Cik bieži gatavojat?

 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Jūs katru dienu gatavojat sev un savām otrajām pusītēm un ģimenei ēst?
Lieta tāda esmu nedaudz nogurusi no tās padarīšanas, idejas sen izsmeltas un tas nebūtu tas trakākais, ja vienkārši nebūtu apnicis gatavot.
Gatavoju bieži brokastis, līdzņemšanas pusdienas un vakariņas, citkārt vēl kādu platsmaizi sacepu, katru dienu tas pats, pēc darba vismaz 1,5h gatavoju.
01.12.2018 17:12 |
 
Reitings 47
Reģ: 22.11.2018
Gatavoju vakariņas. Protams, es, jo esmu pa māju. Neesmu diži nekāda kaislīgā pavāre, bet kopumā man padodas, cenšos katrreiz pagatavot ko savādāku, esmu sākusi skatīties kulinārijas šovus utml.:)
Apmēram 2reiz nedēļā aizejam uz restorānu. Ir reizes, kad vīrs ir paēdis biznesa pusdienās, tad vakarā tikai uzkodas sagatavoju. Ja negribas gatavot, tad piezvani, ka negribas un lai vīrs, braucot mājās, padomā par takeaway, ja ir izsalcis.
Bērnam, protams, atsevišķs stāsts, bez izņēmumiem- brokastis, un kārtīgas pusdienas pēc skolas.
Sanāk, ka vakariņas bieži ēdam ar vīru, kad bērns jau čuč.
Brīvdienās vienīgais, ko gatavoju - branču ap kādiem 12. Tāda ilga maltīte, kopā būšana visiem pie viena galda, man tas ir svarīgi.
Un, ja ir iedvesma, tad vakaram uzcepu kādu kūku.
Pārāk neiespringstu, taču zināmā mērā uztveru to, kā iespēju izrādīt savas rūpes, jo vīrs ir naudas pelnītājs ģimenē un katrā ziņā man sniedz absolūtu vaļu, varu darīt un pirkt visu, ko vien vēlos. Tad nu es no savas puses vismaz to varu izdarīt, kā uzturēt pavardu “siltu”:) Laikam tāds klasiskais modelis.
Par to nogurumu no gatavošanas, vai tiešām nevar sarunāt paņemt pauzi? Nedēļu vai, piemēram, negatavot brīvdienās. Gan jau neviens badā nenomirs.
01.12.2018 21:51 |
 
Nepatīk
Reitings 274
Reģ: 11.09.2018
Man ļooti patīk gatavot ! (l) Mēģinu iepriecināt savu otru pusīti katru dienu vai nu ar to, kas viņam ļooti garšo vai kaut ko jaunu, par cik viņš man kārtīgs ēdājs :-) Bieži draugs palīdz gatavot , kad ir brīvs laiks,tad viss iet ļoti raiti :-) Idejas smeļos no youtubes, lielākoties no krievu kanāliem.
01.12.2018 21:51 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Gatavoju varbūt vienu reizi mēnesī, kad uznāk iedvesma. Lai gan man garšīgi sanāk, man nepatīk gatavot un mūsu ģimenē gatavo vīrs.
Varbūt pa darba dienām taisi vienkāršākus ēdienus? Sautējumus un sarežģītākas zupas atstāj uz nedēļas nogali. Ja ir iespējams, iesaisti savu vīru.
Piemēram, mūsu mājās vīrs katru vakaru gatavo pamatēdienu, es vienmēr sataisu svaigos salātus, uzklāju un pēc tam novācu galdu.
01.12.2018 22:33 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Hmm. 1,5h katru dienu izklausās daudz. Meklē vienkāršākas receptes. Varbūt no Jamie Oliver 15 un 30 min receptēm? Kaut gan man nekad nav sanācis tik ātri, cik viņam :-D
Trauku mazg.mašīna ir must have. Bet katliņus, lāpstiņas u.c., ko nevar likt trauku mašīnā, tāpat besī mazgāt (t)
Kad ēst gatavošanu uzticu vīram, tad ēdam pelmeņus vai ceptas olas :-D
01.12.2018 22:51 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nu 1,5 stundas tiešām ir par traku katru vakaru.. mums ir tāds ieradums, ka vakaros praktiski neko tādu ilgi gatavojamu neēdam, ēdam biezpienu, uztaisām ātri fetas salātus, uzvārām cīsiņus (man garšo Forevers cīsiņi tikai :D), bet taisu līdzi mums abiem uz darbu tā, lai sanāk 2 dienām, to, ko taisu līdzi pusdienām, ēdam tikai darbā, mājās to neēdam, tāpēc sanāk katru otro vakaru taisīt pusdienas līdzi uz darbu, tad arī kopā ar visu salātu griešanu un garšvielu likšanu varētu būt 1,5 stundas. Varbūt tiešam kaut kādas fiksākas receptes var sameklēt? Vista cepeškrāsnī, pupiņu sautējums ir diezgan fikss variants.
01.12.2018 22:54 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
1,5h vārīt putru vai uzsmērēt humusu uz maizes?
01.12.2018 23:42 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Viss ,kas saistiits ar malto galu ,ir pagatavojams loti aatri,sakot ar frikadelu zupu,beidzot ar kotleteem,kuras arii var buut loti dazaadas.
02.12.2018 00:37 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Mēs taisam uz pusēm, kā kuram laiks. Gatavot patīk itkā, bet ne katru dienu pa ntajām stundām. Tiešām vērtīgi aizstāt pannu ar cepeni, tās pašas kotletes kaut 2 stāvos cepenē liec, noteikti pietiks vairākām dienām, nav stunda lipinot-grozot uz pannas jāpavada. Tāpat kartupeļi/makaroni/griķi/rīsi paši savā nodabā tikmēr vārās. Arī salātus neiespringtu taisīt - sagriz gurķi/tomātu, kādu konservētu dārzeni. Protams, zupu var taisit arī 3h ar buljona vārīšanu utt, bet var lietot kādu no bio kubiņiem, vai savārot reizē tiešām daudz - sasaldēt. Arī ar dārzeņu mizošanu neaizrautos, ir saldētie gatavie maisījumi, kas nemaz nav sliktāki. Tāpat arī veikalā ir gatavie salātlapu miksi, galvenais saprast, kas jums vērtīgāks ģimenē - nauda vai brīvais laiks.
02.12.2018 00:38 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Runaajot par daarzenu mizosanu-mees esam loti iecienijusi eest kartupeli ar mizu,tad ,piemeeram ,burkaanus es nemizoju,tikai nomazgaaju,taapat kaa kartupelus.Kartupelu biezputrai ,protams ,mizoju kartupelus,bet arii saknu sacepumaa nee.Vipaar man loti garso kartupela miza-vitamiini arii tur ir daudz.Visu censamies pirkt organic,tas gan.
02.12.2018 01:21 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Tieši iedvesmai man vislabāk der pavārgrāmatas. Veikalos var pašķirstīt un atrast kur maksimāli daudz receptes, kas atbilst gaumei un vajadzībām. Man labāk patīk, ja ir vizuāls materiāls, tad vieglāk izdomāt ko gribētos. Brokastis gatavoju labi ja reizi 2 nedēļās (t.i.kādas pankūkas, biezpiena sacepumu, olas un tt). Taču bieži brokastīm taisu ia sēkliņu pudiņu (sataisu vairākas burciņas, lai pietiek 3-4 dienām) un no rīta ēdu kopā ar augļiem. Tīri labi garšo arī sviestmaizes un daudz laika tās neprasa. Cenšos, lai mājās pēc iespējas biežāk būtu kāda zupa. Garšo dārzeņu biezzupas un biezeņzupas (man no Zvaigznes grāmatnīcas ir tāda mini biezzupu recepšu grāmatiņa) untās pagatavot aizņem maksimāli 40 min un pietiek 3-4 dienām zupas katls. Gaļu vai zivis gatavoju ne biežāk kā 2x nedļā. Pusdi3nas līdzi ņemam salīdzinoi reti. Mēdzu arī pirkt kaut ko kulinārijā. Ja jau ļoti gribas “normālu” ēdienu, nevis salātus vai maizītes vakarā, var pasūtīt vai nopirkt pa ceļam.
02.12.2018 01:52 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
Nu, ja gatavo kapostu titenus vai piragus, rosalu, tad veesi 1.5 stundas aizies..:-D
Gimenee parasti gatavoju es gandriz katru dienu. Viirs gatavo kad uznaak iedvesma vai veelme pec edieniem ko maak un veelas pagatavot vins personiigi. Ir dienas, kad edam so to un neko negatavojam, jo taa nav spiesta lieta un tur mums sakrit uzskati. Sieva nav vergs kaa biezi vien viiri uzskata.:-D
02.12.2018 04:37 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Man tas 1,5h tiešām sanāk, citreiz paskatos virtuve pulksteni, ka ņemos jau 1,5h pa turieni. Gatavoju bieži 2 edienus vakariņām un pusdienam, vel virtuves tīrīšana, mazgāšana katlu utml... Vasarā to nejūt jo ir gari vakari, bet rudenī, tā tik sanāk darbs un ēšana un vel izraujos uz treniņu vai pavingroju majas. Vakars cauri.
02.12.2018 09:16 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Tieši iedvesmai man vislabāk der pavārgrāmatas. Veikalos var pašķirstīt un atrast kur maksimāli daudz receptes, kas atbilst gaumei un vajadzībām. Man labāk patīk, ja ir vizuāls materiāls, tad vieglāk izdomāt ko gribētos.

Pievienošos 100 % Es reizi gadā nopērku vienu pavārgarāmatu - man ceļojumos obligāts nosacījums ir grāmatnīca.
Patīk gatavot un izmēģināt jaunas receptes un garšas - esmu visēdājs :-D
Vairāk vai mazāk sanāk gatavot katru dienu, bet man ir paveicies, ka skola nodrošina gan brokastis, gan pusdienas. Vīrs paēd darbā.Tāpēc man atliek vakariņas, kuras d.d. ir vieglas, bet brīvdienās pavadu ildāk pie plīts. Mūsu rīta maratons sākas ar kafijas krūžu gājienu uz mašīnu: kafija, kafija - kakao.
Protams garavošana nav obligāts proces un mēdzam iegādāties jau gatavus ēdienus līdzņemšanai vai aiziet uz kafeinīcām, picērijām, restorāniem... citreiz vienkārši uztsaisu kādas plates vai tapas - kaut kā tā - īsumā 8-)
02.12.2018 09:47 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
man nepatīk gatavot, daru to labi ja pāris reizes nedēļā. arī draugs pāris reizes nedēļā pagatavo kautko. pārsvarā visu tādu vienkāršu un ātri pagatavojamu.
02.12.2018 09:59 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Es neesmu ļoti ilgi gatavojusi, bet parasti sakopju pēc vakariņām, ka esmu mājās. Šis variants gan tikai tagad, parasti gatavojam tad viens, tad otrs un šad tad pasūtam ēdienu uz mājām vai veikalā nopērkam tādus vakariņu variantus, kurus gatavot īpaši nevajag.
02.12.2018 10:43 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Kas attiecas uz trauceni, ja man tāda nebūtu es gatavotu daudz mazāk un daudz vienkāršāk - šausmīgi nepatīk traukus mazgāt :-D
02.12.2018 10:52 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Autore - kādēļ tu gatavo tos divus ēdienus vakariņās? Tev kāds paģērē, prasa vai lūdz? Pie pilnas slodzes darba šādu pašai apgrūtinošu pienākumu labprātīgu uzņemšanos nesaprotu. Ja tas ir hobijs, ko tiešām patīk praktizēt - aber lūdzu .. bet ja tas sāk apgrūtināt .. kādēļ?
Sabalansēti paēst var arī ar daudzkārt mazāku laiku, jo sevišķi ja ir saldētava un kkādas 'sagataves'.
Mūsu mājsaimniecība gatavo tas, kam vairāk laika. Šobrīd tas 70% apmērā ir partneris un es reizēm piepalīdzu, reizēm kādu produktu no 'īpašā veikala' pa ceļam no zāles sagādāju, reizēm - pie iespējas un prokrastinācijas rezultātā - visu maltīti sagatavoju..tie ir mani 30% līdzdalības eksistenciālo vajadzību nodrošināšanā.
02.12.2018 14:56 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Nu un jā, trauku mašīna ir labākais izgudrojums EVER. Visās mājās (man vairākas) tāda ir, katli arī izdzīvojuši tikai tām piemērotie. Šīs iekārtas rezultātā ir milzīgs laika (un arī rēķina) ietaupījums, pluss vēl 'zāģēšana' par trauku kalniem atkrīt. Atceros to kā vienu no biežākajiem vecāku kašķu iemesliem - kam kārta katlus mazgāt .. :D
02.12.2018 14:59 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ne visi var traukeni atlauties, it ipasi ja autore dzivo ireta dzivokli.
02.12.2018 15:10 |
 
Reitings 428
Reģ: 05.02.2015
Gatavoju reizi nedēļā. Visbiežāk ēdu ārpus mājas. Jāpiebilst, ka vienīgais cilvēks, ko man jāpabaro, esmu es :-D
Par trauku mašīnām - ir arī neiebūvējamās. Noliki, pievienoji un viss.
02.12.2018 15:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits