Matu mazgāšana

 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Čau!
Cik bieži jūs mazgājat savus matus?

Vai ievērojat precīzi laikus, cik ilgi jāpatur maska, kondicionieris u. c.?
14.11.2018 21:07 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Mazgāju katru otro dienu. Mēģinu ievērot maskas ilgumu, bet ne pārāk apzinīgi. Kondicionierim pat nav ienācis prātā pētīt ilgumu, būs jāpaskatās, kas rakstīts uz pudeles.
15.11.2018 10:22 |
 
Reitings 613
Reģ: 20.11.2017
Matus mazgāju 3x nedēļā un ļauju tiem dabīgi izžūt gandrīz vienmēr, ar pāris izņēmuma gadījumiem. Šobrīd lietoju tikai šampūnu, matu spreju un eļļiņu pēc tam ieziežu matos, kas nav jāskalo ārā. Kondicionierus, matu maskas nelietoju (ir mēģināts, bet laikus neievēroju).
Man mati diezgan ātri taukojas. Parasti tie labi izskatās tikai tajā dienā, kad izmazgāju, bet otrā dienā izskatās nesmuki, nu tā, ka tiešām prasītos jau mazgāt. Nav man brīnumlīdzekļa, kas palīdzētu matiem tik ātri netaukoties.:-(
15.11.2018 10:33 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Mazgāju 3x nedēļā. 2x ar šampūnu + kondicionieris. Nav ne jausmas, cik ilgi kondicionieris būtu jātur pēc instrukcijas, bet es pēc min. 2 jau skaloju ārā. Žāvēju ar fēnu, jo man ir ielikts keratīns, ja ļaušu izžūt tāpat, tad būs vien vecās lokas un pūkas. Pirms žāvēšanas vienmēr lietoju arī aizsarglīdzekli.
15.11.2018 10:52 |
 
Reitings 86
Reģ: 16.08.2017
Mazgāju matus 2 reizes nedēļā (pa laikam sanāk arī 3, ja kaut kur jādodas un pirms pasākuma īpaši jāizmazgā). Matu mazgāšanai lietoju zīda šampūnziepes (shampoo bar) un pēc izskalošanas ar ūdeni skaloju ar ābolu etiķūdeni (viena ēdamkarote etiķa uz divām glāzēm ūdens). No etiķa mati ir tik zīdaini un vijīgi! (l)
15.11.2018 10:55 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
AvocadoLady
Nav ieteicams mazgāt matus ar rudzu miltiem tik bieži, jo matus var pārsātināt ar proteīnu.
Man patīk parsvarā mazgāt ar Aritha(ziepju riekstu pulveris), Shikakai, Amla tēju un tad varbūt reizi mēnesī ar rudzu miltiem. Skaloju ar šķaidītu balto etiķi (Distilled white vinegar).
Daudz nformācijas ir https://www.facebook.com/groups/nopoo/ it īpaši failu sadaļā.
15.11.2018 11:09 |
 
Reitings 230
Reģ: 02.10.2018
aaaaa, gribu dzirdēt visus viedokļus par rudzu miltiem, izklausās ļooti interesanti :-O:-O:-O GRIBU PAMĒĢINĀT
Man liekas, ka manus matus ļoti ietekmē ūdens, kad aizbraucu uz laukiem, mani mati ir perfekti, varu mazgāt retāk utt. beet Rīga šaaausmas, ļoti ātri taukojas un nepaklausīgi. Tāka biežāk esmu Rīga, tad vienmēr raudāt gribas, katra diena kā slikto matu diena :'-(:'-(:'-(
15.11.2018 11:47 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
3x nedēļā, 2x šampūns un tad maska, ko turu minūtes 3-5. Vispār, jāiet pie 'matu daktera', jo galvas āda kļuvusi nereti kaprīza. Nu teju neviens šampūns tai nepatīk, neatkarīgi no smalkuma/ sastāva :/
15.11.2018 11:58 |
 
Reitings 91
Reģ: 14.07.2018
mazgāju ik pēc divām dienām ar šampūnu un ļauju izžūt pašiem (ja mazgāju no rīta - izmantoju fēnu). kondicionieri izmantoju tikai tad, kad atceros nopirkt vai, ka man tāds atrodas rokas stiepienā, jo dižas izmaiņas nemanu; laiku neievēroju - vienkārši paturu kādu minūti vai arī kamēr pati nomazgājos un tad skaloju laukā. maskas nelieku, ik pa laikam kādu eļļu un aizsarglīdzekli pret karstumu.
Man mati diezgan ātri taukojas. Parasti tie labi izskatās tikai tajā dienā, kad izmazgāju, bet otrā dienā izskatās nesmuki, nu tā, ka tiešām prasītos jau mazgāt.

līdzīga situācija. daudz ko esmu mēģinājusi - gan atradināt no biežās mazgāšanas (vienu brīdi mazgāju ik dienu), gan vairākus līdzekļus -, līdz sapratu, ka tāda matu struktūra un tie man ir neatkarīgi по жизни. :-D
15.11.2018 12:20 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Mazgāju 2-3x ned.
2-3 reizes ar šampūnu tad kondicionieris - turu tik ilgi kamēr izdaru visas pārējās sušā darāmās lietas :-D
Maskas gandrīz nelietoju.
15.11.2018 12:27 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Mazgāju 3x nedēļā pēc treniņiem. Lietoju šampūnu + kondicionieri (vai mitros matos klāju kādu neizskalojamo līdzekli). Laikus baigi neskatos.
Par rudzu miltiem, sīpolu mizām, bērzu novārjumiem un tt. Agrāk to visu lietoju, jo nebija pieejami ērti kopana# lidzekļi, kas ir mūsdienās. Protams, tas viss ir dabīgs, bet efekta ziņā uz matu mūsdienīgas formulas ir efektvākas un arī lietošanā daudz ērtākas. Ja mati krāsoti, tad etiķis krāsu ātri izšķīdinās un padarīs nesmuku. Es kādreiz etiķūdemi lietoju, jo mati pēc tā bija ļoti spīdīgi un skaisti, toties vīrs čīksteja, ka smirdu pēc etiķa :-D
15.11.2018 12:27 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Mazgāju apmēram 2x nedēļā, reizēm retāk; šampūns + kondicionieris + maska, minūtes neskaitu, pērku ātrdarbīgās maskas un turu matos tik ilgi, kamēr noskrubējos, nomazgājos, noskuju kājas etc., pēc tam izskaloju matus. Pārējā laikā sausais šampūns pēc vēlmēm un vajadzībām. Rudzu miltiem un tamlīdzīgai new age padarīšanai neticu, uzskatu, ka mazgāšanai ir nepieciešami sulfāti, kas noārda taukus un ļauj attīrīt matu/ādas virsmu. Bet kam patīk un strādā - lai tik mazgā! :-D Mana vecmamma mazgāja matus ar olu, skaloja ar etiķūdeni un maskas vietā izmantoja alu, par rezultātiem grūti spriest, neesmu arī pati izmēģinājusi šādu variantu.
15.11.2018 12:50 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Laikam esmu "kukū", bet mazgāju katru dienu - šampūns + kondicionieris matu galos. Nekādus turēšanas laikus īsti neievēroju, vados pēc rīta ritma un sajūtām. Pirms žāvēšanas (ar fēnu) lietoju kādu eļļu/serumu u.t.t.
Ja brīvdienās nav nekur sevišķi jādoas, tad brīvdienās kaut kā varu saņemties nemazgāt matus katru dienu (bet tad jāsavāc mati copē un vislabāk tos neaiztikt vispār, jo riebjas pat ķemmēt tos, kad tie ir divas dienas nemazgāti... bveeee...). Nu, šī ir mana izteiktā dīvainība/apsēstība :D
15.11.2018 12:52 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Man viena radiniece arī mazgā matus katru dienu, katru rītu. Bet viņa kaut izmazgā - jau praktiski pēc žāvēšanas tie jau ir pieplakuši pie galvas ādas un izskatās netīri. Nezinu vai visām ikdienas mazgātājām tā ir? Sākotnēji, kad viņu satiku vienmēr domāju, ka viņa staigā ar speķainu galvu un nemazgājas :-D bet vienas sarunas laikā uzzināju, ka viņa matus mazgā KATRU DIENU! Kāda tad jēga mazgāt katru dienu, ja mazgāšanas mērķis ir tīri mati, bet viņai tāpat viņi izskatās speķaini :-|man liekas, ka viņas mati vairs nezina kā aizsargāt galvas ādu tāpēc tik pastiprinātu izstrādā taukvielas, ka tās vairs neizmazgājas.
15.11.2018 13:01 |
 
Reitings 354
Reģ: 29.12.2013
Mazgāju katru otro dienu. Grēkoju uz kondicioniera pietiekoši ilga laika turēšanu matos, tāpēc izvēlos tādus, kurus jātur ne ilgi. Dabīgi žūst ļoti ilgi, pa nakti nepaspēj izžūt pilnībā, tāpēc žāvēju ar fēnu. Un ja ļauju dabīgi izžūt, tad nākamajā dienā dikti sataukojas.
Kādreiz mazgāju katru dienu. Salasījos, ka tā nav labi, pārgāju uz katru otro dienu. Īpaši mazāk netaukojas. Vienkārši esmu pieradusi pie "otrās dienas matiem" un finansiāli atbalstu sauso šampūnu industriju :-D
15.11.2018 13:02 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Ā aizmirsu par sevi :-P
mazgāju 2-3 reizes nedēļā pēc nepieciešamības vairs pirms svarīgām darīšanām. Lietoju 2x nedēļā matu maskas un kaut kā esmu aizsākusi, ka pēc matu maskas lietoju vēl kondicionieri, kas it kā aizver matu zvīņas. Nezinu cik tur patiesības, bet matos jūtama atšķirība - maigāki, pakļāvīgāki un vieglāk ķemmējami. Viena no mīļākajām maskām ir Stendera gaiši zilā un Coco Loco ar kokosriekstiem. Plus beigās izskaloju ar vēsu, aukstu ūdeni. Esmu izmēģinājusi daudz un dažādas matu maskas, bet šīs manuprāt tiešām strādā. Man mati līdz dibenam ;-) Pēc tam matu galos pūšu neizskalojamu kondicionieri, tad uzlieku atpakaļ dvieli. pastaigāju 5 minūtes apmēram un tad lieku vēl matu krēmu vai eļļu (l) ar fēnu žāvēju tikai īpašos gadījumos. Ieintriģēja rudzu milti un ābolu etiķis. Izmēģināšu :-D
15.11.2018 13:11 |
 
Reitings 920
Reģ: 25.09.2017
Katru otro vai trešo dienu. Bet principā skatos, kādi man mati, ja jūtu, ka jāmazgā, tad mazgāju. :-) Kondicionieri lietoju to, kuru nav jāskalo+ matu eļļa galos. Man tādi viegli, pufīgi, mīksti mati, tagad īsāki, pavasarī biju nogriezusi savus garos- līdz viduklim, matus uz garumu līdz pleciem. Tagad lēnām ataug un ir vienā līmenī ar krūtīm. Nefēnoju, netaisnoju, nelokoju...drīzāk, ļoti reti to daru. Tikai uz kādu pasākumu vai svētkiem,vai, ja ļoti gribas izskatīties skaistai tajā dienā:-D
Mazgāju vakarā, pirms gulētiešanas, nosusinu, ļauju nedaudz apžūt un tad sienu copē. Tad no rīta ir skaistas lokas;-)
15.11.2018 14:06 |
 
Reitings 1060
Reģ: 13.07.2015
Matus mazgāju, kad vajag, sanāk 3x nedēļā, bet man ātri taukojas, tāpēc mati biežāk ir copītē kā izlaisti :-D
Lietoju gan maskas, gan kondicionierus, masku 1x nedēļā, kondicionieri katru mazgāšanas reizi. Vienmēr cenšos ievērot laiku, kas rakstīts uz iepakojuma. Slapjos matu galos vēl ielieku serumu. Izmantoju fēnu, jo mati dabīgi žūstot to dara vismaz 3 - 4 stundas, nu tik daudz laika man nav tam :-D
Biju izmēģinājusi arī reto mazgāšanu, nepalīdzēja, nesen sapratu, ka galvas āda ātri taukojas tāpēc, ka lietoju fēnu, kas attiecīgi to izsausina. Nu tāds riņķa dancis vien sanāk :-D
Matu mazgāšana ar dabīgām lietām, nē nu katram savs, bet nu man tas liekas fuj :-|:-D
15.11.2018 14:20 |
 
Reitings 1060
Reģ: 13.07.2015
Pašai mati smuki, spīdīgi, biezi un dabīgi (l) garums līdz krūtīm, eju uz gariem :-D
15.11.2018 14:21 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Mazgāju 2 reizes nedēļā-trešdien un svētdien. Ja nav nekur jāiet tad varu arī vienreiz nedēļā, jo mati netaukojas. No sakuma šampūns tikai pie matu saknēm un pēc tam kondicionieris uz matu galiem.
Manuprāt daudzu meiteņu kļūda ir ka kondicionieri liek visu matu garumā, bet principā ir jāliek tikai galos, jo pie saknēm tas padara matus taukainus un tur nevaig. Arī jāsaprot ka nav tāda matu brīnum līdzekļa kas atjaunotu sausus un bojātus matus. Vienīgi pie frizieriem kur ir tās keratīna procedūras.
15.11.2018 14:24 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
kaut izmazgā - jau praktiski pēc žāvēšanas tie jau ir pieplakuši pie galvas ādas un izskatās netīri. Nezinu vai visām ikdienas mazgātājām tā ir?

Nu, nē, tik traki man nav. Visu dienu mati ir forši, vijīgi, spīdīgi, bet ne speķaini, taču otrā rītā jau var sākt manīt to taukainumu, mati sāk šķipsnoties un sajūta ir riktīgi nesvaiga, tādēļ arī mazgāju no rītiem. Ja vakarā jāiet uz kādu pasākumu arī mierīgi varu nemazgāt, vien iztaisnot vai salokot vai, kas jau nu tajā brīdī liekas piemērotāks.
15.11.2018 14:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits