Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bērns uz koncertu/izrādi

 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Pamanīju kāda cilvēka iešērotu rakstu un ar draugiem sākas interesantas sarunas par šo http://jauns.lv/raksts/zinas/303603-klasiskas-muzikas-vieta-bernu-raudas-vai-mazu-bernu-janem-lidzi-uz-koncertiem
Kādas ir jūsu domas par bērnu ņemšanu uz koncertiem, izrādēm utt kas nav domātas viņu vecuma auditorijai? Vai pašas ņemat līdzi? No cik gadiem bērna ir adekvāts lai ņemtu līdzi?
Pašai ir nācies būt pāris koncertos kur māte ar bērnu ratiem stumjas uz pirmajam rindām. Īsti nesapratu kāpēc tā jādara, jo tur bija skaļa roka veidā mūzika, citus grūsta, un tad vēl bērns sāk raudāt un viņu cenšas nomierināt. Par laimi tur bija skaļš un tas īsti netraucēja :-D pēc tam radās jautājums vai tas bērns nepalika kurls.
Nav nekāda naida pret bērniem, bet dažkārt tiešam viņi būtu jāatstāj mājas, jo ja es samaksāju 30 un vairāk eiro par biļeti tad gribu dzirdēt savu koncertu nevis raudāšanu.
03.11.2018 08:04 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Es laikam nekad neesmu bijusi koncertā/izrādē, kurā ir līdzi paņemts mazs bērns. Vai arī, ja tas tā ir bijis, acīmredzot, tas nav bijis traucējoši. Ā, nu, PV koncertā esmu redzējusi mazos ar austiņām, man viņi nekādā veidā netraucē, vēl ļoti daudz mazuļu bija Dziesmu svētkos, bet tos man vienkārši bija žēl - gan bērnu, gan vecākus, kuriem iespējams nemaz nav neviens cits, ar ko mazuli atstāt. Ā, bet tāds riktīgi neatbilstošs, uz kuru pamanās paņemt mazus bērnus, ir Positivus, tas gan man liekas lieki un nevajadzīgi, man, kā apmeklētājai, netraucē, bet, skatoties uz tiem bērniņiem, ar vīru runājām, ka nekad neļausim otram tiktāl nojūgties, lai ņemtu līdzi mazo uz festivālu.
Pati vēl labu laiku neplānoju bērnu ņemt līdzi (šobrīd viņai 1,5g), jo man par laimi apkārt ir pietiekami daudz cilvēku, kam bērnu uzticēt, kamēr uz pāris h izskrienam. :-) Uz cita veida pasākumiem/vietām gan bērnu ņemam līdzi (nepieciešamības gadījumā lietojot austiņas). Vairāk gan tās ir visādas āra aktivitātes/sporta pasākumi/ēstuves utt. Bet man arī ir paveicies ar salīdzinoši mierīgu pelīti - tā vienmēr apgalvo arī apkārtējie.
03.11.2018 08:21 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Pievienojos ņam ņam.
Ja bērns pasākuma laikā sāk raudāt vai ārdīties manuprāt mammai ar bērnu pasākums ir jāpamet. Jāatgriežas tikai tad, kad bērns nomierinājies.
03.11.2018 08:48 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Bērniem ir bērnu pasākumi un koncerti. Tagad ir tik daudz un dažādi pasākumi bērniem (operā pat ir koncerts pavisam maziem bērniņiem līdz četru gadu vecumam), ka neredzu kāpēc mazs bērns būtu jāvelk uz pieaugušo koncertu, izrādi, pasākumu. Nav kur atstāt? Aukle nemaksā miljonu. Pasākuma biļetes nav lētas, tātad, ja var tās atļauties, tad arī 15-20 eur auklei var atļauties. Daudzos pasākumos ir norādīts, ka bērnus uz vakara izrādēm, koncertiem neielaiž.
03.11.2018 09:12 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Bet tagad ir tik daudzas mammas kas taaa nedomā
Un turpina būt blakus ar savu bērnu un pārējiem ir jāklausās bērna raudāšanā vai tml. Manuprāt nav konkrēts vecums no cik, jāizvērtē katram būtu tieši savs bērns un viņa spējas izturēt to koncerta/pasākuma laiku netraucējot citiem cilvēkiem.
Pēdējais kur mani šis nokaitināja, aizgāju uz lekciju (maksāju par to naudu) gribu izbaudīt atmosfēru, iedziļināties un ieklausīties tajā ko stāsta.. bet tā vietā turpat mamma ieradusies ar savu atvasi uzlikusi viņam planšetē multeni... bērns ik pa laiakm komentē multfilmu + visu laiku fonā bija multenes skaņa.. Es saprotu, ka viņai arī gribas piedalīties un māmiņas ar bērnu nevajadzētu izslēgt uzreiz no sabiedrības, bet.... kāpēc vēl 20mit cilvēkiem kuri maksā naudu, vēlas klausīties sev interesējošu informāciju, nākas klausīties paralēli 1,5h pepa pig un maza bērna kliedzienos?
03.11.2018 09:18 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Mans viedoklis sakrīt ar cehs.lv rakstu par šo tēmu. Ja nevar atļauties vai atrast aukli, nespēj uzticēt bērnu citiem utt., tad nav jāapmeklē akadēmiskās mūzikas koncerti vai, kā šeit minēja, lekcijas utt. Tieši tā iemesla dēļ, ka citi maksā naudu par to, lai uztvertu mākslu/info, gūtu labumu vai baudījumu, nevis traucējoša bērna klātbūtni. Ir gana daudz pasākumu un koncertu tieši bērniem, kur gan aktieri/mūziķi ir tieši tam gatavojušies, gan auditorija zina, par ko maksā (ka būs bērni, daži būs skaļi, niķosies utt.).
Par vecumu, no kura var sākt ņemt līdzi uz pieaugušo pasākumiem, nemācēšu teikt. Kad mani bērni paaugsies, tad sapratīšu.
03.11.2018 09:27 |
 
Reitings 844
Reģ: 11.08.2011
Ja bērns nav tādā vecumā, lai pats saprastu un izbaudītu pasākumu, tad viņam, manuprāt, tur nav, ko darīt. Iespēja, ka bērns jebkurā brīdī sāks raudāt vai čīkstēt, ir necieņa gan pret apkārtējiem, gan pašiem māksliniekiem. Esmu bijusi gan kā skatītājs, gan uz skatuves, kad vienā no pasākumu svarīgākajiem brīžiem, kāds zālē sāk bļaut un tas tiešām izbojā pilnīgi visu.
03.11.2018 09:59 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Daudz kur gāju ar meitu un eju arī tagad. Mazāka, kad bija , ja sāka raudāt , gāju prom , bet tas ur bijis 2x par gandrīz 5 gadiem gadiem.
Ņemt bērnu uz festivālu man šķiet absolūti normāli, un ne jau tapēc , ka nebūtu kur atstāt , bet gan tapēc , ka tas ir tāds pats cilvēks kā es.
Bet es piebildīšu , ka man ir ļoti sabiedrisks un mierīgs bērns, es nezinu kas ir kašķi sabiedriskās vietās, histēriska bļaušana vai cita nekontrolējama uzvedība.
Ja kādam traucē mans bērns , pēc fakta , tad tā vispār nav mana problēma. Man besī , kad staipa līdzi mazos suņus un vispār kad vazājas pa sabiedriskām vietām ar suņiem , bet nu nekas , turu muti ciet , ne mana cūka , ne druva.
03.11.2018 10:12 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Palasīju komentārus ieliktajā rakstā. Vairāki minēja bērnu istabas, bet realitātē tur darbinieki neatrodas, lai pieskatītu bērnus, bet tikai saņemtu naudu par vietas nomu. Tā kā šaubos, vai tas varētu būt risinājums.
Tagad dēliņam ir gandrīz divi gadi un es nevestu viņu uz šādiem koncertiem. Kad paaugsies, tad jau redzēs, kā viņam patiks tādi pasākumi.
Runājot par bērnu koncertiem- to patiesībā nav nemaz tik daudz.
03.11.2018 10:19 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Operā biļetes uz bērnu pasākumiem jāiegādājas laikam jau gadu iepriekš :-D
03.11.2018 10:23 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Runājot par operu, gribēju nopirkt biļetes labās vietās, bet tā vien izskatās, ka tās visas ir izpārdotas līdz februārim un tālāk vēl nepārdod. Tur vispār ir iespējams nopirkt normālas biļetes? Vai arī kāds tās izpērk tiklīdz tās nonāk pārdošanā?
Kuras vietas operā jums patīk vislabāk? Pērkat biļetes, ja tās nešķiet pietiekami labās vietās?
03.11.2018 10:30 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Elementāra cieņa un pieklājība pret citiem ir jāizrāda neatkarīgi no atrašanās vietas un pavadošā sastāva. Pēdējā laikā gan tas kļūst arvien problemātiskāk. Ja runājam tieši par pasākumu apmeklēšanu - bērni pasākumos, tas ir forši, kamēr viņi netraucē citiem. Tāpat kā pieaugušie - jo arī tie ar savu telefonu bakstīšanu, klepus lēkmēm, sarunām, konfekšu paciņām un tešanos uz bufeti pēc nākamā aliņa (tas vairāk kino, ne operā :D ) traucē apkārtējiem. Galvenā problēma jau ir tā, ka viņi vienkārši nesaprot, ka viņu darbības traucē apkārtējiem. Tāpat kā dažiem vecākiem vienkārši nepielec, ka viņu taurējošās atvases krīt uz nerviem pārējai pasaulei. Nez, varbūt nevajag bērniem jau dzimšanas mācīt, ka viņi ir unikālas sniegpārliņas un visai pārējai pasaulei ir jāsadodas rokās un jāapmierina katra viņu kaprīze. Tad viņi izaugs par foršiem bērniem un vēlāk par foršiem pieaugušajiem, kas ciena citus cilvēkus un apkārtējo vidi.
(Btw, es nerunāju šeit par tādiem gadījumiem, kā saraudājies bērns sabiedriskajā transportā vai pārtikas veikalā. Es saprotu, ka ir situācijas, kurās tev nav izvēles un vnk nevari aiziet prom, ja mazais paliek kašķīgs.)
03.11.2018 11:07 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
raven
Vnk noskaidro, kad parādīsies nākamās biļetes un uzreiz tajā vakarā nopērk.
Var dabūt biļetes. Uzskatu, ka operā jāpērk biļetes pirmajās rindās. Tālāk nav vērts, it sevišķi, ja mazs bērns, jo savādāk neredzēs neko, ja kāds lielāks nosēdīsies priekšā. Sēdekļi ir vienā līnijā, nav izteikta "pakāpienu metode" kā citur, kur arī netraucē, ja vieta ir tālāk.
03.11.2018 11:20 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
vakara izrādēs LV teātros bērnus iekšā nelaiž mazus. Dienas izrādes neapmeklēju, koncertos netraucē.
03.11.2018 11:25 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Kam operā ir rezervētas VIP ložas? Ja pareizi atceros, tad prezidentam laikam un gan jau politiska rakstura viesiem, ne?
03.11.2018 11:41 |
 
Reitings 264
Reģ: 14.08.2011
sniegpulksteniite
Operā bērniem taču dod tos "spilvenus", uz ko sēdēt. Nav bijusi problēma ar redzamību.
03.11.2018 11:46 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Raven, man atkal šķiet, ka Rīgā ir ļoti daudz iespēju. Patiešām maziņiem koncertu sērija, Lenesona koncerti, visādi Brīnumskapji utt. Leļļu teātris, galerija Istaba u.c. vietas, kur notiek bērnu pasākumi - koncerti un izrādes.
03.11.2018 11:49 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Bērniem ir bērnu pasākumi un koncerti.

Īsi un kodolīgi. Piekrītu šim! Skaļos koncertos vai festivālos bērnu esamība mani netraucē, taču, ja vēlos izbaudīt pianista klavierspēli, bet tā vietā jāklausās bērna raudāšanā, tad jā, esmu dusmīga, jo, ja gribētu klausīties bērnu bļaušanā, aizietu pasēdēt spēļu laukumā. Katrā ziņā esmu par to, ka bērniem ir bērnu pasākumi un vietas, kur atpūsties - jau minētie spēļu laukumi, piemēram. Esmu pilnīgi pret to, ka tagad bērnu stūrīši atrodami arī tādās vietās, kur tiem nebūtu jābūt. Ir gadījies apmeklēt pagrabā esošu krodziņu (Latvijā) un atklāt, ka krodziņa tumšākajā stūrī izvietots bērnu stūrītis. Jā, tas nav patīkami, ka sēžot un dzerot alu, jāklausās bērnu kliegšanā. Uzskatu, ka ir vietas, kuras domātas bērniem un vietas, kuras domātas pieaugušajiem. Un ne vienmēr šīs abas vietas ir jājauc kopā.
03.11.2018 17:23 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10481
Reģ: 29.01.2009
Tas posts FB man patika. Vairāk par tēmu "mēs ar vīru", bet reāli vecis nabadziņš tiek aizvilkts, lai tik apkārtējiem pazīmētos, ka "ejam uz koncertiem" utml.
Par bērniem.. Man jau šķiet, ka vecākiem savs bērns jāpazīst un nav jāņem uz vietām, kur tas nepiemēroti uzvedas. Labi, man arī lidmašīnās traucē ņerkstoši/raudoši bērni. Par dzirdi, ir labi, ja padomā par mikimaušausīm bērnam.
Kuras vietas operā jums patīk vislabāk? Pērkat biļetes, ja tās nešķiet pietiekami labās vietās?

Tā kā pēdējā laikā tiešām mēdz būt problēmas ar biļešu iegādi uz izrādēm, tad ņemu jebkuru vietu.
Uzskatu, ka operā jāpērk biļetes pirmajās rindās. Tālāk nav vērts, it sevišķi, ja mazs bērns, jo savādāk neredzēs neko, ja kāds lielāks nosēdīsies priekšā. Sēdekļi ir vienā līnijā, nav izteikta "pakāpienu metode" kā citur, kur arī netraucē, ja vieta ir tālāk.

? Nē, vispār operā nav viss vienā rindā, ir arī telpas sānā vietas.
03.11.2018 17:54 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nav nācies būt kādā koncertā un klausīties bērnu raudās vai tamlīdzīgi. Biežāk tomēr tie ir pieaugušie, kuri uzvedas nekulturāli vai kā savādāk traucē pasākuma norisi. Man, piemēram, absolūti nav skaidrs, kāpēc vienas filmas laikā ir n-tās reizes jāiet ārā no kinozāles... Nu tiešām nevar to 1,5h nosēdēt mierā (sapirkt visu, ko grib apēst un izdzert laicīgi)?.. Tāpat arī konceros - klepus lēkmes (tādas pamatīgas)... (t)
---
Savus bērnus uz neatbisltošiem pasākumiem nevedu. Ne jau sabiedrības dēļ, bet savu bērnu dēļ - viņiem nebūs interesanti, un priekš kam man viņus spīdzināt, liekot mierīgi un klusi sēdēt, kad nav interesanti?...
03.11.2018 17:58 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Neatceros īsti nevienu gadījumu kur bērni būtu traucējuši, laikam man nav gadījies. Bet atceros vienu koncertu arēnā kur pāris vietas tālāk bija atnākuši ar zīdaini...nu konkrēti nesen dzimušu, tas bija tāds wtf. Un nejau ka viņš traucētu, bet tas fakts ka viņam jaatrodas tik skaļā vietā.. likās kā bērna spīdzināšana.
Savu bērnu uz tādiem pasākumiem neņemu līdzi, nenāk ne prātā. Manējā 2gadniece nav nekāda miera mika un balsi ar māk padot :D jau tagad ir paniskas bailes kā būs kad drīz būs jālido, visa lidmašīna mani ienīdīs :D
Bet vispār ja apmeklēju koncertus, teātri utt tad tas nozīmē ka gribu atpūsties un pabaudīt kultūru un tas nozīmē bez bērna, jo ar bērnu man tādā pasākuma nekāda atpūta nesanāktu...
03.11.2018 21:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!