Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dod 5!

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Šovakar sākusies viena no foršākajām svētku laika akcijām!
Kādas ir jūsu pārdomas un pieredze ar šī gada tēmu - vecāku izglītošanu par to, kā veltīt bērnam vairāk laika un tā kvalitatīvu kopā pavadīšanu?
Vai Jūsu bērnības pieredzes ir ietekmējušas to, kā audzināt savus bērnus? Vai varbūt no šīm pieredzēm ir nākušas bailes par to, ka nespēsiet saviem bērniem sniegt pietiekami? Vai tieši otrādi - pārliecība un drošības sajūta, kas gūta jau ģimenē?
17.12.2018 21:42 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Man loti patika ,ka mees daudzus darbinus darijaam kopaa,beerni loti paliidzeeja virtuvee -atceros ,ka lielajam bija tikai 5 gadini,kad grieza rosolu utt.Iesaistiju arii maajas uzkopsanaa .
Mani deeli ir loti liidziigi man,kas saistaas ar beernu audzinaasanu.Par to man loti liels prieks!
17.12.2018 22:02 |
 
Reitings 354
Reģ: 29.12.2013
Tēma šķiet aktuāla. Kad tikko izziņoja šī gada tēmu, likās nedaudz dīvaini, bet tad raisījās pārdomas. Man ir superīgi vecāki, bet arī ir dažas sāpīgas epizodes bērnībā bijušas. Un nezinu, kā rīkotos viņu vietā un kā nākotnē tas ietekmēs savu bērnu audzināšanu. Šie kursi noteikti būtu kaut kas man noderētu, lai sakārtotu galvu jau tā saspringtā laikā katrā ģimenē.
17.12.2018 22:48 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Vai Jūsu bērnības pieredzes ir ietekmējušas to, kā audzināt savus bērnus?

Jebkurš sakarīgs psihologs pateiks ka mēs visi "nākam no bērnības", tāpēc arī tas ko cilvēks ir redzējis un pārdzīvojis savā bērnības laikā atsauksies uz paša bērniem.
17.12.2018 23:27 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es no saviem vecākiem varu smelties tik to pozitīvāko.. jūtos mīlēta jau kopš sevi atceros :-)
17.12.2018 23:36 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Dažādas sajūtas, jo Latvijā vairākas pašvaldibas pasniedz ik pa laikam BEZMAKSAS kursu programmu "Bērnu emocionālā audzināšana", un kada ir apmekletība? Uz visa fona neliela, un starp visiem apmekletajiem ļoti maz tēvu. Un tagad vac naudu Dardedzei un Linai lai sos pašus kursus tikai nedaudz citā nosaukumā pasniegtu par naudu + pieci.lv reklamas kampaņa.
Mans uzskats, tie vecāki kas GRIB atradīs šos kursus un izies, tie kuri NEGRIB tos bezmaksas nepiespiedīs, jo tur būs kursa cikls, būs jāpavada laiks, daudziem tā laika "nav". Dzerajģimenes ar vardarbibas noslieci, tiem šādi kursi neinteresē un viņi nesaskata problēmas.
18.12.2018 06:50 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Maija, es piemēram par šādiem kursiem nezināju, jautājums ir arī par pievilcīgu formātu un kvalitāti, lai tam vecākam nav sajūta, ka tūlīt viņu kauninās "nu kā - tu nemāki, nezini, nesaproti?"
Minētos dzērājiņvecākus neuzskatu par šīs akcijas mērķauditoriju. Te jau reklāmas rullītī ir uzskaitītas lietas, ko tētis māk un dara - karjeru, ceļot, pakomandēt, bet ne apieties ar savu mazo. Vecāki, kuriem visupriekš ir karjera vai savi tusiņi un tikai tad bērns. Tie iespējams ir tie, kam pašiem kaut kas bērnībā ir trūcis un ir dzīvojuši ar uzstādījumu, ka bērnu nebūs, kamēr nebūs sapelnīti "miļjoni" un iespējas bērnam visu nopirkt.
Man pašai bērnībā noteikti pietrūka šīs uzmanības, jo visi bija aizņemti ar darbiem, tajos laikos, pati šad tad aizdomājos - kā būs ar manējiem? Kā es pratīšu neskriet un drusku apspiest savu ego? Kā es pratīšu bērnam parādīt pasauli, ko pati līdz galam nesaprotu? Un vēl 100 un 5 jautājumi.
Xanax, laikam precīzāk manā jautājumā būtu aizvietot "vai" ar "kā ir ietekmējušas" ;-)
18.12.2018 08:34 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Un kurš teica, ka šajos bezmaksas kursos kāds tiek kaunināts? Tā ir Tava izpratne. Tie kuri pasniedz šādus kursus ir izgājuši apmācības un ļoti labi māk un zin kā komunicēt ar vecākiem. Sanāk, ka ja tu maksā tad pakalpojuma sniedzējs ir maigs, mīlīgs un PROFESIONĀLS, bet ja ej bezmaksas tad priekšā ir kauninoša persona?
Kā teicu, tie kas gribēs tie atradīs informāciju, tie kas negribēs tie to nedarīs.
Šajā gadījumā pozitīvais ka par to RUNĀ no rīta līdz vakaram, par ko Tu maksā ziedojot, bet citos gadījumos ko pasniedz pašvaldības ir maz informācijas, par to nerunā, nemāk runāt, nav finansējums Labklājības ministrijai lai popularizētu, par to mums grūti spriest!
18.12.2018 09:20 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Es neesmu dziļāk lasījusi par tēmu, tik zinu, ka ziedojumi tiks kursiem. Par kursu saturu - noteikti atbalstu, bet pats formāts - kursi - ir problemātisks!! Man, piemēram, nav, kur un kam atstāt bērnus, pat ja ļoti gribētu uz kursiem! Varētu kaut kā piedomāt par citu formātu. Bet saturu ļoti atbalstu. Pati labprāt izglītotos. Neesmu ideāla, zinu savas kļūdas, bet gribētu uzzināt vairāk praktisku iemaņu - kā reaģēt uz visādiem niķiem, kā strādā bērna psihe utt. Protams, to visu var atrast arī netā, lasīt rakstus, pētījumus, gramatas utt.
18.12.2018 09:34 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Omg, kursi bērnu audzināšanā:-D, kursi par dzemdībām, par seksu , kas tālāk?
Uzskatu, ka mans bērns ir tāds pats cilvēks kā es , tapēc man nav vajadzīgi kursi, kuri man mācīs mīlēt pašas bērnu!? Bet mana ome stāsta , ka jau padomju laikā viņas kaimiņiene regulāri lielījās , ka audzina bērnu pēc grāmatas :-D
18.12.2018 09:36 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Virdzinija, ja pareizi saklausīju, atminos Grēviņu sakot, ka bērnu varēs ņemt līdzi. Kaut ko runāja par to, ka tā nebūs problēma. Kā tas notiks, to gan nezinu. Varbūt kāds viņus tur pieskatīs un bērnu stūrītī izklaudēs.
Wee atkal nesaprot, par ko runa. Tēma ir vairāk mērķēta uz vecāku izglītošanu tajā, cik ļoti bērnam ir nepieciešama vecāku uzmanība, kura trūkst daudzās ģimenēs, turklāt labvēlīgās. Un uzsvars tiek likts uz uzmanību no tēva, jo Latvijā valda stereotips, ka bērnam pietiek, ja tēvs reizi dienā 5 minūtes uzspēlē ar bērnu Domino. Viens no programmas punktiem ir lauzt stereotipu, ka mātes un tēva loma bērna dzīvē spēlē vienādu lomu un cik ļoti tas bērnam ir svarīgi.
18.12.2018 10:15 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
*lauzt stereotipu, ka vecāku loma nespēlē vienādu lomu.
18.12.2018 10:17 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Tad jau wee kā reiz vajag tos kursus, jo viņa uzskata, ka bērns pa lielam ir tikai mammas. Bet šie kursi laikam būs tieši jaunajiem vecākiem.
18.12.2018 10:23 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Bērns nav mans. Bērns ir tāds pats cilvēks , kā es , tu vai kaimiņš. Ar savām velmēm, labu, sliktu gsrastāvokli u.t.t
18.12.2018 10:32 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
ļoti bērnam ir nepieciešama vecāku uzmanība, kura trūkst daudzās ģimenēs, turklāt labvēlīgās
Tas ir tieši tas ko saku, ja man ir vajadzīga uzmanība, loģiski , ka tā ir vajadzīga arī bērnam , man tas ir pašsaprotami.
18.12.2018 10:34 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Man šī akcija ar šādu tēmu vairāk atgādina to, ka attiecīgie akcijas rīkotāji, šo kursu pakalpojuma sniedzēji vai kādi citi cilvēki, kas strādā ar šo ideju, ir izdomājuši, kā zem labdarības aizsega piekļūt naudai saviem mērķiem. :D
Es netaisos spriest, cik labi vai slikti vecāki ir, bet skaidrs ir tas, ka kursus iespējams uzrīkot bez šīs akcijas ziedojumiem un, kā pēc šīs diskusijas izrādās, tad tādi pat jau notiekot. Ziedot, protams, var visam kam, pirms vairākiem gadiem tika vākti ziedojumi arī ceļošanai, tāpēc tas ir katra paša ieskatos, vai ziedot.
18.12.2018 10:35 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Man dažreiz liekas, ka dzīvoju citā pasaulē. Muks apkārt ir tikai forši tēti, kas gan strādā, tālāk izglītojas, gan ir mīloši tēvi, audzina bērnus. Kas tas par stereotipu par nevienlīdzīgo nozīmi- vispār nesaprotu. Kam tāds ir? Mūsu vecvecākiem? Varbūt..
18.12.2018 10:37 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
“Statistika liecina, ka 48% tēvu izjūt, ka sabiedrība mātes ieguldījumu bērna dzīve vērtē augstāk nekā tēva, pēc laulības šķiršanas tikai 13 % gadījumu bērni paliek dzīvot pie tēva, trešdaļa mūsu sabiedrības atbalsta miesas sodus bērnu audzināšanā. Šādā uzskatu sistēmā aug lielākā daļa Latvijas bērnu“.
Esmu redzējusi, Skandināvijā dzīvojot, ko nozīmē vienlīdzība starp vecākiem attiecībā uz bērnu - Latvijā vēl tālu līdz tam.
18.12.2018 10:43 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Google.lv var atrast informāciju par kursiem "Bērnu emocionālā audzināšana", kursi jau nav par to cik daudz laika pavadām kopā ar bērnu, vai nepavadām, bet par to kā komunicējam ar bērniem dažādās situācijās, par vecumposmu īpatnībām - niķiem, sišanu mammai, tētim, emociju parādīšanu, robežu pārbaudi, vēlāk arī pusaudžu gadu īpatnībām.
Bet vispār ir ļoooti daudz vecāku, kas vadās pēc viņu vecāku metodēm, iepēršana, draudēšana, rāšana par to ka uzvedas ne tā kā pieņemts pieaugušiem cilvēkiem, kliegšana uz bērna, emocionālas vardarbības veidi - piemēram nepiemērotu vārdu izvēle - ej prom, negribu tevi redzēt, tu dari mammu nelaimīgu utt., faktiski liela daļa no maza bērna kurš knapi spēj teikumu salikt gaida pieauguša cilvēka uzvedību. Turklāt neaizdomājas vai tas ko es gaidu no bērna vai kā viņu audzinu, būtu tas ko vēlos ES! Vai es vēlos ka mans priekšnieks uz mani kliedz, draud ar nopēršanu vai kā savādāk emocionāli pazemo...
18.12.2018 10:51 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Nevieni kursi neiemācīs tēviem vakaros pacelt savu pakaļu no datorkrēsla vai dīvāna, ja viņi paši to negribēs. Un tie kuri būs ieinteresēti aiziet uz kursiem un ko jaunu iemācīties, tie nevar būt mērķauditorija, jo arī kursiem vajag tērēt dārgo laiku.
18.12.2018 10:52 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Emm... nu es nevēlos bērna audzināšanu 50/50 . Un nekādi kursi mani par to nepārliecinās.
18.12.2018 10:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits