Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vitamīni un uzturs grūtniecības laikā

 
10 gadi
Reitings 96
Reģ: 28.05.2010
Kādus vitamīnus lietojat, ko iesaka ārsts? mana šajā grūtniecībā tikai folskābi lika, saka ka neko vairāk nevajagot. Kā jums?Kā sekojat uzturam,lai mazulim nekas netrūktu un arī mammai pēc tam nebūtu jāmocas ar pazeminātu imunitāti?
08.11.2018 17:55 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Par uzturu neuztraucos. Grūtniecības laikā visādi “brīnumi” gadās - var garšot tas, kas nekad negaršoja un otrādi; var gribēties dīvainus salikumus; var vispār neko negribēties; var visu laiku pavadīt pie poda vemjot (un spēt uzgrauzt tikai grauziņus)... Tāpēc - jāvadās pēc izjūtām.
—-
Par vitamīniem... Elevit vitamīni man patika vislabāk. Dzēru pēc savas iniciatīves, bez ārsta norādēm. Līdz pat pirmajiem mēnešiem pēc dzemdībām. Folskābi dzēru nedaudz sākumā, bet nejutos, ka man tas jebko dotu...
08.11.2018 18:35 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Folskābi dzēru nedaudz sākumā, bet nejutos, ka man tas jebko dotu...]
Kā tad tu gribēji to just? Folskābe vajadzīga, lai bērnam viss attīstītos pareizi un pašai nerastos problēmas. Just jau nu to nekādi nevar.
08.11.2018 18:43 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Pirmajā grūtniecībā, kas iekrita siltajā sezonā, ārste lika dzert vitamīnus. Pat konkrētu firmu (t) Otrajā grūtniecībā, kas iekrita aukstajā sezonā, cita ārste nelika neko dzert ,izņemot dzelzi uz beigām, bet to parādīja analīzes. Nezinu, vai tāpēc, bet otrais bērniņš piedzima par 600g mazāks nekā pirmais. Svarā pieņēmos abās reizēs līdzīgi.
08.11.2018 18:47 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es negaidīju kaut kādas īpašas sajūtas. Tikai nez kāpēc iekšēji man bija pretestība pret šo - negribējās dzert ne pa kam un bija sevi jāspiež. Izskaidrot nevaru. Pirmajā grūtniecībā neko par to nedzirdēju, nezināju un nedzēru (ārtste neko neteica arī) un viss labi tāpat bija...
08.11.2018 18:47 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Pēdējā grūtniecībā dzēru tikai dzelzi, jo tas bija ļoti nokrities.
Kompleksie vitamīni man nav saprotami. Tur ir iekšā viss iespējamais, bet teiksim dzelzi ar kalciju kopā nemaz nevar lietot, jo tad dzelzs nemaz neuzsūcas.
08.11.2018 19:10 |
 
Reitings 65
Reģ: 19.10.2010
Mana dakterīte bija ļoti kategoriska - ja ar analīzēm viss ok, tad nekādus vitamīnus nevajag. Uz beigām dzelzs nokritās, to lietoju papildus, kā arī D vitamīnu. Vēl papildus lietoju bišu maizi un smiltērkšķu sulu, jo garšo un veselīgi.
08.11.2018 19:42 |
 
Reitings 416
Reģ: 03.06.2013
Uzturu nekādu īpašo neievēroju, ēdu to, ko ēdu pirms grūtniecības.
Sākumā bija tā smagāk, jo kā paēdu tā viss tika izvemts un knibinājos tik ar kaut ko pa nelieliem daudzumiem, šobrīd ir reizēm vēl tā ka uznāk tāds nelabums, bet nu reti.
Par vitamīniem/tabletēm:
Visas tabletes ir pēc ginekoloģes un arī ģimenes ārstes norīkojumiem.
Lietoju zivju eļļu (kapsulās), grūtnieču vitamīnus Vita-min plus, tagad kādu mēnesi dzeru dzelzi jau (bet katru trešo dienu tikai) un katru vakaru dzeru vienas zāles, kuras izrakstīja, jo ar pamatīgām sāpem vēdera lejas daļā draugs mani aizveda uz slimnīcu. :-/
08.11.2018 20:06 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
tā bišu maize vēl ilgi tiks reklamēta?
08.11.2018 21:41 |
 
Reitings 143
Reģ: 09.10.2018
Izņemot folskābi un dzelzi, visa pārējo vitamīnu lietošana ar katru grūtniecību atšķīrās. Pirmajā lika dzert visādus vitamīnus, otrajā papildus nosauktajiem tikai D vitamīnu un tagad vispār nekādus citus vitamīnus nedzeru. Ak jā, trešajā grūtniecībā pat folskābi nelika dzert, bet to es pati brīvprātīgi lietoju, kad uzzināju, ka esmu stāvoklī, jo pirmajos 3 mēnešos tā tomēr ir ļoti svarīga augļa attīstībai.
08.11.2018 21:51 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Pirmajā grūtniecībā dzēru Elevit grūtnieču vitamīnus, bet otrajā - tikai folskābi sākumā un dzelzs ampulas beigās. Pašsajūtas ziņā viss bija līdzīgi, tiesa, otrās grūtniecības laikā atšķirībā no pirmās es neslimoju ar saaukstēšanās slimībām. Un abās reizēs pēc dzemdībām mati izkrita vienādi daudz. :D... Vārdu sakot, tie kompleksie vitamīni nemaz nav tik ļoti nepieciešami - labāk sekot līdzi uzturam kopumā.
08.11.2018 22:07 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Kompleksie vitamīni man nav saprotami. Tur ir iekšā viss iespējamais, bet teiksim dzelzi ar kalciju kopā nemaz nevar lietot, jo tad dzelzs nemaz neuzsūcas.

++
Es lietoju tikai dzelzi, man gaļa pirmajā grūtniecības pusē likās pretīga, tāpat kā daudz kas cits, līdz ar to dzelzs līmenis bija ļoti zems. Pārējos vitamīnus ne es, ne mana ārste neuzskatījām var vajadzīgu lietot, īpaši jau tos, kur ir viss kopā salikts.
09.11.2018 08:39 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
ņam ņam, D vitamīnu ārste neieteica lietot? Un folskābi?
09.11.2018 08:52 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Lietoju tikai dzelzi (šķīstošās tabletes, jo no tā ampulu šķīduma garšas man nāk vēmiens jau bez grūtniecības) papildus, jo analīzēs tas bija zems jau kopš grūtniecības sākuma.
Attiecībā uz uzturu - ēdu pilnīgi visu, ko kārojās, vienkārši samērīgos apmēros. Bija posmi, kad iekšēji bija sajūta, ka nekādus "junk-foodus" vispār nespēju ieēst, tad bija tīrās ēšanas periods, bija posmi, kad gribējās visu "nelegālo". Vadījos vairāk pēc principa, ka tas diskomforts, kas rodas no sajūtas, ka kaut ko konkrētu gribās un to ne ar ko nespēju aizstāt garšas ziņā, ir man nepatīkamāks un kaitīgāks, nekā mazos daudzumos apēst to, ko nu ļoooti kārojās. Arī daktere mani šajā ziņā neierobežoja un izskatās, ka viss ar šo ir kārtībā :)
09.11.2018 09:37 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
raven, nē. Folskābi pati uz savu galvu biju nopirkusi, kad vēl nebiju bijusi pie ārstes. Viņa teica, lai pabeidz iepakojumu, ja jau iesākts, bet neesot vajadzība vēl pirkt. Un D vitamīnu arī nē, esmu no tiem, kam ar D vitamīnu viss ok, pat ziemas beigās man bija tikai minimāli pazemināts. :-)
09.11.2018 14:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits