Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Breketes - ar ko sākt?

 
Reitings 503
Reģ: 07.03.2016
Lūdzu neatgādiniet, ka šeit jau daudz diskusijas par to. Gribas palasīt kādu nesenu pieredzi :) Tātad ja esmu apņēmusies tikt pie breketēm, ar ko sākt? Cik saprotu, tad pirmais ir ieplānot ortodonta vizīti?
Būšu priecīga,ja arī padalīsieties ar saviem labajiem zobu dakteriem brekešu laika posmā :)
07.12.2018 10:58 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Jā, sākumā ir konsultācija pie ortodonta. Pēc tam jau jāseko viņa norādījumiem, ir dzirdēts, ka var likt izraut dažus zobus, ja vietas pietrūkst, ja ir kādi caurumi, tad tie jāsalabo, droši vien vēl pie higiēnista vajag aiziet. Man pašai nelika darīt neko, jo es biju jau pirms dažiem mēnešiem bijusi pie higiēnista un viss arī salabots, aizgāju uz konsultāciju, uzreiz arī uztaisījām rentgenu, paskatījās sakodienu un zobus, teica, ka ja es vēlos, tad varu likt tikai augšā, viss ok, bet visdrīzāk pēc kāda laika gribēšu uzlikt arī apakšā, kad redzēšu, kā augšā taisnojas, pie tā arī palikām, droši vien pēc laika uzlikšu arī apakšā. :D Neko raut nelika, bet nu man arī nekad nav bijuši baigi šķībi zobi, bet man vienkārši gribējās, lai ir perfekti taisni. Piedāvāja divus brekešu veidus- metāliskās vai keramiskās, metāliskās 450 eiro, keramiskās 700, paņēmu keramiskās. Tas viss Stomatoloģijas Institūtā, to arī iesaku, cik dzirdēts, visi speciālisti tur ir labi, rindas gan garas, es 3 mēnešus gaidīju konsultāciju. :D
07.12.2018 11:17 |
 
Reitings 274
Reģ: 15.08.2018
Neēst riekstus?
07.12.2018 11:18 |
 
Reitings 503
Reģ: 07.03.2016
Rick, kāds sakars 2 nesaistītam diskusijām?
Ishi, mils paldies! Vai vari īpaši ieteikt kādu konkrētu ārstu?
07.12.2018 11:40 |
 
Reitings 503
Reģ: 07.03.2016
Padalieties ar saviem ortodontiem, ar labu pieredzi!
19.12.2018 12:22 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Padalieties ar saviem ortodontiem, ar labu pieredzi
Kalējs Vasja, Zilupes pagasts, nogriežoties no galvenā ceļa sestā māja pa labi, ļoti labs un lēts - par vienu 0,7 kandžas pudeli saliks visus zobus pa vietām. Pašam visi zobi no zelta, tātad gan jau labi dara savu darbu, klientu daudz. Rindā jāgaida ilgi - nu kādu pusgadu noteikti, kamēr zapojā aizgājis.
19.12.2018 12:34 |
 
Reitings 312
Reģ: 24.09.2015
Man arī bija nepareizs sakodiens un šķībi zobi, bet tad nejaušības pēc nokļuvu pie supergudras zobārstes. Viņa koriģē sakodienu, pieaaudzējot zobu, tas ir padara to mazliet augstāku, tā kā plombi uzliekot, līdz ar to mainās sakodiens un zobi paši izlīdzinās. Latvijā esot tikai 2-3 zobārsti, kas to darot. Neko nerauj ārā un breketes neliek. Tagad man ir smuki taisni zobi, tas, protams, prasa laiku, bet breketes jau arī. Bet baigi ilgi pie viņas rindā jāgaida, pieraksts pusgadu uz priekšu.
19.12.2018 15:27 |
 
10 gadi
Reitings 3032
Reģ: 13.11.2011
Liku pie Ingas Vaskas, Jelgavā. Kā jau meitenes raksta, sākumā arī uzliku tikai apakšējam žoklim un pēc pāris gadiem arī augšu gribējās savest kārtībā. Apakšai man vajadzēja izraut vienu zobu, jo acs zobs (ja pareizi tā to sauc :-D ) man bija izaudzis tākā otrā rindā un viņu vajadzēja dabūt iekšā pie pārējiem. Pēc brekešu noņemšanas apakšā pieplombēja retaineri (tāda metāliska stīpiņa, ko pieliek zobiem iekšpusē, lai viņi atkal neiziet no vietas).
Pēc pāris gadiem izdomāju arī augšai uzlikt, jo tur man viens zobs uz āru bija iznācis. Augšai pēc noņemšanas uztaisīja kapi, maksāja laikam 60eiro, kuru vajadzēja likt uz gulētiešanu un vismaz 2h dienā ar viņu staigāt. Es, protams, muļķe sākumā pavelkāju un domāju, ka zobiem viss labi un neizies no vietām. Kā tad, viss ir atpakaļ kā bija, dikti žēl izmestās naudas un laika.
Reizi mēnesī breketes jāiet pievilkt, katra vizīte laikam 15eiro. Pēc brekešu uzlikšanas pirmās dienas neko nevarēju ieēst nenormāli viss sāpēja, tikai kaut ko šķidru. Nevarēja ēst neko cietu, lai nenolauztu viņas.
Tagad atkal domāju uzlikt augšā, jo ļoti kautrējos smaidīt ar zobiem. Bet nevaru saņemties uzlikt.
19.12.2018 16:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits