summas z-svētku dāvanām

 
Reitings 558
Reģ: 22.08.2012
cik apmēram plānots izdot par ziemassvētku dāvanām?
pati kaut kā svētkiem gatavojos no septembra un dāvanas iepērku pamazām, līdz ar to nejūtu,ka decembrī būtu izputējusi. dāvanām kopumā šogad esmu iztērējusi ap 150 eiro.
13.12.2018 18:11 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Viss vēl nav sagādāts, bet plānots uz 150-180eur, dāvanu saņēmēju vidū bērnu nav :D
Daļu jau novembrī sagādāju, kad bija labas atlaides, otru daļu pirms nedēļas, vēl šis tas jānopērk.
Man ir vienalga, vai kāds tērē 20eur vai 2000 eur, ja vien tas ir attiecīgi viņa ienākumu līmenim un davanas nav pirktas tikai pirkšanas pēc. Pati piedomāju, lai dāvana cilvēkam ir atbilstoša, praktiska vai arī, ja cilvēkam ir augsti ienākumi un var atļauties visu, tad cenšos nopirkt ko tādu, ko ikdienā nepērk, neiedomājas par to. Skumji, ka tiek reklamēti ātrie kredīti un svētku līzingi, lai varētu iepriecināt mīļos u.t.t. Dzirdēju pa radio kaut kādu reklāmu kredītam ar aptuvenu domu-gribu lai tētis ir mājās un tik daudz nestrādā. Un ko pēc tam? Nauda taču tāpat jāatdod.
P.s. Ja es dzirdētu, ka bērns svētkos par dāvanām saka, kāpēc tik maz, tad es vienkārši padomāti, ka vecāki ir debīli, nevis bērns.
14.12.2018 21:28 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Vispar man lidzigs viedoklis ir Dartall, es uzskatu, ka labakas un dargakas davanas jadavina ir dzimsanas diena, bet ziemassvetki vairak tadi simboliski svetki, citus gadus gan davinaju un domaju, lidz saku apsvert izstaties no lielajam apdavinasanam, lai ari tad man nedavina, ja nepatik niecinji. Nevis, jo man zel, bet neredzu jegu 10+ personam skriet un meklet nezin kadas davanas, jo ir ne vinu persiniskie svetki
14.12.2018 21:57 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Dartall, +++
Kā jau izteicos citā diskusijā, Ziemassvētkus nesvinu. Vispār nesvinu nevienu citu dienu gadā, kā tikai savu un vīra dzimšanas dienu. Tā arī ir tā vienīgā diena gadā, kad patiešām varu iztērēt palielāku naudas summu dāvanai savam mīļotajam cilvēkam, kurš tajā dienā ir dzimis. Bet lai Ziemassvētkos tērētu tūkstošus? Tagad redzu, ka, par laimi, neesmu vienīgā, kura nesaprot - kāpēc? Katrā ziņā, es piekrītu reiz dzirdētam viedoklim par to, ka Ziemassvētki ir pārvērtušies par kaut kādu haosu, tādā veidā zaudēdami savu patieso nozīmi. Visas tās reklāmas (pērc to un to, tikai par 599.99), gandrīz visas sarunas (kaut vai tepat forumā) grozās tikai par un ap dāvanām - ko pirkt, cik daudz pirkt, kādā cenu amplitūdā pirkt. Tikai pirkt, pirkt, pirkt. Visi kā sajukuši skraida pa veikaliem, daži mēnešiem neēd, lai varētu dāvanas sapirkt. Man tas liekas totāls absurds, bet nu katrs izklaidējas pa savam.
14.12.2018 22:50 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
Virs 200 EUR, apdāvināmo sarakstā nav bērnu.
Šogad tērēšu gandrīz 2x mazāk naudas nekā pagājšgad, jo vienkārši nepirkšu dāvanas tiem, kuri neko neuzdāvināja man un pat neapsveica.
Ziemassvētki ir dāvanu apmaiņas laiks, godīgi sakot es izvairos no ļoti dārgu dāvanu dāvināšanas tajos (jaunākais iphone, eksotisks ceļojums utml.), jo stipri šaubos, ka saņēmējs dāvinās man kaut uz pusi tik vērtīgu dāvanu. Un nav runa par to, ko var un ko nevar atļauties, bet nu es pieļauju, ka vīrietis justos neērti, ja es viņu pārsteigtu ar iphone X, bet viņš man uzdāvinātu, nezinu, zelta rotu pa 200 eiro. Vai es vecākiem ceļojumu, bet viņi man dvieļus. Man tas nebūtu nepatīkami, bet otram cilvēkam...? Tāpēc patiešām dārgas dāvanas dāvinu uz personiskajiem svētkiem kā dzimšanas diena. Plus, neesmu Ziemassvētku fane.
14.12.2018 23:01 |
 
Reitings 207
Reģ: 04.01.2018
Es arī neuzskatu, ka Ziemassvētki ir dāvanu laiks, bet ģimenes laiks. Bet to pašu domāju par pilnīgi visiem svētkiem. Pati arī negaidu dāvanas, bet sarūpēju mīļas, simboliskas dāvanas saviem tuvajiem. Pati pretī gaidu tikai kādu apsveikumu, jo materiālas lietas kā dāvanas mani īsti neinteresē - ja man ko vajag vai gribas, pati spēju nopirkt vajadzīgo. Visvairāk iepriecina tad, kad ir paštaisītas piparkūkas vai paštaisīti apsveikumi, kad cilvēks centies un var just, ka no sirds.
Man uz 3 pieaugušajiem un bērnu sanāks iztērēt līdz 100 eiro (vienu dāvanu esmu jau sagādājusi, divas noskatījusi un vienu jādodas meklēt). Bet tas jau man liekas padārgi, bet zinu, ka tieši šīs patiks un sirdi sasildīs :)
15.12.2018 00:40 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Man nav daudz cilvēku, kurus svētkos apdāvināšanu, uz katru aizies apmēram 20 euro. Kopsummā +/- 100 euro.
15.12.2018 11:37 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Ak, nē, nu vispār, tagad bērni, kuri tic Ziemassvētku vecītim vēl būs neattīstīti (t)...Tikai tāpēc, ka “man tā bērnībā nebija”. “Man gan tā bija” un es arī piederēju pie neattīstītajiem, jo mani vecāki radīja to Ziemassvētku vakaru ar zvanu pie durvīm un atstāto dāvanu maisu un, ak, brīnumi, mums ģimenē galvenā bija kopābūšana un noskaņa, pat ar visām dāvanām. Kaut kā viens otru neizslēdz. Atvainojos par kašķīgo komentāru, bet, nu, tiešām - jā, mēs visi esam dažādi, ar dažādām ģimenes tradīcijā, dažādiem uzskatiem, dažādām izpratnēm, bet vai tiešām ir obligāti jāsāk ievīt kaut kādas dzēlības?
15.12.2018 12:05 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Tas "man pretī neuzdāvinās tik pat vērtīgu dāvanu" vispār pērle manuprāt :D
Mamma var atļauties man tik dvieļus uzdāvināt, tāpec es nekad viņai ceļojumu nedāvināšu...Wtf vienkārši.
Te var redzēt kā cilvēks visus vērtē tikai pēc sevis. Skumji ka viss tiek vērtēts tikai ciparos un materiāli.
15.12.2018 12:23 |
 
Reitings 4655
Reģ: 23.11.2014
Varētu būt iztērēti ap 70€. Par laimi dāvanas jau ir sagādātas un nebūs pēdējā brīdī jāskrien domāt!
15.12.2018 12:27 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
“Man gan tā bija” un es arī piederēju pie neattīstītajiem, jo mani vecāki radīja to Ziemassvētku vakaru ar zvanu pie durvīm un atstāto dāvanu maisu un, ak, brīnumi, mums ģimenē galvenā bija kopābūšana un noskaņa, pat ar visām dāvanām. Kaut kā viens otru neizslēdz.

+1
Dažiem ir tik sakāpināti negatīva attieksme pret Ziemassvētkiem un dāvanām, ka neviļus rodas jautājumi par viņu emocionālajām traumām šajā sakarā un esošo dzīves situāciju.
Nu nesviniet, nepērciet dāvanas, neviens taču neliek ar varu to darīt! Bet kāpēc dāvanu un svētku tēmās jāierakstās ar saviem nodrāztajiem domugraudiem no sērijas "visapkārt komercializācija", "visi tādi materiālisti", "Ziemassvētku būtība nav dāvanās"? It sevišķi pēdējā "spārnotā" doma - nevar būt, bez jūsu indīgajiem komentāriem pat neienāktu prātā:-D Tikai tāpēc, ka kāds cits no sirds nopērk sev tuvam cilvēkam dāvanu iespēju robežās, nenozīmē, ka viņš ir tukšs un merkantils mērkaķis.
Varbūt padomājiet, kāpēc jums tik ļoti krīt acīs tieši svētku materiālā daļa un vai pašas esat tik apgarotas, pieticīgas un nesavtīgas, kā vēlētos izlikties.
P.S. Ir cilvēki, kuriem dzimšanas dienas ir vienaldzīgas un viņi tās nesvin, bet Ziemassvētki ir tuvāki.
15.12.2018 12:37 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
Vēlreiz atkārtošos, neesmu Ziemassvētku fanāte, bet uzskatu, ka Ziemassvētki tieši IR par dāvanām un dāvanu dāvināšanas un saņemšanas prieku!
Visi tie, kas piemin ģimeniskās vērtības, kopā būšanu un ziedošanu tiem, kam trūkst - man no sirds ir jūsu žēl, ka neesat pratušas savu dzīvi sakārtot tā, ka ikdienā netiekaties ar mīļajiem, dzīvojat vienas vai ar nemīļiem cilvēkiem, jādzīvo no rokas mutē, nav laika vai iespējas nodarboties ar labdarību - vienalga, ziedot slimiem bērniem vai pastaidzināt patversmes suņus, ka tas viss jāatliek un šo īīīīīpašo 24.-25.decembri! Tad varbūt ir jāpārdomā savas dzīves prioritātes? Es ikdienā visu cauru gadu pavadu laiku kopā ar sev mīļiem un tuviem cilvēkiem, rūpējos par viņiem un viņi par mani, saprāta un iespēju robežās iesaistos sabiedriskās iniciatīvās un palīdzu tiem, kam vēlos palīdzēt. Tāpēc jā, uzskatu, ka Ziemassvētkos esmu pelnījusi skaistu materiālu dāvanu un vēlos ar tādu iepriecināt arī sev mīļos un tuvos. :-P(l)
15.12.2018 12:46 |
 
Reitings 47
Reģ: 22.11.2018
Delusion +
Es sieviete, kas pedagoģijā pastrādājusi, pilnīgi noteikti neatbalstu šo bērnu apdāvināšanu ar visu dārgāko, krutāko utt., nu tas neko neiemāca tam bērnam, gluži pretēji rada lielīšanos, iedalīšanos krutajos un nabagajos, un visādi citādi mantu kults ņem virsroku visam citam...

Ģeniāli, reizēm var tikai pabrīnīties, kur cilvēkos tik daudz snobisma un paštaisnuma iekšā.
Pedogoģiju, ko, paga, kāds sakars?
Jā, domāju, pareizākais bērnam Zsvētkos būtu uzdāvināt dēli ar naglām, lai taču kaut ko IEMĀCĀS un nelielās! Vai vispār labāk pateikt- piedod, dāvanu nebūs, sveša tante Televizorā ir slima ar vēzi, tava dāvanas nauda aizies viņai.
Sorry, skarbi, bet- cik tālu iesim kaut kādā bezmaz kaunināšanā (par egoismu, par materiālismu?) un vainas sajūtas radīšanā tiem, kas var atļauties pēc saviem ieskatiem lutināt savu bērnu uc. sev tuvos un brīvi dara ar savu naudu, ko vēlas, velk kaut vai to vakarkleitu mājas Ziemassvētku vakariņās utml.
Spilgtais piemērs Rīdzeniece, bet nu pa ķēdītei vēl dažas.
15.12.2018 12:57 |
 
Reitings 47
Reģ: 22.11.2018
*pedagoģiju
15.12.2018 13:00 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Pasadena, es runāju par skolas vecuma bērniem, ti, 7 gadi. Man šķiet, ka šajā vecumā jau jābūt izpratnei, ka, piemēram, runājoši zirgi nepastāv. Un ar ko Salavecis no runājoša zirga, dinozaura, vienradža, raganas vai Spaidermena atšķiras? Pasaku tēls, bet es uzskatu, ka attiecīgajā vecumā jāatšķir pasaka no realitātes.
15.12.2018 13:03 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
Vispār jau Ziemassvētku vecītis pastāv. :-D Varbūt es arī esmu aprobežota, bet, cik zinu, pastāv tāds pakalpojums, ka es varu noalgot vīrieti Ziemassvētku vecīša kostīmā, kas atnāk pie mana bērna un uzdāvina viņam manis sarūpētu dāvanu. Tā ka visas pastāv/nepastāv lietas atkarīgas no to interpretācijas, es kā pieaugušais saku - pastāv! :-D
Par bērniem runājot, tad nebrīnieties, ka no šādiem bērniem, kuru audzināšana ir veikta stingri pedagoģiski un kuri mūsdienās Ziemassvētkos saņēmuši mandarīnus un piparkūkas, nevis Lego, izaug žmodzīgi kretīni, kuri savai sievai nepērk grūtnieču bikses, jo bez tām var iztikt un tie ir lieki tēriņi, kuri pērk tikai nocenotu pārtiku, lai lētāk, nekur neceļo, jo tā esot zemē izmesta nauda, nekad nedāvina mātēm ziedus uz mātes dienu vai dzimšanas dienu, jo arī ziedi ir zemē izmesta nauda, bet visos brīvos naudas līdzekļus krāj zeķē bez nekādas loģikas.
15.12.2018 13:15 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Dartall, neredzu starpību. Protams, Tev ir tiesības saukt par neattīstītiem, ko vien gribi - uz priekšu! Bet man ir tādas pašas tiesības "nesaprast" šo ideju, godīgi sakot, tiešām nav izprotama tāda mazu bērnu apsaukāšana. Par Tavu doto vecumu (kas, manuprāt, vēl ir mazs bērns) - bieži līnija starp fantāzijas tēliem un realitāti var būt izplūdusi, neredzu, kāpēc tas ir bērnam ir jāatņem, ja pats bērns jūtas laimīgs. Manā uztverē tā ir forša daļa no bērnības.
15.12.2018 13:16 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Nu jau aiziet galejībās :D
Man jau liekas ka doma nebija, ka nevajag neko dāvināt bērniem, bet visu ar mēru...
Man arī, tiešām liekas jocigi ka runā par savu bērnu palutināšanu jo var atļauties, bet tā lutināšana ar rotaļlietu un gadžetu kaudzi ir tikai kaut kādā vienā datumā ziemassvētkos un atlikušo gadu nekā....kāpec tad vajadziga kaut kāda īpaša diena lai lutinātu tos bērnus....kāda atšķiriba vai tu ikdienā pērc tās mantas vai uz svētkiem?? Ķipa lai nedomā ka katru nedēļu būs pa jaunai rotaļlietai? Bet gada beigās tāpat tas bērns dabu visas tās mantas, tad kāda starpība? :D
15.12.2018 13:18 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
izaug žmodzīgi kretīni, kuri savai sievai nepērk grūtnieču bikses,

Labais :-D:-D Es teiktu, ka tik nespējīgiem radījumiem, kas pašas sev nevar nopirkt grūtnieču bikses, vajag ar likumu aizliegt vairoties.
Apdāvināšanos pieaugušo vidū neatbalstu, vairumā gadījumu tā ir apmainīšanās ar ne pārāk vajadzīgām lietām. Bērniem jāskatās pēc finansiālās situācijas, uzskatu, ka dāvanu cenai jābūt tādai, kas nerada papildu finansiālu slogu.
Neko neesmu nopirkusi un nezinu vai vajadzēs ko pirkt.
15.12.2018 13:37 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Datusubjekts, es varu noalgot arī Spaidermanu vai dinozauru, vai tas šos tēlus padara par reāliem?
Arī tas salavecis, kas sēž Lapzemē, ir vienkārši aktieris un nepadara šo pasaku par īstu.
15.12.2018 13:45 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Haha par grūtnieču biksēm :-D
15.12.2018 13:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits