantot iespējas. Tagad arī meklē darbu, jau 2gads laimkam iet kopš studijām.
31.12.2018 21:54 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
un varbūt kāda ir to vēsturi studējusi, skatījos, ka šogad bija ap 200 pieteikumi, kā tur ar budžetu? vēstures eksāmens var izglābt kopējo ainu?:-D nē nu man ar latviešu arī viss ok, angļu, ja pacenstos uz 70% varbūt var cerēt, bet nezinu vai ar šo pietiek
Nekādu jauno vēsturnieku skolu neesmu gājusi
31.12.2018 22:10 |
 
10 gadi
Reitings 4261
Reģ: 03.08.2009
Es esmu beigusi LKA Starpkultūru sakarus Latvija-Zviedrija. Nezinu kā ar tik nekonkrētu programmu kā kultūras un mākslas studijas, bet SKS studijas man patika. LKA man vispār patīk, atgriezos tagad tur maģistros mācīties. Pārējās Tevis pieminētās programmas liekas tādas sausas, bet domāju, ka potenciāli vispelnošākā būtu juristi.
31.12.2018 22:24 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
No nosauktajaam juristi.
Dazhi te kladzina par veesturi :-D Ha ha. Nu savaa profesijaa straadaajot - muzejaa, arhiivaa, par veestures skolotaaju - varees iireet gultasvietu maskachkaa un viikendaa iepirkt paartiku Maximaa, nu e-talonam veel sagrabinaas :-D Aina buutu ceriigaaka, ja studijas turpinaatos aarzemees, bet taa kaa sveshvalodas nepadodas, tad taada opcija nederees, jo lai ar veesturi pelniitu naudu, vajadzees native speaker liimeniiti vismaz kaadaas 3 sveshvalodaas minimums.
Protams, ja ir sponsors, tad veesture var but hobijs, pusdienu naudai un e-talonam sagraabstiisi :-D
01.01.2019 04:38 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Par algām es nezinu, bet darbā iekārtoties vieglāk sanāktu ar pliku vidusskolu bez vēstures studijām.
Kadru maiņa arhīvos un muzejos ar labu kolektīvu ir ļoti reta.
Pētniecībā, kamēr neesi vismaz doktornte, vari necerēt, nu ja blats liels un lieliski pabeigts mağistrs, tad ja tevi ieliks..
01.01.2019 09:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits