Glāstīties pie stūres

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
https://www.facebook.com/csddlatvia/videos/728616687525413/
Nu, kā jums jaunā kampaņa?
Nu jau ir arī jaunieviestā sistēma, kas ķerstīs braucošos telefonu lietotājus. Lai cik ļoti nebūtu pret to, ka kāds ielūr manā personiskajā telpā, šo gan es atbalstu. Pie stūres lietoju maksimums waze un čatotājiem goda vārds, gribas novēlēt bukti sānos. Pārāk jau nu daudz reižu uz ceļa nācies no tādiem un īpaši - tādām izvairīties.
Un kādas pašām attiecības ar glāstāmajām ierīcēm braukšanas laikā?
06.12.2018 19:21 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Visās vecuma grupās ir bīstami braucēji, negadījumi gadās arī cilvēkiem, kuri nav konstanti “bīstami”. Cik atceros, statistiski lielākā daļa negadījumu bija starp gan jauniem, gan veciem autovadītājiem, vismazāk pusmūža - UN? Visās grupās ir arī cilvēki, kuri brauc apzinīgi un kuriem auto ir dzīves nepieciešamība. Nosaukt veselu cilvēku grupu par “perdeļiem” ir attieksmes jautājums - tas, ka šādai attieksmei šeit ir fani, mani noteikti nepārsteidz.
09.12.2018 18:22 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Ak dievs, vistas :-D piesejas vienam vardam, ka gribu ta izsakos, par perdeliem medzu saukt ari bernus un mazus dzivniecinus, tas nav launi. Un tas nav attieksmes jautajums, bet cilvekam vecuma tomer japadoma cik spejigs vins ir, jo ar vecumu zud manjas un nak klat veselibas problemas, tapec pilnigi normali ir pieverst uzmanibu veciem cilvekiem ka soferiem. Jo ne vienmer pasi saprot, ka vairs nevar to ko agrak un nesanak ka gribetos. Tiesi tapat ir ar jaunajiem, bet tos tad visi drosi sauka par idiotiem uz celiem utt, man neliekas godigi, ka tikai jaunajiem cilvekiem jabut apzinigiem un piesardzigiem. Ja pasiem gadisies negadijums del veca un neveriga cilveka, varbut aizdomasieties, ka drauds uz cela ir drauds un nav nekada pietate, jo vins ir vecs. Veci cilveki jalaiz apsesties nevis japiever acis uz cela. Jo ja cietisi uz celja no jauna vai veca, nebus atskiriba vairs, sekas bus tadas pasas.
09.12.2018 18:32 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Neredzu nekādu starpību starp vecu nevērīgu, jaunu nevērīgu vai vēl nezin kāda vecuma nevērīgu auto vadītāju.
09.12.2018 18:58 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Neēdu un nespaidu telefonu braukšanas laikā. Pie sarkanā vai sastrēgumā sēžot daru to ko gribu darīt.
Man ir skaidra NightSky doma. Arī mani vēl nekad nav traucējuši ātrāki braucēji 70+/- - parādu, lai apdzen, pavelkos malā un miers mājās. Toties, oh, flegmas uz ceļa ir kaut kas fantastiski pretīgs. Es ar pirkstu pierē nebakstu, bet ja uz ielas ir stulba mašīna pie stūres, kā likums, būs sieviete. Potenciāli ar gaiši krāsotiem matiem. :-D
Esmu braucējs normālais - pilsētā ar 50 nebraucu, bet arī ar 65, pārsvarā, nē. Iekļauties tekošajā satiksmes plūsmā man ir būtiskāk nekā lūrēt spidometrā un bremzēt ik pēc metra, lai tikai nepārsniegtu maksimālo atļauto.
Ārpus pilsētas, man liekas, ka vispār neviens nevienam netraucē. Izņemot tos, kuri ieņem kreiso joslu uz palikšanu, lai brauktu ar 89. Arī pretīga suga. :-D
09.12.2018 19:57 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Jaunā kampaņa vismaz vienu ir ietekmējusi. Pusi pagājušās gulēju blakus savam četrgadniekam, jo viņam murgos rādījās "auto zombiji bīsmoņi". Viņam no tās reklāmas reāli bail.
10.12.2018 13:15 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
vecie perdeli uz celja ir bistami
sasmējos :-D
Kā ir ar sofeisiem un tiesībām? Vai tiek kontrolēts, kad tam “perdelim” laiks likt tiesības malā?
10.12.2018 13:20 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Jāsaka, ka mani arī izbrīna tāda Nightsky pārliecība, ka tas, ka viņa neglāsta viedtālruni pie stūres padara viņu par labu braucēju, toties agresīva braukšana neskaitās, to var. Tiešām uzskatu, ka tas, ko viņa apraksta, būtu traktējama kā agresīva braukšana, kas ir tikpat bīstama, ja ne vēl bīstamāka par telefona lietošanu, ēšanu utt. Nezinu arī, kurā autoskolā viņa mācījās, kur instruktors mudināja pārkāpt noteikumus (teica, ka brauc pāri 50 tur, kur max ir 50 cilvēkam, kas tikko sācis braukt) un kā ar tādu braukšanu nolika csdd eksāmenu. Liekas, ka viņai nu nereāli sakāpis galvā, ka tāda šūmahere, visi citi bremzes un visiem jāsēž mājās, izņemot viņu un citus šūmaherus.
10.12.2018 14:11 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
cormeum-jaa vispaar interesanti,kaa ir Latvijaa,jo pie mums ik peec paaris gadiem paarbauda gan redzi un arii jaaliek rakstiskais eksaamens atkal,jo mainaas mazliet tie likumi.Tas attiecaas uz visiem,var braukt pat 100 gadus vecs cilveeks,bet vinam jaabuut redzei,praatam utt un jaanoliek tas rakstiskais eksaamens.Varbuut veel arii ir kaadi knifini,ja vairaak paarkaapumi, vai nav neviena utt.Es veel nobriinijos par sevi,jo atradiities es esmu bijusi(redze),bet man tikai vienu reizi bija jaakaarto tas rakstiskais-nezin ,kad buus naakosais-bail domaat:-D
10.12.2018 14:14 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Man ir bijis tā, ka es ar savām M zīmēm logos "velkos" uz atļautā ātruma un kāds pīpina. Domās parādu vidējo pirkstu un velkos tālāk. Neapdomīgi ātri braucot, kamēr vēl mācījos braukt, iekļuvu avārijā - pati necietu, bet nācās diezgan ieguldīties finansiāli mašīnas labošanā. Tā kā uzskatu, ka visiem, kuriem kaut kas neapmierina, var iet dirst, es mājās netaisos sēdēt tikai tāpēc, ka kādai galvā sakāpis, ka jābrauc virs atļautā ātruma.
Pēc būtības man vienalga, ko citi dara savās mašīnās, bet, ja sāk pīpināt vai rakstīt šādus komentārus, ka tie, kuri ievēro noteikumus, lai sēž mājās, tad man ir ko teikt.
10.12.2018 14:16 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
:-D jeeeezin, chill, kur ir aprakstita agresiva brauksana? Es vispar nebraucu agresivi, es pat neprotu ta braukt, man bail no avarijam :-D
51/53 km/h uhh cik bistami, nelabais onkulis instruktos, sita lidot 8-) nevajag pargriezt visus pa savam, ka tik varetu piekasities un pakasketies, savu zulti gaz citur, vai iemacies lasit, nevis parskriet ar acim un pagriezt tekstu ta ka tev gribetos. Tad jau pienemsu, ka uz cela juties ka beigta varde, kas neko nesaprot, tapec cepies :-D
Cormeum, gan jau ka ne, tas varetu but tikai ieteikums no satraukusiem radiniekiem, kad bail, ka opitis vai omite nesavara ziepes uz celja, vai ziepes jau ir gadijusas vairakkart, tiri delj ta ka vairs nav tas spejas.
10.12.2018 14:18 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Nightsky
Kad es macijos, es sakuma braukaju pa lauku celiem, un momenta iemacijos braukt uz 90km/h, pirmaja diena

Nu skaidrs, no kurienes gali šai pašpārliecinātībai! No laukos dzīvojošiem esmu dzirdējusi, ka sāka braukt jau no 7 gv un ne policija stāv, nekas.
Laukos, kur nevienas mašīnas nav, vari braukt un izbaudīt, pilsētā rēķinies ar to, ka ne visi ir dzimuši tavos laukos.
10.12.2018 14:20 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Cik zinu, loti dzilos laukos busini piegada 1x nedela visadas preces un tik jaaiziet un jasamaksa lidz konkretai vietai. Vismaz latgale radu tantes ta dara. Viss ko es gribeju pateikt, ka ne vienmer tie kuri brauc atrak apdraud un ir neuzmanigi, ari tie, kuri leni brauc biezi no stresa uz cela aizmirst par pagriezieniem, apjuk, strauji bremze utt

Ja tev tā labpatīk, brauc uz saviem laukiem, brauc kā šūmahers pa pļavām un iepērcies busiņveikalos vienreiz nedēļā, bet nenorādi to, ka veciem cilvēkiem nevajag izbraukt pilsētā, jo, redz, madāmai traucē.
10.12.2018 14:23 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Es esmu ridziniece, ja kas, tas ka es macijos laukos, nepadara mani par laucinieci, es macijos uz tuksiem celiem, lai netraucetu satiksmi un neuztaisitu kaut kadu avariju, es pirmaja reize negribeju list satiksme bez pieredzes. Ikdiena braukaju pa pilsetu.
Otrkart, es runaju par tiem, kuri trauce, nevis brauc pec noteikumiem, viens vecuks pat aplim preteja virziena brauca un pats nesaprata kas par shtelli:-D komiski jau, bet nu tomer, ta nedrikst darit, vecums nav attaisnojums. Nu nav, NAV nekadas atlaides uz celja ar vecumu. Nu man tiesam negribas ciest kada delj uz cela, vienalga 18 vai 88. Es garanteju, ka ne tikai man, madamai trauce, bet ari ciiem tiem pasiem kungiem gados trauce cita kunga neizdaribas. Ja tu lasitu ko rakstu tad tev nebutu iemesla cepties un braukt man virsu, ja gribas strideties stridies ar kadu citu. Visu gaisu
10.12.2018 14:31 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
P.s arpus apdzivotas vietas atlautais atrums ir 90km/h ;-)
10.12.2018 14:32 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
vispar jau braukt zem atlauta atruma ir pilnigi nepareizi, ja zime ir 50, tad jabrauc ar 50 un ne 47 vai 49!

Vari uzrādīt, kur ir noteikts, ka tas ir pilnīgi nepareizi?
CSN, piemēram,
"101. Apdzīvotās vietās visu transportlīdzekļu braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt 50 km/h,"
Tāds pats formulējums ir arī par citiem braukšanas ierobežojumiem. Nav izmantoti vārdi "jābrauc uz xx km/h", kur nu vēl "jābrauc pārsniedzot xx km/h". Turklāt
"102. Ceļa posmos, kur uzstādītas attiecīgas ceļa zīmes, transportlīdzekļi, ievērojot šo noteikumu 99. punktā minētos nosacījumus, drīkst braukt ar ātrumu, kas nepārsniedz ceļa zīmē norādīto ātrumu.
103. Citos gadījumos, kas nav minēti šo noteikumu 101. un 102. punktā, transportlīdzekļu braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt
"
Realitātē visi brauc, kur grib, bet vai vari pamatot ar kādiem faktiem savus vārdus, ka tur, kur max ātrums ir 50, nedrīkst braukt ar 49? Man tiešām interesē, kurā autoskolā mācījies.
10.12.2018 15:05 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Respektīvi, likumā noteikts ir "jābrauc līdz xx km/h", kas nozīmē, ka var braukt arī uz 49, ja atļautais ir 50 un "nedrīkst pārsniegt xx km/h", kas nozīmē, ka nevar braukt uz 51, ja noteikts 50.
Protams, es zinu, ka realitātē ir citādāk, bet apgalvot, ka pilnīgi nepareizi braukt uz 49, kur ir 50 - tev laikam autoskolā mācīja kāds apsists bmw vadītājs. :D
10.12.2018 15:09 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Es celu satiksmes noteikumus zinu, nekur nav “uz papira” rakstits, ka nedrikst. Man stastija kulturu uz celja, ja visi brauc 50 km, tad visi brauc un bez vajadzibas mest nost atrumu nevajag, jaieklaujas satiksme, nevis leni javizinas un jakaitina parejie. Neuzmineji, nedz apsists nedz bmw vaditajs, un jau gados cilveks, taka ikdiena vada auto, redz jaunino kludas, tik loti baidas parkapt atrumu, ka izvelas braukt ar mazaku, lai gan nekas netrauce uzspiest to pedali par daziem km, lai butu tie 50. Man ari gruti iedomaties ka tev var traucet kads, kurs brauc ar tiem 55km/h, vai 60km/h, ja tu to, par vilksanos uztver personiski, tad ta jau ir tava problema, bet ja cilveks tomer ir nokartojis tas tiesibas un brauka ikdiena, tad 50km/h jau nu nesagada nekadas grutibas uz celja ;-), ja cela apstakli netrauce. Tie, kuri ir macibnieki un brauka ar instruktoru, par tiem neviens isti necepjas, visi tak saprot, ka macas, varbut kads pasmejas par kadu kludinu, bet nu visi tam ir gajusi cauri. Es runaju par pavisam ko citu, bet laikam jau nav jega velti te muti kulstit, katrs saprot ka prot
10.12.2018 15:30 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Štrunts cik atļauts - galvenais ir iekļauties satiksmes plūsmā :-D
Bieži vien Rīgā vidējais ātrums ir 40km/h vai lēnāks - nerunājot par sastrēgumiem.
Pa Brīvības ielu vai G. Astras ielu vispār labākais ātrums ir 50-55km/h lai nesastrēgumu laikā varētu izbraukt neapstājoties neuzviena luksafora.
Un daudz ir visādu šitādu vietu.
Es uzskatu ka braucu labi un parasti mani neviens netraucē un es netraucēju citus - man tā šķiet.
Kā gājējs arī esmu priekšzīmīgs - nesperos pāru tikai tāpēc ka zaļais, bet ļauju vadītājiem pabeigt manevru :-D
Labi vienīgais kas mani nedaudz kaitina ir pārāk liela gulēšana pie luksoforiem.:-)
10.12.2018 15:58 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Tā teikt ja visi pārkāpj ātrumu : tad es arī. - neiešu tak radīt avārijas situācijas.
Ja man pa priekšu velkās un pretī ir intensīva satiksme es arī velkos. Parasti tie kuri apdzen mani vairs nākamos nepadzen - vai nu bikses pilnas vai saprot ka nav jēgas dzīt.
Šis gan nav tas gadījums ja viens leks pa logu un es pakaļ - tomēr uz ceļa ir jāizvērtē situācijas, kad ko darīt un vai ir jēga.
Braucot uz 85-87 km/h atļauto 90 vietā uz 100 km zaudē 2-3 min. Vai ir jēga testies garām intensīvā plūsmā dēļ pāris min - nezinu.
10.12.2018 16:07 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Braucot pa grants ceļiem atļautais ātrums 80km/h.
Pa tiem es parasti dūcējas uz 70km/h vai pat 50km/h.
Lai gan pati varu un mašīna arī var, bet ceļu kvalitāte ne vienmēr var :-D
Tāpat arī gājējiem un riteņbraucējiem tuvojoties nometu uz 30km/h - domāju nevienam nepatīk putekļus rīt. - om,om :-)
10.12.2018 16:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits