Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Otra laika necienīšana

 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Nesen bija sarunāts satikties ar draudzeni vakarā, dodoties ciemos pie viņas. Dzīvojam gandrīz 10 minūšu gājiena attālumā. Saņēmu aicinājumu ciemos tās pašas dienas pusdienlaikā, un norunājām laiku vakarā uz plkst.19:30. Teicu, ka vēl pirms iziešu no mājām, došu ziņu. Biju jau saplānojusi, ka darbu beigšu ap plkst.16:00, pēc tam ieplānoju savas lietas, ko nepieciešams izdarīt pirms tikšanās. Kad laiks jau bija praktiski 19:20, uzrakstīju ziņu, ka tūlīt taisos iziet. Uz ko saņemu atbildi "zini kā, man te neliels ČP, nāc pēc stundas". Protams, ka sanāca dusmas, ka to nevarēja pateikt ātrāk, jo viņas dēļ atcēlu lietas ko būtu paspējusi izdarīt. Beigās mani uztaisīja vēl par vainīgu, jo vēl ātrāk nerakstīju, kaut gan viņa man varēja uzrakstīt, ka kaut kas ir atgadījies. Tā arī neaizgāju, jo vēlāk netiku. Otrs gadījums - cita draudzene kā dāvanu dzimšanas dienā teica, ka vēlas mani aizvest uz SPA, uz ko teicu, ka nevajag tērēties, labāk aiziesim vienkārši kur ir baseins, pirtiņa un džakuzi un papļāpāsim. Uz ko viņa piekrita. Sakarā ar to, ka mums nesakrita brīvdienas, nolēmām, ka dosimies tuvākajā 6dienā. Viņai vēl pa dienu (tajā 6dienā) bija mācības universitātē. Un pati noteica, ka pados ziņu. Tā arī pienāca 6diena, es viņai pirms pusdienlaika uzrakstīju un pajautāju vai ir skolā, uz ko viņa atbildēja apstiprinoši. Pēc kā gaidīju viņas ziņu par gatavību doties :-) protams, ka es to ziņu nesagaidīju ne 6dien, ne 7dien. Ne arī paskaidrojumu, kāpēc tā notika. Tā vietā viņa man 7dienā pašā vakarā uzraksta ko es daru un kā man iet. Es viņai jautāju kāpēc nepiezvanīji un nepabrīdināji? Uz ko saņēmu atbildi "Ā, es jau domāju, ka negaidi un pavadi laiku lietderīgāk!" (e) Vai tiešām norunāts laiks nevienam neko nenozīmē? Pie tam mūsdienu aizņemtajā pieaugušo pasaulē?Vai Jums arī ir tādi draugi, vai Jūs pašas tādas esiet, kas nerēķinās ar otra cilvēka laiku?:-/
14.11.2018 13:26 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
Oiii kā es saprotu tevi! Man ir viens cilvēks, kurš nu nekads un ne ar vienu nerēķinās. :-/
Cenšos no tādiem cilvēkiem izvairīties, tikai no šī nesanāks, jo ir ģimenes loceklis (t)(s)
14.11.2018 13:31 |
 
Reitings 80
Reģ: 11.11.2018
Jā, ir draudzene, kas kavē vienmēr un visur. Es vnk jau viņai saku, ka pasākums notiks par 30 min ātrāk, lai viņa būtu laikā.
Pašai ir sanācis kavēt, bet nu ļoooti nepatīk.
Vēl nepatīk, ja kaut kas tiek norunāts un atkrīt otra cilvēka dēļ - tad viņam būtu jāpiedāvā alternatīvs laiks, nevis man atkal jāizrāda iniciatīva.
14.11.2018 13:35 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Dzivoju valsti, kur kavesana ir pilnigi normali paradiba :D Tiesi si iemesla del es nekad nesarunaju tiksanos uz ielas, lai kavesanas gadijuma varu pati sevi nodarbinat. Un attieciba uz planosanu, viss ir atkarigs no ta, ka tas tiek sarunats. Ja piemin, ka brivdienas varetu saskrieties, tad es noteikti neko neplanosu, tacu, ja bus noteikta konkreta diena un konkrets laiks, pati ieprieks piezvanisu vai uzrakstisu, lai apstiprinatu, ka viss ok.
14.11.2018 13:42 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nepatīk kavēt un nepatīk, ja citi kavē.. vienmēr izbraucu ar rezervi, lai būtu ātrāk.. nepatīk, ja nerēķinās ar otra laiku. Un kā vispār nepateikt, ka nebūs, nedot nekādu ziņu? Nezinu, man tā liekas baigā necieņa ne tikai pret otra laiku, bet vispār pret otru cilvēk...
14.11.2018 14:13 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Es cenšos nekavēt , ja ir sarunāts konkrēts laiks un vieta , bet ne vienmēr man sanāk , es esmu no tiem kuri regulādi kavē, pat ja es iziešu laicīgi , es tāpat visdrīzāk nokavēšu :-D Man ir draudzene kura vispār var sarunāt kaut ko darīt un pēc tam vienkārši, neceļ telefonu un pazūd uz 2 dienām.:-D. Bet es nekad negaidu un pat nerēķinos , ka pie manis atnāks konkrēti uz sarunāto laiku, es pat apzināti saku ,lai nāk 16.00, bet reāli atnāks 17.00 un viss notiks laicīgi :-D:-D
14.11.2018 14:39 |
 
Reitings 274
Reģ: 15.08.2018
Es parasti apzināti izdaru tieši to pašu pretī, ko man izdara :D Laikam ejot laikam man tādu kā draugu ir palikuši ļoti maz, bet vismaz neviens šādi neuzmet. Nezinu vai vīriešu priekšrocības, vai arī sievietēm tāda laika otra čakarēšana aktuāla.
14.11.2018 14:50 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Kavēšana vēl ir sīkums, tad vismaz cilvēks ir klāt, bet tagad šeit ir klaja necieņa un nerēķināšanās. Tās ir divas dažādas lietas :-|
14.11.2018 14:57 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Varētu teikt ka tā ir necienīšanu, bet es vairāk norakstu uz aizņemtību un aizmāršību. Vai ne tā saprata - domāja kā labāk, bet sanāca kā vienmēr.
Mēs paši tādi un draugi tādi. :-D
14.11.2018 15:39 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Jup...saprotu, pat ļoti labi.:-D
Gadās tādi tizleņi, kas absloūti nerēķinās ar cietiem.
Manā gadījumā tie barbari ir drauga vecāki, kas PAŠI bija pietekušies.:-D Biju rēķinājusies, šis tas bija saplānots jau un tā arī uzmeta, man pat nepazvanīja, tikai draugam uzrakstīja. Tā maigā formā draugu informēju, ka uzskatu, ka viņa senčiem ir baigās problēmas ar manierēm un tā parasti nedara.:-D
Neesmu ļaunatminīga, bet visu "pierakstu".:-D
14.11.2018 15:39 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Nu necieņa tas ,manuprāt, ir skaļi teikts.
14.11.2018 15:41 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Galvenais ka telefonu ceļ un uz ziņām atbild - tad visu var sarunāt. :-D
14.11.2018 15:41 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
P.s. Protams otra gadījums ir savādāks..., bet kopumā problēmu nav :-D
14.11.2018 15:48 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Man laikam dīvaini draugi, bet ciemojotos neviens nekad neierodas dotajā laikā, standartiņš ir kavēt stundu.
14.11.2018 16:01 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Es arī nesaprotu tādus cilvēkus kas visu laiku kavē vai nerēķinās ar citu laiku. Ja tevi uztrauktu līdzcilvēki, tad tomēr varētu laikā sataisīties un izvilkt savu pakaļu ārā no mājas. Cita lieta ir sastrēgumi, kas gadās neparedzēti dēļ kādas avārijas, bet lielākoties tie ir paredzami un var tomēr izbraukt 15 min ātrāk.
Mani drauga vecāki arī ir tādi, kas piesakās ciemos un tad neilgi pirms tam uzraksta ka kavē un atbrauc stundu vēlāk. Vēl kaitina ka nepasaka cik ilgi kavē. 10? 30 min? Viņi arī nesaprot, ka jābeidz ciemoties un ka mums ir citi plāni. Paliek par divām stundām ilgāk un nesaprot nevienu mājienu ka jādodas prom. Vairāk nepiekrītu viņu ciemošanas reizēm, jo zinu ka tas var ievilkties mūžību un ar manu laiku neviens nerēķinās.
14.11.2018 16:03 |
 
Reitings 2056
Reģ: 31.07.2010
Ir bijuši gadījumi, kad ar draudzeni sarunājam tikties, bet konkrētajā dienā nepiezvana man, tā notiek, ja esmu runājusi kādu nedēļu iepriekš, bet tas vairāk domāts kā pasēdēšana kafejnīcā, ne konkrēts pasākums. Sanāk, ka draudzene ierosina satikšanos, bet beigās tā nenotiek.:-D Dusmīga palieku, tad, ja ir sarunāts doties kopā uz pasākumu, piemēram, Z-svētku balli un esmu taisiījusies, kad draudzene piezvana un saka, ka tomēr neies, tā ir necieņa.:-D
14.11.2018 16:08 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Dusmīga palieku, tad, ja ir sarunāts doties kopā uz pasākumu, piemēram, Z-svētku balli un esmu taisiījusies, kad draudzene piezvana un saka, ka tomēr neies, tā ir necieņa.

Oi, jā, kā man šis uzdzen dusmas!
Pati esmu cilvēks, kurš vienmēr ierodas ātrāk, nekā vēlāk, jo nepatīk kavētāji, līdz ar to arī pašai nepatīk kavēt. Protams, katram var gadīties nokavēt, taču, ja cilvēks dod ziņu, ka nokavēs un beigās ierodas, tad tas vēl ir pieņemami. Cita lieta ja cilvēks ir hronisks kavētājs un kavēšanai nav attaisnojošu iemeslu (sastrēgumi, bērns saslimis, kurpei papēdis noplīsis, piemēram), jo tad es to tiešām uztveru kā necieņu pret otra cilvēka laiku. Un jā, īstas dusmas uzdzen tas, ja ar cilvēku viss ir sarunāts, esmu gatavojusies un norunātajā laikā jau gaidu tikšanos, bet pēdējā brīdī saņemu ziņu, ka ir pārdomāts, nekur negrib doties, slinkums utt.. Man tas nešķiet pieņemami, jo, ja plāni tomēr mainās, būtu tikai pieklājīgi par to ziņot vismaz pāris stundas iepriekš, nevis pēdējā brīdī. Man reiz bija tāda draudzene, kura regulāri pēdējā brīdī atcēla plānus. Ar laiku vienkārši pārtraucu kopā kaut ko plānot, jo jau zināju, ka, visticamāk, nekas no plānotā nenotiks. Treknu punktu visam pielika tas, ka pirms gada speciāli ciemojos Latvijā, lai kopā nosvinētu Jāņus, stāvēju norunātajā vietā ar mugursomu plecos, sapirktiem ēdieniem, dzērieniem maisos un guļammaisu rokās, kad saņēmu ziņu, ka, sorry, tomēr slinkums braukt kaut kur. Ar tādiem cilvēkiem man nav pa ceļam.
14.11.2018 16:29 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Kādreiz var gadīties nokavēt un tas nav nekas tāds, bet ir man apkārt daži cilvēki, kas kaut ko sarunā un var pārdomāt, neko nepateikt vai tml, bet neteiktu, ka man tas baigi traucē, es jau zinu, kuri tie cilvēki ir un īpaši nesatraucos, kad tā gadās, jo ar to rēķinos un plāns B parasti ir :D Lai gan, protams, skaisti tas nav. Ir man arī draugi, kas kavē parasti 15-30 min un es vienkārši uz tikšanos ar viņiem pati ierodos vismaz 15 min vēlāk nekā norunāts, viss vienmēr bijis ok :D
14.11.2018 16:42 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
O ja, man ir viena draudzene, kura vienmer piesakas ciemos vakara un nekad nevar atbildet cikos un tapat uzraksta, ka kaves vismaz stundu, principa ierodas tad kad butu jau jabrauc majas, ja prasu precizu laiku vai atrak tad apvainojas, ka negaidu.
14.11.2018 16:53 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
, lai kopā nosvinētu Jāņus, stāvēju norunātajā vietā ar mugursomu plecos, sapirktiem ēdieniem, dzērieniem maisos un guļammaisu rokās, kad saņēmu ziņu, ka, sorry, tomēr slinkums braukt kaut kur. Ar tādiem cilvēkiem man nav pa ceļam.

Ar šitādiem man nav pa ceļam.
Nekad neviens pēdējā brīdī neatceļ. Parasti dienu iepriekš pirms tusiņa sazvanāmies vai viss ir spēkā. Un saskaņojam ko pērkam. Jā var nokavēt vairākas h ( neplānotu iemeslu dēļ ) tā ir gadījies gadījies gan mums, gan draugiem. Šādos gadījumos ir prieks par viesiem, bet viesiem jārēķinās ka kotletes dabūs vēsas un pārējie jau desertu ēdīs .
P.s. laiks velkās tam kurš gaida nevis tam kurš kavē.
14.11.2018 17:11 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Tā sazvanīšanās mums ir obligāta, jo ja tiek tusiņš noeunāts kādu laiku iepriekš - mieeīgi var aizmirst vai uzrasties citas neatliekamas lietas.
14.11.2018 17:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits