Glāstīties pie stūres

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
https://www.facebook.com/csddlatvia/videos/728616687525413/
Nu, kā jums jaunā kampaņa?
Nu jau ir arī jaunieviestā sistēma, kas ķerstīs braucošos telefonu lietotājus. Lai cik ļoti nebūtu pret to, ka kāds ielūr manā personiskajā telpā, šo gan es atbalstu. Pie stūres lietoju maksimums waze un čatotājiem goda vārds, gribas novēlēt bukti sānos. Pārāk jau nu daudz reižu uz ceļa nācies no tādiem un īpaši - tādām izvairīties.
Un kādas pašām attiecības ar glāstāmajām ierīcēm braukšanas laikā?
06.12.2018 19:21 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Man pilnībā vienalga, ko kāds dara savā mašīnā - runā pa telefonu, ēd vai krāsojas. Avārijas situācijas var izraisīt arī nedarot blakuslietas.
Par runāšanu pa telefonu vispār nesaprotu, kā kādam var būt kādi iebildumi, jo vismaz man zināmajiem praktiski visiem ir iebūvēti mikrofoni un nav jātur telefons rokās, lai runātu.
07.12.2018 10:31 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Par runāšanu pa telefonu vispār nesaprotu, kā kādam var būt kādi iebildumi, jo vismaz man zināmajiem praktiski visiem ir iebūvēti mikrofoni un nav jātur telefons rokās, lai runātu.

Pat nesaproti, ka runa ir tieši par to, lai neturētu telefonu rokās. :D
07.12.2018 10:33 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Parasti pie stūres nesēžu telefonā, nu tikai reizēm pie sarkanās gaismas vai sastrēgumos atbildu kādam vai izlasu kaut ko, bet nu vispār reti. Bet arī ne pie stūres es parasti ilgi nelasu ziņas un lēni atbildu cilvēkiem :D Bet jā, dažreiz sanāk vienkārši aizdomāties un palaist garām kā ir nobrauktas pēdējās 15 minūtes.. Bet nu tā braukšana jau arī pa ierasto ceļu mājas- darbs tāda pusautomātiska.
07.12.2018 10:46 |
 
Reitings 230
Reģ: 02.10.2018
CSDD reklāmas vienmēr ir bijušas efektīvas un interesantas, gan vides reklāmas, gan TV, vai soc. tīklos!
Kas attiecas, ar telefonu lietošanas pie stūres, es reizēm grēkoju, bet telefonu rokās paņemu tikai tad, ja tas ir ļooti svarīgi (t)
Protams, ka atbalstu kampaņas mērķi!
07.12.2018 10:57 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
Kopš vienam pirms 3 gadiem ieskrēju "pakaļā", jo glāstīju telefonu, vairs to nedaru. Tikai, ja nepieciešams iestatu waze adresi un viss. Neatbildu ne uz zvaniem, ne teksta ziņām un, ja nav vajadzības, no somas ārā nevelku!
Bija mācība. Skāde nebija liela, bet lika aizdomāties par savu un citu drošību! :)
07.12.2018 11:14 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Reklāmu pirmo reizi redzot, nepatika vizuālā kvalitāte. Kaut kā acīs spiežas, it kā sagatavojušies halovīniem par mazām naudiņām. Šeit tomēr ir reklāmas budžets piešķirts, prasās vairāk kvalitātes.
Pašam telefonu ik pa laikam jau sanāk palietot pie stūres, bet nosacījums ir labi redzams ceļš un apkārtne, dienas gaismā. Saprotu, ka uz ceļa sekundes simtdaļā var izveidoties avārija. nelietoju telefonu, kad bērnus vedu. Kā arī nelietoju posmos, kur ir intensīva satiksme - pilsētas, šosejas stundās, kad visi brauc mājās, kur parasti var novērot cilvēku agresīvo braukšanu.
Paša domas par akciju. Doma jau laba, bet maz ticu, ka būs daudzi, kas ņems vērā un aizdomāsies par savu rīcību pie stūres. Ieradumiem ir liels spēks. Man šķiet, ka labāk strādā tie video, kas patiešām ir reāli uztaisīti un ar traģiskiem notikumiem un skatiem. tagad tāda multenītes tipa reklāma, kas īpaši nespēj mainīt pieauguša cilvēka uzskatus un ieradumus.
07.12.2018 11:23 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
RedJasper, televīzija neļaus rādīt reālistiski izšķaidītas smadzenes. Ja ne vispār, tad vismaz ne līdz 22 vakarā.
07.12.2018 11:42 |
 
Reitings 1091
Reģ: 17.05.2013
Mašīnu rinda kustējās ļoti lēni uz priekšu un viņa sāka ar vienu aci čekot, kas tur par paziņojumiem telefonā, pieļaujot, ka piekšējā mašīna arī lēnu ripos uz priekšu. Bet rinda apstājas, un viņa paspēja nobremzēt pēdējā brīdī, kad līdz priekšējai mašīnai jau bija palicis 1 cm.

Tad tas nebija ar vienu aci. Ja skatās telefonā ar vienu aci, vajadzētu pamanīt, ka priekšējā mašīna stājas un laicīgi nobremzēt. Ja nu vienīgi viņa jau tā nebrauca no priekšējās mašīnas ar 15-20 cm atstarpi.
.
.
Pati "glāstu" telefonu, stāvot pie luksofora vai lēni kustoties sastrēgumā. Kad jāsāk braukt normāli, metu uzreiz telefonu nost. Ir kaut kādi reti gadījumi bijuši, kad arī pilsētas ātrumā paņemu telefonu un paskatos, kas tur ir.
Vispaŗ man ir kā so.so:
Esmu uzmanīgs un diezgan veikls braucējs, tāpēc manas koncentrēšanās spējas blakusdarbības sastrēgumu laikā neietekmē

.
.
Mūziku klausos, reizēm arī ļoti skaļi.
Kas attiecas uz runāšanu pa telefonu - es to vnk nemāku darīt. :-D
07.12.2018 11:47 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
RedJasper, televīzija neļaus rādīt reālistiski izšķaidītas smadzenes.

:-D:-D
Nu kur tik dramatiski....Ir jau arī kaut kādi pieņemami rāmji, bet, kas tomēr arī ir dramatiski. priekš tam jau ir profesionāļi reklāmas sfērā, kam tas ir jāpanāk.
Vispār, es tā iedomājos, lai sasniegtu pareizo auditoriju, ir vairāk jāstrādā uz radio reklāmām un tur jāizpauž savs domu lidojums, lai sasniegtu adresātu. Un vispār, mūsdienās ir tendence atteikties no TV kanāliem, vai arī skatīties interaktīvo TV, kur reklāmas vienkārši tiek pārtītas.
07.12.2018 11:51 |
 
Reitings 9
Reģ: 05.12.2018
Palasot dažu konentārus pat ļoti pārsteidz tas, cik pārliecināti par sevi ir. Tik lielākoties neizprotamā kārtā avārijas notiek šo pārak pašpārliecināto šoferu dēļ. Pat sastrēguma laikā visai uzmanībai ir jābūt uz ceļa. Ir jāredz pietiekami ātri kas tur vispār notiek.
Ikdienā mans telefons ir mana dzīve, bet lai es pie stūres to lietotu? Ja nu vienīgi waze. Bet runāt, rakstīt, vai vel ko? Nē! Pašai ejot pa ielu nez cik reizes ir nācies izvairīties no šiem šoferiem kas vispār neskatās uz ceļa.
Prātā ienāca kāds komikss kur bija gājēju ietve ar speciālu joslu tiem cilvēkiem, kas sēž telefonā un neredz kut iet. Drīzāk to vajadzētu autovadītājiem - atsevišķu joslu tiem kas sēž telefonos pie stūres. BEIDZIET LŪDZU TOS IZMANTOT BRAUCOT! Mācība, laikam būs tikai tad, kad nedod Dievs pašam vai kādam tuviniekam šadu telefonu glāstītāju dēļ kaut kas notiks.
07.12.2018 11:59 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Atbalstu šo kampaņu.
Cilvēki ir vienkārši atkarīgi no saviem telefoniem. Kur tik ej visur pa ielu spaida, sēžu kafejnīcā lielākā daļa spaida, visur tik spaida telefonus, brauc pie stūres un spaida.
Nenormāli.
Spaidot telefonu tev pazeminās reakcijas laiks, kamēr skaties telefonā vai atbildi uz ìsziņām tu nobrauc laiku un ceļa posmu to neredzot, un šajā laikā daudz kas var notikt, izskriet bērni, piemēram.
Tik pat bīstami ir krāsoties pie stūres un darīt citas blakuslietas. Stūre nav kafejnīca vai kosmētikas salons.
Vismaz aizbraucot no punkta A uz punktu B vajadzētu nolikt nost savu skārienjūtīgo draugu. Nu ja galīgi nevar iztikt bez runāšanas, ir taču hands free vai bluetooth austiņa.
07.12.2018 12:18 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Es nesaprotu, ko tai telefonā tik daudz var darīt. Ja ir kas svarīgs, apstājies, piezvani vai uzraksti un viss.
Cilvēki ir vienkārši atkarīgi no saviem telefoniem. Kur tik ej visur pa ielu spaida, sēžu kafejnīcā lielākā daļa spaida, visur tik spaida telefonus, brauc pie stūres un spaida.
Nenormāli.

Piekrītu. Nu jau vairs neprot tā vienkārši padomāt par dzīvi. Ir jāpaskatās, ko telefons par to visu saka.
07.12.2018 12:52 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Iespējams par daudz cilvēku lūr telefonos braukšanas laikā un kampaņa ir laikā, bet...
Parasti, ja gadās novērot kādu idiotisku braucēja izgājienu, tad tie praktiski nekad nav tie, kuri sēž telefonā. Visbiežāk tie ir cilvēki, kuri, pilnīgi pretēji, ir iekrampējušies stūrē ar abām rokām, sasvērušies uz priekšu un ir tik ļoti nokoncentrējušies uz ceļu, ka redz tikai ceļu priekšā bamperim un taisnvirzienā mauc vispār neredzot neko sev apkārt. Pamatā pusmūža sievietes.
Vai arī otra kategorija - agresīvie braucēji, kuriem goda lieta ir, nerādot pagriezienus, strauji līst visiem priekšā pilsētā, apdzīt lielā ātrumā pa šoseju braucošas auto kolonnas, nepārliecinoties par to, kur un vai varēs ielīst pa vidu, neliekot bremzēt visiem, kas paliek aiz viņa, utt.
Respektīvi, bīstamākie uz ceļa šķiet nepašpārliecinātie/bailīgie vai arī pārāk pašpārliecinātie braucēji. Abi rēķinās tikai ar sevi. Vieni aiz bailēm nespēj redzēt kopainu, otriem viss pie kājas un vnk paļaujas uz veiksmi.
Telefonā sēdētājus redzu tikai sastrēgumos un tur jau nu gan tas mikroskopiskais ātrums parasti ir tāds, ka pat īpaši tupa telefona glāstītāja neuzmanības gadījumā neviena dzīvība nav apdraudēta. Viss ar ko viņi nokaitina, ir nespēja izsekot līdzi tam, kad rinda jau sākusi braukt uz priekšu un laiž sev priekšā joslu mainītājus. Es arī sastrēgumos kādreiz ieskatos telefonā. Nevienam tas netraucē un aizgulēties nemēdzu. Lēni ripojot nepamanīt, ka priekšā braucošais jau apstājies, šķiet nereāli, bet, pat ja tā jebkad gadītos, manai mašīnai ir automātiskā bremzēšanas sistēma, kas iedarbojas, ja priekšējais šķērslis ir pārāk tuvu.
07.12.2018 12:55 |
 
Reitings 68
Reģ: 18.03.2018
Vai tas skaitās pārkāpums, ja kamēr stāv pie luksofora šoferis paspaida telefonu? Vai tādus arī "ķerstīs"?
07.12.2018 12:55 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Es gan esmu manījusi daudzus telefona bakstītājus arī intensīvas satiksmes apstākļos. Parasti viņi velkas lēnāk par atļauto ātrumu, aiz viņiem veidojas rinda un viņus vajag apdzīt, bet tad pēdējā brīdī viņi pamostas, saprot ka vajag pārkārtoties, īsti neskatoties spogulī. Vai "veiklie" braucēji, pa telefonu runātāji, tur kreisajā rokā telefonu, tāpēc nevar parādīt pagriezienu un skatīšanās sānu spoguļos arī viņiem klibo. To "telefona" braukšanas stilu jau pa gabalu varu redzēt.
07.12.2018 13:15 |
 
Reitings 210
Reģ: 11.06.2017
Es gan pati vēl neesmu autovadītāja, bet ir vēlme nākamgad mēğināt iegūt tiesībasn bet tāpat ir ki teikt.
Reklāma mani gluži neuzrunāja.
Tad nu pirms gadiem 2 vīrs pie sarkanās gaismas izdomāja pārbaudīt telefonu ātri, gaismai mainoties, telefonu atstāja uz kājām(sev klēpī). Tā kā bija vakars, ap 10iem vakarā, policijas mašīnā sēdošais policists ieraudzīja to(domāju, ka no ekrāna spīdošo gaismu), apturējā un sodīja. Vīram bija jādodas pāris reizes uz kādiem kursiem, kur runāja par blakus lietu bīstamību braukšanas laikā. Jāsaka gan, ka tā bija pirmā un pēdējā reize, kad izmantoja telefonu automašīnā. Ja es braucu līdz, tad, parasti, pirms ceļa paņemu viņa telefonu, lai, ja gadījumā kāds zvana, varu atbildēt.
Es saprotu, ka telefona izmantošana samazina koncentrēšanās spējas, tamdēļ policija ķer tos, kuri to izmanto pie stūres. Bet, manuprāt, tie pārdrošie braucēji, kuri pa pilsētu brauc ar 10+km/h lielāku ātrumu kā atļauts vai, mainot joslas, nedomājot par savu un citu drošību, ir daudz bīstamāki.
07.12.2018 13:34 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Mani atkal kaitina tie briesmīgi pašpārliecinātie cilvēki, kas uzskata, ka telefona lietošana pie stūres nekādā veidā neietekmē viņu braukšanu. Telefona glāstītājus var pamanīt pa gabalu, lai gan pašiem šķiet ka viņi ir baigi veiklie un ka prot sadalīt uzmanību, arī sastrēgumā. Ja vēl tas būtu kaut kas megasvarīgs kas nevar to pusstundu vai stundu pagaidīt tad vēl tā, bet riskēt ar savu un citu cilvēku drošību tā dēļ lai randomā paskrollotu feisbuka taimlainu vai instagrammā ielaikotu vai ko nu tur dara, nu tur ir jābūt atsaldētam.
07.12.2018 13:34 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Lēni ripojot nepamanīt, ka priekšā braucošais jau apstājies, šķiet nereāli
:-D
07.12.2018 13:38 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Taisnības labad piebildīšu, ka pārgalvīgie braucēji, zem kuru goda ir braukt ar atbilstošu ātrumu vai kuri regulāri uz šosejām apdzen veselas kolonnas, ka pretimbraucošais jau griež grāvī, lai izvairītos no sadursmes, tāpat arī tie, kuriem neviens nav iemācījis lietot pagrieziena signālu arī ir ļoti liels drauds satiksmei, tāda sūdīga braukšanas kultūra mums Latvijā. Tie, kas iekrampējušies stūrē ir niecīga daļa un rada krietni mazāk problēmu.
07.12.2018 13:39 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Ja jau tikai sasists autiņš - liekas izmaksas, patērēts laiks, stress, nenokļūšana tur, kur vajag - tad jau var lūrēt telefonā, nu ja.
07.12.2018 13:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits