Vīrietis un datorspēles

 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Tēmas virsraksts izsaka manu problēmu. Mans draugs visu brīvo laiku spēlē datorspēles- darba dienās 6h, brīvdienās- visu dienu, ja nu vienīgi es neko neesmu saplānojusi. Vīrietim ir 27 gadi. No sākuma nepievērsu uzmanību-katrs atpūšas kā māk, bet tas ir pēc būtības viņa VISS brīvais laiks!
04.12.2018 21:11 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Es arī nesaprotu to deguna raukšanu par datorspēļu hobiju. Ķipa, ja cilvēks ikdienā atnākot mājās no darba, uztaisa vakariņas un līdz gulētiešanai skatās seriālus, tad viss ir ok, bet ja seriālu vietā ir datorspēles, tad viss, tas ir atkarībnieks un pa taisno pie ārsta jāšālē. Ak, un jā, datorspēles ir bērnišķīgas un bezjēdzīgas, bet ikvakara seriāliņš vai romāns gan ir intelektualitātes augstumi. :D
Problēma ir nevis spēlēs, bet gan kopīgu interešu trūkumā. Attiecībām ir jāvelta laiks un uzmanība, un ja abiem nesakrīt brīvā laika pavadīšanas preferences, ir grūti. Jā, reizēm ir forši katram darīt savas lietas sēžot vienā istabā - viens lasa grāmatu, otrs spēlē spēles un abi jūtas ērti viens otra klātbūtnē, taču vajag arī kaut ko kopīgu. Var mēģināt meklēt kompromisu, piemēram, vienu vakaru tu izrādi interesi par viņa lietām un jūs kaut ko uzspēlējat kopā, citu vakaru viņš pievienojas tev un jūs skataties filmu pēc tavas gaumes (kā piemērs). Tādā veidā var arī atklāt sev jaunas intereses un kas zina, beigās nemaz nevajadzēs piekāpties :)
Bet nu ja ne, tad katram visticamāk savs ceļš ejams.
05.12.2018 14:34 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Par atkarību ir jārunā tad, ja spēlēšana reāli traucē darbam, dzīvei un veselībai - ja cilvēkam nekas cits dzīvē neinteresē, kā tikai ierauties virtuālajā vidē, viņš izrāda agresijas pazīmes, ja netiek pie datora, utml. Neizklausās, ka tāds būtu autores variants.
05.12.2018 14:37 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
TheLaw, apmēram tieši tā pati "loģika":-P
05.12.2018 14:37 |
 
10 gadi
Reitings 893
Reģ: 29.01.2009
Man bija tāds atkarībnieks, tiesa, gan totalizatora. Kas laikam ir daudz trakāk. Tagad man būtu paranoja tikties ar kādu, kur tik daudz laika pavada pie datora(t) Un arī tas, ka man ļoti patīk daudz ko kopā darīt ar otru pusi, ne atsevišķi.
05.12.2018 14:46 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Ak, un jā, datorspēles ir bērnišķīgas un bezjēdzīgas, bet ikvakara seriāliņš vai romāns gan ir intelektualitātes augstumi

Un kur ir teikts, ka autore 6h pavada sēžot pie tv un seriāliem?
Man personīgi neliekas normāli ne 6h pavadīt pie datorspēlēm KATRU DIENU, no "atnák no darba" līdz "jaiet gulēt". Tāpat kā trula seriālu blenšana katru dienu STUNDĀM ilgi. Tā ir vienkārši notrulināšanās, un jā tā ir atkarība, tas ir sākums, varbūt pāries, varbūt nepāries un kļūs vēl trakāk un varbūt vēlāk arī uz to pašu darbu pat negribēs iet, jo gribēsies paspēlēt labāk. Atkarība nesākas tikai tad, kad vairs neiet uz darbu, neiet laukā, un eksistē tikai dators, tā vienkārši ir jau smagākā pakāpe.
05.12.2018 15:00 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Nē, man 6h dienā nešķiet normāli, tā ir atkarība. Kurš gatavo ēst, kopj māju? Jūs sarunājaties? Esmu pārsteigta, ka tik daudzām/daudziem šeit tāda atkarība šķiet pieņemama un attaisnojama.
05.12.2018 15:07 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Kad es biju stavokli, es vareju visu dienu sedet un skatities serialus, bet ne ta, ka 6h no vietas un lieciet man mieru. Jebkura bridi var nopauzet, pa vidam uzgatavot vakarinas, ja kads uzzvana, paplapat, nu da jebko, vienkrasi kamer sedi majas un slikti juties, isini laiku, paraleli var darit daudz ko. Datorspeles parasti ieurbjas un neko apkart neredz. Man vispar gruti saprast, ka cilveks, kurs ikdiena neko citu nedara, bet spele tikai spelites, ir absoluti bez interesem, var skist normals partneris, ne darzenis. Nu ok, varbut pusaugu gados
Berna piesauksana ir tiri likumsakariga, ja plano nakotni ar berniem, japadoma, vai ar so partneri ta izdosies laimiga! Un ko cilveks pie datora iemacis savam bernam. Ja pamanis, ka tads ir.
05.12.2018 15:11 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Izlasīju vēlreiz tēmas pieteikumu. 6st ir darba dienās, tātad no kādiem 18-24. Autore saka, ka brīvdienās visus dienu - tātad, pamostas, ieslēdz kompi, un tad ar sarkanām acīm vakarā (nu ja ne naktī) izslēdz savu spēli.
Reizēm kaut kur aizvelkas līdzi, jo partnerei ir kādi plāni ārpus mājas.
05.12.2018 15:15 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Berna piesauksana ir tiri likumsakariga, ja plano nakotni ar berniem, japadoma, vai ar so partneri ta izdosies laimiga! Un ko cilveks pie datora iemacis savam bernam. Ja pamanis, ka tads ir.

Cik atceros autore nav piesaukusi bērnu plānošanu.(t)
05.12.2018 15:16 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Man tas skiet loti skumigi, ka kada sieviete to piecies, lai gan jutas neapmierinata, bet citi vel atvainojos pi*h pratu, ka, ko piesejies, tak viss kariba. Jeezin.
05.12.2018 15:17 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Nu un, ka nav piesaukusi, neviena kontracepcija nav 100% un tas, ka nepiesauca, nenozime, ka nekad negribes bernu. Te neviens neteica, ka kads plano, bet retoriski uzdeva jautajumu.
05.12.2018 15:18 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Nē nu ja tās 6h ir burtiski bez atraušanās no ekrāna un puisis vakarā absolūti neko citu nedara (ne gatavošana, ne sarunas ar meiteni, ne kādas citas darbības), tad jā, tā ir problēma. Kā jau minēju, autore nav sniegusi daudz paskaidrojumus par to, kā tas realitātē izpaužas, tēmas aprakstu es interpretēju kā mazliet pārspīlētu lai uzsvērtu spēlēšanu. Ja ar mājas soli viss ir kārtībā un puisis pārējā brīvajā laikā spēlē, es tur nesaskatu gluži atkarību.
05.12.2018 15:26 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Nu un, ka nav piesaukusi, neviena kontracepcija nav 100%

Aborts arī eksistē, (t) ujj...kā mani bez sāls sāks :-D Tā ka ir ļoti daudz veidu kā novērst šo "nejaušo" bērna "uzrašanos". Tēma jau ir pārāk tālu spekulācijās aizgājusi.
05.12.2018 15:26 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Neviens šeit nesaka, ka autorei ir jāsadzīvo ar to vai šito. Problēma pastāv, bet kā jau minēju, tā pastāv interešu un brīvā laika pavadīšanas nesaskaņās. To var mēģināt risināt un to var nerisināt attiecības pārtraucot - tas paliek paša pāra ziņā. Tik pat labi puisis visu brīvo laiku pavadītu garāžā ķimerējoties ar mašīnu, hobijs nemaina problēmu kopumā.
05.12.2018 15:29 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Nedomaju, ka butu jauztraucas par berniem, ja reiz virietis VISU brivo laiku pavada pie spelem.. Seksam laiks nepietiks. :D
05.12.2018 15:31 |
 
Reitings 151
Reģ: 22.08.2015
Jādzīvo ne tikai šodienai, bet arī stratēģiski jādomā par nākotni. Labi, šodien viņa negrib un neplāno bērnus, bet pēc gada-diviem gribēs. Vai ir vērts šodien būt ar tādu partneri, ar ko neredzi kopīgu pozitīvu nākotni? Protams, ja autori šāds attiecību modelis apmierina, tad cita runa. Ja nē, tad labāk netērēt laiku un nervus. Jo kamēr esi kopā ar datoratkarīgo, iespējams palaid garām citus, perspektīvākus vīriešus.
05.12.2018 15:34 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Blonde on Blonde
Vai Tev arī ir darbs?
Mājas solis (ēst gatavošana, uzkopšana) ir Tavā pārziņā un vai Tev tas sagādā patiesu prieku jeb tomēr ir šis tas, ko dari nelabprāt vai ne vienmēr ir tam vēlme?
Kā vēl puisis piedalās jūsu kopējā sadzīvē, ja neskaita algas pelnīšanu?
05.12.2018 15:36 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Jādzīvo ne tikai šodienai, bet arī stratēģiski jādomā par nākotni. Labi, šodien viņa negrib un neplāno bērnus, bet pēc gada-diviem gribēs

Bet kur rakstīts, ka viņa vispār gribēs, bet varbūt negrib vispār, par bērniem no autores puses teksta nav bijis. Tādēļ es saku, ka nesparotu KĀDĒĻ tiek piesaukti iespējami bērni nākotnē.:-D
Tāda sajūta , ka bērnu "uzrašnās" veidojot attiecības bez maz vai tiek uzskatīta par galveno mērķi.:-D:-D:-D Geez louise.:-D
05.12.2018 15:40 |
 
Reitings 286
Reģ: 15.12.2016
Pazīstu divus 35-40 gadus vecus vīriešus, kas daudz spēlē, jau kopš agra vecuma. Ar attiecībām joprojām nevedas, lai gan abi man ir teikuši, ka gribētu laulības un bērnus, darbā stagnē, lai gan potenciāls principā ir, īpašumi nolaisti. Izņemot spēles viņiem dzīvē nekā īsti nav. Un domāju, tas ir apburtais loks, kurā viņi novēršas no realitātes, kas ir neapmierinoša, un relaksējas spēlējot spēles, un šīm problēmām paliekot nerisinātām, ar laiku viņiem ir tikai lielāka motivācija dzīvot virtuālajā vidē.
Tik pat labi puisis visu brīvo laiku pavadītu garāžā ķimerējoties ar mašīnu, hobijs nemaina problēmu kopumā.

Nepiekritīšu. Man nav nekādu principiālu iebildumu pret spēlēm, un arī pati kādreiz biju visā šajā pasaulē iekšā, sākot ar mortal kombat pirmajās klasēs, kā dēļ bastoju skolu. Bet tas nav optimāls ilgtermiņa hobijs, tāpat kā seriālu skatīšanās nav. Tā ir vienkārši laika nosišana. Neiespējami salīdzināt ar interesi mehānikā, kas vīrietim liek sēdēt garāžā, mēģinot pašrocīgi labot sarežģītu tehniku. Tā ir respektabla pieauguša cilvēka nodarbošanās. Ok, ja videospēļu entuziasts interesējas arī par programmēšanu vai dizainu, tad ir cita runa. Bet citādi tā ir vienkārša laika nosišana, blenžot ekrānā. 1,2,3h dienā ir normāli un labi laiku vienkārši nosist. 6h un visas brīvdienas - nē.
Jautājumi par mājas soli ir ļoti vietā, lai gan imho tāpat skaidrs, ka runa šeit ir par ļoti vienpusējām attiecībām.
05.12.2018 15:44 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Cik daudz viedokļu. Paldies!
Par bērniem...Esmu par to domājusi. Varu teikt, ka viņš noteikti tam nav gatavs (ir teicis). Es pat nevaru iedomāties kāda varētu būt mūsu kopdzīve ar bērnu.
Mājas solis pārsvarā ir uz maniem pleciem, bet ja palūdzu, tad arī izdara, kaut vai pukstēdams. Strādājam abi. Par algas izmēru nezinu, bet nav bijis tā, ka tās trūktu.
Par problēmu- būs lielā saruna. Nezinu kas sanāks, jo nav viņš baigais runātājs. Bet būtībā pacilāšu arī citus jautājumus. Galvenais ir saprast, vai mums tie deguni skatās vienā virzienā arī nākotnē.
Vēlreiz paldies!
05.12.2018 15:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!